obtížnost VŠFS


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.01.2011 23:43:30, Dave, zhlédnuto: 34049x, reakcí celkem: 149Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJak to je s obřížností VŠFS? Měl bych zájem o navazující dvouleté studium oboru řízení podniku a zajímalo by mě jak moc je studium náročné.
Je zde někdo kdo to studuje a poskytne mi nějaké informace?

Email: dan010seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2021 20:29:06, VŠFS, not great not terrible) Obtížnost? Minimální. Studuju zde Ekonomiku a management v bakalářském studijním programu společně s dalším studiem v pětiletém magisterském programu na veřejné vysoké škole.

    Porovnávat VŠFS s IES UK,VŠE a ESF MUNI je naprosto zcestné ale myslím si, že takové srovnání s univerzitama z regionů je docela na místě. Výuka jako taková je na velice dobré úrovni. Univerzita má oproti ekonomickým fakultám regionálního charakteru opravdu velké množství profesorů a docentů kteří zde jsou na plný pracovní úvazek, nikoliv jako externisté. Cvičení poté vedou většinou lidé z praxe nebo odborní asistenti.

    Na studiu oceňuji hlavně dostupnost materiálů, což byl jeden z hlavních důvodů proč jsem si VŠFS vybral. Opravdu netřeba si psát nějaké zápisky a podobně. Vše se dá ke zkoušce naučit z materiálů v informačním systému pár dní před zkouškou, dobrodruzi jako já se potřebné naučí i za několik hodin v den zkoušky. V zásadě jsem se zatím asi neučil na zkoušku déle jak 5 hodin. V momentě kdy i úplný antitalent na matematiku jako já, se na zkoušku z Matematiky 1 i z Matematiky 2 učil v součtu asi 5 hodin, tak je něco špatně. A to je ten hlavní kámen úrazu. Ekonomické obory se v posledních letech potýkají s klesajícím zájmem uchazečů a VŠFS není výjimkou. Jen za posledních pár let klest počet studentů z pěti tísíc na necelé dva tisíce. Takže univerzita opravdu nemá zájem nikoho moc vyhazovat vzhledem k tomu, že školné je pro ně hlavní zdroj příjmu, dle toho je také nastavena laťka u zkoušek. Neúspěšnost u zkoušek je opravdu minimální dle dat z informačního systémů i u těch náročnějších zkoušek kolem 5 až 10 %. Z toho vyplývá, že pokud je čeština váš rodný jazyk tak byste zkoušku měli složit. To říkám proto, že zde studuje opravdu velké množství studentů z východu, převážně se jedná o rusáky, ukrajince a kazachy jejichž český jazyk je sotva na úrovni páté třídy základní školy a opravdu nechápu jak mohou studovat české programy. Celková neúspěšnost na bakalářských programech je poté kolem 30 % s tím, že většina jich ukončí studium na vlastní žádost nikoliv, že by studium bylo přílíš náročné.

    Důvod proč studovat radši na VŠFS a ne na některé jiné soukromé vysoké škole je, že VŠFS je jedna z pouze tří soukromých vysokých škol s univerzitním statusem. To znamená, že má akreditovaný doktorský studijní program. Další dvě jsou poté MUP, což je dobrá alternativa pro ty kteří se zajimají více o studia na pomezí humanitních a sociálních věd. VŠFS nabízí pouze programy ekonomické a poté bezpečnostně právní. Na VŠFS si vážím opravdu osobního a férového přístupu jak ze strany pedagogů tak ze strany například studijního oddělení. Ve zkouškovém období jsou vždy termíny vypsány minimálně 14 dní předem, a není problém domluvit vypsání termínu dodatečného. S pedagogy lze bez problému také domluvit konzultace. To shledávám jako největší benefit studia na VŠFS a proč radši volit VŠFS než nějakou nepříliš kvalitní a zhruba stejně náročnou regionální fakultu. Dále protože VŠFS už funguje dlouhá léta a ze všech soukromých VŠ stojí asi na nejpevnějších základech. Takže by se úplně nemělo stát, že odpromujete a do pár let škola skončí a jediné co vám zbyde, je diplom ze zaniklé školy, a že takových bylo. Pro někoho může být také zajimává možnost studia Double degree v podobě MBA a Mgr/Ing. nebo BSBA a Bc. který je zprostředkovaný společně s americkou City University of Seattle. Jedná se o plně akreditovanou univerzitu ve Spojených státech. Konkrétně akreditovanou NWCCU, což je v Kaliornii jediný ekvivalent české akreditace od NAÚ respektive MŠMT. Institucionální akreditace v USA jsou pouze regionálního charakteru nikoliv národního. V U.S. News & World Report je CityU Seattle na pozici 95-124. Jednoduše řečeno chvost amerických regionálních univerzit na západě Spojených států. Něco jako UJEP nebo SLU u nás, ale stále máte diplom z plně akreditované americké univerzity. Lepší MBA z americké univerzity u nás lze získat pouze na Anglo American University kteří zprostředkovávají MBA studium od Chapman University v Kalifornii a VUT v Brně, kteří spolupracují s University of Saint Francis v Illinois. Česká MBA od pochybných s.r.o a akciovek akreditovaná pouze CAMBAS jsou zbytečná, směšná a s MBA to nemá nic společného. Troufnu si říct, že u seriozní společnosti vám takové MBA bude dokonce přítěží. Vůbec už ani nezmiňuji pokud budete hledat práci v zahraničí nebo u zahraničních společností u nás.

    Rada na závěr asi tolik, pokud hledáte vcelku nenáročné studium kvůli doplnění kvalifikace pro lepší tabulkové ohodnocení nebo si chcete k studiu stávajícímu přidat další z jiného oboru a nechcete se úplně sedřít, případně pokud se hledáte a nevíte co, tak VŠFS určitě dává smysl. Myslím si, že poměr kvalita/náročnost/renomé školy který VŠFS nabízí si své zájemce najde. S přihlédnutím k tomu, že vám někde musí také ležet ladem zhruba čtvrt milionu korun.



    PS: Ne opravdu mě nikdo neplatí a fakt nejsem z PR oddělení. Ostatně asi by recenze zněla trochu méně kriticky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2019 15:04:44, denny456) Tak je jasné, že všechny soukromé školy jsou z povahy věci jiné než ty státní. Zajímavé je, že zatímco u středních se obecně soudí, že soukromé patří mezi těžší (třeba PORG), tak u vysokých je to obráceně.

    Já studoval na obou typech a oboje má něco do sebe. Pokud jde o obsah studia tak třeba mikro a makro na VŠFS a ESF Masarykovy univerzity v Brně je úplně totožné. Dokonce to jeden čas učil stejný člověk :) Akorát, že v Brně jste absolutně neměli šanci se k němu dostat a na něco se zeptat, na VŠFS můžete na konzultaci několikrát týdně a fakt na vás mají čas. Stejně je to i s jinými předměty. Pamatuji na zkoušku v Brně z jednoho předmětu, kde jediná otázka byla, kdo je největší poskytovatel dotací pro ČR. Já řekl jediné dvě slova "Evropská unie" a jel jsem domů za A.

    Obecně myslím, že VŠFS jede ve vlnách. Vždy je to tam nějaký čas jednodušší a pak se začne více psát v novinách a vše se zpřísní atd. Asi jsem byl zrovna ve vlně, kdy to bylo složitější. reagovat zde
    Email: denny456centrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2019 12:10:13, John) Lidská povaha chvástat se o tom, kdo má co lepšiho, kdy je úspěšnější jen dokazuje nízké sebevědomí a pocit vlastní nedoceněnosti. Žádný příspěvek nevychazí z ověřenych faktů, ale pouze z vlastních subjektivních názorů lidí, kteří zde nikdy nestudovali a pak tu máme studenty, kteří tvrdí jak je škola obtížná. Já na všfs vystudoval Mgr. navazující - obor kriminalistika, jiné školy jsem ani nezkoušel a můj dojem je, že ono navazující studium bylo jednoduché. Nemusel jsem se skoro učit a měl jsem Áčka. Obsahově nebyly přednásky nijak ochuzené, mě to velmi bavilo a to bylo možná tím důvodem. Co jsem ale nechápal, jakto že lidi, kteří fakt nic neuměli nakonec prolezli až ke státnicím. Mrzí mě, že jsem nezkusil veřejnou školu, školné mi platila maminka, ale já sám bych v životě za školu neplatil. 100 tisic za mgr. je fakt výsměch. A reálný přinos školy je mizivý, jelikož abyste zde dostudovali, tak se prakticky nemusíte učit a dost vás odrazují vymatlanci, kteří to na Ečka vždycky dodělají. U státnic to nedalo 10 lidí ze 30ti ani nechápu proč. Docentni toho po nás nechtěli moc a pomáhali. Iq 110 mi bohatě stačilo, abych dokázal okecat otázku, kterou jsem nikdy nevidel. Ale se vseobecnými znalostmi je to hračka. reagovat zde
    Email: troomemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2019 14:09:02, dr. Sternau) Velká mortalita může mít několik vysvětlení:
    1. Škola je skutečně obtížná a první ročník je sítem. To praktikují třeba některé lékařské nebo technické fakulty.
    2. Škola slouží především jako "záchrana" pro případ neúspěchu u přijímacích zkoušen na vysněný obor. To je dost často případ pedagogických fakult.
    3. Škola má sice propracované PR a marketing včetně guerilla marketingu, ale kvalita je příšerná. Studenti, zejména ti kvalitnější, pak dobrovolně odcházejí, protože poměr nákladů a přínosu je příliš zjevně vychýlený v neprospěch přínosů. To je dost častý příklad pomocných vysokých škol.
    4. na školu míří subnormní uchazeči, ale náročnost je přiměřená. Tohle býval problém lepších technických fakult, protože "učňák s maturitou" není ekvivalent průmyslovky - i když to tak mnoho lidí vnímá.
    ....

    Prostě data je třeba interpretovat. Bez pochopení významu a zamýšlení se nad možnými různými příčinami taková data nemají velkou cenu. Bez ohledu na to, jak kvalitní data jsou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2019 16:02:42, Jiří Doležel) Je tady mnoho příspěvků se subjektivními hodnoceními jaké studium je jak obtížné. Jen mě překvapuje, že za tolik let tady není reakce nebo příspěvek, který by vycházel z více objektivního zdroje než je jen vlastní dojem. Absolventi VŠ přece ví, že se má pracovat s fakty, ne s dojmy. Informace se šancemi na dostudování jsou dostupné na:

    http://www.ceskovdatech.cz/www/graphs/vs2.php

    Tam získáte přehled o tom, jaké jsou Vaše šance na Vámi zvolené VŠ včetně rozdělení na jednotlivé typy studia (bakalářské, magisterské, doktorské, ...).

    Tak a teď si všichni mohou poměřit "jak jsem to měl těžké" :-) A určitě neplatí obecné pravidlo, že soukromé vysoké školy jsou továrny na tituly, "hrubé síto" mají i soukromé školy.

    Hezký den.



    reagovat zde
    Email: email8903seznamcz


Podobné příspěvky:
  1. VŠFS ma hloupe vedeni - Výběr vysoké školy
  2. Studium na Všfs - Ostatní
  3. VŠFS - Marketingová komunikace - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  4. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  5. MUP nebo VŠFS???? - Výběr vysoké školy
  6. VŠFS - přijímačky !!!!!!!!!!!!!??????? - Ostatní
  7. Zkušenosti s VŠFS, MUP, Newton collage - Výběr vysoké školy
  8. Všfs - bezpečnostne právní studia - Výběr vysoké školy
  9. VSVSMV a VSFS - Výběr vysoké školy
  10. vsfs - marketingová komunikace - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.