VŠE X ČZU

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.06.2010 09:23:33, Kristýna, zhlédnuto: 903x, reakcí celkem: 10Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, chtěla bych se zeptat na názory, tipy a rady, kterou školu, lépe řečeno obor, bych si měla vybrat. Na VŠE jsem přijatá na Účetnictví a finanční řízení podniku a Podniková ekonomika a management. Na ČZU na Hospodářská a kulturní studia a Podnikání a administrativa.
Chci si vybrat školu, kterou zvládnu, v matice si moc jistá nejsem, učit se mi zas tak nevadí, takže úplně nestudijní typ nejsem. :-) Osobně bych to seřadila HKS, PEM, ÚFŘP a PAA. Mám radši ty humanitní předměty. Představu, co chci v budoucnu dělat, zatím nemám, jen bych ráda v klidu vystudovala. Už jsem na jedný vysoký byla a "nemůžu si dovolit" zkončit znova. :-)
Prosím, prosím o nějaké názory!!! :-)
Děkuju

Email: krist.kudlackovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2010 10:54:55, Elilinka) Ahojkyyy..tímhle příspěvkem mi uplně mluvíš z duše..taky nevím pro co se rozhodnout :-) já jsem přijatá na VŠE na Podnikovku, na ČZU na Podnikání a administrativa a do Brna na Mendela na tu novou fakultu Regionálního rozvoje...a nevím co si zvolit...nejvíce se mi asi líbí ten Regionál. rozvoj..ale chtěla bych na druhou stranu jít radši do Prahy...Suchdol jsem spíš vyloučila, teď přemýšlim nad VŠE je to zas šance, škola stále ještě prestižní ale občas sem trochu zaražená z toho jejich přístupu k ostatním a vadí mi ten jeden pokus na zkoušku..v matice si taky jistá nejsem..a rok na jiné vejšce jsem už taky byla, takže školu musim taky už dostudovat...achjo..taky nevim :-///S04 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 12:41:56, Petula) Ahoj, jsem na tom podobně. Já už teda byla přímo na VŠE a utekla jsem po třech týdnech, měla jsem takovou studijní krizi :) nechtěla jsem se učit, učitelé se mi nelíbili, studijní referentka na mě byla pěkně nepříjemná, v druhým týdnu hned test z mikroekonomie, což by nebylo tak hrozný... tak jsem utekla. Dneska jsem z tý nechuti k učení vyléčená, už se na to těším. Hlásila jsem se jenom na ČZU, mám tam přítele, vím, jak to tam chodí, líbí se mi tam... jsem přijatá na Podnikání a administrativu a to si asi vyberu, pak ještě Veřejnou správu a regionální rozvoj a Provoz a ekonomiku. A na názory okolních lidí,kteří mají maturitu z pochybné školy a na vejšku se nikdy ani nehlásili a kteří mi říkají, že ČZU je hrozná a udělá ji každý, už nereaguji. Ani to není pravda, bohužel pro mě i tady je úmrtnost dost vysoká, čehož se bojím. Ale budu se snažit. Tak ať se dobře rozhodnete.

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 13:05:14, Elilinka) Peti a můžu se zeptat jaký obor si na VŠE studovala??? já tam asi taky nenastoupim S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 16:27:25, Petula) Byla jsem na F1 obor Daně a daňová politika. A tím svým názorem jsem nechtěla říct, ať tam nechodíte, třeba máte lepší nervy a hned to nevzdáte. Jen já mám po týhle zkušenosti a po tom, co vím od přítele lepší pocit z ČZU, tak jdu tam. Moc zkušeností z VŠE nemám, ale pár postřehů jo. Nevydávají svoje učebnice, takže jsem si na první semestr aktivně koupila všechno, co mi řekli a dala za to tři tisíce (dodnes mi leží těžký bichle v polici), teda přítel z jedný použil něco do bakalářky, mají jen jednu možnost na zkoušky, další až po tom, pokud dostanete známku alespoň 4+, to plus je důležitý. Mikroekonomii a makroekonomii mají jako jeden předmět dohromady, na ČZU je to rozdělený do dvou semestrů, tak se to snad líp stráví a stihne pořádně pochopit, angličtinu pro ekonomy já bych určitě nezvládla, vůbec nemám talent na jazyky, vy třeba jo, to nevím. Na druhou stranu pokud sem přijde student VŠE bude mít opačný argumenty než já. Tak si to dobře rozmyslete, já jen vím, že já bych tam už nelezla a na ČZU se moc těším. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 16:57:14, Elilinka) No on má můj brácha vystudovanou VŠE,takže znám spoustu věcí od něj a říkal mi to podobně jako ty..říkal, že bejt holkou,tak by asi na VŠE nešel, přece jenom mají horší nervy a to všechno kolem toho, ten systém atd...je to hodně o tom, že člověk tam je opravdu sám za sebe a musí bejt samostatnej a dostává prý i hodně úkolů a látky na doma, takže vím kolikrát, že brácha se tím prostě musel zabejvat o víkendech nebo ve svym volnu atd..a pro žádný nerváky(což sem já) to škola prostě asi neni..já radši pujdu na nějakou,kde budu mít "větší" klid a maličko lepší zázemí než tam..i když to nebude škola tak prestižní jak VŠE, ale myslim, že to neni jen o tom jakou mám vejšku,ale hlavně jakýma znalostma se prosadim a čím se vypíchnu před ostatníma... takže za mě, i když mě to moc potěšilo, že jsem se tam dostala, hlavně v tak rekordním počtu uchazečů jako letos, tam stejně asi nenastoupim :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 18:01:43, Kristýna) Tak holky, asi jste mě přesvědčili ať jdu na ČZU!! :-D Ne, snažím se o tom přemýšlet, poslouchat svůj vnitřní hlas (jak říká maminka:-D ) a zatím se mi chce asi nejvíc tam...Přítel tam taky je a má docela pohodičku, ale je teda na technický fakultě a skoro tam nechodí, tak ještě aby neměl! :-D
    Vím, že táta mě chce protlačit na VŠE na ty finance, ale já z toho prostě nemám dobrej pocit, matiku moc neumím a když koukám na ty předměty, tak je mi z toho docela špatně... Navíc si myslím, že už je ta prestiž taky trošku jinde než bývala, podle toho, co jsem slyšela a přečetla. :-) Samozřejmě se to ale liší taky podle fakulty, jedna může být výrazně lepší než třeba PEFka a naopak.
    Hlavní věc, co chci, je studovat co nejvíc v klidu, v pohodě, vystudovat hlavně toho bakaláře, ať mám titul, na magistra pak můžu jít třeba jinam.
    Teď mě to čeká ještě nějak probrat doma....
    A vyřešit zápis, protože v té době jsem na dovolený!! :-/ reagovat zde
    Email: krist.kudlackovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 18:14:59, Elilinka) Jojojo ja jsem taky v době zápisu v zahraničí,takže budu muset dávat plnou moc určo di tam,kam tě to táhne víc a kde víš, že by tě to i bavilo,líbilo se ti tam atd...jestli ti ten studijní plán z VŠE nahání hrůzu,tak věř, že i mě :D já už prostě volím školu o které vím, že budu mít šanci ji vystudovat, nepujdu zas za každou cenu na tu nejprestižnější,abych po roce zjistila, že to tam prostě nezvládám-viz minulý rok... :-) teď du tam,kam si myslim, že by mě to tam bavilo a já tam byla spokojená :) a když si člověk už při studiu zajistí někde dobrou praxi tak po něm chmátnou pak všude všema deseti a je jedno jestli je z VŠE,ČZU a jiné... :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2010 22:21:17, Kristýna) Nejhorší je, že já bohužel nemám moc komu tu plnou moc dát! :-( Ale četla jsem, že můžu napsat děkanovi, jestli můžu přijít na zápis v září. Takže asi napíšu na studijní nebo se tam stavím, aby mi řekli co a jak. No teď budu mít ještě stresy, že se nezapíšu. :-D
        Tak hlavně, že už ses rozhodla, to je důležitý!!!!! ;-)
        A taky teda jestli si vyberu to Podnikání a administrativu nebo Hospodářská a kulturní studia... reagovat zde
        Email: krist.kudlackovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2010 11:20:34, Elilinka) No Kristy, já mám taky stresy že se nezapíšu :-D..s tou plnou mocí bude spousty obíhání atd :-D:-D já jsem se nakonec rozhodla pro to Brno...pro Regionální rozvoj se zaměřením na podnikání..myslim, že je to takový obor jako kdyby si dala dohromady Podnikání a administrativa a Hosp. a kul. studia dohromady :-D prostě takový něco mezi..i když spíš se to maličko víc specializuje na to podnikání a trochu taky do cestovního ruchu...
    VŠE jsem uplně vyloučila a pak jsem teda rozhodovala mezi MENDELU a ČZU a nakonec vyhrála MENDELU, a tam je právě jeden termín zápisu pevně danej, a žádnej jinej náhradní termín není..takže já prostě tu plnou moc musim někomu dát...ale jinak moje sestřenka a kámoškou jsou na ČZU na PaA a fakt si to chválí :) tak bych šla možná do toho :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2012 16:40:17, lenka) ahojec prosím chtela bych se zeptat ohl. prij. zkousek na czu podnikovou ekonomiku. Moc se toho bojím. Napiste mi prosim nejake info. BUdu vam vdecna . Lenka reagovat zde
    Email: lenik159seznamcz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.