Předčasné ukončení studia a rozvaha o dalším studiu na jiné VŠ.

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.02.2011 18:22:55, Martin V., zhlédnuto: 36268x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den. Chtěl bych se zeptat a poprosit jestli někdo PŘESNĚ nevíte co a jak dělat, když by nastala následující situace:

Momentálně ještě studuji na jedné nejmenované VŠ. Teď mne v opravných termínách čeká jedna zkouška z které mám celkem respekt a spíš to vidím tak, že ji nedám. Prostě jsem si vybral špatný obor a špatnou školu. Když tuto zk. nedám, tak mi budou chybět kredity a pravděpodobně mne ze studia vyhodí. Ovšem nechci studium jen tak ledabile zahodit za hlavu, chtěl bych studovat na jiné škole(o které musím ještě popřemýšlet-představu mám, ale musím si vybrat jen jednu) a jiný obor.

Když mne teď vyhodí, tak přijdu o status studenta(pravděpodobně ode dne doručení doporučeného dopisu, že jsem ze studia vyloučen pro nesp. podmínek...)? a nebo mi status studenta zůstane až do následujícího roku, kdy bych chtěl ke studiu nastoupit znovu? Teď mne logicky nikde už nevemou a příjmačky budou až zase za rok.

Zatím sem absoloboval část ZIMNÍHO SEMESTR v 1. ROČNÍKU(bez pár chybějících zk.- chybí kredity).

Na pracák se mi opravdu zatím moc nechce, poněvadž kdybych nastoupil do práce, tak si studium příští rok musím platit sám.... Prostě jde oto jestli se status studenta dá nějakým způsobem zpět získat či nikoli?

Pozn.: Diskuzi jsem si zde pročítal, ale všude jsou vetšinou dotazi jen otom, jak ukončit studium a co dělat atd, že se to má nahlásit na pracák do 8 dnů od rozhodnutí atd. To chápu, ale potřebuju poradit spíš v tom, abych o status studenta nepřišel. Rád bych studoval nadále, ale někde jinde.
Předem děkuji za odpověď.

Email: valecekmseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2011 19:12:37, Šárka) Ahoj,
    na některých fakultách je to nastavené tak, že pokud chceš nastoupit do PRVNÍHO letního semestru musíš mít třeba plácnu 35 kreditů.no a když je v PRNIM zimnim nezískáš tak nemůžeš logicky postoupit do prvního letního.Takže tě vyhodí a nemáš statut studenta.Já sem tedkon taky v prváku,ale naštěstí musíme získat asi 45 kreditů ale za akademický rok... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2011 22:19:01, Martin V.) Jj, tohle je mi všechno jasný, díky i tak za odpověď, doufám že se nebudeš zlobit, ale spíš bych potřeboval odpověď na moji rozsáhlou otázku. Předpokládám, že tyto informace víme oba dva nastejno co jsi napsala. Spíš bych potřeboval někoho staršího kdo s tímto měl už nějakou zkušenost a snažil se toto řešit také jako teď já(prostě špatnej výběr školy a jak z toho teď ven).

      Pokud by někdo takovej tady byl, tak ještě jednou žádám o radu. Děkuji.

      Ale i tak díky Šárko ;-). reagovat zde
      Email: valecekmseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.02.2011 00:16:03, barčik) Měla jsem to podobně, na půl roku jsem přerušila studium, na pracáku jsem řekla že jdu dále studovat tak mi nic ani nenabízeli. Za půl roku jsem se znova přihlásila na školu a měla jsem znovu status studenta. Ještě si můžeš zkusit prodloužit zkouškové nebo zažádat o děkanský termín (pokud si už vyčerpal předchozí) reagovat zde
        Email: baruska90seznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2011 14:44:11, Lilly) Také jsem v této situaci,kdy me ceka jeste jedna zkouska ,kterou pravedepodobne neudelam,takze me vyhodi z VS, takze nemusim na pracak chodit vubec?(chcci v zari opet nastoupit na VS reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2011 14:53:57, barčik) to zase musíš.. budou za tebe platit sociální a zdravotní pojištění (kdybys nenastoupil tak si to budeš muset platit sám) Možná ti i nějakou práci nabídnou, ale když se snima domluvíš že nechceš, tak by to nemusel být problém. Maximálně můžeš mít nějakou brigádu a pracovat na dohodu o provedení práce, ale to pak nesmíš mít za měsíc více než 4000 a nesmíš u zaměstnavatele překročit 150 odpracovaných hodin (ikdyž to se většinou nedodržuje) ale je to zákon. Snad jsem odpověděla na vše :) kdyby náhodou ne tak se klidně zeptej.. reagovat zde
            Email: baruska90seznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2012 17:49:55, Mika) Ahoj, co je prosim pravdy na tom, že když teď v zimě ukončím studium a půjdu pracovat, ale od září budu opět studovat, to že si to studium budu platit? Díky :D reagovat zde
              Email: j.d.007seznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2013 21:36:45, pam) ahoj, muzu se zeptat jak je to v tomhle pripade s podporou v nezamestnanosti? bude mi ted na konci zkouskoveho ukonceno studium (chci delat prijimacky na jinou VS), a dost by se mi hodilo, ze by mi urad prace platil v obdobi mezi dvema VS to pojisteni, ale zaroven by mi nesmeli posilat zadnou financni podporu, vim ze jsem v tomhle asi vyjimka :D ale zkratka potrebuji byt bez prijmu. nikde nemuzu najit jak to je, diky. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2013 00:28:49, barčik) Ahoj, je to snadné, když se přihlásíš na úřad práce, tak ti automaticky platí zdravotní a sociální (nebo jenom jedno z toho, tím si teď nejsem jistá) ale podporu ne, o tu by sis musel zažádat zvlášť. Akorát ti budou nabízet práci, a když to bude odmítat tak tě můžou vyhodit, ale to se dá uhrát když jim řekneš že chceš ještě někam dál, jsou zvyklí a budou rádi že mají méně práce ;) snad jsem pomohla, pro případ dávám mail baruska90seznamcz reagovat zde
                Email: konradova.baraseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2013 19:23:29, Pavla) Ahoj, četla jsem tady, že by šlo nastoupit na nějakou VOŠku kde berou od letního semestru, tudíž ti zůstane status studenta. Bohužel nevím, které to umožňují... reagovat zde
    Email: pavlisek29seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.12.2013 10:37:55, Aneta) Ahoj, chci se zeptat, chci ukončit studium po prvním semestru tzn. po zimním období, jak je to s nezvládnutím zkoušek ve zkouškovém období jestli se musí doplatit ten půl roku za status studenta nebo jak to je ?
    Mockrát děkuji za odpověď. reagovat zde
    Email: herbalenaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2015 14:08:06, lůca) Já studuju na masárně nebo spíš už nestuduju. Obor jsem si nevybrala moc dobře, takže raději skončím a příští rok zkusím štěstí jinde. Samozřejmě, že na ten půl rok nechci přijít o status studenta, tak jsem hledala všude možně, co by se s tím dalo dělat. Na pracák se mi zrovna nechce a s prací to taky není nijak valné. Ale naštěstí jsem našla, že se dá přejít na pomaturitní studium na jazykovce http://www.sjs-brno.cz/aktuality/2015/12/15/nabidka-pro-studenty-vs,-kteri-zvazuji-ukonceni-studia-po-prvnim-semestru/ Jen se tam člověk musí přihlásit do konce prosince, aby to bylo opravdu po maturitě a díky tomu o status studenta nepřijde a pak můžu dělat příští rok v pohodě zase zkoušky na jinou vysokou. Popravdě jsem ani netušila, že něco takového jde, ale kamarádka měla něco podobného a prostě se zkusila zeptat, jestli by i v průběhu roku nemohla do kurzu nastoupit a vzali ji. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2017 18:07:00, Iliye) ahoj)chtela jsem se zeptat co mam delat kdyz mam potrebny pocet kreditu na jedne skole, ale mne ta skola ted nebavi a mam strach dal pokracovat, protoze je moc narocna a ji dokonci asi tak 20 % studentu.... ja jsem udelala prijmacky na jinou skolu a jsem prijata. jak mam resit s tou predeslou skolou?
    reagovat zde
    Email: kavkaliliagmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Ukončení a znovu přihlášení na VŠ - Informace o studiu
  2. Ukončení studia - Ostatní
  3. Předčasné ukončení studia - Informace o studiu
  4. Ukončení studia a poplatky - Informace o studiu
  5. Ukončení VŠE ještě před zkouškovým - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. Ukončení VŠ a rok volna - Informace o studiu
  7. Ukončení studia - Ostatní
  8. Ukončení studia a následné studium na jiné škole - Informace o studiu
  9. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu
  10. Ukončení stávající VŠ a přestup na jinou - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.