2 dotazy: Finance nebo Účetnictví a daně;kolik můžu podat přihlášek na báňskou ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.02.2010 19:56:27, Gumička, zhlédnuto: 1691x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMám opravdu velký problém. Jsem maturantkou a chtěla bych jít na ekonomickou fakultu na báňské. Nejvíce se mi líbí obory Finance a Účetnicví a daně. Jenže oba obory jsou v jiných programech, což mě dosti štve. Ale dala jsem přednost programu Ekonomika a Management jelikož když už by se mi přestal líbit obor Učetnictví a daně pořád je tam mnoho zajímavých oborů. No a moje otázka je jestli z studijního programu Ekomomika a Management mohla popř. přejit na program Hospodářská politika a správa kde je obor Finance. Když tak napište kdo by vědel...:)

A potom by ještě měla dotaz. Dala jsem si přihlášku do Ostravy na to jsem jsem psala výše a + ještě příhlášku do Valašské Meziříčí, na obor Eurospráva. Může to tak být. Četla jsem v nějakém tom předpisu, který jsem našla na stránka Vš báňské že jo. Ale učitelka mi řekla že na báňskou můžu podat jen jednu příhlášku. Věřím ale radši stránkám než učitelce. Ale strašně mě zmátla a já ted nevím jestli mi tu příhlášku do Valu uznají, když tak napište. Bojím se třeba že by mi nevzali už ani jednu, když bych porušila jejich předpis. Napiště prosím kdo by věděl. Děkuju moc za Vaše odpovědi.S11S11

Email: karindanseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.02.2010 09:58:52, Radek) Jasan že věř stránkám víc než učitelce na střední.. Ale nejvíc věř studijnímu oddělení fakulty.. někde na stránkách fakulty najdeš určitě kontakt na mail či tel. Tadyty pravidla si určují školy samy, a kdo jiný by to měl vědět. Ještě poznámku, ten přestup mezi obory resp. programy... nevím jak se na to bude ta VŠ tvářit, že jim v tom budeš dělat maglajs.. pokud tam jsou stejné "základní předměty" - jako matematika, jazyky a tak.. tak to ti snad při přestupu uznají že jsi vystudovala- s nějakou mírnou srážkou počtu kreditů (a nevím zda nebudou chtít (znovu) přijímačky na ten obor. Ostatní předměty budou holt jiné. Nevím proč by ses nemohla hlásit na dva různé studijní programy, to zakazují? Každopádně je jednodušší když se rozhodneš kam chceš nejvíc a pak už to nebudeš v průběhu studia měnit, jsou to komplikace. Finance jsou širší obor, na daně a účto tam částečně také narazíš. Já bych teda daně dělat nechtěl.. už jen to jak se to pořád mění.. číst v těch zákonech.. ale jde to se to naučit.. doporučuji lidem kteří mají rádi systém, pořádek, když to má člověk v hlavě srovnané, tak je účetní v poho.. a neměly by tě nudit opakované věci.. je to v praxi administrativa.. ťukání do kompu.. i když občas něco musíš vymyslet - jak nejlépe zaúčtovat aby se to líbilo v bance pro získání úvěru, jak si snížit legálně daňový základ. a takový účetní nebo daňový poradce na volné noze.. se uživí v poho, to bude potřeba vždycky. Ale je to o tom, že titul sice dobře zní, ale nemusíš ho mít.. uděláš-li zkoušky u nějaké té jejich komory, zaplatíš nějaký poplatek, dají ti certifikát a můžeš to dělat. I když je fakt že když si vybírá finanční ředitel nějaké firmy účetní(ho), ten titul v životopise vypadá hezky :-). Je to určité směrování tvých znalostí, rozhodně vystudovaní vysokoškoláci mají v tom účetnictví větší rozhled než lidi s obchodkou. Leč jen VŠ také nestačí. Chce to praxi a zkušenosti. Ale je to dobrý odrazový můstek. Tak asi. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. EKF Účetnictví a daně X finance - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  2. VŠE - FFÚ Účetnictví nebo FPH - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. daně - management - finance - Výběr vysoké školy
  4. Podniko.-Finance-Mezinárodní obchod-ZČU,výhody a nevýhody? zkušenosti ?? - Výběr vysoké školy
  5. Můžu jít podruhé na střední školu? - Výběr vysoké školy
  6. Dá se podat žádost o ukončení studia po zápisu? - Česká zemědělská univerzita v Praze
  7. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. Odvolání na VŠE FINANCE (na ostatní obory FFU přijata) - Výběr vysoké školy
  9. UTB - účetnictví a daně - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  10. Finance vs Podniková ekonomika a management - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.