Biologie,chemie, ale jaký obor?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 31.08.2011 21:52:59, Veronika, zhlédnuto: 4764x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj,chtěla bych se zeptat,zda-li někdo nemá zkušenost s nějakým dobrým biologickým popř. chemickým oborem? Nemůžu se rozhodnout kam jít. Nejspíš jsem zcela jistě vyloučila všeobecné lékařství. O farmacii také nestojím. Poslední dobou jsem začla uvažovat nad zubním lékařstvím, ale také už jsem přemýšlela nad např. zdravotním laborantem nebo mě zajímají obory jako mikrobiologie,embryologie a podobně. Bohužel se nemužu rozhodnout, co z toho všeho. Vše má své plusy a mínusy. Potřebovala bych radu od lidí, kteří ty obory studují. Zajímaly by mě jaké jsou výhody a nevýhody. Taky mě i zajímá, jak může být ta práce v budoucnu platově ohodnocená. Prostě jakýkoli názor se cenní :-) Ráda si poslechnu i o nějakém jiném zajímavém oboru. Nevím, jak se rozhodnout. Jediná jistota je ta biologie,popř. chemie. Chtěla bych z té škály biologicko-chemických oborů vybrat ten nejlepší, nejvýhodnější, prostě vidět, jak to vidíte vy ostatní :-) Děkuji předem za odpovědi.

Email: kapustova.veronikaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.10.2011 11:45:59, ANA20) Také jsem měla podobné dilema:) Já si nakonec vybrala chemii a technoloigii potravin a jsem spokojena.Ze by to bylo vylozene tezke se rict neda,ale lehky to teda taky neni.A co se tyce uplatneni-jist budou ldi dycky a rozbory tudit taky nikdy neubydou;-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2011 16:36:52, Klára) Ahoj Veroniko,

    já jsem ve 3 .ročníku Bc. na UK oboru Molekulární biologie a biochemie organismů. Co se týká úrovně naší školy, tak 100% kvalitní. Učí tu opravdu lidé, kteří danému oboru rozumí a dělají ho s láskou. Bohužel, takovéto (a podobné) obory se nedají dělat pro peníze. Tedy spíše se zeptej sama sebe, jestli je tvým posláním stát se nadšeným vědcem a nebo dělat v oboru kde si vyděláš i lepší peníze. :-) Také počítej s tím, že jako biolog musíš studovat aspoň na Ph.D., abys "za něco" stála. To co bych vytkla naší škole, je nulová příprava studentů na možnost dělat tuhle práci i v privátním sektoru- u nás se vychovávají pouze vědci.

    reagovat zde
    Email: klara.kalabovagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2013 22:37:57, Inkvizitor) To ovšem není chybou školy, to je tím, že v ČR prakticky neexistuje poptávka po molekulárních biolozích mimo čistou a aplikovanou vědu, tedy vesměs v rámci univerzit a Akademie. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy
  2. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  3. přf molekulární x experimentální biologie - Výběr vysoké školy
  4. Klinická biologie a chemie - Výběr vysoké školy
  5. Zdravotní laborant nebo obor Klinická biologie a chemie?! - Univerzita Pardubice
  6. MUNI nebo UPOL? - Přf, Molekulární biologie - Výběr vysoké školy
  7. obor Chemie na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  8. Farmacie nebo klinická biologie a chemie v Pardubicích? Poraďte :) - Výběr vysoké školy
  9. Kam na VŠE a jaký obor? - Výběr vysoké školy
  10. Farmakochemie a medicinální materiály / Klinická biologie a chemie UPCE FCHT - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.