VŠO nebo UJAK???


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.06.2010 23:59:56, Tereza, zhlédnuto: 11877x, reakcí celkem: 82Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekNemůžu se rozhodnout mezi všo a ujakem.. všo ma zajimavejsi obory (zajima me letecka doprava), ale odrazuje me ta spousta negativnich komentaru. Jake mate zkusenosti?

Email: terra-cseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 21:46:23, Matt) Většina zaměstnavatelů kouká na to, z jaký jsi školy! U těch lepších, kvalitnějších a prestižnějších zaměstnavatelů se s podobnou školou ani nedostaneš k pohovoru! ... Netvrdím, že na VŠO nemůže studovat pár talentovaných, pilných a chytrých studentů, ale v průměru jsou absolventi na mnohem horší úrovni než z podobně zaměřených veřejných vysokých škol. Když přijde personalistovi na stůl třeba 1000 životopisů a k přijímacímu řízení plánuje pozvat třeba 200 lidí, tak podle čeho myslíš, že bude probíhat ta první selekce? Vystudovaná vysoká škola přestává hrát nejdůležitější roli v životopisu až v pokročilém stadiu kariéry. Když už máš něco za sebou a je ti 40+, tak pak je podstatná hlavně relevantní praxe v oboru (kterou získáš především na základě absolvování kvalitní vvš), reference od zaměstnavatelů, odborné stáže a praxe, zahraniční zkušenosti, různé profesní kurzy a certifikáty, atp. Ale v období 20-27 let, když člověk ještě nemá mnoho co nabídnout zaměstnavatelům, tak kritérium vystudovaná škola je naprosto klíčové. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 17:57:43, Messenger) Dobrý den,

    ze zvědavosti jsem zabrouzdal na tento web, podívat se na názory lidí na školu, kterou jsem nedávno absolvoval ( Bc.). V hodně věcech souhlasím s názory od Mr. Popino. Mám ale drobnou výtku, lidé se tu stále ohání se slovy jako „prestižní škola je jen veřejná“ nebo „jen s titulem z této školy najdeš uplatnění“ , popravdě mě doslova pobavila věta, že prvotní selekce je na základě vzdělání, to byla pravda tak před 20 lety. Prvotní selekce je v drtivé vetšině případů samozřejmě na základě dosažené praxe. Ač mají pánové Popino a Inkvizitor v hodně věcech pravdu, ta základní pointa o uplatnění se na trhu práce jim absolutně uniká. Samozřejmě se dá hned argumentovat, že s touto školou nezískáte tak kvalitní zaměstnání jako se školou prestižnějšiho charakteru, bohužel ani to není pravda. Může za to nulová provázanost státního a soukromého sektoru, kdy absolvent kvalitní školy jako je VŠE, MU,UK, atd. nemá díky vytíženosti čas ani na částečný prac. poměr a v rámci školy je praxe nulová. Pro ambiciozní lidi jsou tu trainee programy, těch je bohužel také zoufale málo a vyžaduje se na ně perfektní znalost AJ + další jazyk, což je mezi českou mládeží velký kámen úrazu (o úrovni výuky jazyků na VŠ se bavit nechci, to je kapitola sama pro sebe ). Dva lidé v mém okolí pracují v HR segmentu a z informací od nich je absolvent VŠ bez praxe opravdu chudák, můžete mít titul z prestižní školy a klidně vám nepříjde pozvánka ani na první kolo přijímacího řízení. Časy, kdy škola rozhodovala o karierním úspěchu jedince jsou opravdu dávno pryč, rozhodující jsou dnes jazykové zdatnosti, mimoškolní aktivity různého charakteru, zkušenosti s mezinárodním prostředím, atd. Pokud to někdo myslí se studiem a následnou kariérou opravdu vážně, zvolí spíše kvalitní školu v zahraničí. Ja osobně jsem zvolil pro Master\'s degree studium na King\'s College London, po prvním roce musím konstatovat, že to je opravdu jiná dimenze vzdělání. A nebojte, nesrovnávám to jen s VŠO. ;-) btw: Pro opravdové echt "čecháčky", studium i na takové škole se dá zvládnout bez finanční podpory rodičů.

    Jinak k tomu topicu VŠO vs. UJAK. VŠO je nenáročná škola snažící se udržet aspoň nějakou úroveň. Kvalita absolventů je opravdu velice rozdílná, člověk tam narazí na totální paka i opravdu zapálené lidi v oboru. Všechno je o osobní angažovanosti, pokud tě zajímá obor cr/letectvi tu možnost tam člověk prostě má. S UJAKem nemám osobní zkušeností, jedna známá tento “ústav“ však absolvovala a z jejich vyprávění můžu potencionální uchazeče ubezpečit o nekvalitě této školy od A do Z.

    Také tu někde padla věta, že kvalitní škola tě naučí snaze. Pokud tě musí škola naučit snaze, je to spíš smutné. Nějaka motivace a s ni spojená snaha je jako smrad, rychle se vyvětrá. ;-)

    Rozhodně bych se neoddával té malé představě o uplatnění. Lidé jako Inkvizitor ti říkají jen to A, bohužel neřeknou B.

    GOOD LUCK s výběrem... ;-)



    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 11:15:45, Aneta) Moc děkuji za infa :) Nechci jít na VŠO protože je to zadarmo, ale protože je to škola, která by mě opravdu bavila. A to, že je lehčí, je pro mě jedině plus, protože mám práci na poloviční úvazek a asi bych se nezvládala drtit od rána do večera :) Takže opravdu moc děkuji za tvou reakci, docela mě uklidnila :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 11:13:35, Aneta) Na VŠO jdu proto, že je to jediná škola v ČR, která by mě bavila. A stejně potom nikdo nekouká na to, z jaké školy máš titul ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 08:23:25, Inkvizitor) A proč raději nejdeš studovat na skutečnou vysokou/vyšší školu? Zakoupený titul ohromí nanejvýše tvoji babičku, každý lucidní zaměstnavatel na něj z vysoka hodí bobek. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. UJAK andragogika - Ostatní
  2. UJAK nebo jiné soukromé školy? - Ostatní
  3. UJAK - EHS - zkušnosti, budoucí spolužáci - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.