prezenční studium dvou vysokých škol


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.07.2011 12:05:50, J., zhlédnuto: 4471x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Ahoj, dostala jsem se na několik oborů. Nakonec jsem se rozhodla pro studium na dvou fakultách, a to Právnické a Filosofické. Zajímalo by mě, jestli se to dá zvládnout. A taky, jak to prakticky probíhá, zajímá mě třeba i co dělat, když obě školy začínají ve stejný den. A musím to oznamovat na studijním, že studuji ještě jednu školu? a jak to berou profesoři? Děkuju, za rady :-)

Email: j.kunemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2011 12:57:06, Lucka) ahoj, být tebou rozhodnutí ještě přehodnotím, protože to opravdu není nic jednoduchého. na studijním oznamovat nic nemusíš, ale stejně tak ani vyučujícím, protože každému je úplně jedno, jestli máš ještě nějaké jiné povinnosti. ba naopak to berou spíš negativně, protože se naplno nevěnuješ té jejich škole/předmětu. navíc počítej s tím, že budeš mít problém s tvořením rozvrhů a chozením na přednášky, pokud budou ve stejný den, tak smůla..a co se volného času týká, tak ti ho moc nezbyde.. Navíc práva jsou opravdu těžká, sama tedy mám vystudováno dva bakaláře, sice ne práva, ale stejně bych do toho znova asi nešla. A mám pár známých, co k právům studují/studovali i ekonomku, ale hodně se jich na ekonomku po čase vykašlalo, protože to nešlo dlouhodobě zvládat. a pokud je to v Praze na UK, tak počítej i s tím, že pokud alespoň jeden obor budeš prodlužovat, budeš pak platit.. Je mi líto, že je to asi hodně negativní příspěvek, ale hovořím z vlastní zkušenosti. Sice mne obě školy bavily, ale zároveň asi stokrát jsem s tím chtěla v průběhu studia seknout, protože hlavně o zkouškovém toho bylo moc. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2011 13:24:56, J.) Samozřejmě počítám s tím, že to bude ze začátku hodně náročné, ale chtěla jsem hlavně zjistit, který z těch oborů mě bude bavit víc a pak případně ten druhý přerušit nebo úplně vypustit. V tomhle případě mi o peníze ani nejde. Teď mě hlavně zajímá ta praktická stránka věci, jak je to s přednáškami a tak. Jinak moc děkuju za reakci, čekala jsem i negativní :-) reagovat zde
    Email: j.kunemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2011 13:48:50, Lucka) Oki, tak jestli jsem tě neodradila, tak evidentně jsi rozhodnutá a hodně zdaru, zvládnout se to dá, ale je to hodně o odříkání :). S těmi přednáškami, na přednášky samozřejmě chodit nemusíš, je to lepší, ale není to povinné a je to opravdu otázka individuálních priorit..takže když se ti budou krýt dvě přednášky, tak to není tak velký problém a chodit budeš holt jen na tu, která tě bude víc bavit atd. Co se týká seminářů, na ty by se už chodit mělo, většinou se tam dělá docházka, takže pokud si bude dělat rozvrh, tak s tím počítej, aby se ti to ideálně nekrylo. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2011 13:59:03, J.) děkuju moc za rady. ještě bych měla jednu otázku, jak jsi to udělala první den školy? Oba obory mi totiž začínají 3.10., předpokládám, že si asi budu muset vybrat, kam ten den půjdu, ale přece jenom jsem se radši zeptala :-) reagovat zde
        Email: j.kunemailcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2011 14:38:20, Lucka) Na vejšce to není jako na střední, že tam musíš být každou hodinu a výuka také není každý den:) Tipuju, že teď ještě nemáš rovrh, protože je ještě brzo..ne? A že začíná výuka 3.10. může znamenat, že budeš mít třeba jen jednu hodinu dopoledne, anebo vůbec a první hodinu budeš mít až ve středu. A i kdyby se ti to krylo, určitě nikdo od tebe neočekává 100% docházku, holt půjdeš jen na jedno a od spolužáků si zjistíš info. I kdybys chtěla jet ten týden ještě na dovolenou a byla celý týden pryč na obou školách, tak se také nic nestane :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2011 15:32:00, Jituš) Ahojky. Připrav se na to, že volný čas bude trochu problém. Já jsem studovala dvě školy najednou, bohužel každou v jiném městě (ale prezenčně a kombinovaně, ačkoliv na kombinovaném nám od denního studia neodpustili vůbec nic). Tak se to dalo. Na prezenčním studiu mi vyšli vstříc, jelikož už jsem byla ve vyšším ročníku a profesoři mě znali. Tak mi s docházkou vyšli vstříc (semináře, dostalal jsem domácí práci navíc). Bylo to o domluvě. Ale jednoduché to nebylo. Člověk musí umět hodně plánovat. Já měla podobné obory. Dokončila jsem obě školy v relativně úspěšně.
    To, že začíná výuka 3.10. opravdu neznamená, že se bude týkat i Tvého oboru. Někdteré školy (fakulty) dělají společné uvítání prvních ročníků, kde studenty rámcově seznamují s organizací školy, strukturou, atd. Datum 3.10. je v tomto případě datum zahájení nového akademického roku (pro dřívejší studenty to znamená, že musí mít splněné podmínky pro postup do dalšího ročníku, pokud děkan nerozhodne jinak). Neznamená, že tam musíš být. Až budeš mít rozvrhy, uvidíš, kde je nutná Tvá přítomnost (a nemusí být). Někde se v tento den může konat i rozdělení studentů podle úrovně jazyka, rozdělení na cvičení, atd. Jediné, kde doporučuji být je den a hodina zápisu. Jde zápis i zastoupení, ale co člověk slyší, je lepší. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2011 10:09:20, Nikol) Ahojky, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost se studiem dvou škol-jedno prezenční a druhé kombinované. Studuji porodní asistentku v Ostravě a chtěla bych asi od příštího roku studovat ještě dálkově psychologii v Olomouci. Někde sjem však zaslechla,že už bych si za tu druhou vysokou školu musela platit? Máte s tím někdo zkušenost? Pokud se platí,nevíte na kolik by mě to tak za ten rok vyšlo? Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den. Nikol reagovat zde
    Email: nikol.sladkovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2011 16:31:25, Ladislav) Ahoj, bezplatne muzes studovat jedno bc. studium, coz je standardni doba studia 3 +1 rok a jedno navazující mgr. studium 2+1. Pokud tve druhe studium se bude prekryvat(studujes je soucasne) se studiem prvniho (porodni asistentky), tak neplatis nic. V opacnem pripade budes platit poplatek za DALSI studium, co je cca 3000 kc/ za akad. rok.
      Priklad: ted jsi v prvaku na zdr. sestre, od druhaku si pridas jeste studium psychologie (taky asi bc. ze?). Po trech letech dokoncis sve prvni studium, ale jeste ti bude chybet rok na psychologii a ten uz musis zaplatit - ty cca 3000 kc.
      Je tu taky vyrianta, ze budes studovat porodni asistentku 4 roky (jeden rok navic u prvniho studia mas zadarmo) a pak treba obe studia dokoncis soucasne, ale to by bylo asi narocne.

      Jenom upozornuji, ze kdyz na prvnim bc. studiu prodluzujes, tak to nestoji nic. POkud po ukonceni prvniho studia (porodni sestra) studujes v druhem (ta psychologie), tak tady uz nemuzes bezplatne prodlouzit na 4 roky bc. studium, ale vymeri ti poplatek za DELSI studium, a to je uz celkme dost na ZCU asi 17 tisic za semestr na UPOL dokonce asi 30 tisic za kazdy semestr.
      Takhle by to asi melo byt. _ kdyztak dej do googlu poplatky za delsi a dalsi studium a neco ti urcite vyjede.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2011 16:58:11, Nikol) Děkuji moc za radu, to je tak dokonale popsané,že ani nic víc nepotřebuju :D moc mi to pomohlo. Děkuji:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.10.2011 15:12:25, Veronika Hemrová) Ahoj. Mám trochu menší dilema a doufám, že mi poradíte. Studuji čtvrtým rokem ff na ZČU (musela jsem kvůli kreditům o rok prodloužit). Až ze mě bude bakalář, chci se přihlásit na navazující magisterské studium na ZČU a na další bakalářské studium do Brna. Chtěla jsem se zeptat, kolik budu platit za to bakalářské studium v Brně? Do Brna se přihlásím samozřejmě dálkově, ne prezenčně (prezenčně v Brně a v Plzni bych asi nezvládla:D). Moc děkuju za odpověď. ;) reagovat zde
    Email: xyswayxyseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Studium dvou škol? - Ostatní
  2. Studium více vysokých škol najednou - Informace o studiu
  3. Studium dvou vysokých škol. - Informace o studiu
  4. Zebricek vysokych skol - Stredisko vzdelavaci politiky - Informace o studiu
  5. studium dvou oborů souběžně - Ostatní
  6. Placení vysokých škol - Ostatní
  7. Pro studenty soukromých vysokých škol - Zkoušky, zápočty, státnice
  8. Studium na dvou vysokých školách - Ostatní
  9. Práce+prezenční studium - Ostatní
  10. Jedna bakalářka na dvou oborech - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.