VŠE: FFÚ nebo FMV? Co vybrat


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.06.2011 09:36:42, Michaela, zhlédnuto: 746x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Řeším teď takový problém, že nevím, kterou ze škol si mám vybrat - byla jsem přijata na obě. Mým snem byla vždy FMV, ale mam obavy z požadavků na jazyk (na ten druhý). Gramatiku ruštiny ovládám (měla jsem 88% z přijímaček), ale s mluvením to je horší. Měla jsem ho pouze rok a půl. Kdežto na FFÚ si ho vzít můžu taky, ale jako začátečník a navíc se tam ty jazyky tak učit nebudou :/ nemá někdo zkušenosti s těmito fakultami?
A jak to tam vůbec na začátku probíhalo a probíhá? výujka jazyka celkově? to tam jen ten profesor mluví, enbo se komunikuje v celý skupině? já si to vůbec nedovedu na VŠ představit...

Email: michelle2622hotmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2011 10:42:36, Lucka) ahoj, jazyka se neboj:) studuju na fmv , jako druhy jazyk mam franinu, ktera nikdy nebyla moje silna stranka, ale nejak jsem to doklepala do konce a uz jsem bakalar. uci se hlavne ekonomicke vyrazy, jestli se vice mluvi nebo probira gramatika zalezi vzdy ucitel od ucitele, ale obecne plati, ze se to da zvladnout. vetsinou je pozavek na zakonceni nejaka prezentace a pak zaverecne testy, pripadne i kratsi pohovor, ale opravdu se to da zvladnout. navic si treba muzes zapsat nejaky odborny predmet v rustine apod, pokud je v nabidce, aby sis ten jazyk lepe procvicila. jestli jsi mela 88% bodu, tak to jsi na tom opravdu dobre a neni ceho se bat. navic pak je moznost treba jet do ruska v ramci zahranicniho pobytu a jazyk si tak vylepsit...ja se ted chystam do francie a ze bych nejak extra umela mluvit tak to opravdu ne-e :)). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2011 11:15:45, Michaela) a myslíš, že se jazyku můžu hodně věnovat i na FFÚ?? Myslím té ruštině... já fakt moc mluvit neumim... gramatika mi tak nějak jde :) přítele mam Rusa :D takže jako doučit by se to dalo nějak, natrénovat mluvení... achjo já opravdu nevím, jestli to účetnictví :) reagovat zde
      Email: michelle2622hotmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 12:28:09, Lucka) na FFU se asi rustine nebudes venovat tolik..ale je moznost si to pak dat treba v celoskolsky volitelnych predmetech.. Ale rozhodne na to, jestli mluvit umis neumis nekoukej, protoze mluvit opravdu neni zase tolik potreba ;) Spis co by te vic bavilo.. jestli delat ucetni anebo mezinarodni vztahy.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 11:38:31, Katka) Ty už víš, že jsi přijatá na FMV? Já tam pořád nic nemám...:( reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 13:27:50, Michaela) No jako počítam s tím, že to vyšlo... měla jsem 244 bodů... jako je to asi předčasná radost, ale už to řeším teď. Protože na mezinárodní jsem chtěla vždycky a zase mi lidí říkají, jak je účto těžký... a já nevím třeba ještě teď, jak se řeknou jednotlivý druhy ovoce a už se začnu učit ekonomický výrazy? Z toho mam hrůzu, aby mě pak nevylili, že neumim rusky. A jak tu holky říkáte, že není potřeba mluvit :D Jde přeci o mězinárodní vztahy, komunikace, jazyky musíš ovládat ústně :D reagovat zde
      Email: michelle2622hotmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 15:24:28, Lucka) ja to spis myslela tak, ze neni treba umet mluvit, abys udelala zkousky :) ale jinak samozrejme, do praxe pak je to dobre...ale za 5 let studia budes mit dost casu si tu rustinu jeste zlepsi. jinak, jestli se nic nezmenilo, tak budes de facto za cele studium delat jenom dve zkousky z rustiny, coz neni zas tak moc. Mne to na FMV bavi, sla bych znova:) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 19:45:11, Michaela) Jojo, asi tam nakonec skončím :) hlavně aby to nebyl až tak moc "záhul" na učení... ale ty jazyky bych moc chtěla, hlavně ruštinu, to je můj sen :) reagovat zde
          Email: michelle2622hotmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  2. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy
  3. Jak si vybrat to pravé? FMV VŠE, MUNI.....? - Výběr vysoké školy
  4. Kterou ekonomku si vybrat? VŠE Praha, VUT Brno, UTB Zlín, VŠB-TUO, UPCE? - Výběr vysoké školy
  5. Jakou ekonomku si vybrat? - Výběr vysoké školy
  6. Školné na VŠEM jaké vybrat? Specha!!!! - Ostatní
  7. Jak vybrat téma bak.práce? - Ostatní
  8. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. Kterou pak vybrat - Ostatní
  10. Jakou vysokou vybrat??? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.