Chci jít na jinou VŠ a vykašlat se na jarní semestr..jak to udělat "hladce" :)


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.11.2010 22:43:28, Clefairy, zhlédnuto: 5647x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekProsím o odpověď: Rozhodla jsem se změnit školu, ještě se zapíšu do jarního semestru, pro která splňuji požadavky, ale už se mi do něj nechce moc chodit - hodně učení (studuju všeob.lékařství) a pak chci dělat přijímačky na jinou školu, kde jsou zápisy tak v půlce července (to už bych pak zas byla student,že?)...a nějak nevím, když jsou všechny zápočty na konci května a já je samozřejmě nedostanu, jestli budu dál student, než by teoreticky byla možnost zápisu do dalšího semestru a mohla bych studium ukončit den před zápisem na novou vš a další den se zapsat a být v podstatě celou dobu student? Nebo mě vyloučí třeba nějak dřív..nevíte jak to je?? Děkuji moc za pomoc

Email: sheeshagirlseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.11.2010 12:14:19, Radek) Ano. Studentem znovu budeš zápisem na jinou školu. Zapiš se na předměty normálně (vč. zápisu u studij.referentky).. Nemyslím že by se mohli jednotliví vyučující nějak spolčit během semestru a dát nějaký signál k vyloučení ze studia. Tedy si myslím, že den D nastane až bude končit zkouškové období v červnu a všichni tam zapíšou své "nevyhověl".. Pak nebudeš splňovat podmínky pro zápis do dalšího semestru.. Ale nevím v jakém momentu si to studij. uvědomí a vyloučí tě. Každopádně ti budou psát nějaký dopis aby to bylo oficiální. Ale pro jistotu bych tam v tom létě ještě zašel být tebou, abys věděla že to tak je. V současném systému se ti počítá doba studia nedokončeného oboru k celkové době studia než získáš titul. A když přesáhneš dobu celkovou studia oboru o víc než o rok, budeš od té doby platit za "delší" studium nemalé poplatky (v této situaci by bylo vhodnější současné studium moc neprodlužovat a šetřit si dobu aby ti to v příštím studiu stačilo). Na ekonomce to bylo před pár lety cca 20 tis.Kč za semestr (pro orientaci). Myslím si ale, že nynější chystané reformy - školné, poplatky při přijímání,.. by měli tento systém nahradit, takže pak bude člověk platit už i normálně, a tak nebude prostor k žádnému taktizování.
    To, že si snažíš udržet status studenta, je pochopitelné - jinak by ti minimálně vznikla povinnost platit si zdravotní pojištění (něco přes tisícovku měsíčně) - pokud tedy nebudeš někde zaměstnaná (zaměstnavatel ti to autom. strhává ze mzdy a žást za tebe platí on a pak to neřešíš.. měl by to sám nahlásit na pojišťovnu že nejsi student ale zaměstnanec). Nebo se přihlásit na úřad práce (s nutností docházet tam a chodit po nabídkách zaměstnání které ti najdou)-to by za tebe zdravotko platil stát. Studenti maj i výhodnější dopravu, ISIC kartu na různé slevy - ale to ti ještě určitě vydrží na tu dobu, nějaké úlevy na daních apod..
    Měj se. R
    reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2011 14:52:39, Hana) Ahoj,
    úspěšně jsem dodělala všechny zkoušky zimního období na VOŠ v Praze, ale nyní chci na VŠ a abych se mohla učit a také se věnovat až do nástupu na VŠ jiným aktivitám, chci studium na Voš přerušit, prosím poradíte mi, jak je to se statusem studenta? Když teď zahajuji druhý semestr a jsem pořád student, mám něco platit pojistné apod,... Myslíte, že, kdybych si nepodala žádost o ukončení, či přerušení studia statut studenta mi do června zůstane?
    Máte nějaký nápad?
    Děkuji Marie Štoková reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.11.2011 21:43:22, Klára) Ahoj Clefairy, také studuji na všeobecném lékařství 1. ročník a chci odejít, bohužel nevím, jestli to vydržím do zimního semestru. Nemám sílu se učit a vůbec mě to nebaví. Jsem ráda, že nejsem jediná slaboch, který to chce vzdát. Také přemýšlím o tom jak to udělat , abych neztratila status studenta. Chtěla jsem se tě zeptat, na které fakultě studuješ? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2011 01:28:03, Kesssidy) Ahoj jsem na tom uplne stejne, taky odchazim z mediciny z prvaku, od pristiho tydne nastupuju do jazykovky aby mi zustal statut studenta;-) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.12.2011 17:49:52, Claire) Ahoj Kessadi opravdu jsi odešla z medicíny a ulevilo se ti? Nevyčítáš si to? reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Přestup na jinou VŠ, protože nezvládnu zimní semestr, status studenta - Informace o studiu
  2. Přestup na jinou fakultu - Výběr vysoké školy
  3. Dotazy o rozvrhu na VSE FMV - 1. semestr:) - Informace o studiu
  4. Státnice v září -> mění se něco, když už začíná zimní semestr? - Informace o studiu
  5. šestý semestr- ukončení předmětu ze čtvrtého - Masarykova univerzita
  6. přestup na jinou VŠ - Ostatní
  7. Přestup na jinou VŠ - Informace o studiu
  8. Nesplneni letniho semestru, kdyz jsem prijaty na jinou vs - Informace o studiu
  9. zimní semestr -kredity - Informace o studiu
  10. Je mi 26 a chci studovat - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.