2 tituly Mgr. nebo pouze jeden?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.10.2011 20:13:51, polly, zhlédnuto: 3330x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny rádce.
Kamarád vystudoval titul Bc. a nyní se přihlásil současně do dvou navazujících magisterských programů na různých fakultách. Pakliže by oba programy dokončil, jaké tituly by si mohl psát? Mgr. et. Mgr. nebo pouze Mgr.? Podle mého názoru je logičtější druhá varianta, jelikož magisterské studium obsahuje oba stupně - bakalarský a navazující a on má bakalářský vystudovaný pouze jednou. Děkuji za rady.

Email: paja6387seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2011 23:12:29, Tomáš) Podle mého je nesmysl, aby si psal dva tituly, když jsou oba stejné. Tj. pouze Mgr. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2012 02:03:36, HS) Nerozumím Vaší logice. Vadí vám, že ten titul dostane 2x na té samé škole? Vždyť se uvádí, že obor který studuje je odlišný.
      Nebo obecně podle Vás by si lidé, např. absolventi 2 zcela různých oborů na zcela různých VŠ, mohli psát jen 1 titul, za předpokladu, že zkratka je stejná? To je asi nesmysl, ne? např. absolvent Masarykovy university jakožto ekonom obdrží titul Mgr. a potom třeba dotyčný ještě vystuduje PedF UK a tam rovněž dávají Mgr., tudíž je ekonom i učitel současně, tak má snad právo na užití 2 titulů, ne? Tedy Mgr. et Mgr. ... reagovat zde
      Email: infoinfocz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.09.2013 10:22:03, jasmína) To se pak dle Vás bude představovat: magistr magistr Franta Novák? Znám takové, kteří mají několik různých titulů a nepoužívají ani jeden a někteří si "pořídí" z bídou jeden a pak ho hrdě píší i na svatebním o známení, či blahopřání ke svatbě...
        reagovat zde
        Telefon: 739852545, Email: zablokovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2012 01:57:11, HS) Zajímavá otázka. Znám spoustu lidí kteří si píší "Mgr. et Ing." a ve skutečnosti mají "pouze" jednu VŠ komplet hotovou (mám na mysli vč. bakalářského stupně); na té druhé VŠ absolvovali "jen" ten magisterský stupeň (i na VŠE se ten 2. stupeň nazývá magisterský, ačkoli obdržíte titul Ing.). Prostě jim na té 2. vysoké škole uznali to předchozí vzdělání, tudíž nemuseli chodit na bakaláře.
    To o čem píši jsou české státní vysoké školy/university, samozřejmě absolvované obory byly podobného zaměření. Podle této logiky by si ten Váš známý mohl psát Mgr. et Mgr. - bude mít 2 diplomy tudíž 2 promoce, ne? A zřejmě za ten druhý studovaný obor musí platit (nebo požádat o zproštění poplatků, ne)? Tedy pokud se jedná o státní VŠ/univ. reagovat zde
    Email: infoinfocz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2012 02:50:42, Inkvizitor) Problematika je poněkud složitější. VŠ zákon technicky umožňuje uznat jako bakalářské vzdělání i "dlouhé" magisterské studium, takže např. veterinární lékař se může hlásit na navazující magisterské studium na přírodovědecké fakultě (PřF UK to skutečně umožňuje). Nejde o žádné uznávání, jde pouze o splnění podmínek k přijetí.

      S magisterským/inženýrským studiem je to tak, že stávající (a již nějaký pátek platícíú VŠ zákon zavádí jednotnou terminologii a studium má tři stupně - bakalářský (Bc., BcA.), magisterský (Mgr., Ing., Ing.arch., MUDr., MVDr.) a doktorský (Ph.D., Th.D.).

      Mimochodem, státní vysoké školy jsou jen dvě - Policejní akademie a Univerzita obrany. Pro "nesoukromé" vysoké školy se používá pojem veřejné vysoké školy. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2012 02:43:36, Inkvizitor) Chyba, bakalářské a (navazující) magisterské studium jsou dvě různé věci, jedno druhé "neobsahuje". Pokud někdo absolvuje jedno bakalářské studium a na základě toho splní možnosti pro přijetí na dva navazující magisterské obory, je 2x "plnohodnotný" Mgr., může se psát Mgr. et Mgr. - jen to vypadá "neesteticky", takže je zažitou praxí identické tituly neuvádět opakovaně. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2015 14:34:41, breizh) To je zajímavé, nedávno jsem něco podobného právě řešil u sebe. Mám vystudovaný Bc. dvouobor a následně jsem pokračoval paralelně ve dvou NMgr. jednooborech. Nejsem tituloman, ale stalo se mi, že jsem posílal přihlášku do výběrového řízení, kde byla kvalifikační podmínka magisterské vzdělání v obou oblastech, takže jsem si do životopisu pro jistotu napsal Mgr. et Mgr., aby bylo zřejmé, že mám skutečně magisterské vzdělání v jednom i ve druhém (v přehledu vzdělání se to snadno ztratí). Tak snad jsem neudělal chybu. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Jeden spolubydlící do bytu 2+1, 4 osoby - Ubytování a stravování
  2. VŠ POUZE O VÍKENDU - Informace o studiu
  3. VŠ tituly a pojmy-pozn. - Ostatní
  4. TITULY V OBČANCE - Ostatní
  5. Vysokoškolské tituly - Ostatní
  6. VS v Praze - pouze Aj - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.