poplatky za studium

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.01.2012 12:13:00, Jana, zhlédnuto: 302x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekUž podruhé jsem nastoupila na ZČU s tím, že ted studuju obor, který mě baví, bohužel jsem ael v prvním semsetru zjistila, že nemůžu svůj obor studovat dál protože jsem nesplnila jeden předmět v domnění že ho stačí splnit déle. Jenže ted nastává problém, já si samozřejmě můžu podat znovu přihlášku, ale to pro mě znamená třetí rok platit kolem 40 litrů a kde na to má student vzít? každej není bohatej aby si tohle mohl dovolit. Takže by mě zajímalo, zda na jiných vš po ČR jsou polatky stejné nebo je to různé podle toho jak si to určí škola a také by mě zajímalo, dybych se rozhodla jít teda na VOŠ místo na VŠ zda i tam platí to že musim platit pokud přesáhnu standartní dobu studia nebo to je u VOŠek jiný? tam se platí školné..plácnu třeba 4 litry..znamená to že platim pouze 4 litry a nic víc? takže ještě pro upřesnění, mám za sebou dva roky studia na vš celkem a zadarmo mám narék na 4, tzn. že už můžu studovat zadarmo pouze dva roky a mě zajímá zda se to týká i voš nbo jen vš.

Email: ch.r.girlseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2012 15:43:35, Radek) Ahoj.
    Je jasné že platit za rok 40 tis.Kč je docela drsné, to naprosto chápu tvé obavy. Ještě zkus počítat s možností, že by ses přihlásila na svůj oblíbený (ten stejný) obor, a zkusila si nechat nějaké předměty co nejvíc uznat, a studovala co nejvíc tak abys stihla dokončit studium dříve. Vím že stáhnout jeden rok není vůbec legrace, ale i kdyby půlrok tak je tam rozdíl 20 tis. Pozn. Je ještě možné si vzít studentskou půjčku, zeptej se v bance.. Nebo přímo se školou dohodnout nějaké splátky. Až bude zavedeno na školách školné, tak by stejně tento poplatek měl být dle všeho zrušen a už by to bylo jedno.
    Co se týče otázky na VOŠ. Školné u státních (resp. obecních) škol je skutečně kolem těch 4000 Kč/rok které uvádíš (horní limit je dána vyhláškou MŠMT 10/2005 Sb. (§ 14) - viz http://portal.gov.cz (nahoře v červeném menu "Zákony" a pak kliknout na modrou knížku a bude tam celý předpis v txt v aktuálním znění, stanovuje ho konkrétní škola sama, když je VOŠ soukromá, tak podle toho vypadá i školné, které je třeba těch 20 tis.za semestr.. Nemyslím že by tam u VOŠ bylo nějaké ustanovení o překročení doby studia že by se to zvyšovalo. Určitě se na VOŠ neuplatňuje to co jsi studovala na VŠ (zákon 461/2004 Sb. tzv. školský zákon). Je to ale určitý krok zpět. Protože na VOŠ se nedá navázat.. Ale pokud byl tvým konečným cílem Bc. tak to do určité míry může být náhrada. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2012 15:52:04, Radek) úplně jako první zkus požádat o nějakou výjimku.. dává se na studijním oddělení žádost o .... a studijní to pak dá proděkanovi pro pedag. činnost.. Napíšeš tam co jsi nesplnila za povinnost a něco na svou omluvu a že máš velký zájem na škole zůstat a uděláš maximum a co nejdříve (příští semestr?) budeš mít chybějící předmět hotový. I na veřejných VŠ se dá o tohle požádat ... zvlášť když je to jednou a jedná se o drobné nesplnění.. A pak pokračuješ ve studiu.. buď ti dají nějaké ultimátum co musíš splnit.. nebo normálně.. a prostě to uděláš v dalším semestru.A když to nepude tak uvažuj dál dle toho jak jsem psal. reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. poplatky - Ostatní
  2. Poplatky za další studium - Informace o studiu
  3. Poplatky za delší studium - Ostatní
  4. Poplatky za studium - Ostatní
  5. Poplatky za studium - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  6. Poplatky za studium - Informace o studiu
  7. Poplatky za studium další VŠ - Ostatní
  8. Poplatky - Ostatní
  9. Musím platit poplatky za studium, když jsem již neúspěšně studoval? - Informace o studiu
  10. dataz: Poplatky za VŠ - Vysoká škola polytechnická Jihlava

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.