Co teď ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.06.2011 21:24:34, TOMY, zhlédnuto: 319x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, dobří lidé, poraďte mi co teď, úspěšně jsem odmaturoval na jednom pražském gymnáziu. Nicméně na vejšku jsem se už nedostal....:(
Dělal jsem na VŠE Mezinárodní obchod, ČVUT ústav masarykových studií, bohužel nic( a další, to se ale ted nebudu rozepisovat)...
Teď mám několik variant: 1. jet ke známejm na rok do USA, najít si tam brigádu či tak něco ; 2.nějaká soukromá vejška, nicméně reputace těchto škol není zrovna nejlepší; 3.rok někde pracovat v ČR; 4.odjet někam do zahraniční na vlastní pěst, ale to mi přijde dost riskantní
Asi nejspíš zvolim možnost vypadnout do států, finance nejsou až takovej problém, naštěstí rodiče mě v tomhle podporujou... dík za reakce...:)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2011 10:52:21, Janča) Já, jako člověk co má ČR už celkem plné zuby, ti radím odjet do USA. Kdybych měla takovou možnost jako ty, tak ji chytnu za pačesy a neváhám. :-) Nejenom, že se za ten rok celkem dost přiučíš Aj a hlavně se rozmluvíš, můžeš získat spoustu kontaktů a prac. možností. Tohle všechno ovšem kdyby ses fakt nikam nedostal. Myslím, že by ses měl ještě porozhlídnout, kam by se dalo jít. Protože odvyknout si na rok od učení, a pak se zase vrátit do toho koloběhu by (alespoň pro mě) bylo celkem obtížné. Hodně štěstí. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2011 11:44:20, Luca) Tak, kazdopadne moc dobre, ze takhle uvazuje o nahradnim planu, je videt, ze se v te vysokoskolske dzungli neztratis :) Ja osobne bych v prve rade se porozhledla, kde jeste vsude je moznost delat prijimacky do 2. kola.. je to celkem dost skol, i kdyz bys chtel primo do Prahy..FIS VSE, na CVUT na FEL , na CZU...staci do googlu zadat druhe kolo prijimaciho rizeni na vysoke skoly a neco ti to najde:) Pokud by se ti nic nezamlouvalo, tak bych byt tebou take volila moznost jet do USA..nicmene si nejsem uplne jista, jak je to s tamnim pracovnim povolenim, zrovna americani to maji celkem slozite.. Soukromou bych ti neradila, protoze pokud chces na statni, tak by ti to za rok bylo lito a treba ses zkusil nekam dostat a takhle by to byl zbytecne ztraceny rok. Praci v CR take muzes, ale v dnesni dobe je nejdulezitejsi umet jazyk(y), takze bych zkusila zahranici, nebojis-li se ciziho prostredi. Pak dalsi varianta je treba pomaturitni studium anglictiny tady v Cechach a pak si udelat na konci nejaky certifikat...mas statut studenta. Nicmene, jazyk se nejlepe naucis v cizine, to bezpochyby..
    A co se tyka toho , jestli by ses odvykl rok ucit..ja nastoupila na VS az 2 roky po maturite a taky se to dalo zvladnout , tak toho bych se nebala Horsi bylo, ze jsem byla zvykla na prisun penez z prace, na studentsky skromny zivot se zvykalo pak hur :)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2011 14:45:40, TOMY) Díky všem moc za rady, co jsem se díval na druhé kola přijímaček, tak v Praze rozhodně nic (jít třeba na jaderku by byla pro mě sebevražda) a soukromku jsem si taky rozmyslel, takže to vidím na zahraničí, hlavně kvůli jazyku...
    Poslední dotaz: Máte někdo zkušenost s pobytem rok někde v rámci EU( třeba Holandsko, to by se mi osobně nejvíc líbilo) ? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2011 19:40:59, Kate) Ahoj byla jsem v Anglii v Londýně. Pár měsíců jsem tam žila, chodila do školy a zkoušela hledat práci... Kdyby jsi chtěl, můžu ti dát nějaký rady :) Btw hlásila jsem na stejné obory jako ty reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2011 16:14:57, petman) Já být tebou, tak rozhodně jedu do USA. Kór když tam máš příbuzný :-) Na VŠ se můžeš hlásit zase příští rok. Jít někam na VŠ, kam ani nechceš, mi přijde hloupost. Na práci máš času dost, navíc s gymplem toho sice dost víš, ale nejsi připraven na žádný konkrétní job...V USA zdokonalíš jazyk, chytneš mnoho nových zkušeností, atd. Já bych volila takto :-) Good luck reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.