Kam na školu?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.03.2011 17:41:22, Tomáš, zhlédnuto: 909x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Tak teď jsem na gymnáziu a nevím kam na vysokou školu. Nejraději bych nechodil na žádnou a vyrazil s ranečkem do světa získavat zkušenosti a pak o nich psát. Jenže co kdybych se chtěl někdy usadit? Vysokou školu prostě vystudovat musím a asi tedy i chci. Aspoň, že jsou tam vždy 4 měsíce prázdnin, to má člověk čas někam vypadnout...

Prosím poraďte!

Zde je můj problém: Baví mě spoustu věcí, všude je něco zajímavého, jenže buď se mi nelíbí náročnost školy - oboru - práce, nebo se mi nelíbí, že je to kancelářská práce, nebo se mi zase nelíbí systém výuky.

Začnu s technickými obory. Láká mě dopravka na čvút - něco s leteckým průmyslem. Je to hrozně zajímavý obor, dá se v něm vydělat. Jako nevýhodu však vidím náročnost čvút, 4 roky bakalářského studia i to, že nejsem zrovna frajer ve fyzice. Matematika mi jde perfektně, ale fyzika, to je bída. Vůbec bych nebyl proti ajťáctví. Rád a odmalička se rejpu v pc, vyznám se v něm, vím jak to v něm funguje, ovládam css i html, co je pro mě ale velký problém je programování - to mi přijde nad moje síly. Umím si ale představit, že lidem odvirovávam pc nebo jim je opravuju. I když dělat to celý život... Architektura ani stavebka mě nijak neláká.

Co je taky zajímavý je logistika, nevím kam to zařadit a vůbec nevím, kde se to studuje. Tedy aspoň neznám školu logistickou či něco takového

Ekonomie mě spíš odpuzuje, ačkoliv by mi pravděpodobně šla. Zase na druhou stranu je zde zase většina oborů hrozně zajímavých - podnikání, cestovní ruch, mezinárodní obchod. Taky si absolutně neumím představit, co se skrývá za pojmem management. Vím, co znamená "to manage", ale nedokážu si to představit v praxi. Mě připadá, že manageři jsou všude, na všech postech. Co takový manager dělá?
Co mě hodně vadí třeba na VŠE je teorie. Nesnáším teorii, miluji učení se praxí. Stejné je to i s novinařinou, která mě láká absolutně nejvíce. Bojím se ale, že na UK se nenaučím vůbec nic, že mě budou nutit odříkávat našprtaný definice a nebude je zajímat můj názor. Za prvé podle ohlasů, za druhé proto, že reportérem či novinářem rozhodně nemusí být někdo s titulem v tomto oboru.

Jak vidíte jsem v ***i. Já bych chtěl mix ode všeho. Chtěl by mít otevřený karty. Bojím se, že si vyberu špatně a bojím se, že mě kvalita školy zklame, bojím se, že potkám nepříjemné profesory a autoritářství.

V polovině oboru člověku stačí bakálářský titul, aby mohl danou práci vykonávat. Všichni ale pokračují na magistra, protože toho zaměstnavatel upřednostní před bakalářem. Co myslíte?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.03.2011 20:15:38, Burák) Být tebou, tak bych se rozhodoval mezi MUP nebo zahraničím. Metropolitka je placená univerzita, která samozřejmě automaticky získává pověst, že si tam titul zaplatíš. Já na ní nikdy nechodil, ovšem znám pár lidí, kteří tam studují - nejsou to žádní ***ci a jsou spokojení. Dokonce si pamatuji, že ten jeden se dostal i na VŠE a nakonec se rozhodl pro MUP. Možná na tom něco bude, co jsem načetl, tak se tam z profesory tyká, chodí tam přednášet lidi z praxe, za stejnou cenu je taky možnost studovat v angličtině. Nároky jsou menší jak na státní - jenže co to znamená? Jediný rozdíl je asi v tom, že ti profesoři vyjdou vstříc, tudíž ti pomáhají a hlavně chtějí vidět, že dané téma chápeš, nechtějí zarecitovat přesně to, co je v učebnice - dostává se tedy prostor pro tvou formulaci, interpretaci a snad i osobní názor. Víc ti k tomu nepovím. Já studuji jinak sociologii na UK a je jenom teorie, šprtat nás ale naštěstí nikdo nenutí, moje učení spočívá ve zpracování si daného tématu v učebnici i z přednášek - udělání si zápisků - prostě gympl... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2011 13:10:45, Jindra p.) Tak nevim, co si s MUP namlouváš. Přednášející jsou tam úplně stejná sorta lidí jako na VŠE. A kvalita je úplně někde jinde, ne kvůli učitelům, ale kvůli studentům, kteří jsou rádi, že odmaturovali... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 12:06:11, Petr) Já si nemůžu vynachvalif PEF na ČZU :) reagovat zde
    Web: http://www.jazykovka.info

Podobné příspěvky:
  1. Můžu jít podruhé na střední školu? - Výběr vysoké školy
  2. Přestup na jinou školu - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. Nevím jakou vysokou školu studovat - Výběr vysoké školy
  4. jakou školu (vš)? - Ostatní
  5. Jakou vysokou školu? - Výběr vysoké školy
  6. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  7. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy
  8. Přestu z Vše-NF(obor-národní hospodářství) na soukromou školu - Informace o studiu
  9. Nevím kam na vysokou školu, střední kosmetička - Výběr vysoké školy
  10. Testy na vysokou školu ekonomickou - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.