Poraďtě mi


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.06.2010 14:42:26, Lukáš. R, zhlédnuto: 1404x, reakcí celkem: 37Reagovat na příspěvek
Zdar, právě dokončuji gympl (všeobecnej) a potřeboval bych poradit nějakou vejšku, případně i obor - hlavně aby to nebylo moc obtížné, potřebuji to hlavně kvůli titulu (chtěl bych to dotáhnout aspoň na Bc). A je mi celkem jedno jestli to bude soukromá nebo veřejná.
Bydlím na Praze 5, takže pokud možno jmenujte školy co nejblíže. Za všechny rady budu vděčný, děkuji.

P.S.: klidně mi své návrhy posílejte na mail

Email: slasshergmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2010 08:19:37, P) Jdi kopat výkopy, troubo. Titul ti k ničemu není, když nic neumíš....Někdo si ho dodělává, protože něco umí a potřebuje jen ten papír (spousta lidí v IT).
    IMHO provokace reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2010 13:38:40, Veronika) Naprostý souhlas. Tito lidé by měli jen makat a makat. Ne studovat. Každý rok akorát přibývají zbyteční absolventi VŠ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2010 13:37:22, Veronika) Přesně tak to vypadá, když se na VŠ tlačí každý člověk. Jenže problém je v tom, že z ní ročně vychází tisíce absolvěntů úplně zbytečně. Už aby se zavedlo školné na všech školách. Nechápu, k čemu existuje většina humanitních, filosofických, teologických a podobných typů škol. Studium na těchto humanitních školách je až tak směšně jednoducké, že to zvládne každý! A k tomu úplně k ničemu!! Lemplové z těchto škol, měli byste platit a makat, až by se z Vás kouřilo. Nikdo vás nepotřebuje, běžte se zahrabat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2010 08:54:18, vrana) Každý má právo na vzdělání. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 11:37:25, Veronika) Právo na vzdělání má člověk, který ví co chce dělat a dané vzdělání v této oblasti využije využije. Ne povaleči, kterým se nechce do práce. Nebo at si tito lidé to vzdělání zaplatí. Za blbce nemá vzdělání platit stát, tj. daňový poplatníci. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 17:44:21, Vrana) Asi chodíš na Vš,že ? Očekával bych od takového člověka trochu zdravého rozumu. Ústava Ti jasně zaručuje právo na vzdělání. Tak co řešíš? Nepíše se v ní, kdo má právo na vzdělání ( jestli ten , kdo chce studovat, nebo ten kdo něco umí ), prostě ho má každý. Tím pádem ho nemůžeš odepírat nikomu , i když daný člověk chce jen titul. To bychom mohli říci, že si rasistka. A jestli udělá přijímací zkoušky a udrží se tam, tak asi něco umět bude . Uff, naštěstí , že žijeme v demokracii, že  reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 17:56:23, Petr) To s tím nemá nic společného. Nikdo mu neříká, že studovat nesmí a nemůže. Ale on nechce studovat, je mu jedno co a jak, hlavně když bude mít titul.
            Ústava negarantuje, že každý má dostat titul za nic! Ty totiž asi nechápeš rozdíl mezi studiem a titulem. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 23:19:49, Veronika) Ano, skutečně VŠ studuji. Ale šla jsem na ní z jediného důvodu - uplatnit se v oboru, ve kterém studuji. Studium na této škole bohužel není jednoduché a ani zdarma. Téměř celé prázdniny mi zabere praxe, pochopitelně neplacená a během semestru ve škole sedím téměř nonstop. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:06:37, Vrana) A jak si došla na své tvrzení ? Máš nějaké právní podklady, které povalečům zakazují studovat??? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:13:31, Petr) Veronika to formulovala špatně. Právo má samozřejmě každý, ovšem kvůli parazitům a výhodám bude školné pro všechny (což je podle mě správný krok, kterým jde celý západní svět).
            Tady ale vůbec nejde o právo, to mu nikdo nebere. Jde o to, že člověk s takovým přístupem, co se nic naučit nechce, bude někde "viset" semestr, dva. Pokud by na VŠ měl, tak se tu nebude takhle hloupě ptát a půjde tam, kde si myslí, že má šanci uspět.
            Jak jsem ale řekl, podle mne jde jen o klasickou provokaci. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:21:33, Vrana) Víš , tobě může být ale přeci ukradené, že chce jen titul ?... I tak na tu školu půjde a ty mu vtom nezabráníš. Myslím, že když se tam dostane, tak to mluví o tom, že něco umí… (pokud nenarazí na univerzitu typu Karviná) a pokud se někde udrží, i když se bude válet a pořád bude chtít jen ten titul a nepůjde mu o vzdělání, tak to znamená, že to vzdělání nějak do něho prosakuje.. A jelikož má talent a jde mu to lehko… tak ok, hold má lepší výhodu např. oproti mne, co se musí učit , učit, učit, abych se udržel a dokola prokazovat své schopnosti tvrdou dřinou… reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 12:52:08, Petr) Ty jsi taky mimo, co? Víš vůbec, co meleš?

        Právo má každý - pokud někdo touží po poznání, není mu odepřeno a může se vzdělávat.

        Chce se snad zadavatel příspěvku vzdělávat, chce něco poznat, něčemu rozumět? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 13:05:06, Veronika) Přečti si dotaz autora příspěvku, a pak sem něco piš. Autorovi jde pouze o zisk titulu. Ale prioritně mají na VŠ chodit lidé, kteří se chtějí něco naučit! A pak své vzdělání zůžitkovat. Ne získat laciný titul z jednoduché VŠ. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 13:38:21, Petr) Veronika: pokud to bylo na mne, pak jsi nepochopila smysl mého příspěvku, ačkoli je myslím dost zřejmý.
            V poslední větě se ptám - chce se zadavatel vzdělávat, chce něco poznat, něčemu rozumět? Odpověď je ne, proto je nesmysl ohánět se právem na vzdělání. Jemu nejde o vzdělání. To může jít rovnou na VŠE, tam projde s trochou snahy každý, ale k čemu mu to bude, když se nechce živit jako ekonom... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 15:13:55, Veronika) No tak s tímto by se dalo souhlasit. Zadavatel opravdu chce pouze titul. S tím nápadem s VŠE máš pravdu :) Vím, jak to tam chodí.
              Stejně si ale spíše myslím, že v první řadě má být důvod, proč jít na VŠ něco se naučit. U mě to byla naprostá priorita. O titul mi nejde, studuji školu, ze které je jasné uplatnění. Vzdělávat se člověk může i při zaměstnání. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 15:20:52, Petr) Ale to jsem přesně psal...

                Právo na vzdělání má každý (jak psal "vrana") - pokud někdo touží po poznání, není mu odepřeno a může se vzdělávat.

                To ale nemá nic společného s touhou po titulu. Zadavateli nejde o to něco se naučit, něco chápat a být v něčem specializovaný. Proto jsem psal, že "vrana" neví, co mele za nesmysly.

                Znám spoustu lidí, co si při práci dodělali VŠ (soukromou i státní), protože chtěli prostě vědět a znát více. Docela by mne zajímalo, co zadavatel umí, že potřebuje titul...IMHO nic.
                reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:00:02, Vrana) Hezky mluvíš o lidech , co si chtěli dodělat VŠ , aby se něco dozvěděli. To si opravdu fakt myslíš ? Tak si pěkně naivní. Určitě si dodělali titul, aby měli více peněz nebo proto , že to po nich chtěl zaměstnavatel. Jsi dosti naivní. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:04:35, Petr) Stranou naši diskuse o zadavateli. V IT pracuji pěkných pár let. O titul tu nikomu nejde, buď umíš nebo ne a co máš za papír, je tu jedno. Pozor, říkám tady, protože co říkáš je často pravda v jiných oborech. Ale když chceš dělat kvalitně takový projektový management, tak je prostě třeba se vzdělávat, jinak to neuřídíš. A tam je prostě třeba teorie i trocha ekonomie, finančnictví atp. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 17:53:54, Vrana) Mimo si očividně ty. Já jsem řekl, že právo na vzdělání má každý. Přečti si tu větu. Žádný zákon neurčuje, kdo má větší právo. Jasně je dáno, že na VŠ může kdokoliv, s jakým chce cílem. Pokud se tam dostane a zvládne to, tak očividně něco umí a nějak se vzdělává , i když chce „jen“ titul reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:01:27, Petr) Ehm..říká někdo, že tam jít NESMÍ? Oháníš se ústavou a uniká ti, že smyslem toho ustanovení je garance rovnosti příležitostí...odpírá mu to snad někdo? Nikoli.

            Jestli se tam dostane a zvládne to, tak na VŠ má..ale takový člověk tu asi těžko bude psát podobné příspěvky... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:25:52, Vrana) Tak proč diskutujete na toto téma, nebo proč mu říkáte, ať jde koukat ?:) On chtěl odpověď a ne Vaše názory. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:26:33, Vrana) ..oprava..kopat  reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 18:33:16, Petr) Protože tohle je prostě přístup, který nemá nic společného se studentem VŠ. To máš jako s maturitou - dneska to má každá kadeřnice apod., hodně to degradovalo. A pokud se budou na VŠ hlásit takoví lidé, tak to bude to samé.
                Souhlasím, že pokud se udrží, tak proč ne. Ale nevím, když má někdo snahu najít nejlehčí školu, tak mu učení asi moc od ruky nepůjde :) reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 23:15:54, Veronika) Přesně tak. Dříve mít VŠ něco znamenalo. Ted na ní chce každý, je už skoro automatické, že na ní jde každý maturant. No a zákonitě to snižuje úroveň na VŠ. Pokud vůbec ještě nějaká na některých školách je. Protože studovat na nějaké filosofické a další humanitní fakultě se rovná získat titul úplně zadarmo. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 08:16:16, Petr) Tak ono nejde říct "zadarmo" - humanitní směry mají prostě úplné jiné uplatnění a my z jiných škol se nemusíme rozhodně bát, že by nám někde přebrali práci :) Společnost samozřejmě potřebuje divadla, knihovny, archivy, galerie atd., jenže tolik lidí se tam nikdy neuplatní a většina pak skončí jako asistentky (jako u nás ve firmě).
                    reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 15:55:07, Veronika) To je fakt, oni mám práci rozhodně nepřebrerou :-) Nechci říci zcela zadarmo, ale hodně se tomu blíží. Opravdu nelze srovnávat obtížnost nějakého technického nebo zdravotnického oboru, i co se do časové náročnosti týče, s nějakým humanitním :D
                      Jinak velice vítám návrh nové pravděpodobné vlády zavést na VŠ školné. Aspoň to tyto lemply odradí. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 17:19:24, Vrána) Momentálně se ODS , TOP 09 a VV domluvili, že se zavede školné za semestr , kdy strop školného bude 10 000 Kč. Myslíš , že je to spravedlivé ? Spíše to odradí od studia ty nadané lidičky, kteří díky tomu, že jsou státní školy, mohli vystudovat…Ale teď ? Počítej se mnou. U nás ve městě je soukromá škola , kde se platí 24 000 Kč za semestr . Já chodím do školy vzdálené přes 250 km ( státní ) , kde jsem na koleji …tzn. , že za kolej na jeden semestr vysolím cca 9 000 Kč, +doprava do města 250Kč/týden ,takže 1000 měsíc , takže řekněme cca. 4 000 kč . Teď tramvaj - 600Kč , dále jídlo apod. ,které si musím pořídit , to dělá cca 14 000 Kč(bez jídla) a teď bych měl zaplatit k tomuto 10 000 Kč …to se rovná 24 000 Kč (bez jídla). Co bude lepší ? Studium na soukromé v rodném městě ? Asi ano. Nemusím nikam cestovat, mám doma obědy. Vše mám na jednom místě, apod… Přitom to je soukromá a výjde díky školnému na stejno. Takhle to bude asi řešit spousta studentů , jaká pak bude úroveň , když na státních budou naopak už jen bohatí, a sem tam někdo na soukromé nějaký chudáček. Nemluvím o lidech, co mohou studovat na státní bez kolejného, pro ty to bude pořád levnější.
                        Spoustu lidí nepůjdu studovat díky školnému. A právě spoustu lidí , co se chtějí válet a mají bohaté rodiče začnou navštěvovat vysokou školu, jelikož to bude výsada bohatých.. .Kde ti vezmou rodiče 10 000 Kč + další výdaje na semestr, když třeba maminka je prodavačka a tatínek dělník ? …Ti asi moc peněz mít nebudou, a to by mělo být jen jedno dítě ), wou…vypadá to špatně
                        reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 20:31:20, Veronika) 1) Tak státní školy jsou pokud vím jen 2 - Univerzita obrany a Policejní akademie. Ostatní jsou veřejné.
                          2) Nadané to neodradí. Nadaní vědí, že je nutné kvůli budoucímu uplatnění dostudovat, a tak si na to bud vezmou půjčku, která bude velice výhodná nebo zkrátka hnou zadkem a občas si budou přivydělávat. Ostatně já vedle hodně náročně školy také příležitostně pracuji. Pochopitelně to znamená se během léta neválet u moře, ale makat, což Ty asi neznáš.

                          3) Kdo Ti brání jít na soukromou školu? Nebo proč u studia nepracuješ a nestuduješ kombinovanou formou?! Každý má tuto možnost. Téměř všechny obory se dají vystudovat kombinovaně. Co v tom studentům brání? Pohodlnost? Jejich problém.

                          4) Školné pokud vím se platí ve všech státech Evropské unie, proč ne i u nás.

                          5) Velice se těším na to, až mladí studenti konečně začnou něco dělat ve smyslu výdělečně činného ( nejen sedět v hospodě a užívat si tzv. studentský život ).
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2010 10:28:27, Veronika) A obzvláš se také těším na to, až to školné postihne studenty SŠ a VŠ - mladé voliče TOP 09 a ODS. S plnou radostí tyto strany volili, často dost z prapodivných důvodů či tomu zkrátka nerozumí. No a ted najednou dostali strach z povolenbních kroků např. školného, jejich vysněných stran. Jak pokrytecké, že? Cha cha.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2010 10:50:14, Petr) Veronika to již řekla a to výstižně.

                          Školné se platí ve všech vyspělých zemích, protože vzdělání je investice a tak si na ni klidně půjčují ti, kdo opravdu chtějí a mají na to, aby studovalo.. A tak to prostě je. Stát zbytečně živí ty, co se pár semestrů proflákají se statutem studenta a pak jdou stejně pracovat.
                          Já při studiu kombinované formy VŠ pracuji a nějakých 50 tis. ročně by mi prostě nevadilo. Ale samozřejmě, u mediků je situace jiná a to bude, prý, bráno v úvahu. Ne každý může studovat kombinovaně, ale splatit půjčku může po skončení studií každý. A když nedokončí, jeho smůlua - to je prostě motivace.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2010 11:50:35, Lukáš. R) To Veronika - Aha, takže říkáš že humanitní školy jsou lehké, he díky za tip! Hnedle si nějakou najdu, ještě se poptám kámošů, zdá se že UJAK by taky docela ušel.
    Joo a jen tak mimochodem, vy si asi myslíte že chci mít titul kvůli vyššímu platu nebo tak nějak že? To vůbec není pravda já klidně toho kopáče dělat půjdu, ale ten titul chci mít tak pro parádu, a abych udělal otcovi, matce a zbytku rodiny radost - to jsou ti co mě do toho tlačí. Vynadejte jim! ne mě.

    To P - Trouba nejsem, na gymplu jsem nebyl líný se učit a taky něco umím (studoval jsem na Gymnáziu Jaroslava Heyrovského, a můžu říct že to byl pěknej drill).
    Já, prostě sem si užil šprtání a biflování habaděj, a zkrátka si to nechci zopakovat, chtěl bych prozměnu školu kde nejsou až zas takový nároky (neříkám že to musí být bez učení, taková škola asi neexistuje), a kde je příjemnější atmosféra a přístup vyučujících, takže bych opravdu uvítal vaše návrhy a né názory, toť vše. reagovat zde
    Email: slasshergmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2010 12:56:53, P.) V tom případě zkus Fakultu humanitních studií UK - zkouška je jen z AJ, pohoda. Ale zas je tam dějepis atd., takže něco umět musíš... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2010 10:24:05, Lukáš. R) Díky, nebyli by další návrhy? Karlovku docela znám, studoval tam můj kámoš, takže vím že je to jedna z nejtěžších VŠ v celé ČR, to se týká i fakulty humanitních studii. reagovat zde
        Email: slasshergmailcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2010 11:33:19, P.) :)) Nejtěžší VŠ? Hele, já studuju FHS při zaměstnání jako druhou VŠ, protože mne to prostě zajímá a je mi fuk, že v IT to nikdy neuplatním.
          Není tam nic těžkého a pokud nemáš odpor k filozofii atd., vystuduješ to levou zadní. S jinými VŠ je to stejné (kromě techniky) - dneska to s trochou snahy dá každý. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2010 11:33:59, P.) :)) Nejtěžší VŠ? Hele, já studuju FHS při zaměstnání jako druhou VŠ, protože mne to prostě zajímá a je mi fuk, že v IT to nikdy neuplatním.
          Není tam nic těžkého a pokud nemáš odpor k filozofii atd., vystuduješ to levou zadní. S jinými VŠ je to stejné (kromě techniky) - dneska to s trochou snahy dá každý. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2010 17:17:36, Lukáš. R) Filozofii mám rád, a dějepis docela taky pokud je ho v rozumné míře. Humanitní obory by mi nejspíš nevadily, to v čem sem nikdy neexceloval byla spíš matika a němčina, v ostatních věcech nevidím takový problém. Co studuješ na FHS za obor? Kamarád studoval obor české dějiny (myslím že se to tak jmenovalo a teď nevím jestli je také na FHS) - velice obtížné, i přijímačky byli jak skládání státnice podle toho co mi vyprávěl, samotné studium bylo pak o tom že musel přečíst stohy nezáživných knih a publikací, a za jeden semestr napsat tolik materialu (myslím tím seminárky, referáty, recenze, rešerše) že se mu točila hlava kolem, navíc kromě angličtiny tam vyžadovaly ještě 2. a 3. cizí jazyk. Dopadlo to tak že přišel skoro o všechen volný čas a po půlroce odtamtud utekl. reagovat zde
            Email: slasshergmailcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2010 19:50:27, Veronika) Tak to je největší vtip dnešního dne :-) Fakulta humanitních studií je největší VŠ. Největší problém této školy je ten, že se na ní hlásí právě ti nejblbší lidé, protože by jinou školu nezvládli. No a ti pak soudí, že je tato škola těžká. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poraďte prosím kam na vysokou - Výběr vysoké školy
  2. 2 BAKALÁŘSKÉ OBORY??? poraďte, prosííím - Informace o studiu
  3. Prosím poradte - Ostatní
  4. Prosím poradte - Ostatní
  5. Prosím poraďte !!!!!!! - Výběr vysoké školy
  6. prosím, poraďte - Ostatní
  7. VŠ dálkově - humanitní směr, jazyky - poraďte prosím - Výběr vysoké školy
  8. POMOZTE, PORAĎTE, PROSÍM - Výběr vysoké školy
  9. poradte co si vybrat - Ostatní
  10. studenti hlavně OPF poraďte - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.