SOUKROMÉ EKONOMICKÉ ŠKOLY


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.10.2009 15:39:15, Pavel, zhlédnuto: 5446x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, co si myslíte o soukromých ekonomických školách? Třeba Vysoká škola ekonomie a managementu, Vysoká škola finanční a správní atd.? Já jsem zastánce VŠE, ale soukromé školství se hodně rozmohlo a některé školy dají titul každýmu troubovi co si pak myslí, že spasil svět. Co vy na to?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2009 09:54:58, Markéta) Já se soukromýma školama taky nesouhlasím. Z gymplu kde jsem byla šli na soukromou z naší třídy 2 lidi, ale zrovna ti se nedostali vůbec na žádnou státní. Taková z nouze ctnost. Naštěstí pro nás se soukromýma školama nemusíme vůbec zaobírat, není to pro nás konkurence, absolventi sice dostanou titul jako my studenti státních škol, ale v dnešní době se už každý ptá kde jsi vystudoval. A je potom rozdíl říct, že člověk vystudoval např. Institut ekonomických studií na Karlově univerzitě, Vysokou školu ekonomickou, Provozně ekonomickou fakultu ČZU nebo Soukromou Vysokou školu s.r.o. A on si potom už každý udělá obrázek a i když já jako studentka prezenčního si sháním zatím jenom brigády, tak můžu potvrdit, že se na to zaměstnavatelé už hodně dívají. Důvod je možná ten, že soukromých škol je jako hub po deštiS08, takže už začíná být nutnost kvalitu škol odlišovat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2009 18:00:06, Kar.) Já znám pouze jednu absolventku soukromé vysoké školy. Nechci být netaktní, ale tato slečna na státní vysokou školu bohužel nemá, na žádnou státní školu se nedostala, ani neudělala přijímačky. Naštěstí pro ní má bohaté rodiče, tak ji to vyloženě zaplatili a je Ing., ale kdo jí zná tak si myslí svoje - jak o ní tak o soukromých školách. Je vážně docela hodně natvrdlá. Je to opravdu tragédie pokud takto rozdávají tituly. Nechci tímto každého házet do stejného pytle, ale proč by někdo platil několik desítek tisíc za školné když může mít stejné vzdělání na státní škole zadarmo? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2009 10:20:15, Osiris) Soukromých vysokých škol ekonomického směru je ohromný počet a představa, že všichni absolventi naleznou uplatnění v oboru, je nesmyslná. Rovněž kvalita většiny soukromých škol je hrozná - protože jsou závislí na platících studentech a tak je nemohou vyhodit, pokud studium nezvládají. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2009 11:45:30, Markéta) Přesně jak jsi napsal, naprosto s tebou souhlasím. Nedávno jsem se třeba dozvěděla, že pokud někdo vystudoval soukromou školu tak např. v Ernst & Young ho díky tomu v žádném případě nepřijmou, do této firmy přijímají pouze absolventy VŠ a to pouze ze státních škol. Velice milé zjištění pro ty, co studují státní školu a neplatí jenom školné na lehkém letním kurzu zakončeným promocí:)Titul má dnes s prominutím díky soukromému školství každý druhý osel a zaměstnavatelé naštěstí začínají odlišovat kde člověk vystudoval. To považuji za správné, protože v dnešní době má akreditaci na Ing. každá zvláštní škola jejichž úroveň se státními fakultami nedá ani porovnat. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2010 17:03:24, Petusha) Vy jste všichni nějak chytří.....:) ale že třeba VŠE není státní vysoká škola, ale veřejná....to vám vzdělancům uniká....:) reagovat zde
        Email: mikulkova.pcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2009 10:43:34, Malkin) Musím souhlasit, je jich fakt hodně a dneska už fakt záleží na tom, z jaké ekonomky titul máš. Ovšem abych nekřivdil soukromým VŠ, mezi státníma se najde pár, který je svoji úrovní a obtížností hravě doženou..hlavně na slezsku..nebudu jmenovat:)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2009 08:49:20, c) Nejenom Ministerstvo dopravy, ale i školství varuje: NEMYSLÍŠ - ZAPLATÍŠ :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2009 21:50:00, Ariana) A myslíte si, že jsou všechny soukromé ekonomické VŠ tak špatné? Třeba se mezi nimi najdou i dobré, tak třeba na Metropolitní je prý dobrý zahraniční obchod. Mají se všechny soukromé VŠ házet do jednoho pytle? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2009 01:13:29, Honza) Ja si myslim, ze generalizovani soukromych vysokych skol je nesmyslne. Je to stejne jako se statnima skolama, kde je taky rozdil v kvalite. Je pravda, ze hodne soukromych je opravdu spatnych a to dela spatnou reklamu soukromemu skolstvi jako obecne. S tema ekonomickyma si myslim, ze to bude jak kde. Treba soukroma ekonomicka co je v Ostrave, tak o ni moc valne mineni nemam, protoze nedovedu pochopit co to musi byt za lidi, kteri se nedostali na VSB nebo do Karvine, kde berou kolem 80 procent. Je ale tady potom spousta kvalitnich soukromych skol jako je MUP, UJAK, UNYP nebo Anglo-americka vysoka skola, ktere povazuji za kvalitni skoly a obory, ktere nabizeji, tak jsou na verejnych skolach velmi zadane a nemyslim si, ze kdo se nedostane na obor, kde prijimaji kolem 10 procent, tak je uplne blbej. Navic tyto skoly maji penize na kvalitni pedagogy (pokud skola dobre hospodari). Ja jsem treba na MUP a opravdu tam mame ty nejkvalitnejsi pedagogy co si muze clovek prat. Co jsem slysel, tak i treba na Anglo-americke vysoke skole uci pedagogove s doktoraty z prestiznich americkych vysokych skol. Takze u techto skol si podle meho nazoru plati clovek opravdu za kvalitu a ze by nam nekdo neco daval zadarmo si nemyslim reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2009 02:37:46, Ariana) Díky za odpověď a za zajímavou úvahu. Potěšila mne pochvala MUP, protože jsem uvažovala si na ní dát kombinovaně zahraniční obchod. :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2009 12:05:59, Malkin) Souhlas, některý soukromý školy ( MUP, UNYP nebo třeba CEVRO) jsou rozhodně kvalitnější než některý státní školy (např. VŠB, OPF - jak už bylo jmenováno). Celkově bych ale asi dal přednost VŠE nebo IES (podlě mě jediný kvalitní ekonomický školy ČR) před soukromou školou, protože si myslím, že takhle daleko soukromý školy u nás ještě nejsou. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2009 18:14:08, hoder) IES a VŠE jsou uznávané všude, to máš pravdu. Můj zaměstnavatel dává absolventům těchto škol vždycky šanci a většina patří mezi jeho klíčové zaměstnance. Pokud mu přijde životopis od absolventa soukromé školy tak potom stejně neuspěje (nikoliv kvůli absolvované škole, ale kvůli tomu, že stejně neprojde u testů a pohovoru, bohužel většinou nic neumí, mají pouze titul). Bohužel je to tak. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.11.2009 12:32:45, Aleš) Dobrý den, myslím, že je naprosto nesmyslné paušalizovat zaměstanance podle jejich vystudované vysoké školy. Vy máte možná zkušenost s tím, že absolventi Soukromých VŠ neuspějí při pohovorech a ze státních je berete hned. Naše zkušenost je jiná. Je nám vcelku jedno jakou školu vystudoval, ale zajímají nás jeho znalosti a dosažená praxe.
          S lidmi ze soukromých škol nemáme problém a naopak jsou uchazeči ze státní školy, kteří neuspěli. Je mnohem důležitější si uvědomit, že se musíme vzdělávat po celou dobu našeho pracovního života, takže pokud mám dávat přednost někomu kdo před 20 lety vystudoval např. kvalitní VŠE oproti jimému kdo vystudoval současný obor je nesmyslné. Dáme přednost tomu kdo se v oboru dobře orientuje a má znalosti.
          Vsechno je o lidech a jejich přístupu. Samozřejmě souhlasím, že spousta absolventů soukromých VŠ studium tak nějak prošlo a moc toho neznají, ale stejné případy znám i na státních VŠ.
          Dále mám srovnání. Vystudoval jsem státní VŠ - ČVUT a pak jsem při zaměstnání (kombinované studium) studoval Bc. a pak Ing. Na soukromých školách. Na soukromé škole se mnou v kruhu studovalo několik studentů, kteří byli nesmírně nadaní a již ve vysokých pozicích soukromých mezinárodních firem. Několik z nich již studovali druhou vysokou školu a ne kvůli těm písmenkách, ale právě kvůli znalostem a možnosti studia. Je důležité říci, že státní školy pořád nenabízejí dostatečné možnosti pro kombinované studium při zaměstnání.Nyní je mi 35 let a nedovedu si představit, že by se ke mě někde chovali stejně jako na ČVUT, které jsem dostudoval v 25 letech. Student je na těchto školách pouze číslo a mnohokrát jsem si vyslechl urážky a pohrdání ze strany vyučujících, ale vzhledem k tomu, že člověk potřeboval udělat zkoušky tak mlčel. Na soukromé VŠ (kde jsem studoval) jsou většinou studenti bráni jako rovnocení partneři vyučujících. Možná by bylo vhodné, kdyby jste se šli podívat na nějakou přednášku například: ekonomika, účetníctví kde proti vyučujícímu sedí 60 lidí z praxe a diskutují nad problémy. Dále se podívat jak fungují studijní oddělení, jak jsou školy vybavené, kdo na nich učí atd..
          Závěrem bych pouze sdělil, že zaměstnance je nutné posuzovat podle znalostí, dovedností a postoji k práci a ne podle toho jakou VŠ studuje (ta je pouze určitým předpokladem). Nedělejte si prosím iluze, že pokud někde řeknete, že jste vystudoval VŠE nebo IES tak, že Vám hned padnou kolem krku. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2010 11:36:45, loret) Dobry den,

            je to presne tak jak rikate. Pokud nekdo studuje prezencne soukromou vysokou školu hned po maturitě jen aby udělal doma radost rodičům, to je věc jiná. Takový absolvent(který se může prezentovat orpavdu jen diplomem) asi v přímém souboji s čerstvým absolventem VŠE zřejmě neobstojí. Na druhou stranu bych byl opatrný v soudu lidí, kteří studují soukromou VŠ kombinovaně. Zpravidla hlavní a jediný důvod je, že veřejné VŠ v ČR mají téměř nulovou podporu tohoto typu studia. Podívejte se na všechy školy zvučných jmen(UK, VŠE nenabízí vůbec nic) a zjistíte, že v podstatě vůbec nenabízí kombinované studium. Prostě mají svoje maturanty a tím jejich nabídka končí. Takže ono vám nic jiného nezbude, než si kantory zaplatit na soukromé... pokdu si chcete například rozšířit svoje původní technické vzdělání o ekonomický směr.



            Já sám vystudoval bakalářský(informatiku) stupeň prezenčně na veřejné vysoké školě. A navazující již "dálkově" na soukromé, VŠFS Praha.

            Hodnocení kvality VŠFS:

            - Škola má dostatek prostředků zaplatit kvalitní vyučující(učí zde lidé z VŠE a MFF UK). Na VŠE by jste pana profesora viděl v aule ve vzdálenosti 30 metrů s ostátními kolegy v počtu několika set studentů. Na VŠFS s vámi spolupracuje v malé skupině.

            - Co se týká kvality spolužáků. Bylo zde pár lidí, kteří úplně nezapadli a měli velké problémy. Na druhou stranu, naprostá většina spolužáku byli profesionálové z praxe. Lidé s mnohaletou praxí ve velkých i nadnárodních společnostech na významných postech. Přál bych vám vidět například hodinu anglického jazyka. Paní lektorka z jazykového centra ČVUT se chvílema nestačila divit. Většina kolegů strávila spousty měsiců nebo i let v zahraničí na projektech. Ja osobně pracoval 3 roky v Londýně.
            Co se týká odborných znalostí v oblasti informatiky, řadá lidí pracovala v nejprestižnějších IT firmách v Praze na pozicích programátorů, profesionální programátoři s 15 letou praxí apod. A tomu odpovídala i diskuse na cvičeních. Nepamatujici z dob svých prezenčních studií na ČVUT něco takového odehrálo. Všichni tam seděli jak pecky a báli se něco říct.

            Závěrem. Poprosil bych ukřivděnce z řad široké veřejnosti, kteří si mnohdy myslí, že na soukromých VŠ studují jen "blbečci" co si kupujcí vzdělání. Pro naprostou většinu absolventů soukromých VŠ v kombinované formě je to pouze doplněk k jejich současné profesi. Jsou to již hotoví lidé s plnou odbornou i jazykovou vybaveností a praxí. A pouze si doplnuji vzdělání a jsou naprosto s přehledem konkurencí pro lidi ze veřejných VŠ. (Oporti čerstvým absolventům VŠE apod. ani nemluvě.)


            Můj názor na stav soukromého VŠ školství:


            V prvé řadě je nutné rozlišit kvalitu škol i v případě soukromých VŠ. Je jich celá řada, která poskytuje pouze jeden nebo dva bakalářské obory a ještě někde mimo centrum dění. Obrovský rozdíl je mezi soukromou VŠ typu vystudoval jsem na VŠ "Třebíč... Hrozenkov...", at už se jedná o samostatné instituce nebo o konzultační střediska - dceřinky velkých škol v Praze.
            V současnosti se vyprofilovalo několik soukromých VŠ a to pouze v Praze(nejsem pragocentrik), ale tento fakt je založen na skutečnosti, že v Praze je dostupný zdroj kvalitních pedagogů. Jedná se o VŠFS, MUP, UJAK... (BIVŠ bych nezařadil)a školy se zahraniční akreditací UNYP, Anglo-americká VŠ. každá z těchto škol má vícě než 7 tisíc studentů a nabizí i doktorské vzdělání(Ph.D.), získaly statut univerzity apod.

            Obecně bych v prvé řadě srovnával kvalitu mezi prezenčním studentem a kombinovaným (i na veřejných VŠ).... a dále pak na jaké VŠ absolvoval.

            Již dnes tedy existuje několik soukromých VŠ(můžeme spočítat na prstech jedné ruky), které poskytují kvalitní vzdělání srovnatelné s veřejnou VŠ. A pokud se vyvarují špatnému hospodaření, tak věřím, že získají stálé místo v soustavě vysokých škol v ČR. A postupem času, až zde budou ne 10 let, ale 20, 30... tak jejich zkratka bude stejně povědomá a známá jako VŠE apod.

            P.S. Chvilema jsem psal automaticky bez diakritiky, už to opravovat nebudu :)
            reagovat zde
            Email: jan.loretseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2010 17:25:05, ikska) gooood, dobrý článek, má hlavu a patu a je objektivní. Nestříkají z něj nenávistné emoce, jak je tady často zvykem :-))), dík reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2011 23:17:44, Leix) Také děkuji za Váš příspěvek - mohu jen souhlasit. Bakalářské studium jsem absolvovala na soukromé škole, která se řadí k těm "lepším". Jednalo se o britské studium(v kombinované formě). Kvalita výuky byla srovnatelná s navazujícím magisterským studiem, které jsem vystudovala na veřejné vysoké škole. Výrazný rozdíl jsem však pocítila k přístupu učitel - student. Na soukromé škole se k nám chovali jako k dospělým lidem, na veřejné jsem si připadala jako nevolník v rukou otrokáře - urážky a pohrdání studenty na denním pořádku. Věkový průměr byl v naší třídě 30let a řada studentů měla již za sebou magisterské studium na jiné fakultě, popřípadě studovala doktorské, ostatní byli podnikaté či odborníci z praxe...ne každý to tedy bral s nadhledem. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2011 20:53:28, Klara) Mno,teda koukám,jak studentům z VŠE vadí soukromé školy... Proč je rozebíráte,když o nich z vlastní zkušenosti nic nevíte? To bohužel svědčí o vaší inteligenci. K tomu nemám co více říct:D reagovat zde
                Email: olkouseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2011 17:22:41, Wewa) Chtěla bych reagovat na tento příspěvek se svou zkušeností jak ze státní, tak soukromé vysoké školy. Nejdřív jsem chodila na VŠE, ale šestset studentů jednoho oboru a auly pro dvěstě lidí, kde furt někdo něco šuští, žbreptá a přednáška zajímá pět šprtů v první řadě, to nebylo nic pro mě.
    Chtěla jsem jít do práce, ale rodiče jsou toho názoru, že ze mě musejí mít študovanou (nakonec jsem za to ráda).

    Přesídlila jsem tedy na VŠEM. Pravda - nedá se srovnávat. Učitelé jsou ochotní (a většinou to byli ti nejlepší, které jsem potkala na VŠE), na dotazy rádi odpovídají a klidně vedou diskusi. Né že mají jednu konzultační hodinu za týden. Samozřejmě to je dáno i velikostí skupiny.

    Vybavení učeben je samozřejmě taky na jiné úrovni a vážně je to skvělý pocit, když po celodením dřepění ve škole nemáte dřevěnej zadek a jako bonus je i z poslední řady vidět na prezentaci, kterou učitel přednáší.

    Co se týče náročnosti studia, přiznávám, na soukromé škole je mnohem lehčí (také díky vyššímu počtu vyučovacích hodin, takže menší časové zátěži při samostudiu). Dokud platíš, seš jejich, ale jakmile se začneš blížit ke konci, tak tě vyhodí od závěreček, obhajoby... Prostě finišovat se musí naplno. No a jen tak pro zajímavost - v prváku nás začínalo 80 a dokončilo nás celých pět. Takže nesouhlasím s názorem, že titul má každý ***.

    Kvalita osobnosti a vzdělání se dle mého názoru pozná při osobním kontaktu, rozhovoru a jestli nosíte na čele (na papíře) razítko, že máte titul je úplně šumafuk. Vždyť nejbohatší lidé světa mívají sotva středoškolské vzdělání. Takže přiznejme si to, svět si ze mě na zadek nesedne.
    Sem se nějak rozepsala :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2011 21:34:54, María) Já sice studuji Slezskou univerzitu, takže veřejnou, ale proti soukromým vůbec nic nemám. Jak tady již bylo řečeno...ta škola vám může pomoci pro začátek, ale není to o tom, že ukážete titul a zaměstnavatel padne na kolena...ale o tom, co umíte. A na to se v dnešní době hodně často zapomíná... Jsou studenti, kteří vystudují veřejnou školu a budou nepoužitelní, ale jsou také ti, co vystudují soukromou školu a budou na těch nejvyšších pozicích. Doba se změnila... a záleží na potenciálu člověka, jestli je schopný se zapojit do mezinárodního prostředí ;) reagovat zde
    Email: Marie.Kouckaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. právnické vysoké školy - Informace o studiu
  2. Soukrome - o co jde? - Informace o studiu
  3. Soukromé školy - Ostatní
  4. Soukromé VŠ - Ostatní
  5. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  6. Výběr ekonomické školy a oboru - Výběr vysoké školy
  7. UJAK nebo jiné soukromé školy? - Ostatní
  8. Soukrome skoly propadly - Informace o studiu
  9. Jak se pohlizi na soukrome vysoke skoly? - Informace o studiu
  10. Student soukrome skoly se projevil - to je UCHO! - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.