jak to chodí na výšce?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.08.2006 16:06:17, katka, zhlédnuto: 1244x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, jsem sice teprve ve 3 ročníku na SŠ, ale vím jistě, že se po maturitě budu snažit dostat na VŠ. Mám dotaz, který Vám všem asi přijde dost hloupý... Můžete mi prosím popsat, jak to na výšce všechno probíhá? Přijímačky jsou mi jasné, ale co potom? Slyšela jsem, že se studenti musí zapsat na předměty, které chtějí studovat. Já myslela, že skladba předmětů je daná??? Budu chtít studovat dálkově, proto bych byla moc vděčná, kdybyste mi toto studium trochu přiblížili. Dostanu seznam knih, které se musím našprtat? Nebo si sama musím shánět nějaké materiály? Taky bych byla moc ráda, kdybyste mi přesněji vysvětlili pojmy jako např. zápočet,skripta,imatrikulace,index apod. Nejsem hloupá,s učením nemám žádné problémy, jen prostě nemám žádné známé, kteří jsou na výšce a nějak jsem se k těmto informacím ještě nedostala. Skoro se stydím Vás na to ptát S15 Za všechny odpovědi moc děkuju!!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2006 22:05:04, xy) Pri prezencnim studiu mas nektere predmety dane a nektere povinne vyberove a nektere nepovinne. Zalezi taky jestli je na skole zaveden kreditovy system vyuky nebo ne. Pokud neni kreditovy, mas vetsinou skoro vsechno predem urcene, muzes si jen treba volit ucitele na seminare a dobu seminare a taky ty vyberove a nepovinne predmety. V kreditovem systemu mas urcen pocet kreditu, ktere musis za dane obdobi (semestr) ziskat, aby si sla dal a pak si volis predmety, jejichz vyse kreditu se lisi (podle obtiznosti predmetu). Pri kreditovem systemu studia mas vetsi volbu, ale zas si musis vsechno hlidat a vice se starat. No a v kombinovane forme studia (= dnes uz nepouzivany vyraz "dalkove") je to asi nejak takhle - jedine co te vaze jsou zkousky, prednasky ani seminare navstevovat nemusis. Za semestr je neco kolem 5 konzultacnich zkousek. To be continued ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2006 22:14:07, xy) Na kterych se studenti kombinovaneho studia dozvedi od vyucujicich co si maji nastudovat a co po nich budou chtit u zkousek. Takze tve uceni probiha formou samostudia z materialu, ktere ti oznami vyucujici. Staci pak jen si udelat potrebne zkousky, pri tech uz mas stejne podminky jako zaci prezen. studia. Prece jen mas jeste vyhodu, ze si muzes zvolit termin zkousek i mimo zkouskove obdobi (jak, kde).

    Pojmy:

    zapocet=mas li predmet, ktery se vyucuje treba 2 semestry a ukoncuje zkouskou az po 2. semestru tak po 1. sem. byva vetsinou zapocet-je to takova mensi zkouska bez ktere te nepusti k te hlavni. Podminky pro udeleni zapoctu jsou vetsinou mirnejsi-nepr. nekdy staci dochazka, nekdy lehci testik apod.
    to be continued ...

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2006 22:20:00, xy) skripta=ucebni material vydavany fakultou (napr. ja studuju na prf uk a skripta znam jen od sveho otce z pred 30 let, dnes uz myslim se to moc nevede, ale asi zalezi jak kde, dneska mas na vsechno knihy(docela drazsi nez byvala skripta))
    imatrikulace=formalita-slavnostni uvedeni mezi studenty-skladas studentsky slib, nekdy je to primo u zapisu. Imat. neni povinna
    index="zakovska knizka"-doklad studenta-zapisujou se tam znamky a zapocty, mam pocit ze se indexy rusi, protoze dnes maji vsude studentske karty a znamky se zapisuji do pocitacu, kde ma kazdy student svuj virtualni index.

    Thats all reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2006 22:23:44, xy) oprava: misto 5 konzultacnich zkousek ma byt 5 konzultacnich schuzek reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2006 10:26:22, Monika) Ahoj Katko, pokud jsi mladá a nic Ti nebrání studovat, běž raději na denní studium. Máš studentské výhody (do 26 let), studium ti více dá, praxi můžeš třeba získat i jako dobrovolnice. Navíc si prodloužíš mládí, poznáš nové lidi a prostředí. U dálkového studia jsou obvykle lidé z různých koutů naší země. Takže studium většinou probíhá tak, že se sjedete na termín konzultace, dozvíte se povinnou literaturu, okruhy a požadavky ke zkouškám a zápočtům, a pak už je vše na vás. Zkrátka samostudium doma (+ zvládat práci a mít toleranci rodiny). Při troše štěstí můžeš natrefit na fajn lidi v ročníku, kteří třeba mají kontakty ve vyšších ročnících daného studia - to se pak dobře shání různé informace, materiály ke studiu. Takže Ti přeju hodně štěstí na střední škole a pak to správné rozhodnutí, jak dál. :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Známkování na výšce - Ostatní
  2. Jak je to na výšce od 26 roku? - Ostatní
  3. erasmus...studium v zahraničí, jak to chodí - Studium v zahraničí

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.