Poplatky za studium při souběhu


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.01.2011 11:54:02, Terez, zhlédnuto: 689x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
mám dotaz. Přišlo mi teď oznámení o povinnosti uhradit si následující semestr a četla jsem i ten zákon o vysokých školách, ale připadá mi to zvláštní. Studovala jsem bakalářský program na škole A a B zároveň. Na škole A jsem ho dostudovala řádně po 3 letech, což je standardní doba studia. Na škole B jsem ho po jednom semestru přerušila a pak se nechala vyhodit. Tzn byl tam souběh, tak by se ten jeden semestr měl započítat jen jednou podle zákona.
Ted na skole A studuju navazující magisterský program a protáhla jsem si ho o rok, takže zacinam druhy semestr tretiho roku a za ten chteji zaplatit z duvodu toho semestralniho bakalarskeho studia na skole B.

Pokud to dobre chapu, tak kdybych si byvala protahla studium bakalare o rok, tak neplatim nic, protoze to byl soubeh. Kdyz si ale protahuju studium magistra o rok, tak platim, protoze ten bakalar na B byl sice soubeh s bakalarem na A, ale neni to uz soubeh s magistrem na A. ...to mi prijde uplne uhozene, vzdyt ta celkova doba studia je v obou pripadech uplne stejna! Bud to chapu spatne, nebo jde o ohybani zakona tak, jak se to skole hodi.
Stalo se vam to nekomu? Resili jste to jinak nez zaplacenim?
Dik,
T.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2011 11:23:53, Radek) Ahoj Terezo,
    dle toho co píšeš mi to taky přijde zvláštní, souběžné studium se tam počítá pouze jednou-to je v tom zákoně napsané (§ 58 odst 3 zák o VŠ -111/1998 Sb) (tedy to máš v době studia toho programu co jsi dokončila - pokud jsi řádně dokončila bakalářský (titul Bc.), máš Bc. za sebou - tlustá čára, a neměl by nikdo již nic chtít. Navazující Mgr. máš 2+1 zadarmo (pokud je normálně dvouletý), takže je hloupost teď něco platit.

    Jediné co mě napadá proč by tam mohlo být něco z toho Bc. je to, že jsi třeba tu co jsi se nechala vyhodit začla o rok dřív než tu dodělanou... rok se ti počítal... pak bylo souběžné studium (a během té doby ukončení toho jednoho) a za tři roky jsi to měla.. tj. 1+3 = 4 roky Bc. studia. Ale jestli jsi to dodělala tak 4 roky je ta hranice, a taky by nic chtít neměli.. (tak leda bys tu první studovala samostatně ještě déle než rok).
    Pak mě ještě napadá druhá věc, jestli jsi nešla náhodou studovat po Bc. normálně Mgr. program (ne navazující ale Mgr. pětiletý).. aby ti to nebrali jako druhé studium stejného stupně, když už jsi jedno dokončila.. v takovém případě poplatek ale nejvýše 3 tis. ročně (viz odst 4 zákona).
    Nebo třetí věc, že jsi to přerušené studium ofic. ukončila AŽ po absolvování toho Bc. (ale tím úspěšným absolvov. by se ti to překlopilo do odst. 4, tj. max 3000 Kč ročně.).
    Kdyžtak napiš podrobnosti kdy si co začala a skončila a jaký to byl obor a kolikaletý. - buď sem nebo mně do mailu.
    Můžeš se do 30 dnů od doručení rozhodnutí "odvolat" - tj. napsat Žádost o přezkoumání rozhodnutí .. Ale spíš bych nejdřív přišel být tebou osobně za kontaktní osobou která to má na vaší škole na starosti a aby ti řekla co je v té databázi napsané nebo jak a proč je to takto počítané (existuje centrální databáze kam to ty školy píšou a jiné tam maj přístup -proto tvá škola ví kde si co předtím studovala). Pak budeš vědět kde je chyba. A jaké argumenty uvést v žádosti o přezk. Už se mi také stalo, že někteří lidé i ze škol (fakult) si ten zákon vykládají jinak než to je. Přeju zdar:) reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2011 08:50:56, Martin) Na studium máš vždy standardní dobu programu+1 zdarma. Když studuješ souběžně dvě školy a jednu neuděláš, tak ti dobu sečtou. Pokud by jsi tedy studovala souběžně dvě Bc a jednu neudělala tak ti dobu sečtou a pokud to přesáhlo 3+1, což nejspíš ano, tak to můžou chtít zaplatit zpětně (i když to prý moc běžná praxe není - praktikují to většinou univerzity typu Slezská univerzita a podobné malé univerzity, které se snaží odrbat studenty jak se dá). Pokud jsi začala Mgr (Ing.) tak máš 2+1 jde o jiný stupeň studia a dle mne na školné nemají nárok. Podle mne spíše chtějí zaplatit to co přesahovalo Bc po tom co tě vyhodili zpětně. Alespoň taková byla zkušenost v mém okolí. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poplatky za studium - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  2. Poplatky za delší studium - Ostatní
  3. Poplatky za studium - Informace o studiu
  4. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu
  5. poplatky za studium na VS - Ostatní
  6. poplatky za vš - Výběr vysoké školy
  7. Poplatky za studium - Informace o studiu
  8. Poplatky za studium - Ostatní
  9. dataz: Poplatky za VŠ - Vysoká škola polytechnická Jihlava
  10. Poplatky za další studium - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.