Medicína, FVL nebo biologie?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.08.2010 22:02:01, marketa, zhlédnuto: 7483x, reakcí celkem: 31Reagovat na příspěvek
Ahoj, na rozhodování kde jít mám sice ještě 2 roky čas, ale i tak by mě zajímaly vaše názory. Celou dobu jsem chtěla studovat biologii (zaměření na zoologii), ale nevím, kde bych se pak uplatnila. Nejvíce by mě bavil výzkum přímo v přírodě, třeba jet dělat terénní výzkum do Afriky :-), ale ono to není takové jednoduché. Poslední dobou mě začala zajímat veterina. Jenže rodiče rozmlouvají a v nějakém článku psali, že veterináři nemají moc dobré uplatnění. Co myslíte? Myslím, že by mě to bavilo. Taky jsem smířená s tím, že bych musela (alespoň teoreticky) rodit koně, krávy, prasátka a dělat různé jiné "nepěkné" věci. A rodiče mě nutí, ať jdu na medicínu. Že seženu zaměstnání, že budu mít dobrý plat, že je to takové "vážené" povolání...Nevím, třeba by mě práce s lidmi chytla. Se zvířaty ale vycházím líp a mám s nimi větší trpělivost a vím, že by mě něco s nimi bavilo dělat celý život. Jinak známky mám velmi dobré a učit se mi nevadí. Měli jste podobné rozhodování? Jaké je studium na těchto oborech a uplatnění? Pro co byste se rozhodli? Jaké jsou vaše zkušeností se studiem na těchto oborech? Díky za odpověď :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2011 12:35:48, Markéta) Děkuju za odpověď :) Doufám, že nakonec se rozhodneš správně - jestli pokračovat, nebo ne. Já prozatím absolutně netuším, pro co se rozhodnu. Na jednu stranu si říkám, že půjdu na medicínu, budu mít jistou práci, která mě bude docela zajímat, a zvířata mi zůstanou jako koníček. Pak si ale řeknu, co kdyby to náhodou vyšlo a podařilo by se mi dělat to, co si opravdu přeju... Bohužel na veterinu, mám spíše špatné reference i od lidí, kteří v tomto oboru pracují. Myslím, že se s toho zblázním :D
    P.S.: Kdyby někdo, kdo veterinu studuje (nebo dostudoval), měl o ní dobré mínění, prosím, napište :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2011 12:35:46, Markéta) Děkuju za odpověď :) Doufám, že nakonec se rozhodneš správně - jestli pokračovat, nebo ne. Já prozatím absolutně netuším, pro co se rozhodnu. Na jednu stranu si říkám, že půjdu na medicínu, budu mít jistou práci, která mě bude docela zajímat, a zvířata mi zůstanou jako koníček. Pak si ale řeknu, co kdyby to náhodou vyšlo a podařilo by se mi dělat to, co si opravdu přeju... Bohužel na veterinu, mám spíše špatné reference i od lidí, kteří v tomto oboru pracují. Myslím, že se s toho zblázním :D
    P.S.: Kdyby někdo, kdo veterinu studuje (nebo dostudoval), měl o ní dobré mínění, prosím, napište :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2011 13:32:16, V.) Ja sa tiež vyjadrím - som na veterine, idem do druháku a práve rozmýšľam, že ďalší rok skončím. Byť veterinárkou by ma veľmi bavilo, ale s tým uplatnením je to hrozné. Spolubývajúcej sesterka sa kvôli ponuke práce sťahovala cez celú ČR, ďalšia holka má v zmluve, že nemôže 2 roky ísť na materskú a iná si našla len dvojročnú prax, kde jej platia úplné šupky, a to sa chcela už osamostatniť. Z tohto dôvodu práve uvažujem, či to má zmysel trápiť sa a DÚFAŤ, že so zvieratami budem robiť, alebo ísť na zubarinu, ktorá by ma bavila menej, ale mať celý život slušnú prácu, za slušné peniaze a pokojný život. Skutočne nechcem ako MVDr. robiť v hydinárni alebo byť nútená urobiť si učiteľské minimum a učiť trebárs angličtinu na ZŠ (tiež taký príklad zo života). Tak si to dobre premysli, u nás v meste pracuje asi 11 veterinárov a ďalších min. 7 deciek študuje. A to určite nepoznám všetky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2011 21:45:10, Markéta) Tak ti držím palce, ať ti to vyjde! Asi se nevyplatí jít na obor, o kterém si nejsi jistá, že tě bude bavit - zvlášť medicína S14 Jen doufám, že se mi nepodaří to, co tobě :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2011 02:28:44, 1bubko2) No ja som na medicine v medzirocniku medzi 2 a 3...a pomaly ale isto ma vyhodia a chcem ist na veterinu...takze kombinacia jak hovado...tak ti poviem....medicina stoji za trt co sa tyka ucenia :D je toho vela....a veterina podla pocutia tiez... cca rovnake mnozstvo (veterina mozno aj viac :-/ )...ale ja som dospela k nazoru ze prist o nervy a robit nakoniec nieco co ma nebavi nechcem....takze skusim veterinu(ak sa tam vobec dostanem) kedze zvierata su mi blizsie ako ludia a skusim to tam s tym ze po tom narocnom studiu budem robit to co ma bavi(snad ak najdem nejaku robotu) a nie robit doktora ktoreho to nebavi a potom to tak aj vyzera v nasom zdravotnictve :-)

    Pavlina - znamky na medinu nemusis mat ziadne slavne :) staci ti spravit prijimacky,ale to je len slaby odvar z toho co tam potom je :) dostat sa tam je "najmenej" v Brne
    myslim ze nikde inde sa s cistymi 1 da dostat aj bez prijmaciek..myslim ze v HK na vojensku reagovat zde
    Email: slava.oravcovagmailcom, ICQ: 288941692


Podobné příspěvky:
  1. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  2. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
  3. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy
  4. Medicína nebo architektura? Spěchá. - Výběr vysoké školy
  5. Biologie na JU nebo Biologie/Ekologie na UHK? - Výběr vysoké školy
  6. Medicína, psychologie? - Ostatní
  7. medicína-pitvy - Výběr vysoké školy
  8. přf molekulární x experimentální biologie - Výběr vysoké školy
  9. Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů - Výběr vysoké školy
  10. Molekulární Biologie nebo Medicína? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.