Žurnalistika nebo politologie?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.07.2011 09:29:19, Markéta, zhlédnuto: 2358x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDostala jsem se na bakalářské obory žurnalistika a politologie a evropská studia. Láká mě oboje, ale větší uplatnění vidím u toho druhého. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy ... jestli máte nějáké zkušenosti s jedním z oborů atd. :) Díky.

Email: marketka.odlovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2011 12:01:01, Lada) Mam zkusenosti s politologii (bc.) Plzen. Co se tyce uplatneni, je to velmi spatne. Kdyby mi bylo znovu 20, tak se politologii vyhnu obloukem. Co se tyce zurnalistiky, tak nevim, chces byt zurnalistka? Moje rada je, pokud uz nekdo chce studovat humanitni obor a neni nejak uzce zameren, coz ty, ktera se rozhodujes mezi zurnalistikou a politologii, asi nebudes, tak at jde radeji studovat prava. Pokud tihnes trochu k te politologii, tak si ji pak dej jeste k tem pravum kombinovane.
    Absolventy politologie, ktere znam, vsichni se shoduji, ze by sve deti na tento obor uz nedali. Jine by to bylo, pokud bys byla do oboru zapalena. Dokazes si predstavit, ze budes vyucovat na VS, publikovat odborne clanky? Mimo akademickou pudu v podstate nemas budoucimu zamestnavateli co nabidnout jenom na zaklade sveho studia politologie.
    Pokud se rozhodnes pro zurnalistiku, tak je alespon jasne, kam miris, ale opakuji, ze o studiu zurnalistiky nic nevim. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2011 14:14:19, Lucie) Souhlasím s Ladou, že politologie je poněkud nepraktický obor, protože po vystudování neumíš téměř nic, co bys mohla nabídnout potencionálním zaměstnavatelům. Studuji něco podobného - mezinárodní vztahy - a nikoho v praxi nebude zajímat 80% věcí, co se tam učíme. Pozitivum je, že je to záživné a mne to baví, ale do jakékoli práce v soukromém sektoru jsou moje vědomosti nepoužitelné. Jedině, co přichází v úvahu, je pracovat třeba v EU nebo mezi. organizaci, ale vím, že i tam je lepší mít nějakou specializaci, než přímo evr. studia, aby ses tam dostala.
    Naštěstí k tomu mám ještě jednu školu a slušnou praxi. Mám vystudovány mediální studia na Karlovce, takže mám co říct i k té žurnalistice.. Hodně lidí co znám, tak tu žurnu studuje ještě s něčím, aby měli buď užší specializaci nebo že se jednoduše v prváku nemohli rozhodnout.. Dle mého nejlepší kombinace je vystudovat žurnalistiku 3 roky a pak navazují jí na nějakou specializaci - třeba právě onu politologii nebo nějaká teritoriální studia apod. Je potřeba vzít v potaz, že novináře dnes může dělat úplně každý, nikoli jenom ten co má vystudovanou žurnalistiku, takže je hodně lidí, co píšou - a z vlastní zkušenosti vím, že občas se schválně dává při výběrovém řízení přednost někomu, kdo vystudoval nějaký specializovaný obor ( a tedy má v nějaké oblasti větší vědomosti), než novináři, který sice ví, jak článek napsat, ale jinak vlastně nic moc neví.. Anebo další varianta je, že první půlrok zkusíš studovat obojí a rozhodneš se za půl roku, jestli něco a případně co pustíš :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2011 16:54:46, Markéta) To ste mě moc nepotěšily... Vždycky sem chtěla na žurnalistiku, ale když sem se na né dostala, došlo mi právě to, že psát může každý. A mám pocit, že na politologii se naučím něco určitějšího a pak budu moci i psát nebo pracovat v médiích ... A studovat oboje se docela bojím, i když by to asi bylo nejlepší :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2011 19:15:45, Láďa) to Marketa: mozna nepotesili, ale je to pravda. Myslim, ze treba cesta kterou naznacila Lucie neni spatna, tj. ziskat zaklady na zurnalistice, udelat si bc., a pote se v navazujicim mgr. studiu zamerit treba na onu politologii. Vim, ze prostupnost je celkem vysoka, takze z jineho studia se na mgr. politologii s trochou snahy da dostat (zkusenost z Plzne).
    Nicmene znam i asi dva studenty, kteri po vystudovani politologie nastoupili do novin. Takze pokud vis, ze chces pracovat v mediich, tak to pujde i s tou politologii.

    Presto se primlouvam o zvazeni, zda nezvolit uplne jine obory. Zkus za rok alespon ty prava.

    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. UK- Mgr. mediální studia nebo žurnalistika? - Výběr vysoké školy
  2. Politologie - srovnání škol - Výběr vysoké školy
  3. Čínština + žurnalistika na UPOLu? - Výběr vysoké školy
  4. Politologie a mezinárodní vztahy, FSV UK - Univerzita Karlova
  5. Žurnalistika - Ostatní
  6. Žurnalistika UPOL - Univerzita Palackého v Olomouci
  7. Žurnalistika-percentil - Univerzita Palackého v Olomouci
  8. politologie, 2. kolo přijímacích zkoušek - Univerzita Karlova
  9. UK Sociologie a sociální politika vs. Politologie a mezinárodní vztahy?? - Univerzita Karlova
  10. uk - politologie, mez. vztahy, terit. studia - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.