Jaká škola ja nejtěžší a proč?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.05.2011 12:05:18, Martina, zhlédnuto: 21301x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Ahoj, myslíte, že je třeba medicína fakt tak těžká jak se říká a která z nich je nejtěžší? A co třeba práva? Díky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:01:27, elie) obecně nejtěžší je ta škola, kterou studuješ i když tě nebaví+nemáš styl myšlení, který vyžaduje. spousta z nás není obecně nadaná, má jen jeden převažující typ myšlení. já třeba jsem 100% technik. už od základní školy čeština a jazyky + na sš dějepis byly pro mě největší boja čtyřky úspěch. teď končím bakaláře s dobrým předpokladem na červený diplom (uvidíme co obhajoa za týden ;) a dělám "pedagogické minimum". a to je boj. nikdy jsem se neučila tak moc a nikdy nebyla spokojená s Ečkem. teď z něj jásám a byly to snad ty nejvydřenější známky. prostě nemám tenhle styl myšlení. to dělá školu těžkou. nechci srovnávat stavařinu s medicínou, ale shodli jsme se že tak jako my na medicíně, byli by medici u nás taky ztracení a škola pro ně byla neskutečně náročná. takže lidi, vybírejte s rozumem, pokud není nic, co vás vyloženě baví, jděte aspoň na školu, která preferuje styl myšlení, který máte. nebo budete mít obrovskej problém :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2011 18:06:44, Kawsky) Medicína i práva jsou celkem lehký školy. Na medicíně je to jen o paměti, když ji máš dobrou tak celej semestr nic neděláš a na zkoušku se naučíš vpohodě za víkend. To veterina je mnohem těžší. Práva jsou to samý, celej semestr leháro a na zkoušku se vpohodě naučíš za tři dni. Kámoš z práv říkal, že snad psali jedinou zápočtovku za celý první semestr a ta byla ještě lehčí než normální písemka z ČJ na gymplu. Na zkoušku se nejprve učil odpoledne, nedal to, tak tomu věnoval napodruhé tři dni a pohoda. Já chodím na strojárnu a je to úplně někde jinde, každý týden musíš buď makat na výkresu, píše se zápočtovka, musíš odevzdávat protokol ... Zkrátka je to mnohem náročnější časově a s přípravou na zkoušky pak strávíš úplně stejně času. reagovat zde
    Email: Kawskyseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2011 09:01:11, MUDr.) Tak běž na medicínu a nebreč tady jak je těžká stavárna. Dávám ti semestr a končíš, vtipálku. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2011 18:31:18, adamada) přesně! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 22:19:36, .) Souhlas. I když i stavařina je dost dřina. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.09.2012 14:53:45, fingo) pojď na FJFI či Matfis a končíš taky po semestru... Mě přijde hrozně vtipný jak se tu hádají lidi co se biflují (medina, prava...) a lidi co musí vše pochopit a pak se nemusí nic učit (matika, fyzika...) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2011 22:44:25, Minnie) No, tohle je zábavný názor. Ona medicína není jen o přednáškách, i medici mají praktika, makají na protokolech. A už vůbec to není pouze o paměti. Ta je samozřejmě třeba, ale z velké části je to o logickém uvažování a schopnosti nebo možná snaze porozumět. Na medicíně musíte věci chápat, rozumět struktuře buňky a z ní vyplývajících funkcí, nedostatků, pozitiv atp. Osobně bych řekla, že mnohem víc jde o porozumění než o zapamatovávání. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2012 23:29:52, M.D.) Kawsky, je jasne, ze i kdyby jsi studoval vysokou pasteveckou, tak by pro tebe byla tezsi, nez medicina, o ktere zrejme nemas ani paru. NA zkousku z mikrobiologie se ucim uz mesic a to nejsem jeden z nejhloupejsich. poslednich par dni vstavam o pul osme rano a ucim se do dvou rano. Kolik hodin venujes rysovani a protokolum ty? Kdybych mel, misto logickeho mysleni a zvysovani kapacity mozku, delat protokoly nebo rysovat, tak bych mel vice casu pro sve zajmy a jeste bych mel cistou hlavu. Neurazim tvou skolu, ale nazor, ze medicina je leharo, to jsi moc nevystihnul. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2012 00:24:46, Veru) Souhlasím s M.D., na naučení se na většinu zkoušek na medicíně potřebuješ aspoň měsíc a takoví, kteří mají jen dobrou paměť, aniž by chápali souvislosti, tam nemají co dělat, praxe je totiž i o něčem jiném. Nevím, jakou má Kawsky představu o učebnicích pro mediky, nejspíš jejich rozsah odvozuje od těch, co má na té své "strojárně", ale drtivou většinu lékařských knih by za víkend ani nepřečetl a o naučení se ani nemluvím. Nemá smysl tu rozebírat míru jeho primitivity, to každý pochopí hned po první větě jeho názoru. To M.D.: hodně štěstí na mikrobiologii! ;) reagovat zde
        Email: voupostcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2016 23:28:14, Bellinda) No, ma pravdu, par let se na me osobe podepisovala MUDr., co mela dobrou pamet. Me to stalo temer invalidni duchod, protoze do souvislosti si to nedalo ani, dnes vim ocividne problemy u diabetu. Hlavne, ze se nabiflovalo (jeste se to tim chlubilo). Ano na medicine z principu podobni lide nemaji co delat a hlavne by ani nemeli projit. Ale rekla bych, ze jak mi nedelala problem matematika, na takove politologii atd bych posla. Pak nutno, coz je auto prispevku na ktery reagujete, dodat, ze jsou lide, kteri by nemeli projit nicim. Preci by to na VS chtelo uz i vic inteligence, nez "nasprtat", bo viz nezvladam reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2012 22:00:59, tom) Hele ty ***e kvasko, ja studuji stavárnu na čvut, myslím, že je to taky celkem náročný na ty vykresy, ale co tu pises za nesmysly, ze medicina a prava jsou lehky, tam bys musel drtit chlapce, to mi ver. Na stavarnu jsem šel, páč tam je rozhodující i logické mysleni, ale i cas na ty vykresy, ale na medine a treba i na pravech je logicke mysleni taky, mnoho veci se ucis jednak nazpamet, ale musis tomu i rozumet, o tom to vse je... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2015 16:12:49, jana) Co to je za ***ost o učení se dny, většina zkoušek je na dlouhé učen ía kdo se přes rok neučí- to ani úplně nejde, tak se z toho potom po...podívejte se jen na stránky anatomie a zkuste se naučit několik stran a pak dál.... a to je celých 6 let reagovat zde
      Email: jalideseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2011 22:31:40, Janča) Já mám práva a ekonomku, z těchto dvou jednoznačně práva těžší na přípravu na hodiny i objem učiva mnohem širší, učit se na právech na zkoušku tři dny, to možná nějaký volitelňák či Plzeň (teď nerýpu, ale nevím, jak je to tam složité, v Praze, Brně a Ol. mám spolužáky z gymplu). Co vidím u mojí nej kámošky co a jak se učí na medině, tak tahle škola pro mě bude vždycky nejtěžší, nejodpovdnější vzdělání. Určitě je pravda, že já bych měla problém na Matfyzu (to dělal manžel) a Matfyzáci zas na právech (to říká on). :-) Tak to neřešmě a dělejme to, co nám jde a baví nás. :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2012 22:07:44, tom) Jančo, souhlas s Tebou, dělam cvut a na humanitní, nebo nedej bože medicína, bych nezvlád :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2011 17:17:01, Džína) Záleží, jak náročnost máš na mysli. Obsahovou nebo časovou.
    Studuji obor Všeobecná sestra na Lékařské fakultě a troufám si tvrdit, že časová náročnost tohoto oboru je obrovská. Denně sedíme ve škole od rána do večera, podstatnou část semestru, ale i např. letních prázdnin - 7 týdnů, nám zabere praxe a klinické semináře. V 1. ročníku jsme měli např. zhruba přes 25 předmětů, s tím, že jsme se měli u některých předmětů, jako byla např. Patologie, Fyziologie, Genetika, Anatomie atd.. naučit látku, které byla obsažena asi z tisíce stran a více.
    Takže zpět k otázce. Tvrdím, že nejtěžší VŠ jsou zdravotnické, přírodovědecké, technické a chemické typy škol. Mezi ty nejlehčí budou určitě patřit filosofické, sociální, humanitní a pedagogické Fakulty. A někde mezi patří asi ekonomky a práva. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2011 10:50:00, Eva) Protože mám vystudované tři směry v oboru, tak můžu srovnávat. Největší dřina a nejtěžší jsou zdravotnické obory a medicína-jde tady přece jen o lidský život a zodpovědnost vysoká. Tím samozřejmě nechci odsuzovat třeba práva a technické vysoké školy. Co se týká všech jiných humanitních oborů a pedagogických disciplín jsou mnohem a mnohem lehčí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2012 20:06:44, Elis) Nechci vypadat chytře a říkat která škola je nejtěžší a která je leháro. Podle mého názoru hodně záleží na schopnostech člověka. Sama vím, že nenám logické myšlení a už na střední škole (humanitního směru) jsem bojovala. Proto jsem se prostě tímto směrem techniky a logických oborů nehnala. Zároveň neříkám, že technické školy jsou ty nejtěžší. Na koleji jsem chvíli bydlela s medičkou. Lehké to opravdu neměla a učila se téměř denně a i tak si našla čas na zábavu. Prostě je o schopnostech člověka i jeho všem kolem něj.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2012 18:57:39, samuel) Já chodím už na třetí školu. Po ekonomce jsem chodil na zemědělku a nyní jsem na vyšší odborné, a na konci prvního roku toho asi nechám. všechny jsou neúměrně těžké. Jsem velmi vzdělaný člověk, mnohem více než všichni vysokoškolští vyučující. To jsou teoretikové do morku kostí. Netroufneš si do praxe - zůstaň na VŠ. Vysoké školy bych zrušil. Nebo bych přísně zredukoval počet přijímaných studentů na 6 % populace, jak to bylo dřív. Více genetických šprtů v populaci není. Na VŠ potřebují chodit jen hlupáci, kteří se bez ní nedovedou prosadit a ostatní si dokážou najít práci třeba už po devítiletce. Kdybych to mohl vrátit. Vyučil bych se třeba zedníkem nebo instalatérem. Nejtěžší není vždy nejlepší, dokonce spíše naopak. Vysoké školy jsou neúměrně těžké a neviděláte tam ani korunu. Běžte radši pracovat, koupíte si auto, ve dvaceti můžete mít děti a budete mnohem spokojenější než se nechat ponižujícím způsobem zkoušet od vysokoškolských teoretiků. A to se má ještě zavést školné. Dyť studenti nejsou ekonomicky aktivní, kde na to mají brát? Naopak bych studentům dal alespoň průměrný plat. Škola, to je tvrdá práce. Všechny VŠ jsou nekonečně těžké, tak není žádná nejtěžší!!!!!! Pro vás, co nějakou VŠ hledáte, běžte raději pracovat. VŠ je peklo. reagovat zde
    Email: hsamuelseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2012 20:10:11, Inkvizitor) Troluješ, nebo jsi vážně tak omezená existence? :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2018 08:16:25, pavel) a nemocný jsi už jak dlouho Ty nekonečně vzdělaný člověče??? reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Škola - Ostatní
  2. Jaká VŠ - grafik - Výběr vysoké školy
  3. Jaká škola je dobrá? - Ostatní
  4. Jaká je celková doba studia bakalářského oboru? - Informace o studiu
  5. Moravská vysoká škola Olomouc - Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s.
  6. Proč nejít studovat VŠCHT, názor, hodnocení, studium - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  7. Nejlepší ekonomická škola??? - Výběr vysoké školy
  8. Která škola je lechčí - Výběr vysoké školy
  9. Jaká škola? - Výběr vysoké školy
  10. Jaká je ekonomie na FSV UK? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.