Medicína, FVL nebo biologie?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.08.2010 22:02:01, marketa, zhlédnuto: 7461x, reakcí celkem: 31Reagovat na příspěvek
Ahoj, na rozhodování kde jít mám sice ještě 2 roky čas, ale i tak by mě zajímaly vaše názory. Celou dobu jsem chtěla studovat biologii (zaměření na zoologii), ale nevím, kde bych se pak uplatnila. Nejvíce by mě bavil výzkum přímo v přírodě, třeba jet dělat terénní výzkum do Afriky :-), ale ono to není takové jednoduché. Poslední dobou mě začala zajímat veterina. Jenže rodiče rozmlouvají a v nějakém článku psali, že veterináři nemají moc dobré uplatnění. Co myslíte? Myslím, že by mě to bavilo. Taky jsem smířená s tím, že bych musela (alespoň teoreticky) rodit koně, krávy, prasátka a dělat různé jiné "nepěkné" věci. A rodiče mě nutí, ať jdu na medicínu. Že seženu zaměstnání, že budu mít dobrý plat, že je to takové "vážené" povolání...Nevím, třeba by mě práce s lidmi chytla. Se zvířaty ale vycházím líp a mám s nimi větší trpělivost a vím, že by mě něco s nimi bavilo dělat celý život. Jinak známky mám velmi dobré a učit se mi nevadí. Měli jste podobné rozhodování? Jaké je studium na těchto oborech a uplatnění? Pro co byste se rozhodli? Jaké jsou vaše zkušeností se studiem na těchto oborech? Díky za odpověď :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 15:55:26, xo) Ahoj, chtěla bych se s tebou zkontaktovat ohledně studia na veterině a vůbec ohledně všeho. Mám totiž stejný problém jako jsi měla tenkrát ty a tak bych se tě na spoustu věcí zeptat.
    Díky moc :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2015 11:55:15, Bára) Ahoj, tak co, jak se ti tam vede?? :)) reagovat zde
    Email: proschlova.barboragmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2012 18:04:16, Markéta) Co to jsou za hvězdičky!!! Tak teda špatné uplatnění :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2012 18:01:26, Markéta) Ahoj, prozatím to zvládám, první kolokvium z anatomie a nějaké testy už mám za sebou, ale žádné pořádné zkoušky ještě nebyly, tak se uvidí :) Je to náročné hlavně na množství učiva a čas, který nad tím musíš srávit - anatomii se musíš učit na každé cvičení (asi 40-50 stránek týdně je průměr), z ostatních předmětů se většinou píše nějaký test 1-2x za semestr. Tím tě nechci odradit, na to množství si tak nějak časem zvykneš, že ti to ani nepřijde Jinak přijímačky z chemie byly podobné modelovým otázkám, na biologii se podívat trochu do hloubky. Důležité jsou hlavně přijímačky, protože oproti předchozím rokům se snížilo bodování za středoškolský prospěch. Nevýhodou je uplatnění, prý je ***é a konkurence velká. Já se utěšuju tím, že mi je jedno, co budu po škole dělat a kde Problém s uplatněním u medicíny není, doktoři jsou žádaní i v zahraničí. Na druhou stranu musíš po škole dělat atestaci a to je docela časově náročné. Pokud se opravdu o zvířata zajímáš, tak se na medicíně budeš asi trápit. Já chtěla na veterinu, ale rodiče mě časem dokopali k tomu, abych se přihlasila i na medicínu - jak to je prestižní atd. Docela mě zviklali, jenže pak jsem si řekla, že nebudu lékařka přece kvůli prestiže. Zvířata mám nejenom ráda, ale opravdu mě zajímají. Lidi mám (většinou) ráda, ale zas tak moc mě nezajímají :D Je dobré si to uvědomit :) Navíc mě od veteriny odrazovalo to, že vím, jak hnusně se někteří lidé ke zvířatům chovají a že někdy budu muset dělat i zákroky, se kterými zrovna nesouhlasím....Já teda předpokládám, že se rozhoduješ mezi veterinou a medicínou...Jo a kluků je na veterině málo, tak hurá na veterinu :D A určitě se zajdi podívat na den otevřených dveří, mě se strašně líbil a trochu mi pomohl při rozhodování :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.11.2012 20:20:19, Jakub) ahoj Marketa, mna by teda zaujimalo ze ako to zvladas za tu dobu co si tam a mohla by si dat aj ty nejake odporucanie alebo naopak a tak, pomohlo by mi to lebo mam presne tu dilemu co ty :) :D reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  2. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
  3. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy
  4. Medicína nebo architektura? Spěchá. - Výběr vysoké školy
  5. Biologie na JU nebo Biologie/Ekologie na UHK? - Výběr vysoké školy
  6. Medicína, psychologie? - Ostatní
  7. medicína-pitvy - Výběr vysoké školy
  8. přf molekulární x experimentální biologie - Výběr vysoké školy
  9. Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů - Výběr vysoké školy
  10. Molekulární Biologie nebo Medicína? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.