MBA studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.07.2011 13:04:37, Mara, zhlédnuto: 17131x, reakcí celkem: 67Reagovat na příspěvek
Zajímám se o MBA studium. Kterou z následujících MBA škol doporučujete (kvalita, cena, časová náročnost, dostupnost)?
1) London International Graduate School (Interactive Online MBA), http://www.ligschool.com/mba_online.aspx

2) Business Institut, http://www.businessinstitut.cz/programy-mba/#

3) Central European Management Institute, http://www.cemi.cz/obory.html



  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 15:41:44, Inkvizitor) Problémem není MBA jako takové, problémem je MBA s institucí na hraně degree mill. Takové směšné pseudoMBA má mizernou pověst kdekoliv na východ i na západ od Aše.

    MBA je de facto také magisterské studium, technicky není rozdíl mezi např. MBA, LL.M. nebo třeba MSc. (pokud zůstaneme u "anglických" akademických titulů), jen jde o jiný obor.

    UNYP je stejná sorta. České MBA má smysl jen v rámci VŠE a snad v rámci MÚVS ČVUT.

    Pokud ti jde o konkrétní radu, tak je třeba být poněkud konkrétnější - a to může být na webu trochu problém. Konkrétně je možné radit jen za znalosti následujících informaci:
    * stávající profese a perspektiva růstu (alespoň rámcově)
    * obor a škola, kde jsi získal magisterské vzdělání
    * obor a škola, kde jsi získal doktorské vzdělání reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 14:54:00, Tomáš Boudník) Zdravím,
    díky za reakci. Vrátil jsem se teď z jednoho projektu ze zahraničí a když jsem dostal tuto nabídku, znělo to opravdu dobře. Jen jsem netušil, že najdu tolik negativních recenzí, ani ne tak na tyto školy, jako spíš obecně na MBA v ČR. Samozřejmě chápu, že studovat MBA na nějaké prestižnější instituci by bylo lepší, ale z důvodu rodiny a časově náročnějšího zaměstnání, tuto možnost nemám.
    Nejsem si jistý, jestli by kombinovaná forma studia nebyl krok zpět. Na akademické půdě jsem to dotáhl k titulu Ph.D. a klasické teorie už mám opravdu dost. Proto mě právě MBA zaujalo z důvodu větší praktičnosti. Půjdu se na jmenované školy podívat a podle toho se rozhodnu.
    Mimo jiná jsem našel možná kvalitnější instituci unyp.cz, ale ta cena je docela vysoká, což by mě asi neprošlo a navíc vyžaduji TOEFL certifikát, což by neměl být problém, ale stejně bych se na tuto zkoušku musel připravit. Dále jsem našel Postgraduální program projektového managementu při VUT v Brně, což by mohlo být takovou nějakou zárukou kvality, ale nic moc jsem o tomto programu nenašel. Což je na druhou stranu možná lepší než číst negativní reakce na MBA.
    Pokud by jsi měl jakoukoliv radu, budu jedině rád.
    Díky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 12:28:57, Inkvizitor) Pokud trpíš alespoň trochou sebeúcty, ani jeden takový "benefit" nevyužiješ. Pokud se chceš skutečně dále formálně vzdělávat, raději se poohlédni po tom, co nabízejí kvalitní veřejné vysoké školy v rámci kombinovaného studia a případně se dohodni se zaměstnavatelem na tom, že jako benefit uhradí náklady.
    Na prosté setkávání s lidmi z oboru a na výměnu informací slouží spíše nejrůznější konference a veletrhy (ne v každém oboru), navíc i na neformální kontakty bývá více času než při malém podílu prezenční výuky, jaký se při těchto fakticky bezcenných MBA kurzech objevuje. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 09:10:04, Tomáš Boudník) Zdravím ostatní diskutující.

    O MBA v ČR jsem toho přečetl dost a dost, ale i tak bych se rád zeptal na Váš názor.

    Díky benefitům v zaměstnání mám možnost si vybrat studium MBA, ale jen z omezeného množství škol. Na výběr mám studium projektového managementu a to buď na Business Institutu nebo na LIGS?

    V pracovním životě jsem narazil na studenty z obou škola a samořejmě si nikdo nemohl stěžovat. Jen bych chtěl upozornit, že to nedělám pro titul, jelikož pracuji v mezinárodní firmě, kde se nepoužívá ani Ing. ani Ph.D. a jde opravdu jen o zkušensoti a schopnosti. Studim bych bral jako novou zkušensot, příležitost se dozvědět něco nového a potkat zajímavé lidi ze stejného oboru a je to také pěkná benefit od zaměstnavatele.

    Děkuji za Vás názor. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 10:17:52, XXL) píše někdo, kdo je tam zaměstnán a placen za PR...:D reagovat zde


Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.