Jak si doplnit dále doplnit vzdělání?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.12.2011 13:12:30, Katka, zhlédnuto: 588x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,

pracuji jako učitelka v Ostravské Mš již druhým rokem.

Mám vystudovanou Sš Soc. Výc***u činnost a každý rok se hlásím na Vš- obor Učitelství pro Mš- bohužel konkurence je veliká, (loni se na dálkové studium hlásilo skoro 700 uchazečů a příjmali jich 20) a tak jsou mé snahy dostat se na Vš každý rok marné.

Našla jsem na internetu, že Střední pedagogická škola Svaté Anežky České nabízí ABSOLVOVÁNÍ POMATURITNÍHO SPECIALIZAČNÍHO KURZU A SLOŽENÍ MATURITNÍ ZKOUŠKY Z JEDNOHO PŘEDMĚTU, díky kterému se má kvalifikace rozšíří a mohu učit v Mš jako kvalifikovaná učitelka.

Kurz je určen právě pracujicím učitelkám, které si chtějí doplnit odborné vzdělání.

Nadšená představou, že jsem se konečně někam "pohla" jsem se na kurz přihlásila a odpověď Pedagogické Střední školy zněla- že kurz pro mě není vhodný.

I když mám příbuzný obor, maturovala jsem z identických předmětů, konala praxi na Sš také v Mateřských školách, nebyla mi pro další studium má škola uznána, jen proto, že není v evidenci Ministerstva školství jako pedagogická škola, ale jako škola střední.

Prosím tedy o radu, jak pokračovat dál. Je možné se na jejich odpověď odvolat? Je možné, bránit se a odkazovat na maturitní zkoušku z mé Sš, která se skoro na chlup podobá zkouškám na pedagogických školách?

Děkuji za odpověď, s pozdravem Katka

Email: Benovakaterinaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2011 20:15:08, katka) Zkuste napsat přímo na ministerstvo školství a zeptat se jich jestli splnujete nebo ne potřebné podmínky abyste mohla chodit na kurz. Případně zkuste tam zajít na školu osobně a prodiskutovat svou situaci s někým adekvátním. Hodně štěstí:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2011 20:36:42, katka) ještě dodávám, že pro práci učitelky v mateřské škole je uznáván i obor speciální pedagogika.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2011 21:21:31, katka) jen ted si nejsem jistá, jestli to platí i pro normální školky nebo jen pro speciální školky pro dětí s nějakým zdr. postižením... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2011 07:59:24, Katka) Ano i u klasických Mš je uznáván obor Spec. Pedagogika. Na ministerstvo sem psala, je to více jak 2týdny a nikdo mi neodepsal. reagovat zde
        Email: BenovaKaterinaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2011 20:34:45, Elis) Já mám tedy speciální pedagogiku předškolního věku (Bc. studium), nemám problém s prací "normální" učitelky v klasické MŠ. Jinak nevím, jak moc jsi ochotná "opustit" Ostavu v rámci kombinovaného studia. Já jsem dojížděla (cca každých 14 dní - víkendy) cca 60 km. Zkusila bych případně přijímačky i na jiné VŠ, kde je možné studovat předškolní pedagogiku/ speciální pedagogigku předškolního věku, atd. Jinak další možností je studium na VOŠ podobného směru.
    Držím palce, ať to vyjde. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠ - obor český jazyk se zaměřením na vzdělání + speciální pedagogika se z. n. vz. - Informace o studiu
  2. Uznání vzdělání z VOŠ na VŠ - Ostatní
  3. celoživotní vzdělání - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.