obtížnost VŠFS


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.01.2011 23:43:30, Dave, zhlédnuto: 33969x, reakcí celkem: 149Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJak to je s obřížností VŠFS? Měl bych zájem o navazující dvouleté studium oboru řízení podniku a zajímalo by mě jak moc je studium náročné.
Je zde někdo kdo to studuje a poskytne mi nějaké informace?

Email: dan010seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 11:42:39, Milan K.) Mě osobně spíše překvapuje na škole přístup ke zkouškám. Vlastně se pravidelně setkávám s tím, že profesor něco půl roku říká, jak obsáhle bude chtít od studentů látku u zkoušek vysvětlovat, a nakonec je u zkoušek systém úplně jiný. Ze školy mám v tomto směru pocit, že levá ruka neví, co dělá druhá. Jednou se učíme podrobně a zkoušky jsou pak třeba jen z první lekce, po druhé je téměř doporučeno učit se pouze základy, a nakonec je zkouška koncipována jinak. Již jsem se sice přizpůsobil (učím se všechno :)), ale jako ideální bych to rozhodně nepovažoval. Komunikace na téhle škole vázne. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 12:27:56, mms) Pokud jen pokračuješ tak je to OK. Pokud jako ja, jdeš z jiné školy a ještě po hodně letech pauzy... tak poměrně náročné... nejvíce se bojuje s Mikro II a Makro II. Doporučuji rozhodně si projít předpoklady ke studiu. Jinak relativně doporučuji. Pokud váháš mezi VŠEM a BIVŠ tak si myslim ze VSFS je lepsi. reagovat zde
      Email: mms.mseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 14:01:15, Petr) Pokud vybirat mezi soukromymi, tak jedine ty, ktere jsou univerzitami..To ma alespon trochu lepsi povest, ackoli VSFS dost poskodila kampan hospodarskych novin pote, co s nimi skola ukoncila partrnestvi a noviny koupil pan Bakala.
        BIVS rozhodne ne, akreditacni komise jim snad i zrusila par pobocek, takze s takovym diplomem se vam vysmejou.
        VSEM, o tom nic nevim.. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2011 17:50:54, Klára) Ahoj, chtěla bych se tě zeptat, proč sis pro navazující studium vybral ŘP. Tedy, jaký je rozdíl mezi ŘP a MK? Řeším problém, který obor by pro mě byl schůdnější. Právě končím Bc. jako biolog a nemám vůbec žádné předešlé zkušenosti s ekonomickými předměty. Pracuji ale jako projektový manažer a zajímám se o podnikání. Díky za odpověď reagovat zde
        Email: klara.kalabovagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 14:26:04, Milan K) Abych to uzavřel, studium JE náročné. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 14:41:32, mms) záleží zda uvažuješ o kombinované formě. Ale určitě to není zadarmo... jen komunikace se studijním, kni***u atd mi přijde rozhodně lepší než na státní... Knihovna je super vybavená a dá se tam sehnat téměř vše. reagovat zde
        Email: mms.mseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2011 10:50:22, Milan K.) Pravda. Knihovnu má škola super, škoda jen, že je asi 20 minut cesty tramvají od školy. :)

          Komunikace se studijním, ale jedině přes email, na živo mám s nima špatné zkušenosti. Nepříjemné, pocit že je otravuješ apod. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2011 13:32:29, mms) pokud jsi na magisterskem tak v budově :-) pro dálkaře ideální.. já zásadně telefonuji v době určenou pro dálkaře a ještě té správné osobě (jméno a kontakt jsme dostali pri zápisu) V Estonské jsem byla jen jednou. Téměř vše se dá zařídit i na Vltavské... reagovat zde
            Email: mms.mseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2011 13:44:34, mms) jediné mínus vidím v tom, že v podstatě zaplatíš za celý akademický rok v září... takže platíš dopředu za něco co nevíš zda ti sedne a ještě je to najednou (rozmezi dvou splátek je cca měsíc). Na jiných školách se platí po semestrech... ale je to zase motivace když už máš zaplaceno tak tam chodit celý rok a nenechat se odradit hned v ZS reagovat zde
              Email: mms.mseznamcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.02.2011 16:56:50, Jenda) ŘP v Mgr. studuji a nejtěžší je zatím opravdu Mikro a makro, jinak se vše dá naučit (učit se na zkoušky opravdu musíš:D ).
                Na to školné jsem taky remcal, ale pak mi bylo vysvětleno, že uvázky pro vyučující jsou na rok dopředu, takže pro ně musí být na výplaty, i kdybys přestal chodit. Tomu rozumím a beru to jako fakt.
                Jinak na VŠFS opravdu velmi dobrý klientský přístup a super vyučující.

                Jenda reagovat zde
                Email: jendaprahaseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 19:04:51, Arnošt) To je zvláštní. U mě komunikace se studijním nikdy nevázla. Jestli je to tím, že jsem začal studovat později než ty..nevím. Ale teďkon je to prima a knihovna taky supráckááááááá reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 18:29:01, David) Nebýt mikra a makra, tak je celé studium totální parodie na vš. Jen tyhle dvě zkoušky občas někdo nedá na první pokus, a přitom toho ani nechtěj nijak moc. Ale vysvětluj to člověku, kterýmu dělá problém i malá násobilka.S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 21:02:12, Petr) už jsi byl na obřízce? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2013 15:55:24, lucie) teda když čtu příspěvky v této diskusi, tak dost silně pochybuji o tom, že někdo z vás může mít tak kvalitní studium, o kterém hovoříte. Jsem také zastáncem názoru, že soukromé VŠ jsou jednodušší. Mám Bc. ze soukromé a nyní dokončuji Ing. na státní ESF MUNI. Ale dost dobře nechápu, proč se slušný dotaz vždycky musí zvrhnout v diskusi o tom, kdo má lepší vzdělání. Proč prostě nerespektujete výběr toho druhého? Pracuji na celkem slušné pozici v mezinárodní firmě. U nás rozhodně převažuje při výběru pracovníků předchozí zkušenost a motivace pracovat, nikoliv diskriminace založená na výběru škol. I absolvent státní VŠ může být pěkný K.KOT, jak dokazuje tato diskuse ;o) reagovat zde
    Email: l.cmseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2013 18:28:30, Inkvizitor) Dost pochybuji, že by ESF MU klesla již tak hluboko, aby na ní mohl studovat i lumen, který si myslí, že selekce uchazečů podle kvality vzdělání je něco jako selekce podle barvy očí nebo rady. Mimochodem, nikdo ze studentů Masarykovy univerzity by nepoužil zkratku webové domény, zásadně se používá zkratka MU. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.08.2013 15:55:39, l.cm) tebe měli koukám vyselektovat už při narození ;o) o jednoho ***a na světě méně. Všem slušným přispěvatelům se omlouvám, ale takové pako jako je pan / paní inkvizitor snad nemůže být ani reálné. Kdo s normálním IQ by si dal přezdívku inkvizitor? Snad právě jen nějaký zamindrákovaný spratek, jehož maminka měla jít při zjištění těhotenství rovnou na interrupci. Promin, ale nikdy předtím jsem se ještě tak nepobavila ;o))) reagovat zde
        Email: l.cmseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2013 22:50:46, Inkvizitor) Ano, skutečně projev třeskuté inteligence. Dovolil bych si jednu soukromou otázku - když vztekle bušíš do klávesnice, slintáš u toho? reagovat zde
          Web: http://www.youtube.com/watch?v=CqgZnvfJ9Jg
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2013 21:14:05, l.cm) Au to bolelo :-D kolik casu ti zabere nez ze sebe vypotis takove ***osti :-D predpokladam ze vetsinu sveho pubertalniho obdobi. Vsadim se ze je ti tak o deset let mene. Prober se, tve trapne komentare tady nikoho nezajimaj. Vzdyt si te tu vsichnijen podavaj. Ale jestli chces marnit cas dalsi odpovedi. Rada se tomu s manzelem pred spanim zase pobavim ;0) reagovat zde
            Email: l.cmseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2013 13:01:44, Petr) Já pracuji také v mezinárodní společnosti, jedné z největších IT firem vůbec, a výběr podle zkušeností a znalostí platí jen u starších uchazečů. Ano, pokud má člověk 10 let dobré praxe, pak se na školu opravdu dívá málokdo, ale pokud ne a nebo jde o absolventa, ve většině případů dostane přednost ten, kdo jde z veřejné. Jinou věcí je, že pro zahraniční HR jsou české školy stejně známé jako školy v Kazachstánu, takže tam to skutečně moc neřeší...tam se většinou *** vyřadí sám :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 07:56:51, Jan K.) O studiu na VŠFS

        Studium zde není úplně procházka růžovým sadem, jak by se na první dojem zdálo. Bohužel neznalá veřejnost a se domnívá, že VŠFS je pouze továrna na tituly. NENÍ TOMU TAK. Snad nejznámější obor na této škole je Marketingová komunikace a Řízení podniku. Na škole studuji a jednoznačně mohu říci, že tato škola není jednoduchá. V prvním ročníku je síto na MAKRU a MIKRU. Na marketingové komunikaci se vyskytují předměty, jako je statistika, sociologie, psychologie, právo a spousta dalších. Některé předměty jsou daleko těžší, než na státních školách. Pro tuto školu je skutečně klíčové, že si zde profesoři udělají čas na studenta s tím, že mu látku mu vysvětlí a mají u toho lidský přístup. Mám porovnání se státní školou a státní škola by se v přístupu dala přirovnat k DACHAU :-) tam jste jen číslo, nikoliv člověk. Motivační program pro úspěšné splnění předmětu je následující. V případě, že student v daném semestru neudělá předmět, tak za převod 1 kr. musí zaplatit 850 kč x počet kreditů předmětu. Pro ty méně chápavé se jedná např. o Makroekonomii za 5 kr., 5 x 850 Kč = 4250 Kč. Z toho vyplývá, že se na VŠFS člověk musí opravdu snažit. Dalším nedílným důkazem kvality je úroveň výuky jazyka. Anglický a Německý jazyk vás zde opravdu naučí. Po Bc. studiu budete mít úroveň C2 dle Ev., ref., rámce, velkou výhodou je možnost uznání certifikátů FCE, TOEFL, PET . Pro ty, kteří si myslí, že kvalita profesorů na VŠFS je mizivá, nebo žádná, tak se znovu mýlí. Z významných profesorů se jedná napr. PhDr. Pavla Čírtka, PhDr. Dušana Pavlů. Tito a mnoho dalších jsou ve svém oboru skutečnou kapacitou. Nejedná se o styl - VŠE samohoňky, které nikdy nepřišli do pracovního procesu a rovnou po doktorátu šli učit.
        Škola klade důraz hlavně na kreativitu a budoucí uplatnění. Není tudíž žádná vzácnost, že na naší škole vznikne během studia mnoho úspěšných start-upu. Z dlouhodobých průzkumů vyplývá, že absolventi VŠFS v 98 % najdou uplatnění ihned po ukončení studia. Škola dbá na to, aby absolvent byl vybaven hlavně praktickými znalostmi, aplikovatelnými v ostrém pracovním procesu. Mnoho absolventů na úřadě práce nekončí, jelikož mnoho z nich začne již při studiu podnikat. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 12:34:41, Popo) Tak pro idi*ta z odbornýho učnáku, kterej dělal i lehkou verzi maturity na třetí pokus, může být studium na VŠFS opravdu náročné.
          Jinak velmi podobný příspěvek už jsem někde viděl, myslím, že se týkal PR tý školy a měl v názvu "nejsme jednoduchá škola". :D
          "Vyskytují se předměty", to ano ale úroveň těchto předmětů, respektive nároky na zkoušky, jsou naprosto směšné (potvrzeno pedagogy z té školy).
          Ano, máte srovnání s veřejnou školou, ale maximálně tak ve snu. a) Nedostal jste se na ni b) Dostal, ale teď si tady léčíte komplexy, že děláte naprosto podřadnou VŠ, kterou vystuduje i bernardýn. c) Jste z PR a opakujete otřepanou formulku v naději, že nalákáte nějaké další ***ce-vždyť teď přichází období, kdy neúspěšní (ve smyslu přijímaček na veřejnou) učňové budou hledat nějakou vhodnou a adekvátní (ve smyslu jejich schopností) nástavbu učiliště.
          Kecy o číslu a přístupu patří k laciným o***ovákům PR, tyto žvásty navíc nemají jakoukoli souvislost s realitou. Skutečnost je totiž právě opačná, nejsou to školy veřejné, které se neskutečným způsobem byrokratizují, ale právě školy soukromé. (bylo o tom napsáno i spousta článků od amerických profesorů) ;)
          No ještě se s tím chlubte, že když nedáte na VŠFS primitivní zkoušku ani na třetí pokus, tak že si můžete dokoupit libovolný počet dalších pokusů. Ale chápu, je to asi lepší, než říct, že posíláte běžně na zkoušky zaplacené lidi (díky dálkáči vás tam učitelé vůbec neznají), kteří mají mozkovou kapacitu na to, aby si zapamatovali tu otřesnou půl strany formátu A4.
          Úroveň výuky jazyků je na VŠFS naprosto otřesná - to je dnes už docela známý fakt.
          Ty dva týpky neznám. Ale ze zkušenosti studentů je už známé, že na VŠFS učí většinu hodin velmi nekvalitní učitelský sbor (místo látky povídají o UFO či své historky a názory na svět). Imho, těm lidem (učnům, co na VŠFS studují nástavbu) to asi ani moc nevadí, vždyť jdou mnozí do školy jen jednou v měsíci (a to můj známý tam třeba nebyl ani celý semestr a šel až na závěrečné zkoušky a naprosto v pohodě) a to si tam ještě většina paří hry na notasi.

          Tak ten konec-teď už je snad všem jasné, že se jedná zase o dem*ntní PR VŠFS. (neplacený (lživý) komerční článek!)

          Po ukončení studia:D Nazývat tu věc na VŠFS studiem, to už je samo o sobě dosti troufalé tvrzení. Vždyť většina už tam maká za kasou během studia (díky jeho naprosté nenáročnosti), tak pak samozřejmě nemají důvod být nezaměstnaní, ale ve své práci pokladního pokračují samozřejmě i po dokončení - přece kvůli diplomu z VŠFS nedostanou výpověď, to by mi přišlo od Tesca kruté. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 12:46:17, Popo) * a) Nedostal jste se na ni b) Dostal, ale vykopli vás a teď si tady léčíte komplexy, že děláte naprosto podřadnou VŠ, kterou vystuduje i bernardýn. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 13:00:09, RKS) Na VSFS jsem ve 25 letech vystudoval bakaláře, když jsem si naivně myslel, že stejně jako v zahraničí (kde jsem žil od 10 let) bude placená škola v něčem lepší. V ČR jsem ani jinou nezkoušel a přesto si dovolím tvrdit, že kromě dvou tří lidí, kteří se nedostali jinam a snažili se alespoň něco pochytit, tam většinu tvoří Rusové či modelky/modelové/potomci z povolání, kteří ve 3.ročníku netušili, o čem je IS-LM model, natož aby ho dokázali vysvětlit. Mohu upřímně říct, že u státnic mi bylo řečeno, že jsou překvapeni, jak jsem byl dobře připraven - zpětně vidím, že to bylo naprosto zbytečné úsilí, které jsem mohl vynaložit jinak. Je sice pěkné, že jsem se poctivě naučil, co bylo vyžadováno, ale u zkoušky stejně projdou i ti, kteří si přečtou několistránkový výtah a jestli mají A nebo E..to už je jedno.

            Osobně pracuji ve vývoji software a řízení kvality pro investiční banky, a byly to moje zkušenosti a znalosti získané praxí, které mě sem dostaly. Za titul z VŠFS se skutečně spíše stydím a pokud někdo tvrdí, že je to těžká škola, tak si nedokáži představit jeho intelektuální výbavu.

            A na závěr tragikomická tečka: kamarádka před nedávnem potkala mého "spolužáka", který jako Ing. (po třetím opakování státnic) dělá řidiče v neziskové organizaci. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2014 23:44:20, Daniel, M.) Skutečně žasnu nad těmito hanlivými příspěvky. Na této škole studuji a není to jen tak. Rozhodně tato škola nepatří k nejtěžším, ale za nic se tu známky nedávají. Škola je zaměřena více na praktické dovednosti v praxi, než na biflovačku viz. režim VŠE či UK. Mnoho lidí VŠFS bohužel dehonestuje špatným hodnocením, protože zde nikdy nestudovali a nemají osobní náhled. Je pravda, že VŠFS obtížností není ČVUT, ale je to první soukromá univerzita, která má svojí úroveň. Rozhodně je tato škola lepší a kvalitnější než UJAK, VŠO..... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 00:27:02, Lucie, M.) Na této škole studuji magisterský obor. Za 4 roky, co jsem tu byla, mohu jednoznačně říct, že tato škola není pro ***y ani pro intoše co chtěj celej život prožít v knížkách. VŠFS lidi připraví skutečně na budoucí uplatnění. Rozhodně si nemyslím, že by tato škola byla dávačka, ale také není přehnaně těžká. Zaměstnavatélé ji berou jako jednu z těch lepších. Určitě v mnoha ohledech je lepší, než kdejaká státní škola. Mnoho absolventů Bc. studia pracuje na významných postech v nadnárodních společnostech. Ať mi nikdo netvrdí, že na této škole studují jen hovada. Většina absolventů dostane již během studia odpovídající nabídku na práci v oboru. TUDÍŽ ŽÁDNÉ TESCO ČI JINÉ PODŘADNÉ POZICE. Dále by mně zajímalo, jestli si studenti ze státních škol již během studia kupují luxusní auta jako u nás. Naši školu lemují BMW, PORCHE, MERCEDESY. Ptejte se, čím to asi je. Tím že by seděli na zadku a nebyl o ně zájem, fakt ne. VĚTŠINA Z NICH MAKÁ A MÁ SVÉ VLASTNÍ FIRMY.

              V hanlivých příspěvcích vidím spíše závist, protože soukromé a kvalitní vzdělání si nemůže dovolit každý. Ano, za 5 let studia tu studenti platí od 250 000 do 550 000 Kč, ale během prvního roku, v procesu, se jim peníze vrátí. Na státních školách zvoní klíčema (skoro jako v roce 89.:D) kvuli 12000 školnému za rok. Pak jich jsou plné úřady práce S05. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 08:15:25, Honza) Veřejné škole, milá drahá. Evidentně vůbec nevíš o co běží. Nicméně tento příspěvek psal stejně jen nějaký provokatér. Mám tam kamaráda a pár luxusních aut je poue zlaté mládeže. Těm auto koupili rodiče.... A ti co už předtím pracovali se snad nepočítají... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 09:05:48, RSK) Naprostý nesmysl.

                Nikdo z mých bývalých spolužáků nepracoval, ale řada z nich měla auta, o kterých píšete - zaplatili jim to rodiče, stejně jako školu. A většina nebyli ani Češi, ale cizinci, kteří chtěli přijít k titulu. Strávil jsem tam 3 zbytečné roky, takže vím, o čem mluvím.
                Dokonale vystylovaná slečna, která jezdila do školy SUV Mercedesem a po 2 letech se před zápočtem ptala, co je to pramen práva - to je jen střípek toho, co mi utkvělo v paměti. A v současnosti je na škole cizinců stále více. Nebyl jsem jediný, kdo se podivoval, jak mohou zvládat řadu předmětů, když se nedomluví ani s prodavačem.

                Každý ať si to přebere po svém. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 08:06:30, xXx) RSk,

                  Ano samozřejmě nic není ideální. Ovšem tato škola má i své přednosti. Je nutné dodat, že kvalita výuky není špatná, ale nároky na jednotlivé zkoušky se liší od příslušných oborů. Je to zaviněno bohužel přemírou cizinců. Nemyslím si, že by na VŠFS studovali pouze ***i. Najde se tam mnoho chytrých lidí. Bohužel tyto studenty nikdo nevidí, nikdo o nich nemluví.

                  Dale bych chtěl podotknout, že tato diskuse má referovat uchazečům o tom, jak to na škole chodí. Toto vlákno je bohužel sparchantělé od lidí co tuto školu jen haní a upřednostňují veřejné univerzity, které kvalitou dost často také pokulhávají (ČZU, UK Přírodovědecká). Nikdo tu také nepočítá s tím, že ne každý se může/chce po dobu 5 let jen válet v knížkách. Musíte si také uvědomit, že vysokoškoláci v ČR se dělí na ty, kteří studují kvůli titulu (a to i na veřejných VŠ), a na ty kteří studují pro další studia a vědecké kariéry.

                  reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2014 23:54:39, Jan, G.) Opravdu nechápu, proč sem píší lidé co na VŠFS nestudují. Tato diskuse je bohužel shazována převážně lidmi co viděli VŠFS sotva z tramvaje :D . Já zde také mohu tvrdit, že VŠE je založena převážně na šikaně ve výuce a při zkouškách, a že UJAK je druhá mateřinka. Tyto hanlivé diskusní vsuvky od lidí co na VŠFS nestudovali se nedají brát vážně. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 00:09:26, Jana, F.) Nedávno jsem se ptala personalisty na jeho názor o této škole. Říkal, že má celkem slušné porovnání: ,,Absolventi z VŠFS rozhodně nejsou žádná hovada, jak by si na první dojem někdo myslel. V praxi se vyznají stejně dobře, jako lidé ze státních škol. Naopak se stává, že lidé ze státních VŠ, jsou velmi často nepoužitelní, protože teorie se v praxi použít nedá a zaměstnavatelé si pak stěžují na VŠE, že je škola nic praktického nenaučila."

              Je na každém, jak si školu zaškatulkuje. Intoši, co mají deset diplomů a celý život stráví v pronajatém bytě na hromadě knížek, pracovní trh opravdu nepřijme a nebudou pro společnost přínosem. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 08:17:58, Marie) To píše PR školy? Já dělám v personalistice už několik let. S uchazeči z této školy zkušenosti máme. Neselektujeme jejich CV hned. Šance se dá každému. Ale výsledek je vždy stejně tragický. Ani jednou nás nikdo příjemně nepřekvapil. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 00:37:55, Gustav Lešitka) POPO je zakomplexovaný ***, co umí akorát házet špínu na prestižní, soukromou univerzitu. Otázka je jestli takový člověk vůbec někde na vysoké škole studoval či studuje. Bohužel/bohudík sem může dát referenci každý, tudíž i ten co o škole neví naprosto nic.

            Tato univerzita je složitostí a nároky někde v lepším středu vysokoškolského vzdělání. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 07:48:54, RKS) Tak tohle je opravdu hodně trapné - několik příspěvků obhajujících školu v rozmezí 30 minut, se stejnou stylistikou a stejně stupidním používáním výrazu "státní škola" (namísto škola veřejná).

              Trapnější PR tu skutečně už být nemohlo.

              Jak jsem uvedl dříve, po většině života v zahraničí byla tato škola mou první volbou v ČR (ano, moje hloupoust, že jsem si nic nezjistil) a klidně potvrdím, že většina studentů byli flákači a několik umělo sotva česky. Jak mohli udělat zkoušku ze správního či ústavního práva, to je mi dodnes záhadou.. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 08:19:57, Honza) Ano, pravda. Je zajímavé, že ani PR školy nemá jasno v tom, co je škola státní a co veřejná. Tragický... reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 12:03:06, Jitka) PR VŠFS je strašně agresivní, ale není se čemu divit, ta škola jde v posledních letech těžce do kopru... Absolventi dělají prodavače v Tescu, řidiče autobusů, dělníky....Škola je známá aférami-tragickou úrovní závěrečných prací, trapnými nároky u zkoušek, propouštěním lepších a náročnějších profesorů + studenty, co ve škole ani nebyli, a přesto dostali diplom... Je to škola pro Vietnamce, Rusy, Ukrajince a zlatou mládež - nikdo se neučí, všichni jsou otrávení a projevují nezájem o studium, ale pokud včas zaplatí a sami neodejdou, tak diplom získají... reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2014 17:51:02, Karel) Fakt nechápu, proč sem píšou lidi co na VŠFS nikdy nebyli, nebo tu školu naschvál shazují. Sem opravdu nepatří informace z druhé ruky (jedna paní povídala....). Rozum mi to nebere. Pojďte ukázat na ty, co pracují na těch podřadných místech a jsou studenty VŠFS nenajdete jich moc.

                    Znám spousty lidí z VŠE, co pracují převážně v OVB nebo právě na kase supermarketu:D:D:D. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2014 17:29:35, Jitka) Je to tak půl roku, co absolventi vysokého učňáku VŠFS hromadně brečeli na stránce školy, že jsou nezaměstnaní, že je nikde nechtějí, jeden vzal práci dělníka, druhý prodavače a třetí byl už půl roku na podpoře. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2014 22:25:28, Inkvizitor) Ale teď ti hloupí zaměstnavatelé prohlédli, vyházeli ty nechápavé lemply z VŠE, ČVUT a UK a nabrali tu pravou (j)elitu z VŠFS - i na pozice svačinářů :D reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2014 20:38:02, Uspavac Inkvizitoru) Mily Inkvizitore,
                          dle Tveho nicku, obsahu prispevku je zrejme, ze mas zdrave sebevedomi, ktere jsi nabyl na nektere z verejnych skol, a nyni pracujes (zaslouzene) na prestizni pozici v nadnarodni spolecnosti, tesis se vysoke prestizi a diky tomu jsi na nejvyssim stupni socialne stratifiakacnih zebricku. Proc vsak raguji na Tvuj prispevek? Nepochopim, jak clovek Tvych kvalit muze ztracet svuj drahocenny cas na tomto webu??? Proc rovnou neprednasis sve nazory na nektere Tebou unavane VS??? Tam by si s Tebou, urcite sve Ego, nekdo rad primastil. Nejak mi to nehraje. Ve skutecnosti to vypada, ze si tu neco lecis. Netreba zjistovat co to bude, to vis jen Ty sam. Promin, ale sebevedomy clovek, s tim nejprestiznejsim vzdelanim, jako jsi Ty, ma urcite sofistikovanejsi cinnosti, nez jen prispivat do diskuzi tohoto typu. Tyto diskuze by mohly slouzit napr. k tomu, aby si studenti vymenili sve nazory. Pro lecbu nemocneho Ega ci lecbu narcismu, je treba obratit se jinam, na jine weby. Tve volani o pomoc nebude vyslyseno. Alespon ne na tomto webu. Drzim Ti oba palce, aby se Ti udelalo lip :-). (Mozna Ti bude vadit chybejici diakritika, ze???)
                          Email: petros1emailcz
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2014 21:35:37, Inkvizitor) Nemám nejmenší zájem na tom, abych se svými daněmi podílel na devalvaci vzdělání tím, že budu sponzorovat ksindl na prodejnách diplomů. A co si dělám se svým volným časem, to ti může být zcela ukradené.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 07:27:31, Ropo) Mily Inkvizitore,

                          potrefena husa se vždy ozve.

                          Starosti si s danemi nedelej, jelikoz uz dávno davas daleko vic na vladu, ktera sezere i to, co jeste nema. Ja osobne jsem spokojen, ze na VSFS studuji. Je to skola, ktera dava do zivota vic nez jen vzdelani, ale to pochopi pouze zucastneni. Zaznelo tu take to, ze nasi skolu vystuduje i bernardyn. Toto tvrzeni je nespravne. Uci nas totiz profesori z VSE, CVUT, PEF CZU, UK, takze si tyto plky muze kazdy nechat. Na nasi skole nejvice ocenuji odborniky z praxe. Kdo by chtel nasi skolu hanet jeste dal, tak zapomnel na studium BSBA a MBA akreditovane univerzitou v Seatlu. Na tyto obory je docela tezke se dostat. Vyuka tam probiha pouze v anglictine. Takze rozhodne ne pro zadne lamy ani bernardyny. :D:D:D
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 08:11:57, RSK) ROPO (nelze vložit další vnořený příspěvek): V názvu města Seattle jsou dvě "t", pokud se tímto chceš ohánět. Ano, lektoři z veřejných škol zde učí, ovšem jejich nároky jsou podstatně odlišné, a to je ten problém...A přesvědčovat mě nemusíš, na VŠFS jsem chodil a moc dobře si pamatuji, jak se učili moji spolužáci - většinou 20 minut před zkouškou. Ano, bylo zde pár výjimek, kteří si školu platili sami a šlo jim o znalosti, ale to byli 2-3 lidé z 20.

                          A k tomu uplatnění - jistě, že řada absolventů pracuje, ovšem v rodinných firmách! Jak jsem se mohl přesvědčit...
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 15:52:49, Mirka) VŠFS je směšná škola, známej doktorand tam učí a musí tamním studentům dávat extra lehký testy a opravovat je extra mírně, protože by to prej jinak skoro nikdo neudělal, což není myslitelné, vedení školy jde samozřejmě o co největší příjmy ze školného, na kvalitu absolventů prdí.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 17:04:41, Dave) Vidím, že tato diskuse je zralá k vymazání. Neustále ti stejní provokatéři, co haní školu a píší nesmyslné statusy o tom, jak je tato škola k ničemu. MIRKO, RSK a další.... Co z toho máte, že na tuhle školu nasazujete? Pokud vím, tak v republice je mnoho tisíc lidí co ze sebe nechtějí udělat uzlíček nervů jen proto, aby se mohli jít postavit do fronty na UP s diplomem z veřejné univerzity. Je potřeba si uvědomit, že VŠFS splňuje akreditaci MŠMT, takže vystudovat na této univerzitě je legitimní.

                          PS. Do důsledku se zamyslete, jestli ona pověstná VŠE či ČZU, nevystihuje továrnu na tituly lépe? Každý rok zde končí tisíce lidí a snaží se vzít pracovní trh útokem. Jak si chcete vysvětlit, že každý rok VŠE opustí Tisíce lidí a stejně nemají práci, když je ta škola takovým informačním a edukačním rájem na zemi.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 18:17:10, Davesmalymmozkem) Ano, Dave, když něco nesplňuje lživou a zavádějící propagandu školy, tak je to třeba smazat, aby si to náhodou nepřečetli nějací další zájemci, co?? Opravdu se za sebe styd!!
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 19:02:31, Inkvizitor) Akreditaci splňuje pomalu i použitý toaletní papír. Doporučuji se někdy podívat, jaké blafy AK ještě schválí a jaké tragédie už ne. Prostě akreditace je podmínkou prakticky nutnou pro to, aby škola působící na území ČR měla smysl, rozhodně ale nejde o podmínku postačující.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2014 08:01:40, RSK) Dave, já jsem měl možnost na VŠFS chodit a tím pádem nejde o žádné pomluvy, nepravdy či bezdůvodné hanění: vše, co jsem jsem napsal, jsem zažil na vlastní kůži. Více si můžeš přečíst výše, nebudu se opakovat.
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2014 10:28:17, Miloš) Śkola rozhodně nejde do kopru. Je to zase jen kachna závistivců co nemají prostředky na soukromou univerzitu. Je to nejlepší soukromá univerzita v ČR. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2014 11:02:46, RSK) A jak vysvětlíš, že jsem tam vystudoval bakaláře a přesto mám názor jako většina zdejších diskutérů?
                      Abych byl trochu věcnější, shrnul bych to takto: někteří vyučující se snaží skutečně naučit (vzpomenu například docenta Valenčíka či doktorku Trhlínovou), ovšem zásadní problém je ten, že laťka je nastavena velmi nízko (spíš je položena na zemi) a to tak, aby prošlo 90% studentů. Takže sice se můžete naučit a udělat zkoušku za A s pocitem, že vám to něco dalo, ovšem snaživá menšina je tímto tak demotivována, že sklouzne ke stejnému přístupu, který praktikuje většina studentů - přečíst si minimum a dostat alespoň E, přinejhořším na druhý pokus. Ve výsledku nikdo neumí nic a přesto se dostane až ke státnicím, kde jich o něco větší množství shoří - předpokládám proto, že po minulých skandálech je zde větší kontrola.
                      Ale když si vzpomenu na některé spolužáky, musím se opravdu smát. Především na blond obarvený morávák se zlatým řetězem okolo krku a jeho "buznys men" mě dodnes straší ve snech, stejně jako anorektické blondýny a jejich extravagantní tanga, vylezlá do půlky zad.
                      Tragikomedie, tak bych to popsal jedním slovem. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.01.2016 23:32:16, momo) Kdo ti ublížil? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2014 18:17:34, BAISTOS - jedině VŠFS) Přispívám k tématu Všfs - Informatika. Nikoliv proto, abych zde tlačil nějaké své názory nebo kontroval (jak vidím i v jiných příspěvcích, někdo ze zásady nepřipustí jiný názor), ale abych poradil/pomohl/zdůvodnil potenciálnímu zájemci studium na Všfs. Přitom se budu snažit nastínit odpovědi na vyřčené otázky/názory, takže to bude občas malinko mimo téma.

    Kdysi dávno po gymplu a roční práci jsem přemýšlel, co dál. Tak jsem se rozhodl pro vyšší odbornou školu (nad strojní průmyslovkou). Zde se právě nabízí stejná paralela: před 15 lety se objevily silné hlasy: proč mezi státní vysoké a střední školství (soukromé nebylo) cpát něco dalšího, co je to za titul; školu vychodí ti, co na vejšku nemají... Zkrátka úplně to samé, jako dnes! Čas to však odvál a nepotvrdil a dnes je vošek mraky na nejrůznější, často chybějící oborové téma. Stejně to vidím s dnešní otázkou soukromé či státní vysoké školy: za několik let to bude úplně jedno - pro běžnou obecnou (ne extra specializovanou) profesi stačí Vš daného zaměření, třebas soukromá; pro lepší zaměření je třeba zvolit lepší VŠ. A tedy státní, protože podle mne žádná soukromá lékařská fakulta nikdy nevznikne a jaderná fyzika je stále Matfyz. Jinak si se soukromou Vš zaručeně vystačíte.

    Na VOš jsem trochu přičichl k informatice a už u toho zůstal. Při několikaleté práci jsem si udělal několik oborových zkoušek: ale podle častého přirovnání, že na soukromé škole se platí a tedy titul je koupený, bych musel např. říci, že zkoušky od Microsoftu (MCP, MCSA...) jsou taky koupené, protože se za ně platí. Kdo na nich byl, tak ví - kdo bude tvrdit opak, tomu názor nevyvrátím a ani to nemá smysl.

    Pak jsem si odskočil na státní vysokou školu. Při zaměstnání. Jak mnozí žehrají v jiných příspěvcích, jde o prostředí, přístup, předané znalosti... Že jste jen student a páni jsou docenti nebo že někomu neřeknete omylem profesore? Málo míst ke zkoušce? Skripta vyprodaná před 2 lety? - váš problém, studente. To nemělo smysl. Proto jsem volil soukromou školu: už od toho, že má opravenou budovu a světlé záchody, příjemné prostředí, o všem jste předem a dostatečně informováni, jsou tu odborně fundovaní garanti směrů a předmětů, dostatek materiálů...

    Zvolil jsem Všfs jako zástupce nejstarších soukromých vysokých škol, tedy s určitě zaběhlou praxí, fundovaností, prestiží, externími přednášejícími. Z hlediska vzdělání toho nelituji - dosvěděl jsem se nové/aktuální poznatky, dostal podložené a jasně ukázané teoretické základy. Aplikovaná informatika (rozuměj: praktická!) měla na škole svěží vítr, přednášející jsou stále z Čvut, Mff, Vše. Materiálů dostatek, i z jiných škol. Dostatečně předem známé zkouškové termíny, aniž by se stalo, že se na někoho nedostane. Zkoušky často v sobotu, žádné "v úterý o konzultačních hod. přivezte práci a ve středu přijďte na zkoušku". Dostanete informaci z kalendáře, že se blíží termín odevzdání práce. Volíte předmět - nestane se, že by třeba 5 studentů se nemohlo přihlásit, protože kapacita učebny je vyčerpaná a protože jsme holt přijmuli moc lidí, tak tenhle zbytek se přihlásí za rok. Živá diskuse s vyučujícím. Přednášející jsou lidé z praxe, i třeba majitelé firem, žádná suchá akademická teorie a předmět vypsaný jen kvůli váženosti (a zbytečnosti) pana docenta.
    Hloubka tématu se samořejmě nedá srovnávat s jinými speciálními ústavy, např. u matematiky (ale to jsem nikde nesrovnával, stačí si přečíst výše a pozorně). Tj. např. výše zmiňované algoritmy (grafy, stromy, ..., PN/NP problémy, aproximační alg. ad.) slouží k prosítování studentů a prověření jejich zájmu. Docent Čepek (odkudpak asi? :) mnohokrát zdůraznil, že v tomhle oboru a předmětu prostě nelze slevit - a takřka všichni studenti s ním (když ne hned, tak později) souhlasí.
    Stále se ale dívejme na obor Informatika na Všfs jako věc praktickou a tedy porovnatelnou jen o obdobnými obory jinde! Druhou věcí je, že za dr. Zavorala měl tento obor na škole vyšší prioritu proti ostatním. Studentů informatiky jsou stále jednotky %. Nechci být nějakým prorokem, ale buď se interními tlaky ten obor trochu popostrčí, nebo ho ekonomické obory do 10 let převálcují.

    Školné: není nejvyšší a dá se ustát, ale buď musíte mít dobrou práci, nebo škudlit na rodině, nebo se víc otáčet či mít úspory. Kombinoval jsem všechno. Naštěstí i na státních se bude platit, takže uvidíme, jestli budou školy nutit setrvávat studenty co nejdéle ve studiu, aby z nich dostaly co nejvíc. Určitě ne, stejně jako to není na soukromých - všude platí určitý studijní řád a délka studia, pak jedete znovu, i když třeba staré zkoušky uznají.
    Možná, že kdybych byl o hodně mladší a neměl rodinu a byl hned po střední, šel bych na státní vysokou školu. Uspořené peníze bych použil jinak, třeba na bezstarostný studentský život 3 dny ve škole a zbytek po nálevnách :)

    Náročnost zkoušek? Jak u čeho - zápočet opravdu můžete mít za strohou povídací semestrální práci (filozofie, komunikace...), u jiných přinesete elaborát za pracovní skupinu (např. projektování IS - práce vč. všech diagramů, nejlépe dle metodiky doc. Voříška), občas si přijdete znovu. Já jako člověk levý na programování jsem měl potíže s objektovým programováním a z napsaní úlohy online jsem byl hotový. Studium se dá zkrátka zvládnout bez větší paniky, navíc dokážete spoustu věcí přinést z praxe nebo z Vašeho zaměstnání a nemusíte plodit nějaké nesmysly.

    Padají názory, že soukromá škola je obecně neuznávaná a nemá váhu. Neviděl bych to tak - v našem ročníku nás bylo něco pod třicet, všichni dlouhodobě zaměstnaní a přitom studující. Zaměstnavatelé věděli, jakou školu studujeme a že je soukromá - a po jejím dokončení si nikdo rozhodně nepohoršil. Ba naopak.
    Občas jsme na to kápli s německým ředitelem naší firmy, mj. absolventem státní univerzity. Bavili jsme se o mírně specializané práci, nikoliv o vysoce specializovaných činností a vědeckém výzkumu. Říkal, že praxe je taková, že nikoho nezajímá, jestli máte střední nebo vysokou školu, rozhodující je, co prakticky umíte. Nedělám si iluze, že pokud v přijímacím pohovoru budou 2 stejní kandidáti se stejnou praxí, pohovor dopadne stejně dobře, vzorovou praktickou úlohu zvládnou stejně, tak ze stále trvajících pohnutek bude upřednostněn kandidát ze státní Vš. A nebo taky ne.
    Zarazilo mne, že u cizozemců nemají naše státní školy žádnou váhu (rozuměj výhodu proti soukromým), tedy kromě Cuni.

    Dokončení Všfs beru spíše jako rozšíření si pohledu a vzdělání, o titul mi nešlo, ani starého diplomovaného technika jsem už kdysi dávno nepoužíval. Titulování je totiž takové české unikum: pokud zase použiji slova našeho německého ředitele, není možné, že byste někomu řekl "herr dipl. ing." - tituly se cení až od nějaké vědecké hodnosti, např. Dr. Proto tu honičku v Čechách moc nechápe. Tedy titul makový či takový prostě je dobrý, nikoliv však všespasící. Vždycky bude zaměstnavatele zajímat Vaše praxe, dovednosti, nikoliv to, co jste na zkouškách kdysi odrmolili.
    Kupodivu našeho něm. ředitele celkem mrzelo, že mi neposkytoval více prostoru pro studium (často jsem prošvihl zkoušku či přednášky) a to že jsem studoval soukromou Všfs, s tím neměl žádný problém.
    Svoji záverečnou práci (ověřenou přes Thesis) mi vedl člověk z Čvut, oponoval člověk z Vše, praktické řešení jsem vztáhl na naši firmu a práci jsem později opravdu mohl použít při nasazení Sapu v naší firmě.

    Za Všfs se nestydím, protože vím, jaké to tam bylo a jaký má ta škola potenciál. Nemá smysl někoho o něčem přesvědčovat, každý máme svoji pravdu. Předem samozřejmě kontruji na případnou připomínku k medializaci problému na škole ohledně zkráceného studia. Je to rozvířený jeden větší případ, ke kterému nejsou předkládána všechna fakta (a na další drobné případy se ukazuje). Zkrácené studium ale funguje všude, někde pochybení nelze prokázat (Všfs), jinde jich je mraky do nebe bijících (ZUP). Moje iluze o státních školách tím dost spadly.

    Abych to ještě uzavřel: řekl jsem si, že ke všem titulům by se mi hodil Ing. (lépe to vypadá ), tak jsem si loni řekl, hurá na jinou, státní Vš - holt jsem nepoučitelný. Mám malé děti, potřebuji nechat rozrůst majetek :) apod., tak jsem chtěl uspořit a proto jsem zvolil státní školu a zase dálkové studium. Už nikdy! Přednášející nepřijede na přednášky a v pondělí pošle e-mail, že to prostě nestihl (a tečka). Zkoušky o víkendu? - zapomeňte (zase). Potřebujete něco? - přijeďte si dopoledne sto kilometrů daleko v konzultační hodiny. Práci mailem? - ne, osobně doručit. Skripta nejsou? - hmmm, smůla (zase). Dálkaři? - no tak ty nemám rád (a 25% úspěšnost). V mém věku? - děkuji, to ne.

    V mém případě slušné soukromé školy vítězí a nikdo mi ten názor nevezme. A taky ho nikomu necpu. Snažil jsem se popsat, proč jsem zvolil Všfs a proč ji třeba může zvolit někdo další. Howgh. reagovat zde reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2014 19:15:47, L.) Soudruhu z PR oddělení VŠFS, tobě na politickém školení xindlstva ještě nevysvětlili, že státní vysoké školy jsou v České republice jen dvě? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2014 19:20:37, L.) Úderníku z PR oddělení, kopíruješ text, který jsi sem nalepil už 19.06.2010 13:04:17, zde: http://www.vejska.cz/diskuze/26875

      Myslím, že každému je díky tobě jasné, co je VŠFS zač S05 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2014 21:16:48, Dogo) Koukám, že v této skupině se Pr pracovníkům z Veřejných škol daří konat jejich dílo, za které jsou asi dobře zaplaceni (příkladem VŠE a ČVUT). Zdá se, že VŠFS je jim těžce vzdálená. Rovněž nechápu proč si tu dost lidí chčije na vlastní diplom získaný na této škole :D :D :D. Pokud se opravdu někdo za svůj diplom stydí, tak ať to neroztrubuje . reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2014 11:37:58, jedině všfs) Toto video je důkazem, že lidé z VŠFS skutečně najdou uplatnění.

          https://www.youtube.com/watch?v=ScPg8vvPPCM

          Není tedy na místě školu hanět. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2014 17:49:04, Inkvizitor) Pokud PR blábolu stojícím na těžkém cherry picking a na lehké úpravě faktů říkáš důkaz, tak je jasné VŠFS je odpad. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2014 17:46:23, Inkvizitor) Touché! :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 03:45:03, jenny) soukromé vš u nás = devalvace vzdělání...všfs je jedna z těchto továren na tituly, kde vystuduje i průměrný opičák...znám plno případů, kteří by si na normální škole ani neškrtli, měli problém i na učňáku a zde excelují..a pak se chlubí stejným titulem jako třeba někdo z matfyzu:)) ubohé..
    ale jistě je známkou vysoké obtížnosti to, že berou kohokoli a chodí sem lidi, které vykopli ze státních škol a na této v pohodě dostudují))závěrečné práce raději ani nejsou volně přístupné pro veřejnost, no ani se nedivím))
    vím, že to teď schytám, ale je to tak...dnes už titul skoro nic neznamená, protože ho má i ten, co na to nemá buňky..všechny soukromé vš bych zrušila a těch absolventů by dost ubylo...neříkám, že všechny státní vš jsou skvělé, ale pořád to ještě není takové zlo jako toto...já bych se za soukromou vš teda styděla.. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 08:56:00, RSK) Hlavně, že sama neznáš rozdíl mezi státní a veřejnou školou, což je projev určité omezenosti vzhledem k tomu, kolik let se tu na to upozorňuje...

      Nicméně víceméně souhlasím, snad s určitou výjimkou IT oborů na soukromých VŠ obecně, ovšem to je minimum absolventů v porovnáním s ekonomicko-správně-marketingovým odpadem. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 10:52:17, Ivan Koudela) VŠFS je dobrá škola. Já jsem spokojen. Z učňáku jsem rozhodně nepřišel. Na VŠFS jsem přišel z gymnázia pod Vyšehradem a to s dost dobrým vysvědčením. Resp. Mohl jsem si dovolit jít studovat na veřejnou VŠ, ale nechtěl jsem. Na VŠFS studuji IT a jednoznačně mohu říct, že je to kvalitní obor a učí ho kvalitní profesoři. Od prvního ročníku do druhého nás přišlo něco více než polovina. Takže úmrtnost byla a bude. Škola má mnoho mínusů, ale také mnoho plusů. Jsou tu předměty složité a samozřejmě i lehké, jako na každé škole.

        reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 12:56:50, jenny) ok, sorry, to jsem napsala ***ě..ale asi jsi pochopil, jak jsem to myslela, že je rozdíl vím..
        jinak o sobě nikde netvrdím, že jsem nějaký einstein, jen říkám fakt, který drtivá většina lidi potvrdí - že soukromé VŠ stojí za bačkoru...IT obory na tom jsou možná líp, to nevím, ale třeba marketingová komunikace na všfs je těžká dávačka.. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 14:28:30, RSK) IT je jediná výjimka a osobně si myslím, že k tomu jsou dva důvody:
          1) Určitá úroveň matematiky, logiky je prostě nutná, omezit to by znamenalo redukovat IT na úroveň tutoriálu pro PHP a to by předpokládám pro akreditaci studia nestačilo
          2) Řada lektorů IT bývá z ČVUT a Matfyzu a troufám si tvrdit, že by se nesnížili k tomu, aby ze svého milovaného oboru dělali frašku. Znám tedy pouze jednoho, ale ten by se raději nechal ukřižovat než aby pustil někoho, kdo nedokáže vysvětlit polymorfismus v základech OOP. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 17:05:18, Ivan Koudela) Jednoznačně bych byl pro, aby škola zvedla laťku. Sice by jí opustili převážně rusky mluvící a notoričtí flákači, ale dlouhodobě by to všem studentům pomohlo. I když VŠFS nikdy nebude UK nebo VŠE, tak by mohla časem rovnat s průměrnou veřejnou VŠ (Olomouc, UHK, Liberec, Ostrava). Co se týká marketingu na VŠFS, tak ten je opravdu jeden z těch lehčích oborů. Ano studují na něm modelky a děti podnikatelů, kteří mají pouze převzít štafetu, ale i tam vídám skvělé lidi s potenciálem. Není jich moc, ale nějací rozhodně jsou. Bohužel škola uchopila možnost vydělávání peněz nejen na ,v uvozovkách, méně studijně založených, ale také na absorbci lidí i ze slabších středních škol. Co na plat, každá obchodka nebo gympl v téhle zemi vás na VŠE nepřipraví. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2015 15:10:02, Petr) Já jsem na této škole spokojený. Zadarmo jsem zde nic nedostal. Ke zkouškám je nutné se učit a opravdu to není o víkendových nalejvárnách, nýbrž o poctivě vysezených hodinách nad knížkami. Zkazka studia zdarma je bohužel všudypřítomná. Škola je však kvalitní a děkani jednotlivých fakult jsou často z veřejných vysokých škol. VŠFS je jedna z nejlepších soukromých univerzit. Pracovní uplatnění v oboru jsem našel již během studia. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2015 15:59:17, Lol) No, jestli je VŠFS, prodejna diplomů politikům a další havěti, jedna z nejlepších soukromých, pak se divím, že na ně ještě někdo leze.S08 reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2015 17:31:23, Marek) Tvůj příspěvek mi přijde značně irelevantní. Lze hanět jakoukoliv univerzitu. Skoro si dovolím tvrdit, že tisíce absolventů veřejných univerzit, jsou právě potvrzením teze masového vydávání diplomů. :D Možná ona pověstná továrna na tituly se více hodí, na ty veřejné vysoké školy, které tu v hloubi duše zastáváš. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 18:52:48, Juřiška, O.) Na VŠFS studuji, tak odpovím relevantně.

    Nevalné reference, které VŠFS má, jsou převážně kvůli špatné koncepci školy. Ta by měla jít hlavně cestou distančního studia. Co jsem četl tuto diskusi, tak nesouhlasím, že na VŠFS by studovali jen ***ci. Zvlášť né na dálkovém studiu. Zde studují převážně lidé, kteří na svých pozicích jsou roky. Na VŠFS šli opravdu proto, aby si svoji pozici stvrdili oficiálním vzděláním a nikdo je nemohl vyhodit. Rozhodně nesouhlasím s příspěvky typu, že na VŠFS jdou jelita z učňáků. Mnoho kolegů na dálkovém měli třeba v minulosti rozstudované veřejné VŠ, ale kvůli dětem a povinnostem toho nechali. Když děti odrostly a oni měli zase více času, tak si teď chtějí své vzdělání i s patřičným titulem dozískat.

    Je mi 45 a mám rovněž rodinu, kterou musím živit. Tudíž nemohu studovat na veřejné VŠ, i kdybych chtěl. Co se týká mého vzdělání a VŠFS , tak jsem dříve vystudoval ČVUT, ale teď na VŠFS studuji právo v podnikání, protože podnikám a chci se v právní problematice orientovat a hlavně musím studium dát dohromady s mým časem S10.

    Závěrem dodám, že pokud je někdo opravdu schopný, tak ať má jakoukoliv VŠ , pak se uplatní. Za svojí kariéru jsem se potkal s lidmi, jak z veřejných, tak soukromých škol. Mohu říct, že mnoho lidí z veřejných VŠ, se kterými jsem pracoval, byli nemožní. Bylo to lidmi, nikoliv školou.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2014 21:15:28, L.) Kecy PR soudruha.

      "Je mi 45 a mám rovněž rodinu, kterou musím živit. Tudíž nemohu studovat na veřejné VŠ, i kdybych chtěl."
      = Protože se nechci učit, raději si koupím titul.

      "Co se týká mého vzdělání a VŠFS , tak jsem dříve vystudoval ČVUT,..."
      Takového lumena bych rád viděl..

      ".. ale teď na VŠFS studuji právo v podnikání, protože podnikám a chci se v právní problematice orientovat a hlavně musím studium dát dohromady s mým časem"
      Kecy v kleci. Člověk, který dokázal vystudovat ČVUT, zvládne proniknout do práva sám, případně s pomocí jednorázových kurzů. Případně, pokud by už chtěl titul, by si dokázal spočítat, že těch několik málo dní dovolené, které by musel investovat do bakalářského studia na právech v Brně, se vyplatí cenou i kvalitnou. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2015 13:34:11, Jan Houska) Na VŠFS jsem studoval a můžu říct, že ta škola není žádná "dávačka". Do 3. ročníku se nás dostala sotva polovina, a u státnic z Ekonomie potom neprošlo cca 35% studentů. U státnic pravidelně zasedají profesoři z VŠE či ČVUT nebo ČZU. Nechápu, jak někdo může tvrdit, že VŠFS je špatná a nekvalitní škola.


      To že tu v celé diskusi vystupují s hanlivými výroky převážně lidé, kteří VŠFS nikdy nestudovali a neviděli jí možná ani z tramvaje by NEMĚLI brát případní uchazeči v potaz. Protože tyto výroky jsou postaveny na přísloví: "Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde." reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2015 02:28:53, Kožiak) Bla bla bla. Existují lidé, kteří studovali ČZU (neřknu-li VŠE) a pak šli na VŠFS - tito lidé označují VŠFS jako frašku. Tak si nech ***ý kecy pro sebe. Nazdar reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2015 07:21:22, existuji) Existují zase lidé, kteří po soukromých školách naopak šli na ČZU na mgr. , protože jejich soukromá škola mgr. neměla nebo chtěli jít na veřejnou a označují ČZU za frašku. Ono tohle označování je vždy sporné.
          Lépe porovnat osnovy, předměty, vyučující, uplatnění. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2015 13:54:51, Jana) Tak pokud někdo studuje veřejnou správu, tak je to moula. Myslela jsem, že se tady všichni bavíme o kvalitních studentech/absolventech a ne o nulách. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2015 21:58:44, existuji) Kvalitní studenty / absolventy jednoznačně produkuje v oblasti ekonomie IES UK, VŠE, možná MUNI
              v oblasti informatiky v Praze MFF UK, FEL, FIT, FJFI a i některé obory na VŠE
              jinak je zbytečně diskutovat zda VŠFS či PEF ČZU atd. ...PEF ČZU dnes rozhodně není lepší než řada soukromých škol....


              reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2015 11:08:23, David Ricardo) Ano, rozdíl mezi VŠE a ČZU je mnohem větší než rozdíl mezi ČZU a VŠFS. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2015 21:50:48, existuji) Je otázka, zda to pořadí již není VŠE dlouhá mezera, VŠFS, PEF ČZU...těžko říci
                  ale rozhodně VŠFS je člen ČSE, PEF ne, VŠFS má ve vědecké radě např. prof. Fraita , prof. Helíska atd.
                  PEF má členy vědecké rady zejména z Mendelu a z Nitry, nikoho z UK, nikoho z ČVUT,1 člověka z VŠE atd...
                  mezi pedagogy na PEF není nikdo, kdo by se dal považovat za trochu významného ekonoma (byť jen v ČR)
                  reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2015 23:31:58, Achjo) No tak tady se projevuje absolutní neznalost a snaha spineni školy, na který si nikdy nebyl chlapeckou a fnukas že studujes stávku jako VSFS tak té to nutí si honit ego nad fakultou PEF o který víš prd. Ekonomii na skole vyučují opravdu profesionálové, už jjenom to, že jejich knihy jsou k prodeji a mají za sebou mnoho publikací...viz. Svoboda, Stará atd. CZU je široký pojem, nelze komparovat CZU s VSE nebo VSFS , jelikož struktura školy je jiná než na těchto skolach. Mluvíme o PEF, která je mohu s jistotou rici, že mnohem náročnější než absolutni davacka VSFS nicméně je fakt, že na VSE nemá. Existuje mnoho subjektivních nazoru např. že CZU vyučuje těžší ekonomii, ale zda je to fakt netusim jelikož studuji pouze jednu z těchto institucí. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 08:22:39, nesmysl) PEF je v úpadku. 12 týdnů, cvičení každých 14 dní. Žádný člověk, kterého by bylo možno považovat za alespoň trochu významného ekonoma ( i v českých poměrech), tam neučí. Např. Doc. K. ( která je celkem známá) dřivější vedení vyštvalo a není to vyjímka. Zatímco na VŠFS (ale i dalších soukromých školách) se snaží ( již jen z důvodu akreditací) získat někoho významnějšího (a daří se jim to), na PEF právě naopak. Kontakty s odborným světem nula. To, že někdo něco vydá, má nulovou vypovídací hodnotu. Na ČZU mají smysl a úroveň odborné fakulty (tedy zemědělské + FŽP), PEF kritizují i lidé z ostatních fakult, uvědomují si, že PEF kazí pověst celé ČZU.
                      Na ČZU se rozhodně nevyučuje těžká ekonomie, s VŠE nemá cenu vůbec komparovat. Absolventi Bc. z PEF se pak snaží usilovně přejít jinam na magistra. Vzhledem k tomu, že výše uvedené je všeobecně známo, tak také podstatnou část studentů dnes tvoří studenti z postsovětských republik, kterým to je zcela jedno, kde a co studují. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 08:38:03, nesmysl) oprava výjimka reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2015 22:01:39, achjo) Student PEF si může maximálně pomoct přestupem na VŠE, což není až tak nereálné. Přecházet na školy typu TUL či ČVUT-MUVS je tzv. z bláta do louže. Nemluvě o tom, že na TUL ekonomce studenti posledních 3 ročníku Bc. nemuseli dělat bakalářskou práci a teď mají deprese jak napsat diplomku. Mluvím ze zkušenosti studentů TUL ekonomka. Já jsem z PEF a určitě zkusim přejít na jinou školu nicméně nic není nereálného.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2015 07:24:35, nesmysl) Student PEF se může opravdu snažit jít na VŠE na magistra, ale jeho základ je velmi slabý a o magistra na VŠE je obrovský zájem zejména o některé obory, takže šance minimální. MUVS má problémy, ale pořád to je ČVUT, čili škola s výbornou pověstí (ač MUVS samotné tolik ne). Prostě v CV vypadá MUVS ČVUT lépe než PEF. "Znalosti absolventů" z PEF již začínají být v podnikové sféře docela proslulé.
                          Není se co divit, za 6 cvičení (někdy také 4- 5), při (ne) úrovni valné části studentů, matematickém základu osekaném na smutné ani ne minimum ale spíše podminimum a úrovni některých vyučujících (převážně zase absolventů PEF) to muselo dojít k těmto koncům. Byla to jen otázka času.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2015 16:57:13, daniel) Já osobně znám mnoho lidí, kteří se po VŠFS výborně uplatnili na trhu práce, díky svým znalostem a dovednostem. Dalo by se říct, že všichni pracují ve vrcholovém managementu. Ať mi tu nikdo neříká, že tahle škola je odpadní!!! Osobně nechápu, kam tahle diskuse má vlastně směřovat, ale přijde mi, že sem píší lidé, kteří tu školu chtějí jenom hanět aniž by znali fakta. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2015 18:20:53, T) Ovšem drtivá většina už na takových pozicích byla a titul z VŠFS jim k tomu rozhodně nepomohl. Znám dva takové, oba si školu dodělali jen pro titul a to bylo skoro jediné, co si odnesli... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2015 08:00:52, Trávníkář) http://cs.wikipedia.org/wiki/Astroturfing reagovat zde
    Web: nemám
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2015 13:28:42, lin) Nechápu, proč se tu řeší, kde je složitější ekonomie. VŠE je zaměřená na ekonomii a VŠFS obor Marketingová komunikace, tedy zaměření na marketing (Ekonomie je proto i na tento obor našroubovaná).

    Dle mého názoru tato škola leží v žaludku Vás mnohých, protože zde studuje mnoho cizinců (ale co já jsem se setkala, tak studují v angličtině, s profesory se domluví a na výuku chodí).

    Česká republika a pohled na cizince v ČR - hrůza!
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2015 15:33:29, x) VŠE má několik fakult a na nich několik oborů zaměřených na kdeco, vč. managementu a marketingu. Když už chceš působit chytře, tak jsi se měla podívat alespoň na nabídku oborů na VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2015 22:12:53, L) Ahoj, chci se zeptat, jakou mate zkusenost s magisterskym oborem Finance a financni sluzby? Diky. reagovat zde
    Email: klouckova.luciehotmailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2015 15:07:52, Schlossberger, Otakar) Dobrý den, rád vám poskytnu maximum informací o našem oboru Finance a finanční služby. Pracuji jako vedoucí katedry financí na Vysoké škole finanční a správní. Neváhejte mě kontaktovat emailem, nebo na telefonu který uvádím. Můžete také přijít na náš den otevřených dveří, který bude 12.8. od 16,00 hod. na adrese Estonská 500, Praha 10. Ujišťuji vás, že kvalita oborů na naší škole je opravdu velmi dobrá. Úroveň studentů a jejich přístup ke studiu je ovšem velmi individuální záležitost. Motivaci ke studiu si musí najít každý student sám, to není problém soukr. škol... s tím se potýkají i školy veřejné :) OS reagovat zde
      Telefon: 724860003, Email: otakar.schlossbergervsfscz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2015 10:13:25, Jan K.) Škola je opravdu suprová. Mám za sebou bakalářské studium a teď pokračuji v magisterském oboru na marketingové komunikaci a vím, že jsem opravdu chybu neudělal. Povídačky o tom, že je to studium je přehnaně jednoduché nebo nekvalitní, a že se neuplatním v oboru, jsou mi k smíchu. Při učení na zkoušky jsem strávil mnoho hodin v knížkách a práci v oboru jsem sehnal velmi lehce. Škola má celkem slušné jméno a mnoho prvotřídních absolventů. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2015 11:51:51, Kašpar Hauser) Ve tvém textu lze za potenciálně pravdivá tvrzení pokládat jen dvě: To, že věříš tomu, že jsi chybu neudělal, a to, že ti učení na parodie na zkoušky trvalo dlouho. Prostě jsi hloupější než průměr, no. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2015 14:02:07, MDDr. Rambután) Super reakce :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2015 11:02:42, Tomáš) Zbytečný diskuze tady. Jenom individualistické projevy názoru o pojmu ,,dobré\'\' ,,pomluvy\'\'

    Obtížnost si student při jakémkoliv studiu volí sám. Čím víc se budeš věnovat literatuře a ví přemýšlet nad látkou, tím větší obtížnost si do studia přinášíš.

    Na VŠFS není přídělový systém od státu. Na VŠFS se ti líbí a proto jsi klientem.

    Podmínky vysokoškolství v ČR jsou všude stejné. Záznam o provedení ústní zkoušky a písemného testu.

    Na VŠFS se musíš naučit být odborníkem v oboru. To znamená, že musíš UMĚT ÚSTNÍ PROJEV a PÍSEMNÝ PROJEV. To tě dělá v současném ekonomickém systému odborníkem. Jestli si necháš písemné projevy psát za úplatu na zakázku a potom je odevzdávat, je tvůj způsob dosažení certifikátu o odbornosti (=titul). Můžeš si to psát sám a chtít se naučit projevovat. Oni tě korekcí pomůžou. protože jsi klient. Na státní ti nemusí pomáhat, protože tvoje spokojenost neovlivní přísun státních peněz. Na státní škole jsi občan co to dostane zadarmo, takže tam je princip ,,drž mlč a poslouchej\'\'

    V ústním projevu ti prominou, ale když je nebudeš umět v práci, stejně o práci přijdeš.
    reagovat zde
    Email: motkomseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2015 16:12:44, x) Tak určitě :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2015 16:49:50, Servilní občan) Myslíš, že BCG, McKinsey, PPF, Penta, J&T, KKCG, EY atd. přijímají absolventy z VŠFS? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 09:46:34, Lobster) Prohledej LinkedIn, protože pár lidí z VŠFS (a dokonce UJAK) jsem tam v těchto firmách našel...pochopitelně to bude těch pár jedinců z tisíce.. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 13:13:46, x) Je otázkou, kolik z nich bylo přijato navzdory UJAK/VŠFS/... jen díky tetičce tlačence a kolik z nich si až po nějaké době na pozici, na kterou formálně stačilo středoškolské vzdělání, prostě na UJAK/FŠFS/... zakoupilo titul, aby mohli povýšit. Dostatečně velké firmy jsou obvykle řízeny stejnými byrokratickými pravidly jako státní správa - i když to tu a tam může poškodit schopnějšího bez diplomu a zvýhodnit lumena s diplomem z pomocné instituce, je to celkově vzhledem k poměru nákladů a zisku efektivnější než individuální řešení každého mravence. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 13:38:20, Lobster) Ze zkušenosti s některými (tedy jsou jen 2) vím, že na VŠFS/MUP šli z úplně jiných důvodů (dokonce ani nezkoušeli veřejné školy) a předpokládám, že to bude ten typ lidí, kteří uspějí u TOP společností. Stejně jako vím o dívčině s těžkou sociální fobií a úzkostnou poruchou, které nevyšla veřejná škola vstříc.
            Proto - byť souhlasím se vším, co zde bylo o úrovni VŠFS napsáno - se snažím negeneralizovat. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 16:33:34, Servilní jmén) Chci jména, abych si to mohl ověřit. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 16:51:09, 2011) http://www.zpodpalubi.cz/clanek/z-jakych-skol-nabirame-nejvice-absolventu
            taková byla statistika v roce 2011 ( novější nemám) v KPMG reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 17:38:00, Servilní učenec) Super, 1) O KPMG jsem vůbec nepsal (tam pracuje dost nekvalitních, ekonomicky negramotných lidí), 2) Žádné jméno nebylo předloženo. Vše jen potvrzuje můj první příspěvek! reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 17:33:01, PtR) Jiste, a protoze chces tak ti kazdy vysedne. Pokud neumis hledat ve verejne dostupne a otevrene socialni siti, pak nechapu, k cemu ti budou informace - ocividne s nimi neumis zachazet.

            PS: Behem 2 minut jsem nase lidi z VSFS napr. v ČNB, Microsoftu, SAPu, Dellu...

            Zvladnes hledat i sam ;) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 17:43:09, Servilní občan) Můj bývalý tlustý homosexuální spolužák z cyrilometodějské základky pracuje jako uklízeč na ministerstvu financí - to neimplikuje kvalitu cyrilometodějců.

              O ČNB, Microsoft, SAP ani Dell jsem nic nepsal. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 22:00:20, jj) jj, tak nám Servilní kdokoliv sdělte, kde má pracovat ten výkvět ekonomických škol a třeba dohledáme na Link. nějakého zástupce
                mj. je známo, že ve velké 4 v ČR je zhruba stejné zastoupení absolventů IES a VŠE
                ten zbytek škol je v zásadě nepodstatný
                prostě ekonomie se v ČR studuje na těchto 2 školách, a dál už je to vlastně jedno...VŠFS, VŠB, PEF ČZU, Ostrava, MU, Mendelka atd.. občas někdo...
                reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 19:58:34, Inkvizitor) Jen tak mezi námi, povinnost dodávat důkazy má ten, kdo předkládá pozitivní tvrzení. Tvoje odpověď natolik připomíná výmluvu, že je slabým argumentem pro podporu tvrzení o absenci takových absolventů. reagovat zde
              Web: https://www.youtube.com/watch?v=r_HKYuVLRwA
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.11.2015 09:56:37, RSK) Já tedy s tebou většinou souhlasím, ale odkaz na LinkedIn, kde hledání podle univerzity a následně podle společnosti zabere několik málo vteřin považuji za vcelku dostatečné. U VŠFS vidím majoritu absolventů v bankovním sektoru, například. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.11.2015 10:44:44, jj) Je to fakt na pár vteřin hledání.
                  Navíc jmenování lidí nevidím jako úplně vhodné, třeba jim to může vadit.
                  Celá tahle diskuze je mimo, znovu opakuju, dobré absolventy má IES a VŠE, zbytek ekonomek jak veřejných, tak soukromých občas někoho a ty rozdíly nejsou nijak velké ( beru li poměr dobří/ všichni). Jediný rozdíl je v tom, že ty veřejné platíme z našich daní, soukromé ne. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.11.2015 13:12:03, Adam) Tak pokud má někdo veřejný profil na linkedin, tak počítá s tím, že bude vyhledáván. Tak se tady laskavě nevymlouvejte na to, že by jim to mohlo vadit, zavání to tady demagogií. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2015 07:45:55, Inkvizitor) Nejde jen o nějaký samoúčelný purismus spočívající v tom, že argumentace "najdi si to sám" je akceptovatelná pouze u obecně známého tvrzení, např. u středoškolského učiva. A i tam pouze v případě, kdy se to samo nestane předmětem sporu nebo pochybností (zásada onus probandi). Dokonce nejde jen o to, že jde o častou demagogickou techniku toho, kdo ve skutečnosti důkazem nedisponuje, nenalezení (údajně) snadno nalezitelného důkazu protistranou pak umožňuje označit protistranu jako "neschopnou", někdy i dosti kreativně. Logický klam caput canis je zde zdánlivě podpořen evidencí a tak se jako demagogie nemusí jevit ani tomu, kdo o existenci této formy demagogie ví. Důvod, proč je zcela na místě trvat na uvedení konkrétního jména, je ten, že nalezení jakéhokoliv pochybného absolventa VŠFS nebo podobné instituce následované kritickým rozborem toho, proč toto není vhodný případ, může být odmítnuto jako špatný příklad, protože "v zadání" bylo, že má být nalezen někdo jiný. Toto odmítnutí je v zásadě korektní, tedy nejde o variantu na téma no true Scotsman, demagogie je ukryta v cestě, která vedla k tomu, že protistrana přijala důkazní břemeno.

                  Tedy proto je naprosto v pořádku, že kolegové vyžadují konkrétní jména. Schopný diskutující se pozná mimo jiné i podle toho, že se nenechá natlačit do zdánlivě korektních pastí. A proto opakuji, že je krajně zarážející, kolik tvrzení o "snadnosti nalezení" bylo uvedeno místo několika konkrétních jmen. Vzhledem k výše uvedenému je o slabou evidenci pro předpoklad, že strana reprezentovaná zde Lobsterem, PtR a jj, si je plně vědoma nepravdivosti svých tvrzení. Jde ale skutečně jen o slabou evidenci, protože lze k témuž nalézt i jiná vysvětlení, stejně věrohodná a stejně nelichotivá. reagovat zde
                  Web: https://www.youtube.com/watch?v=r_HKYuVLRwA
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2015 09:53:23, jj) Povídáte a povídáte... místo 1 věty 2 odstavce.
                    Jména se dají najít po dotazu v L.: škola AND společnost. Pokud opravdu Servilní neumí dát dotaz, pak jich sem asi pár napíšu. On pak řekne, že ho vlastně nezajímá EY.
                    Otázka není, zda jsou v EY 4 či 20 ( a v EY jsou), ale proč jsou v zásadě ekonomky (kromě těch top) ne zrovna kvalitní a proč ty lepší soukromé jsou dnes již NĚKDY lepší než horší veřejné.
                    reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2015 10:05:53, Inkvizitor) Ano, nejlépe bude, když pár takových jmen napíšeš. Důvody, proč bys to měl udělat ty a nikoliv nabubřele pindat o neschopnosti protistrany, jsou uvedeny výše.

                      Tvému tahu na demagogii se podařil už minimálně jeden úspěch. Navzdory tomu, kolik firem zde již padlo, budeš pro hlupáky vypadat jako ten, kdo měl pravdu, i v případě, že se ti podaří najít jednoho jediného absolventa, jehož zpochybnění nebude zcela očividné. reagovat zde
                      Web: https://www.youtube.com/watch?v=r_HKYuVLRwA
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2015 08:31:34, Lobster) Ty padáš do sebeklamu vlastní nadřazenosti. Protože jsem na žádnou ze soukromých škol nechodil, opravdu mne netrápí tvoje iluze toho, že zde předkládám nepravdivá tvrzení, protože k tomu nemám žádný důvod - ale lenost a neschopnost některých "vysokoškoláku", kteří chtějí důkazy a pak jedním dechem dodávají "soukromé VŠ jsou prodejny titulu a všichni kdo tam chodí jsou ***ci" mě vytáčí - v tom případě chci také jména a objektivní podklady.

                        Takže opakuji - LinkedIn, hledat podle univerzity a poté podle současné pozice. Triviální a především - a to se divím, že zrovna tobě to nedochází - ověřitelné. Když sem někdo napíše jména, tak či tak si to budeš muset ověřit...nebo bys tomu věřil?
                        reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2015 09:09:07, Inkvizitor) Důvody, proč bys to měl udělat ty a nikoliv nabubřele pindat o neschopnosti protistrany, jsou uvedeny výše.

                          Jen tak mezi námi, na vlastním preparátu demonstruješ, jak mizerná je VŠFS: To, že jsi se pustil do demagogie, je snad i v jistých kruzích přijatelné, ale to, že nejsi schopen poznat, že kosa padla na kámen, to už je na pováženou. No a když se stále pokoušíš dětinsky vymlouvat z toho, abys doložil konkrétní jméno, jen vlastní neschopnost potvrzuješ. I bez procházení LinkedIn je jasné, že buď jsi naprostý třípísmenný palindrom, nebo sám moc dobře víš, že nikdo takový neexistuje. Vlastně je ještě třetí možnost: "nebo" v předešlé větě má význam slučovací.
                          Web: https://www.youtube.com/watch?v=r_HKYuVLRwA
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2015 11:20:22, Lobster) Vidím, že přiléhavě argumentovat nedokážeš - podlož mi prosím tvá hanlivá tvrzení o absolventech škol (nejen VŠFS, ale i veřejných), konkrétní jména a fakta. Byl jsi to právě ty, kdo před pár lety na této diskusi, že "Nemusím sníst celého vola, abych poznal,že jeho maso je tuhé" - čili tvoje tvrzení má čtenář brát jako pravdu i bez podkladu, zatímco ostatní musí prokazovat i přes to, že poskytují zcela transparentní způsob ověření informací?

                        A mimochodem, už teď jsem prokázal nepravdivost tvého tvrzení (neexistence takových absolventů) - absolventa VŠFS pracujícího v EY jsem uvedl v dnešním příspěvku výše a to jen proto, že o něm vím.

                        Tolik k tvým pravdám..


                        reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2015 13:56:24, Inkvizitor) Tolik pindů a výmluv, abys nemusel doložit konkrétními jmény tvrzení, že na LinkedIn lze snadno najít několik absolventů VŠFS, kteří se (implicitně: díky VŠFS) dostali do renomovaných firem (implicitně: zajímavé pozice). Již to samo o sobě je velmi silnou indicií pro předpoklad, že prostě lžeš.

                          Důvod, proč bys měl své tvrzení doložit, je výše vysvětlen způsobem, který by pochopil snad i b|bec...
                          Web: https://www.youtube.com/watch?v=r_HKYuVLRwA
                          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2015 13:41:22, ToothFairy) Na to jak vetsinou ctu tve odpovedi a souhlasim tak tady nechapu, protoze par jmen tu padlo a souhlasi, vcetne toho manika z Ernst n Young (Hájek).
                            Kde je ta lez?
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2015 18:46:27, Jana) Tady má někdo (student soukromé VŠ) komplex z veřejných VŠ, neboť postupně zjišťuje, že do budoucna má mnohde uzavřené dveře. :D :D reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2015 22:41:10, jj) Opravdu žádný komplex nemám a ani nejsem absolvent soukromé vš.
                        Ale o tomhle segmentu vš ( ekonomické) něco vím a trvám na tom, že od VŠE dále je to celkem jedno, jestli veřejná či soukromá. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2015 10:58:32, ToothFairy) A kde mohu-li se zeptat? Protoze jak bylo v tomto vlaknu prokazano, reci typu "E&Y by absolventa soukrome skoly nikdy nevzali" nejsou zalozeny na pravde. Ackoli jsem presvedcen, ze prednost zcela logicky dostane absolvent verejne skoly, schopni kandidati soukromych sanci maji...je jich sice extremne malo, ale jsou (v Deutsche Borse vim o peti). reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2015 23:24:24, Radek) Vždyť už tady někdo psal, že záleží na pozici, kde kdo pracuje. Na dobrý pozice se prostě se soukromou školou nedostaneš. HR mají tisíce životopisů a první selekce musí probíhat dle školy.
                          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2015 09:54:02, ToothFairy) Pokud se bavis o absolventech, pak ano. Ale na dobrou pozici se jako absolvent nedostanes tak ci tak (tedy samozrejme kazdy ma jinou predstavu o tom, co "dobra" pozice je).
                            Ve vyzkumu a vyvoji (privatni sektor,platebni a transakcni systemy kde pracuji) nas pri pohovoru skola zajima az po zkusenostech a dovednostech, jako bonus. Na vyssi pozici (platove se bavíme o hladine nad 90 tis) mame i lidi bez vzdelani oboru, kteri ale vetsinu absolventu strci do kapsy.
                            Takze bych byl v tvrzenich velmi opatrny. Kouknete se napr. na Barclays, Deutsche Bank ;)
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 18:40:20, Celyk) To je zábava. :D Absolventi VŠFŠ jak pracují v BCG :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2015 08:42:50, Lobster) Zrovna v Ernst & Young vím o absolventovi VŠFS a toho nemusím hledat - Pavel Hájek, na LinkedIdu je také. Tolik k tomu, jak všichni personalisté soudí jen podle VŠ. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2015 16:13:34, dr.Sternau) Pokus se na LinkedIn podíváš podrobněji, zjistíš, že ve Pavel Hájek je ve skutečnosti příklad člověka, kterému k práci nepomohla VŠFS ale předchozí praxe a VŠFS "studoval" spíše aby splnil byrokratický(?) požadavek na vzdělání. Existence takového člověka neříká vůbec nic o kvalitách VŠFS, tedy mimo jiné o vhodnosti studia na VŠFS pro studium a nikoliv pro formální zisk diplomu.

          Jak správně výše připomíná Inkvizitor, povinnost dodat jména mají ti, kteří tvrdí o existenci takových absolventů. Místo konkrétních jmen zde spíše eskalovaly výmluvy a stále silnější řeči o větším počtu dalších a dalších úspěšných absolventů. To je samo o sobě velmi závažné zjištění, bez ohledu na to, zda skutečně takoví absolventi existují či neexistují. Znamená to totiž, že PtR, Lobster,... taková jména neznali a tedy lhali v tom smyslu, že uváděli jako pravdivé tvrzení, o jehož pravdivosti měli sami pochyby. Není tedy překvapující, že se neváhali uchýlit k demagogickým technikám. Z hlediska praktické filozofie je jejich přístup nemorální i v případě, že se ukáže, že zastávali pravdivý postoj. Zastávali ho totiž omylem, předpokládali opak. A to bych si dovolil pokládat za vážné varování. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2015 09:49:16, Lobster) Promiň, ale jak se tam člověk naučí projevu? Vždyť polovina studentů neumí pořádně ani česky a někteří lektoři zase rusky, takže se nedomluví.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 14:54:46, Egon Lánský) Na VŠFS jsem chodil tři roky. Do bakalářského studia nás nastoupilo odhadem 35, do třetího ročníku se probojovalo 25 lidí.

    Z toho ke státnicím bylo na první pokus připuštěno asi 12 osob. Většina jich je i udělala.

    Kvalita přednášek je na VŠFS na velmi dobrý úrovni, škola je to spíše teoreticky zaměřená, žádnou výuku spojenou s praxí neočekávejte, to jsou jen slinty, kterými se snaží nalákat potenciální studenty. Výuka na VŠFS má k praxi asi stejně daleko jako socializmus k tržnímu hospodářství.

    Úroveň zkoušek. Na přednášky a cvičení jsem chodil na všechny poctivě, takže na nejtěžší zkoušky mi stačilo učit se max dva dny předem. Na předměty a zkoušky, které přednáší externí pedagogové je potřeba učit se mnohem méně. Vesměs u externistů není problém se složením zkoušky. Horší je to u interních pedagogů. Na VŠFS existuje vysoký korupční potenciál. Za zkoušku "bez učení" se platilo v době mého studia cca 5000,-. Když jsem šel na zkoušku většinou jsem věděl u lidí, kteří čekali na zkoušení, kdo má podmáznuto a kdo ne. Pokud nechcete podplácet jednotlivé zkoušky, lze celé studium "zařídit" u prorektora (koho zajímá jméno, ať hledá pedagoga VŠFS, který byl roky souzený v kauze Komerční Banky a osvobozen Klausovo amnestií). Na Kladně se údajně ceny za zkoušky pohybují na jiných (nižších) úrovních. Já sám jsem na Kladno nikdy skládat zkoušky nejezdil, ale někteří studenti to tak občas dělali.

    Rozdílný přístup při zkoušení studentů a korupční potenciál VŠFS je podle mě největším problémem školy.
    Znovu bych si ji nevybral. Byla to zatím moje nejhorší volba v životě, ale existují ještě horší školy jako VŠEM.

    Na VŠFS jsem sice získal titul a diplom, který nemá téměř žádnou hodnotu, ale zase jsem školu dostudoval na první pokus. reagovat zde
    Email: lakaiemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2016 21:02:44, nejlepsinickuzjezabran) Nemohl jsem odolat a po precteni cca 90% vsech prispevku, jsem se rozhodl prispet svym "moudrem" do kotle Diskuze se rozdelila na 3 tabory: jeden haji tuto skolu, druhy na ni nadava a treti je zdanlive sama skola. Pokud vynechame treti tabor, coz v tomto pripade budou PR clanky skoly ( Nesouhlasim, ale chapu, ze je pisi. Je to obchod a vydelavat se musi). Co se tyce tech prvnich dvou taboru, tak pravdu budou mit oba dva. Obecne plati, ze soukrome vzdelani v CR bude mit vzdy sve vyhody, ac je to absence prijimacich zkousek, tak i pristupem skoly behem studia ke studentum, kteri jim plati skolne. Proto neni v jejich zajmu tu skolu delat tak narocnou. Co se tyce nazoru typu, ze tato skola je tovarna na diplomy atd. Verte, muze to tak byt, ale vas to trapit nemusi. Kazdy zamestnavatel pozna kvalitu sveho zamestnance, v pripade, ze jeho prace bude vyzadovat odborne znalosti, ktere mel ziskat behem studia na VS. Muzete mit stejne dutou hlavu po vystudovani soukrome nebo verejne VS Jako priklad: Studoval jsem kdysi CVUT FJFI (neni to uplne lehka skola) Ucil jsem se jenom na matiku a fyziku, zbytek predmetu jsem opsal ci zkopiroval atd atd. Neni se uplne cim chlubit, ale pointa toho je, ze ani tato VS mi nezarucila znalosti a dovednosti. Na tuto diskuzi jsem narazil diky hledani VS s ekonomickym zamerenim, ktere potrebuji ke sve profesi. Vzhledem k casove vytizenosti hledam i skolu, kde mi vyjdou vstric. Proto je naprostej nesmysl dokazovat, ktera skola je lepsi, tezsi atd atd. A jen jedna otazka na ty, co zde pisi, ze tuto skolu studovali a ze byla hrozna - Tak proc jste tu skolu prosim vas delali? :)
    P.S. Pro nektere mistni rejpaly. Nejsem PR oddeleni teto skoly. K teto profesi mam daleko :) A precteni nekterych prispevku na teto diskuzi me dostalo ze vcerejseho hrozneho popijeni panaku, za coz posilam diky a pozdrav :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2016 21:22:59, x) Naprostý nesouhlas. Tolerance pomocných vysokých škol je značně krátkozraká i z hlediska naprostého egoismu. K vysvětlení několik bodů k zamyšlení:
      * I na "studiu" na pomocných vysokých školách se podílím svými daněmi. Pravda, na soukromé pomocné vysoké škole je ta částka mnohem nižší než na pomocných vysokých školách veřejných, ale není to nula. A to stačí, aby to i naprostý egoista pokládal za problém.
      * Ve státní správně nesmí rozlišovat typ vysoké školy, proto absolvent pomocné vysoké školy s i jen iluzorní praxí po škole bude muset dostat přednost před čerstvým absolventem dobré školy. Přitom egoistickým zájmem každého občana je fungující státní správa - a podmínkou nutnou (nikoliv však postačující) jsou schopní a dobře vzdělaní úředníci.
      * Devalvace vzdělání sama o sobě nepostihne tebe, ale postihne tvé potomky. Já jako správný K-stratég chci, aby moje děti žili v co nejlepším světě, tedy aby, pokud by je zajímaly ekonomické obory, nemuseli bojovat ještě s předsudky, že ekonomické obory jsou pro duševně zaostalé. Navíc - a to je nejspíš kvantitativně závažnější - je třeba vzít v úvahu, že zahlcení trhu bezcennými absolventy představuje problémy jak pro kvalitní absolventy, tak pro systém jako takový.

      S ohledem na bono publico by bylo možné najít i více důvodů, ale to by přesáhlo rámec dnes tak módního misantropického egoismu, takže je nelze pokládat za obecně platné. I když třeba já takovým důvodům jako je "jen" akademická poctivost nebo nechutnost v morálním slova smyslu bezcenných titulů přikládám velkou váhu, plně chápu, že to je výslednice mého žebříčku hodnot.

      PS. Pokud jsi skutečně vystudoval jaderku (kde jsi opsal z taháku tak technickou dokumentaci a programování - hint: když se podíváš na studijní plány většiny předmětů na FJFI, tak si uvědomíš, že jsi se dost znevěrohodnil), tak bys neměl nejmenší potřebu si kupovat diplom na pochybné vysoké škole. Totéž by za cenu nižších nákladů přineslo pouhé pořízení si několika málo učebnic pro základní kurzy dle studijních plánů na lepších školách. Nebo, pokud nejsou problémem peníze, kvalitní MBA. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2016 07:15:55, re-x) a co se mj. naučit česky?
        pokud někdo takhle povýšeně kritizuje a hovoří o pomocných školách, mohl by umět shodu podmětu s přísudkem…

        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2016 09:16:37, x) Ten komický okamžik, kdy hlupák, který nemá nic lepšího, použile grammar nazi - tedy de facto demagogický tah ad hominem - na chybu z nepozornosti, ale sám se ve svém krátkém výplodu stihne dopustit dvou hrubých chyb gramatických, dvou hrubých chyb stylistických a jedné neobratné parafráze, u které nelze rozhodnout, jestli jde jen o neschopnost práce s jazykem, nebo jestli jde o záměrný pokus o manipulaci, právě nastal. Gratuluji. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2016 09:46:19, re-x) Koukám, že I. (dříve F., občas také Q.) se nám přetvořil v X?
            Ale stále stejně nabubřelé vyjadřování atd., předvádění se, užívání "jako" odborných výrazů, ponižování ostatních, prostě stále stejné.....
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2016 10:01:51, IFQX a ještě PQRS) Tvůj duševní stav by snad lépe neilustrovala ani hladina jódu v krvi tvé matky během gravidity. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2016 15:00:57, Darmian) Ty jsi ale levicovej hlupáček. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2016 01:27:33, nejlepsinickuzjezabran) Nikdy bych netusil, ze se stanu diskuzni celebritou :) Nicmene si dovolim zareagovat na Vas prispevek.
        * Me spise vadi, ze stat plati z mych dani jine aktivity a subjekty. Budu radeji, kdyz moje dane pujdou do skolstvi. A je mi uplne jedno, zda na pomocne nebo dobre skoly, jak Vy rozdelujete. Na druhou stranu, se musite uvedomit, ze kazdy stat ma urcitou kapacitu pracovnich mist/vyroby/exporu/importu/kupni sily atd atd. Verejne skoly maji kapacitni omezeni, coz v praxi, jak jiste chapete, znamena, ze ne kazdy uchazec bude prijat. Soukrome VS castecne pokryjou zbyvajici poptavku. Pro ekonomiku statu to znamena, ze je vyhodnejsi poslat obyvatelstvo studovat, nez je drzet na pracovnim urade, protoze nedokaze vytvorit dostatek pracovnich mist. Asi nemusim zde popisovat, ze zvysene procento nezamestnanosti vede ke zvyseni nakladu na ruzne davky, zvysenou kriminalitu a tak dale.
        * To je naprosto v poradku, ze ve statni sprave se nerozlisuje typ VS. V opacnem pripade by se jednalo o diskriminaci. Vystudovanim verejne VS Vam rozhodne nezaruci kvalitu zamestnance.
        * S jednou veci s Vami musim souhlasit, a to s kvalitou dnesniho vzdelani. Bohuzel jde dolu, ale tak zle to jeste neni. Co se tyce Vasich potomku, tak zde doporucuju dobrou vychovu A pokud chcete mit lepsi svet, tak tridte odpad, nedopalky nehazejte na zem, nybrz do popelniku a v nedeli muzete zasadit strom :)

        P.S. On se da koupit diplom, aniz bych musel dochazet 5 let do skoly a delat zkousky? :) Pokud takovou moznosti disponujete, nevahejte mi zpet odepsat
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2016 15:55:11, Darmian) Socialismus je největší zlo. Mám pocit, že i absolventi VŠFS by to měli chápat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2017 14:52:29, Jenda) Je úctyhodné, že toto vlákno se táhne již 7 let a vidělo ho něco přes 17.000 lidí. Za to palec nahoru.

    :D:D:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2018 00:48:26, Lukas K.) Ahoj vsem. Vetsinou se temto diskusim vyhybam, ale uz nemuzu dal necine prihlizet. Nevim, jake je to na verejnych vs, ale vsfs neni nijak obtizna. Koncim zde navazjici magisterske a vse jsem dal na prvni pokus s nejhorsim vysledkem c. Nekteri jsou opravdu vhodni tak na nejake uciliste typu kuchar/cisnik, ale mame tam i dost chytre studenty. Kdybych vedel jak je tahle skola jednoducha, sel bych radeji na zemedelku. Navazujici vas vyjde na 100 klacku a kdyz nejste nuceni se ucit tak se ucit nebudete a kdyz je konec, znalosti nemate zadne. Je to titul zadarmo. Statnice za sebou jeste nemam, ale to bude asi jedina obtizna vec. Zkouskama se da proplout, pokud si latku 2x prectete a u zkousky pouzivate mozek. Kdo ma Iq nad 100 at jde na verejnou skolu. Az tohle dodelam zkusim jit na nejakou verejnou skolu, abych si potvrdil svuj nazor. reagovat zde
    Email: troomemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2018 22:16:48, Jiri Pita)

    Na ČVUT studovat ekonomii a IT nelze, nevěřte, že by na ČVUT byli pedagogové vzdělaní v oboru ekonomie, ekonometrie nebo informačních technologií. Na ČVUT jsou strojaři, elektrikáři-elektroinženýři, pár teoreticků fyziků a několik (málo) vynikajících jaderných inženýrů. IT pedagogové na FEL a FIT nejsou v oboru dostatečně erudovaní, absolventi nepatří mezi dobře platově hodnocené zaměstnance v ČR. Na ČVUT je výborná stavárna FSv, dle mého názoru nejlepší fakulta společně s FJFI. FA architekti jsou dlouhodobě nejhůře uplatnitelnými absolventy mezi vysokoškoláky na trhu práce v ČR, ruku v ruce s absolventy živočicháři z ČZU, daleko lepší je jít studovat architekturu na FUA TUL, UMPRUM nebo do Německa na TU Dresden, kde dosahují uchazeči z ČR relativně dobrou úspěšnost u přijímacích zkoušek.

    Kdo máte v úmyslu studovat IT na ČVUT vyberte si FJFI, zde nepřednáší naprostí IT ignoranti jako na FEL a FIT.

    Na PEF ČZU si vůbec nemá smysl na Bc. obory podávat přihlášku, "ajťáci" a "ekonomové" z \'hnojárny\' jsou jen nepatrně lepší, než ti z FIT a FEL ČVUT.

    Největší průšvih je, že jakmile získáte titul Bc. na ČVUT nebo ČZU, tak fakticky nemáte šanci na přijetí, ani úspěšné zvládnutí průběhu studia na navazujícím Ing. studiu na VŠE nebo některé ze soukromých vysokých škol či univerzit. Z obou zmíněných veřejných technických VŠ, podobně jako z uměleckých studijních programů nebo VŠCHT, VŠB (Ostrava) a VŠTE (ČB) na VŠE ani ekonomicky orientované soukromé vysoké školy a univerzity k navazujícímu Ing. povětšinou nepřijímají, neboť uchazeči z technických vysokých škol by byli nuceni složit značný počet rozdílových zkoušek, a to v rozsahu odpovídajícímu státním zkouškám na akreditovaných ekonomických st. programech.

    Ekonomii má smysl studovat výhradně na VŠE, FSV UK, MUNI nebo VŠFS, případně na některé z menších soukromých vysokých škol, které zase nedisponují platným statusem univerzity jako např. MUP nebo VŠFS. MUP se oproti VŠFS specializuje více na humanitní studijní programy jako alternativa FSV nebo FHS UK. VŠFS je konkurence pro VŠE.

    VŠFS je v ČR jedinou soukromou ekonomickou vysokou školou se statusem univerzity. UNYP, AAU ani Prague College nemají žádnou platnou akreditaci ekonomických programů, zahraniční akreditace a \'spolupráce\' se zahraničními univerzitami, kterými se zaštiťují jsou většinou jen marketingové lhaní.

    UNYP a další \'zahraniční\' vysoké školy u nás, které předstírají status mezinárodních univerzit, jsou něco jako \'International Burch University\' v Bosně a Hercegovině, napůl podvod, tak trochu vysoká škola, více jsou to tiskárny na tituly a diploma mill, než vzdělávací instituce.

    Proč nestudovat ekonomii a IT na FIT a FEL ČVUT nebo PEF ČZU???

    Zajdete-li do knihovny ČVUT a nahlédnete-li mezi závěrečné bakalářské a diplomové práce absolventů FIT a FEL, ve mžiku Vám dojde, proč je ČVUT nezveřejňuje všechny online, jsou totiž hrozné, žádný uchazeč ze SŠ už by se nepřihlásil, všichni by šli do Brna na VUT nebo na MUNI a UNOB.

    Ekonomy také mezi absolventy ČVUT žádné nenajdete, patří mezi ještě horší absolventy než dejvičtí \'ajťáci\'.
    Závěrečných prací s ekonomickými tématy na ČVUT mnoho vedených není, vysloveně ekonomický obor ČVUT žádný nenabízí.
    Několik málo ekonomických předmětů sice na ČVUT v syllabech dostupných je, v drtivé většině je přednáší a garantují inženýři a docenti \'technici\' a \'hnojaři\' (absolventi ČZU), kteří o teoretické ekonomii nemají vůbec žádné ponětí. Zajdete-li dále a prostudujete závěrečné tématické okruhy souhrnně nazvané \'Ekonomika\' pochopíte, proč je lepší se obloukem ČVUT vyhnout. Na PEF ČZU sice narozdíl od kolegů z Dejvic jsou schopni rozeznat mezi definicemi a významy slov \'Ekonomie\' a \'Ekonomika\', avšak do Suchdola se hlásí ke studiu ve značné míře studenti původem z Ukrajiny.

    Na ČVUT se uchazeči z ČR rekrutují z průmyslovek nevalné pověsti jako jsou Úžlabina, Jesenická, Panská, ve zkratce středoškolský odpad putuje na ČVUT a ČZU.

    Na ČVUT ani ČZU se gymnazisti v hojném počtu nezapisují, nejlepší se dostali na LF, FF, FSV, MFF nebo VŠE, ti horší putují na soukromé VŠ, ani absolventi maloměstských gymnázií po studiu na ČVUT ze srozumitelných důvodů neprahnou. Na ČVUT se tak hlásí ke studiu ještě horší odpad z průmyslovek, než na hnojárenskou ČZU.

    Míra uplatnění mezi absolventy ČVUT na trhu práce je sice srovnatelná se soukromými vysokými školami, platově však za absolventy soukromých VŠ zaostávají, absolventi soukromých VŠ jsou pro potřeby zaměstnavatelů užitečnější, většina z nich je schopna se plynně dumluvit anglicky, narozdíl od absolventů technických oborů, kteří se až na ojedinělé vyjímky řadí mezi tzv. \'věčné začátečníky\'.

    Rozdíl ve studijní a společenské kultuře na ČVUT ev. ČZU ve srovnání se studenty soukromých VŠ je značný. Na technice v Dejvicích nebo Suchdole studují tak trochu neomalená čuňátečka, potkáte je v ušmudlaných dva týdny nepraných tričkách a mikinách, není vyjímkou, když někteří z nich poněkud páchnou.

    V NTK, když nemáte kartu pedagoga a přístup do kóje, nemáte šanci dýchat čistý vzduch, citlivější persony vnímají pot a pach linoucí se z nemytých studentů techniky.

    Naproti tomu na VŠE, i na soukromých vysokých školách studují vcelku normální lidé, kteří se odívají společensky přijatelně, srovnatelně jako studenti univerzit v zahraničí.

    Rozdíl nejen mezi znalostmi průměrného \'technika\' nebo \'hnojaře\' na straně jedné a absolventů ekonomů z VŠE společně s absolventy VŠFS, MUP na straně druhé, ale i mezi verbálními schopnostmi a dovednostmi je značný ve prospěch Wilsoňáku a soukromých VŠ.

    Nemytá čuňátečka je možné potkat i na MFF nebo PedF UK, na soukromých vysokých školách ani na VŠE nebo MUNI, UNOB čuňátka nepotkáváte, na ČVUT je to jako v chlívečku. Koho zaměstnáte raději upoceného obtloustlého vepříka z ČVUT v roztrhaném tričku a mikině s obrázkem, který se chlubí tím, za s titulem Ing. ovládl matematiku na úrovni čtvrtého ročníku gymnázia nebo ekonoma v košili, kravatě, svetru ev. dobře padnoucím obleku, který je absolventem VŠE, MUP a VŠFS, UNOB nebo MUNI, místo chlubení se matematikou Vám rovnou odevzdá datasheety?

    Nevěřte ani tomu, že je na ČVUT náročná výuka matematiky, ve srovnání s MFF UK nebo VŠE jsou matematické syllaby včetně nároků kladených na posluchače o mnoho nižší, třeba si uvědomit, že laťka na ČVUT je nastavena i pro studenty těch nejhorších elektrotechnických průmyslovek Jesenická, V Úžlabině, na které byl ze základních škol přijímán nejhorší odpad, hned po učebních oborech typu kuchař-číšník.

    IT obory na FIT nebo FEL ČVUT smysl nedávají, materiální zajištění výuky na ČVUT je velmi nízké úrovně (ve srovnání s VUT v Brně). ČVUT všechny finanční zdroje proinvestovala do nové budovy, vybavení IT - výpočetní technika, tak zaostává i za studovnami nejmenších univerzit v USA. V mezinárodních žebříčcích se ČVUT pravidelně umisťuje v dolním spektru univerzit západní a střední Evropy. Novinové články prezentují dolní 300. - 500. pozici jako světovou špičku. Když se ČVUT umístí, tak v regionu EECA, který porovnává naše univerzity s univerzitami v Turecku nebo Ruské Federaci a Ukrajině.

    Personální zajištění akreditovaných oborů (s vyjímkou FJFI a FSv), je na tom ještě hůře než si lze vůbec představit. Máte-li někdo z pražáků v úmyslu studovat IT na technické univerzitě, podejte si přednostně přihlášku do Brna na VUT nebo UNOB. Na UNOB lze získat poměrně vysoké stipendium, viz jejich webové stránky. Přijímaček na UNOB se neobávejte, psychotesty jsou lehké, zvládl jsem je na první pokus, u přijímaček jsem byl úspěšný i na MFF UK, avšak IT obory na MFF UK bych také příliš nedoporučoval, pro ilustraci toho jakých znalostí dosahují absolventi MFF si pročtěte bakalářskou závěčnou práci Martina Brejchy (Urza), propagátora Anarchokapitalizmu a těžby BTC, absolventa MFF. \'Autor/ka: Martin Urza (Brejcha). Nazev prace: Red Dragon. Studijni program a obor: Informatika,. Rok odevzdani: 2009. Jmeno a tituly vedouciho/oponenta: Vojtech Jakl, RNDr. Pracoviste: SISAL MFF UK\' ... dostupné na webu Karlovy Univerzity.
    Martin Brejcha alias Urza je autorem jednoho z mnoha odstrašujících příkladů toho, jak nemá vypadat závěrečná práce, tato osoba je známa i jak bloger a propagátor anarchokapitalizmu a těžení kryptoměn.

    MFF UK je vhodná pro někoho, kdo chce studovat teoretickou matematiku či fyziku nebo plánuje svou budoucnoust jako učitel fyziky či matematiky na ZŠ, ne pro budoucí IT odborníky, ti nevycházejí ani z bran ČVUT.

    Na ČVUT vědí, proč je lepší své absolventské příšernosti před odbornou veřejností schovat do knihovny.

    VŠE byla založena v padesátých létech minulého století, takže se nemá šanci umístit v mezinárodním žebříčku tak vysoko jako Karlovka.



    Jiří Pita


    reagovat zde
    Email: lakaiemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.05.2018 12:00:38, dr. Sternau) Původně jsem chtěl ty tvé výmysly komentovat jeden po druhým, ale záhy mě přešla chuť se hrabat v té hromadě hnoje, kterou jsi dokázal vybájit a nalhat. Myslím, že tvůj problém s ČVUT spočívá v tom, že tě z něj kdysi pro neschopnost vyrazili. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.05.2018 15:31:35, xxxx) On vypadá, že ho postupně vyhodili z více škole nebo není zcela duševně zdráv nebo tak něco podobného
        ale jinak dobrý bláboly :-))) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.05.2018 15:46:36, dr. Sternaux2) Co sem žíkal, ze základky se samými čtyřkami s přihláškou na SPŠE F Úžlabině 320, odtud po matuře na FEL ČVUT a odtud elektrotechnická "elita-národa" putuje rovnou do Blázince do za kolegou Chocholouškem.


          https://www.novinky.cz/krimi/472210-zena-ve-skole-v-praze-utocila-cihlou-a-zeleznou-tyci-na-byvale-spoluzaky-a-profesora.html reagovat zde
          Email: miluji-chocobambulecvutcz, Web: http://fel.cvut.cz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2018 09:32:42, disident VH, hc mult) Sociální mobilita, především vertikální, u nás syn chudého elektromontéra, přestože nemusí být ani nadaný, ani inteligentní, má šanci vystudovat VŠ, podle psychologů je dostatečné IQ90 předpokladem k dosáhnutí na master degree v České republice.

      Paradoxně naproti mínění značné části diskutujících v "Novinkách" se to netýká humanitních a společenskovědních oborů, nýbrž technických.

      Humanitní a společenskovědní obory jsou na trhu vzdělání nejvíce žádané, absolventi jsou snadno uplatnitelní na trhu práce, mzdová hodnocení signifikantně převyšují mzdy absolventů technických oborů, to platí především pro absolventy soukromých univerzit, ekonomy, právníky a lékaře.

      Ve zkratce, nejlepší absolventi gymnázií a lyceálně orientovaných SOŠ a OA pokračují na humanitních a společenskovědních oborech univerzit.

      Nejhorší absolventi z valné části maturanti ze středních průmyslových škol pak pokračují ve studiu na technických fakultách ČVUT, VŠB, VŠTE.

      Příčina, mimo dalších vlivů, u technicky orientovaných profesí přetrvávající nízká mzdová hladina.

      V deváté třídě se nejlepší z ročníku přihlašují na gymnázia, obchodní akademie a výběrové lyceální obory na odborných školách (administrativa, informační technologie, management). Absolventi po maturitě putují na UK, VŠE, VŠFS, MUP v závislosti na úspěšnosti u přijímacího řízení na vysněném oboru nebo sociálním statutu maturanta. Mnoho maturantů s rodinným zázemím v podobě rodičů podnikatelů, obchodníků, politiků z municipalit, úředníků, bankéřů pokračuje po maturitě automaticky na soukromou vysokou školu.

      Odpad ze ZŠ putuje na učební obory, někteří dále na nadstavby a VOŠ. VOŠ je podle školského zákona střední škola, byť EQF řadí absolventy mezi undergraduate level.

      Odpad, který nemá šanci uspět na gymnáziu, obchodní akademii nebo výběrovém lyceálně orientovaném oboru v oblasti administrativy, IT, managementu, atp. se hlásí na průmyslové střední školy... odtud plyne další z příčin nízké úrovně absolventů technických univerzit.

      Maturita z průmyslovky není vstupenkou na ČVUT, na technické obory je přijímán každý, kdo si podá přihlášku a dostaví se k přijímacímu řízení ve stanoveném nebo doplňkovém termínu. Maturita z průmyslovky je bianco šekem k diplomu na technických univerzitách.

      Nízká poptávka po technických oborech na univerzitách způsobila, že se ke studiu nehlásí téměř žádní talentovaní uchazeči. Nadaných studentů je na celé ČVUT dohromady asi jen 30, více jich na prospěchová stipendia není schopno dosáhnout, přestože podmínky k získání prospěchového stipendia nejsou nijak přísné.

      Přetrvávající praxe je taková, že dcery s učňovským vzděláním rodičů pokračují na učebních oborech, zatímco chlapci z rodin dělníků maturují na průmyslových středních školách, které bojující s nedostatkem uchazečů zápasí o vlastní existenci. Situace na technických univerzitách v ČR do značné míry kopíruje stav středních průmyslovek. V tomto lze spatřovat značnou genderovou nevyváženost vzdělávacího systému ČR. Podprůměrní absolventi průmyslových škol dále navazují ve studiu na technicky orientovaných univerzitách jako VŠB, VŠTE a ČVUT. Výběrové technické obory v ČR s kvalitním materiálním a personálním zajištěním výuky nabízí výhradně VUT v Brně.
      reagovat zde
      Email: lakaiemailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2018 10:28:40, ???) I takoví žijí mezi námi
        statistiku to neumí
        vyhledat informace z relevantních zdrojů to neumí
        ale tlachá a tlachá
        reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2018 16:39:45, Jack Talking) :-) Myslím, že gymnázia nejsou obecně těžší než průmyslovky, spíše naopak, výjimka je Na Vítězné pláni. Je to taková obecná iluze. Vidím to v okolí. Nepříliš nadané děti vysokoškolsky vzdělaných rodičů jsou doslova protlačeny na gymnázium, kde pak budou trpět a šrotit. Spíš tam jdou lidé, kteří mají hezké známky, což jsou, co si budem povídat, hlavně holky a to je právě ten problém. Známky spíše vyjadřují ambice a sebevědomí než inteligenci. Na gymnázia se tedy hlásí spíše lidé, u kterých ambice a sebevědomí převyšují inteligenci a je otázka jeslit to spíše nejsou ambice a sebevědomí rodičů. A obchodní akademie opravdu není náročnější než průmyslovka, to fakt ne :-D
        https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mene-nez-polovina-gymnazistu-ma-lepsi-vysledky-nez-deti-ze-z/r~665a338c054211e6a5f4002590604f2e/ reagovat zde
        Email: yan751024gmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2018 17:53:31, dr. Sternau) A co na to říká tvůj psychiatr? Není na čase upravit medikaci? Tvé pohádky jsou totiž na hraně bludů... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2019 16:02:42, Jiří Doležel) Je tady mnoho příspěvků se subjektivními hodnoceními jaké studium je jak obtížné. Jen mě překvapuje, že za tolik let tady není reakce nebo příspěvek, který by vycházel z více objektivního zdroje než je jen vlastní dojem. Absolventi VŠ přece ví, že se má pracovat s fakty, ne s dojmy. Informace se šancemi na dostudování jsou dostupné na:

    http://www.ceskovdatech.cz/www/graphs/vs2.php

    Tam získáte přehled o tom, jaké jsou Vaše šance na Vámi zvolené VŠ včetně rozdělení na jednotlivé typy studia (bakalářské, magisterské, doktorské, ...).

    Tak a teď si všichni mohou poměřit "jak jsem to měl těžké" :-) A určitě neplatí obecné pravidlo, že soukromé vysoké školy jsou továrny na tituly, "hrubé síto" mají i soukromé školy.

    Hezký den.



    reagovat zde
    Email: email8903seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2019 14:09:02, dr. Sternau) Velká mortalita může mít několik vysvětlení:
      1. Škola je skutečně obtížná a první ročník je sítem. To praktikují třeba některé lékařské nebo technické fakulty.
      2. Škola slouží především jako "záchrana" pro případ neúspěchu u přijímacích zkoušen na vysněný obor. To je dost často případ pedagogických fakult.
      3. Škola má sice propracované PR a marketing včetně guerilla marketingu, ale kvalita je příšerná. Studenti, zejména ti kvalitnější, pak dobrovolně odcházejí, protože poměr nákladů a přínosu je příliš zjevně vychýlený v neprospěch přínosů. To je dost častý příklad pomocných vysokých škol.
      4. na školu míří subnormní uchazeči, ale náročnost je přiměřená. Tohle býval problém lepších technických fakult, protože "učňák s maturitou" není ekvivalent průmyslovky - i když to tak mnoho lidí vnímá.
      ....

      Prostě data je třeba interpretovat. Bez pochopení významu a zamýšlení se nad možnými různými příčinami taková data nemají velkou cenu. Bez ohledu na to, jak kvalitní data jsou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2019 12:10:13, John) Lidská povaha chvástat se o tom, kdo má co lepšiho, kdy je úspěšnější jen dokazuje nízké sebevědomí a pocit vlastní nedoceněnosti. Žádný příspěvek nevychazí z ověřenych faktů, ale pouze z vlastních subjektivních názorů lidí, kteří zde nikdy nestudovali a pak tu máme studenty, kteří tvrdí jak je škola obtížná. Já na všfs vystudoval Mgr. navazující - obor kriminalistika, jiné školy jsem ani nezkoušel a můj dojem je, že ono navazující studium bylo jednoduché. Nemusel jsem se skoro učit a měl jsem Áčka. Obsahově nebyly přednásky nijak ochuzené, mě to velmi bavilo a to bylo možná tím důvodem. Co jsem ale nechápal, jakto že lidi, kteří fakt nic neuměli nakonec prolezli až ke státnicím. Mrzí mě, že jsem nezkusil veřejnou školu, školné mi platila maminka, ale já sám bych v životě za školu neplatil. 100 tisic za mgr. je fakt výsměch. A reálný přinos školy je mizivý, jelikož abyste zde dostudovali, tak se prakticky nemusíte učit a dost vás odrazují vymatlanci, kteří to na Ečka vždycky dodělají. U státnic to nedalo 10 lidí ze 30ti ani nechápu proč. Docentni toho po nás nechtěli moc a pomáhali. Iq 110 mi bohatě stačilo, abych dokázal okecat otázku, kterou jsem nikdy nevidel. Ale se vseobecnými znalostmi je to hračka. reagovat zde
    Email: troomemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2019 15:04:44, denny456) Tak je jasné, že všechny soukromé školy jsou z povahy věci jiné než ty státní. Zajímavé je, že zatímco u středních se obecně soudí, že soukromé patří mezi těžší (třeba PORG), tak u vysokých je to obráceně.

    Já studoval na obou typech a oboje má něco do sebe. Pokud jde o obsah studia tak třeba mikro a makro na VŠFS a ESF Masarykovy univerzity v Brně je úplně totožné. Dokonce to jeden čas učil stejný člověk :) Akorát, že v Brně jste absolutně neměli šanci se k němu dostat a na něco se zeptat, na VŠFS můžete na konzultaci několikrát týdně a fakt na vás mají čas. Stejně je to i s jinými předměty. Pamatuji na zkoušku v Brně z jednoho předmětu, kde jediná otázka byla, kdo je největší poskytovatel dotací pro ČR. Já řekl jediné dvě slova "Evropská unie" a jel jsem domů za A.

    Obecně myslím, že VŠFS jede ve vlnách. Vždy je to tam nějaký čas jednodušší a pak se začne více psát v novinách a vše se zpřísní atd. Asi jsem byl zrovna ve vlně, kdy to bylo složitější. reagovat zde
    Email: denny456centrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2021 20:29:06, VŠFS, not great not terrible) Obtížnost? Minimální. Studuju zde Ekonomiku a management v bakalářském studijním programu společně s dalším studiem v pětiletém magisterském programu na veřejné vysoké škole.

    Porovnávat VŠFS s IES UK,VŠE a ESF MUNI je naprosto zcestné ale myslím si, že takové srovnání s univerzitama z regionů je docela na místě. Výuka jako taková je na velice dobré úrovni. Univerzita má oproti ekonomickým fakultám regionálního charakteru opravdu velké množství profesorů a docentů kteří zde jsou na plný pracovní úvazek, nikoliv jako externisté. Cvičení poté vedou většinou lidé z praxe nebo odborní asistenti.

    Na studiu oceňuji hlavně dostupnost materiálů, což byl jeden z hlavních důvodů proč jsem si VŠFS vybral. Opravdu netřeba si psát nějaké zápisky a podobně. Vše se dá ke zkoušce naučit z materiálů v informačním systému pár dní před zkouškou, dobrodruzi jako já se potřebné naučí i za několik hodin v den zkoušky. V zásadě jsem se zatím asi neučil na zkoušku déle jak 5 hodin. V momentě kdy i úplný antitalent na matematiku jako já, se na zkoušku z Matematiky 1 i z Matematiky 2 učil v součtu asi 5 hodin, tak je něco špatně. A to je ten hlavní kámen úrazu. Ekonomické obory se v posledních letech potýkají s klesajícím zájmem uchazečů a VŠFS není výjimkou. Jen za posledních pár let klest počet studentů z pěti tísíc na necelé dva tisíce. Takže univerzita opravdu nemá zájem nikoho moc vyhazovat vzhledem k tomu, že školné je pro ně hlavní zdroj příjmu, dle toho je také nastavena laťka u zkoušek. Neúspěšnost u zkoušek je opravdu minimální dle dat z informačního systémů i u těch náročnějších zkoušek kolem 5 až 10 %. Z toho vyplývá, že pokud je čeština váš rodný jazyk tak byste zkoušku měli složit. To říkám proto, že zde studuje opravdu velké množství studentů z východu, převážně se jedná o rusáky, ukrajince a kazachy jejichž český jazyk je sotva na úrovni páté třídy základní školy a opravdu nechápu jak mohou studovat české programy. Celková neúspěšnost na bakalářských programech je poté kolem 30 % s tím, že většina jich ukončí studium na vlastní žádost nikoliv, že by studium bylo přílíš náročné.

    Důvod proč studovat radši na VŠFS a ne na některé jiné soukromé vysoké škole je, že VŠFS je jedna z pouze tří soukromých vysokých škol s univerzitním statusem. To znamená, že má akreditovaný doktorský studijní program. Další dvě jsou poté MUP, což je dobrá alternativa pro ty kteří se zajimají více o studia na pomezí humanitních a sociálních věd. VŠFS nabízí pouze programy ekonomické a poté bezpečnostně právní. Na VŠFS si vážím opravdu osobního a férového přístupu jak ze strany pedagogů tak ze strany například studijního oddělení. Ve zkouškovém období jsou vždy termíny vypsány minimálně 14 dní předem, a není problém domluvit vypsání termínu dodatečného. S pedagogy lze bez problému také domluvit konzultace. To shledávám jako největší benefit studia na VŠFS a proč radši volit VŠFS než nějakou nepříliš kvalitní a zhruba stejně náročnou regionální fakultu. Dále protože VŠFS už funguje dlouhá léta a ze všech soukromých VŠ stojí asi na nejpevnějších základech. Takže by se úplně nemělo stát, že odpromujete a do pár let škola skončí a jediné co vám zbyde, je diplom ze zaniklé školy, a že takových bylo. Pro někoho může být také zajimává možnost studia Double degree v podobě MBA a Mgr/Ing. nebo BSBA a Bc. který je zprostředkovaný společně s americkou City University of Seattle. Jedná se o plně akreditovanou univerzitu ve Spojených státech. Konkrétně akreditovanou NWCCU, což je v Kaliornii jediný ekvivalent české akreditace od NAÚ respektive MŠMT. Institucionální akreditace v USA jsou pouze regionálního charakteru nikoliv národního. V U.S. News & World Report je CityU Seattle na pozici 95-124. Jednoduše řečeno chvost amerických regionálních univerzit na západě Spojených států. Něco jako UJEP nebo SLU u nás, ale stále máte diplom z plně akreditované americké univerzity. Lepší MBA z americké univerzity u nás lze získat pouze na Anglo American University kteří zprostředkovávají MBA studium od Chapman University v Kalifornii a VUT v Brně, kteří spolupracují s University of Saint Francis v Illinois. Česká MBA od pochybných s.r.o a akciovek akreditovaná pouze CAMBAS jsou zbytečná, směšná a s MBA to nemá nic společného. Troufnu si říct, že u seriozní společnosti vám takové MBA bude dokonce přítěží. Vůbec už ani nezmiňuji pokud budete hledat práci v zahraničí nebo u zahraničních společností u nás.

    Rada na závěr asi tolik, pokud hledáte vcelku nenáročné studium kvůli doplnění kvalifikace pro lepší tabulkové ohodnocení nebo si chcete k studiu stávajícímu přidat další z jiného oboru a nechcete se úplně sedřít, případně pokud se hledáte a nevíte co, tak VŠFS určitě dává smysl. Myslím si, že poměr kvalita/náročnost/renomé školy který VŠFS nabízí si své zájemce najde. S přihlédnutím k tomu, že vám někde musí také ležet ladem zhruba čtvrt milionu korun.



    PS: Ne opravdu mě nikdo neplatí a fakt nejsem z PR oddělení. Ostatně asi by recenze zněla trochu méně kriticky. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠFS ma hloupe vedeni - Výběr vysoké školy
  2. Studium na Všfs - Ostatní
  3. VŠFS - Marketingová komunikace - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  4. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  5. MUP nebo VŠFS???? - Výběr vysoké školy
  6. VŠFS - přijímačky !!!!!!!!!!!!!??????? - Ostatní
  7. Zkušenosti s VŠFS, MUP, Newton collage - Výběr vysoké školy
  8. Všfs - bezpečnostne právní studia - Výběr vysoké školy
  9. VSVSMV a VSFS - Výběr vysoké školy
  10. vsfs - marketingová komunikace - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.