Ekonomické školy, matematika.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.12.2010 20:10:27, bajt, zhlédnuto: 4881x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Zdravím všechny,
vybírám vysokou školu se zaměřením na management a ekonomiku. Narazil jsem na menší problém, tj. moje znalosti matematiky. Moc mi nejde a hlavně mě nijak nechytila za srdce.. Dá se ekonomická škola zvládnout, připadně naučit někým, kdo je spíš na jazyky a \'humanitně zaměřený\'? Na státní školu to ani nezkouším právě kvůli přijmačkám z matematiky. Chtěl bych se na vejšce hlavně něco naučit a ne abych po celou dobu studia zápasil s jedním předmětem.. Zase bych ale chtěl alespoň \'tu kvalitnější\' ze soukromých škol, proto jsem třeba vyloučil UJAK.
Z toho co jsem slyšel, nebo vyčetl na různých fórech mi vyšly tyto školy jako nejlepší kandidáti: VSMIE, VSFS, SVSES . Pokud by se k těmto školám chtěl někdo vyjádřit, či cokoliv dodat, názory uvítám.

Email: rarzipseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.12.2010 18:15:03, Zuzka) Ahoj, ráda bych Ti poradila, ale bohužel mám stejný problém jako ty:-) Ve škole máme základy ekonomiky, což mě baví, ale jak říkáš, matika jako taková mě nijak nezaujala. Já přemýšlím o JČU, Ekonomika a řízení podniku. Zkoušky z matiky bych na 99% nedala, ale berou podle průměru ze střední bez přijímaček. Mám za 3 roky zatím 1,2 tak si myslím, že by mi to mohlo stačit...Pokud má někdo zkušenosti a rady pro nás 2 nematematiky;) ozvěte se:-)
    Jinak si myslím, že pokud Tě matika "jen" nebaví a nepropadáš z ní, tak by to neměl být problém. Už z toho, že hledáš kvalitnější VŠ, na mě působíš jako člověk inteligentní a cílevědomý. Takže určitě do toho jdi, s výběrem sice neporadím, ale pokud Ti matika nepůjde, vždycky existují kamarádi nebo někdo kdo tě jí může doučovat, ne?:) reagovat zde
    Email: twiggyinkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.12.2010 10:41:32, Evi) Tak lidi mám také ten samý problém :D na veřejnou to zkusim, třeba se stane zázrak :D Ale už mám vybráno pár soukromek a VSMIE do nich určitě neptří. Co jsem o ní slyšela tady na fóru mi stačilo. Na VSFS chodila moje (skoro) švagrová a co jsem i slyšela v Praze na ní učí profesoři z VŠE a je považovaná za dobrou školu. O SVSES moc informací nemám, za to moje druhá volba je VŠEM. Ale já s moji matematikou budu spíše zkoušet marketingový obor. Co jsem koukala, má předměty podobné, ne-li stejné jako ekonomické obory a někde bez matematiky ;) Snad jsem pomohla. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2011 18:34:06, bajt) No vzhledem k tomu, že se na ekonomických fakultách učí integrály, derivace a tak dále, myslím, že už jen tento fakt mi znemožní postup i do dalšího semestru. Je to tedy rozšířené učivo ze středních škol, ale problém je ten, že zrovna já jsem tyto libůstky ani neměl. Podle toho, co jsem četl různě na internetu, ekonomky jsou prakticky založené na logickém myšlení. Já teda nevím, jestli by to mělo cenu, nebo lépe - jestli by se to šlo doučit. Když jsem měl problémy s parabolou a hyperbolou, co? :D Když jsem můj objev - ekonomku - sdělil jedné matematikářce, radila mi, abych tam konkrétně já moc nespěchal - prý je to úplně jiná úroveň matematiky. Nevím no, budu muset jít na nějaké ty marketinkové školy, případně mezinárodní vztahy ... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2011 20:06:58, Rinnoa) No musím se k vám přidat. Také jsem zpočátku matematiku moc nemusela. Avšak když mi byla vysvětlana,a znala jsem postupy výpočtu, jela jsem na jedničky. Avšak moje střední škola matematiku dost zanedbávala a navíc ve 4.ročníku se lektoři věnovali zpravidla jen maturantům a nás nechali být. Přes to všechno jsem si z důvodu každoročních vyznámenání a maturitního vysvědčení s jedničkami troufla na MATFYZ na UK a to z důvodu velkého zájmu o Informatiku. A šlápla jsem do velké louže. Třeba zde se pracuje s tím, že znám matematiku na úrovní gymplu...Když otevřu skripta s logaritmy, integrály, které se ve 4.ročníku SŠ běžně vyučují (já však měla individuální st. plán při zaměstnání), tak jsem viděla jsem písmenka a čísla a to bylo vše...Pamatuji si, že na Obchodce mi logaritmy šly, ale tohle bylo něco úplně jiného...Říkala jsem si - no tak si znova otevřu matiku od prvního ročníku, někoho seženu na doučení...Ale je pravda,že pokud střední škola řádně nepřipravila, tak se látka ze střední těžce dohání..Pokud máš peníze na doučování či přípravné kurzy, tak bych neváhala a šla do toho - na obor, který skutečně chceš a nenechala bych se odradit zapomenou nebo né moc oblíbenou matematikou. Já tuto možnost nemám, dnes to chodí tak, že pokud nemáš prachy, nemáš nárok studovat...To mě štve ze všeho nejvíc...I napš. UJEP FSE - Ekonomika a managent si potrpí na znalost celé středoškolské matematiky...To byl také můj sen..Ale půl roku jsem se snažila doučit matematiku, ale když není nikdo, kdo by mi mohl látku vysvětlit, tak se tam ani hlásit nebudu..Moc mi není jasné, proč je matematika třeba u účetnictví tak žádaná, když u účtování mi stačí umět +,-,/ a x.. Vlastně ani to ne, jsou přeci kalkulačky a počítače...Mrzí mě, že ekonomky třeba nehledí na to, jaké známky měl student po celou dobu studia na SŠ nebo u matury z oboru, na který se přibližně hlásí...Né, všude samé přijímačky, přitom někdo nemá o ekonomice ponětí, jen se našrotí na přijímačky z matiky a má to...někdo má naopak opravdu zájem o ekonomku, vyzná se v ekonomice apod., ale zrovná neuspěje u přijímaček z matiky a má smůlu...přitom by tu školu zrovna bez problému zvládal...S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2011 22:39:01, Dopi) Jediná těžká matematika na ekonomkach je na IES, jinde pohoda reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2011 01:57:32, Radek) Ahoj. Chtěl bych jen krátce zareagovat na tohle téma. Jasně, pokud chcete ekonomický obor a moc se necítíte se znalostma matematiky, dá se předpokládat, že na soukromých školách budou trochu menší nároky. Ale souhlasím s Dopim. Na ekonomkách je matika skoro na všech srovnatelná, víc do hloubky se bere jen na IES FSV UK. Vy co se bojíte matiky byste měli zažít ty technické školy nebo třeba matfyz. Ekonomky, jo, budou tam derivace a integrály, to je pravda, ale vysvětlí vám to, a nečekají od vás že to hned víte. Navíc existují nejen přípravné kurzy k přijímačkám, ale i kurzy pro lidi co na VŠ (třeba VŠE) již studují. Ale najdou se i zdatnější spolužáci, VŠ učitelé v konzultačních hodinách, nebo chodíte na víc cvičení z té matiky abyste si to víc procvičili, fakt se tomu věnujete, počítáte příklady z hodiny na hodinu atd. Je pravda že lidi z obchodek to mají těžší že některé věci nebrali, ale dá se to. A proč se tohle z té matiky na ekonomkách učí?... no prostě proto že některé ekonomické obory to potřebují.. aby mohly popisovat závislosti a vztahy, počítat optimum (např. u funkce bod minima), ve statistice se teoreticky využívá v nauce o pravděpodobnosti určitý integrál (výpočet plochy pod křivkou), procvičíte lineární algebru, matice, mrknete na nekonečné řady - použ. v některých vzorcích finanční matematiky. nebere se tam toho zase tak moc. Já nevím, myslím že bez matematiky by ta škola byla taková méně exaktní.. když něco jde vypočítat, tak proč to neumět? Dneska by každý chtěl jen okecávat. Za co byste se pak chtěli nazývat inženýry ekonomie? Studoval jsem VŠE, jsem z Prahy, jestli někdo chcete klidně poradím, vysvětlím z matiky co chcete;) reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2012 17:52:43, ivana) ...souhlasím s tebou, já sama jsem na střední derivace, integrály, matice apod. vůbec neměla a na státní VŠCHT jsem si myslela, že stačí se učit až před zkouškama. No a nakonec jsem do matiky doslova lehla a zjistila jsem, že matika je vlastně taková skládačka - musíš se naučit postupy a vzorce zpaměti - a s trochou logiky jsem to zvládla za tři týdny (zkoušku jsem udělala u nejpřísnějšího profesora, který tenkrát nikomu nic neodpustil).
      Myslím, že kdo se na to necítí, ať raději neznásobuje počty nekvalitních absolventů soukromých škol, anebo ať prostě do toho jde i s matikou a maká, ono se uvidí ! reagovat zde
      Email: profuturumseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Výběr ekonomické školy a oboru - Výběr vysoké školy
  2. Vysoké školy a uplatnění - Výběr vysoké školy
  3. ekonomická fakulta - matematika - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  4. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  5. Navazující magistr z jiné vysoké školy - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  6. UPOL - Matematika - Výběr vysoké školy
  7. Pomoc při výběru vysoké školy - Výběr vysoké školy
  8. Farmacie, VŠE - Multimédia v ekonomické praxi nebo Cestovní ruch ??? - Výběr vysoké školy
  9. UJAK nebo jiné soukromé školy? - Ostatní
  10. Masarykova universita a matematika pro ss - Masarykova univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.