UJAK - manažerská studia - řízení lidských zdrojů


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.01.2012 20:24:04, Edita, zhlédnuto: 6719x, reakcí celkem: 44Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
studujete někdo nebo jste studoval obor Manažerská studia - řízení lidských zdrojů na Univerzitě Komenského v Praze? Rozhoduji se, jestli si tam mám podat přihlášku. A ráda bych slyšela názor někoho, kdo to studuje nebo o tom má nějaké bližší informace.
Děkuji :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2012 10:24:41, Darina) Právě jsem dostudovala ŘLZ na UJAK-u a zároveň jsem studovala Učitelství odborných předmětů - obchod a služby na OU v Ostravě, v obou případech se jednalo o Mgr. studium, takže v rámci benchmarkingu mohu porovnávat. UJAK mi vyhovoval proto, že se tam studovalo v SO-NE. Na OU to bylo v týdnu, od zaměstnavatele jsem měla volno. Všude je to o lidech. Někdo je takový, někdo onaký. UJAK je poměrně dobrá škola, naučíš se tam, co potřebuješ. Pokud se jedná o tvé budoucí pracovní uplatnění, na jedné straně jsou vědomostní předpoklady a na straně druhé osobnostní předpoklady. Záleží na tobě, jak nabyté vědomosti budeš schopná tzv. "prodat na trhu práce". reagovat zde
    Email: DarinaTimkovaemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 19:59:36, Andrea) Pokud je však budeš mít vůbec šanci prodat. Vždycky když se hlásím na nějakou dobrou pozici tak mě nepozvou ani na ten ***ní pohovor hajz*ové!! Mám už fakt za to může právě tahle škola škola. UJAK je branej za odpad jako Plzen a některý další soukromý když zaměstnavateli přijde milion životopisů tak ty lidi s podřadnýma školama asi házej rovnou do koše nebo já už vážně nevím proč mě nikdy ani nepozvali do psí...!!!!. Před studiem na této škole musím proto hystericky varovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 22:03:20, znalec) Ano, je to tak. Onen často absurdní požadavek na VŠ vzdělání je často jen prvním filtrem. No a když díky aktivitám soukromých škol toto nefunguje, filtruje se i podle jména školy. Bohužel je to tak... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2013 20:58:54, Martina) Zdravím,

    tento obor na UJAKu jsem začala studovat od září - teď končím první semestr a jsem velice spokojená a mohu jedině doporučit.
    Profesoři (externisti z UK atd.) jsou velice vstřícní a přednášky jsou vedené opravdu moc dobře. Je skvělé, že jsou to profesionálové a opravdový odborníci a uvádějí dost často i příklady z praxe a ne jen drcení teorie. Studijní oddělení je taky ochotné a na všechny dotazy a připomínky reagují kladně a pomůžou.
    Materiály jsou snadno k dostání mimojiné přímo v UJAK knihovně.
    Samotné studium a obor mě opravdu baví a je to zajímavé studium (zaměření je především na psychologii a management - mluvím o předmětech v 1. ročníku).

    Takže za mě jen pozitivní reakce :)

    Hodně štěstí ve výběru VŠ ;)


    Martina reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2013 14:22:22, fůůůů) To vypadá na slušný PR, Martino. Všichni víme, jak neochotné studijní referentky jsou a jak neustále nikdo nic neví. Když už se tam jde člověk na něco optat, tak se setká s pěkným nakvašením.
      A s tímhle ekonomickým oborem jsou na škole lidi nejméně spokojeni, dostal výslednou známku v hlasování 2,75. Vzdělávání dospělých si vedlo třeba o více než půl stupně lépe.
      Do knihovny ani nidko nechodí, je to jen atrakce, že jsme univerzita a k tý to přece patří. Na netu máme na svým úložišti školy výcuců víc než jen haldy, máme tam i vypracované otázky k testům, které jsou pořád stejné, tak proč by se někdo namáhal a chodil do hnihovny? Tohle je vtip, kterej může brát vážně jen student 1. semestru. Studenti studium na týhle škole vesměs výsostně nenávidí a jsou rádi, když jsou na ně kladeny co možná nejmenší nároky, takže to jsou mé dosavadní zkušenosti. Studium připomíná spíš cirkus, pořád všude samá srandička a ejchuchcu, ale ve výsledku je mi do pláče, jak až pitomí studenti této školy jsou.
      Externisti z UK, těch je tam fakt málo a když už, tak se setkávám jen s rekacemi, že studium na UJAKu by zvládl i "cvičenej foxteriér" (slova jednoho z profesorů z UK na hodině)
      Či nás spíš berou jako cvičené opičky, nedivím se, většina ze studentů to stejně ani nechápe, a tak je pro studentku spíšlichotkou, když jí chce učitel zlepšit známku jen kvůli jejímu vzhledu.
      Tahle škola má dobrý reklamní oddělení, v metru, plakáty na tramvaji, v rádiu, všude slyšíte UJAK..., ale na slova o prestiži se může chytnout opravdu jen takový naivka jako jsem byl já. Mrzí mě to, protože jsem měl podstatně na víc, než na studium na tomto odpadním učilišti, jak se mu u studentů přezdívá. :/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2013 21:12:49, Anet) Ahoj, taky se chystám na UJAK na tenhle obor :) už jsem o tomhle oboru četla hodně, o dost negativních ale i dost pozitivních věcech tak stále váhám :) Přeci jenom, jde o spoustu peněz a hlavně zatím ani nevím, jak to funguje, když neuděláš zkoušku, kolik pak doplácíš a jestli vůbec něco doplácíš atd. :) Ale třeba se tam potkáme Jdeš na denní nebo na dálkově? reagovat zde
    Email: kaplanova.anetagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 21:45:36, Klárka) Musím svůj příspěvek vložit i do této diskuse. Opravdu se mi nelíbí co si lidi dovolují říkat k mé škole!
      UJAK je výborná škola. Jde vstříc i lidem co jsou na mateřské. Nastoupila jsem na prezenční formu a hned po mé žádosti o individuální studijní plán mi škola vyhověla. Mám dvojčata a bez vstřícnosti školy bych to nezvládla. Mám sice zdrávku,ale vybrat si vyhovující obor nebyl problém. Pokud máte problém s časem jistě UJAK přijde vhod, k plné spokojenosti. Zkoušela jsem to na UPOL a Muni...bavila jsem se s maminama na přijímačkách v Olomouci. Jedna mi poradila dát si přihlášku na UJAK, teď jsme spolužačky a podporujeme se :D ;);) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 13:29:56, Teta Filomína) Dovolují říkat? Vadí ti to? Tak to si teda zvykej! UJAK je sprostá dávačka, továrna na tituly, to se ale ví už řadu let. Jedinej důvod, proč už dávno není zavřenej, je jen ten, že jeho majitelé mají pevné vazby na ministerstvo. Jasně, prostě bys to jinde nezvládla, možná tě ani jinam nevzali, tak jsi šla, musela jít na UJAK. A jaká je další pointa tvého sdělení, teda kromě toho, že sama říkáš, že je to časově nenáročná škola? S09 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 15:04:49, Klárka) ...že je to prima třeba pro mámy na mateřské, které chtějí něco studovat a nemusí mít zrovna školu, kam se dostane (na obor) třeba jen 4% z celý ČR!!!! reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 15:27:55, Teta Filomína) A jaký to je obor, prosím tě? Pokud se nemýlím, tak jsou na UJAKu pedagogické a ekonomické obory + nějaké dramatické umění (kde nejsou zařazeny talentové zkoušky a obsah studia neodpovídá jeho cílům-zpráva AK).

            Na ekonomické obory: Když to vezmu v rámci Prahy a jen prestižní ekonomické instituce, tak na FPH a NF VŠE berou cca 25 %, na FFÚ VŠE cca 33 %, FMV VŠE (dle oboru-nejmín na mezinárodní obchod, nejvíc na cestovní ruch) celkově cca 40-45 % a na UK IES asi 45 %. Takže dostat se není nemožné, ještě před pár lety brali třeba jen jednoho z pěti (NF VŠE) až sedmi (FPH VŠE), ale tímhle rokem přišly populačně slabší ročníky, takže šance tu je=není to nemožné, pokud nejsi líná a hloupá. Pochopitelně, těžké je vydržet. VŠE ani UK nedává nic zadarmo a je to docela mlýnek na maso.

            V rámci pedagogické (UK) pak strašně záleží na oboru (největší zájem je o kombinaci ZSV a dějepis, nejmenší pak např. o matika-fyzika), ale i na UK máš v průměru šanci cca okolo 50-60 %. pochopitelně, to studium je hodně náročné, obzvláště některé vražedné kombinace typu cizí jazyk a k tomu třeba čeština.

            Takže, o jakých 4 % je řeč? Jasně, na soukromé berou všechny zájemce, to je obecně známý fakt. Ale víc mi vadí, že to studium je až obludným způsobem nenáročné a titul tu zde tak dostane téměř kdokoliv. S12
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 15:59:15, Inkvizitor) Tady si dovolím jen takovou malou vložku. Právě z důvodu odpadnosti studia na soukromých VŠ doporučuje např. prof. Hořeješí všem svým doktorandům, aby si udělali v zásadě zbytečný a nepotřebný malý doktorát. Mgr. si lze koupit, RNDr. (zatím) ne - a kontumačně se už také neudílí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2013 04:23:35, vikan) Ahoj Klárko,mám taky zdrávku a chtěla bych studovat manažerské studium jen nevím jestli se to dá zvládnout?Jak to zvládáš ty?Stále ještě váhám nad vzděláváním dospělých. reagovat zde
        Email: vikanseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2013 04:03:32, Klárka) Zvládám to bez obtíží:-), ale počítej s tím, že je to studium spíš jen tak pro titul, nic moc zvláštního ti to nedá a uplatnění v oboru asi taky nenajdeš, ale mě to prostě baví a se školou jsem spokojená, doma se s prckama aspon tak moc nenudím. Vzdělávání dospělých by mě nebavilo. Ale, pokud mám být úpřímná, mám bohatého manžela, který mě vždycky nějak uživí, takže se můžu vzdělávat i na škole, které se přezdívá učiliště, ale podle mě je to výborná škola, nároky na nás nejsou vysoké a to mi vyhovuje. :):):) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2013 08:14:50, vikan) Ahoj Klárko,děkuji ti za odpoveď:-))Já mám jen hrůzu z předmětů.S manželem jsme na tom stějně:-))) Jsi z Prahy?
            pokud by ti to nevadilo byla bych ráda kdyby jsi mi toho víc napsala třeba do mailu.Já furt váhám co zvolit.Jsem zdravotní sestra a myslela jsem že to řízení lid. zdrojů by bylo lepší.:(S15 reagovat zde
            Email: vikanseznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2013 21:29:21, Klárka) Ahoj Viky, nemáš zač Hrůzu neměj, normálně UJAk vystudovali i lidi, který na vš vůbec nemaj. Opravdu se půlka mých spolužáků nikdy vůbec neučila, a nic taky neumí, a prolezli s dvojkama... Ale počítej s tím, že učitelé z UK si nad náma pěkně mastěj ego. To, že to máme o poznání lehčí než studenti veřejnejch nám tak dávaj trochu sežrat. Ale to se dá přežít. Můj manžel je chirurg, takže o školách nemá moc páru a myslí si, že se na škole fakt nadřu, takže mě obduvuje, chtěla jsem se mu tím vzděláním trochu vyrovnat, ale ta nápln je prostě o pět tříd níž. :) Tak my sestry..., řízení lidských zdrojů je dobrý pro mě, protože mě to baví. Akle pokud se tím chceš živit, tak bych tenhle obor nedoporučovala, protože v konkurenci lidí z VŠE si pak opravdu ani neprdneš, pokud teda budeš chtít dělat lepší pozici. Na horší, na který se nikdo nehlásí, to bude ok. Vzdělávání dospělých nebo něco pedagogickýho by podle mě byla lepší volba pro uplatnění v oboru. To je můj názor. Ted jsem vytížená, to víš, prckové, starost o manžela..., ale předmětů na UJAku se opravdu neboj, udělali to tady i ti největší pitomci ze třídy. Přeju pěkné studium.:):) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2013 05:25:24, vikan) Ahoj Klárko,tak jdu do toho.Příští týden podám přihlášku.Manžel moc nadšený není,ale stejně ví,že si udělám co chciTak koukám,že jsme na tom obě stejně můj manžel je stomatolog.:)Přeji ti úspěšné studium a jen samou radost z dětí.:):) reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2013 00:26:34, Klárka) Moc děkuji:):) Tobě přeji to samé :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:02:18, Teta Filomína) A pokud bys nechtěla studovat prestižní ekonomické instituce, tak jsou i veřejné školy, kde máš jistotu přijetí i na ekonomický směr velmi vysokou. Např. VŠB-TUO, VŠPJ, UPa, VŠTEČB, TUL, UHK všude tady jsou ekonomické fakulty s šancí na přijetí (i v rámci odvolání) od 70 % do 85 %. Sice to nejsou tak prestižní instituce, ale jakákoli veřejná škola je pořád lepší než ta nejlepší soukromá. A dostat se není tak těžké, pro srovnání třeba na NF VŠE byl v roce 2009 a 2010 potřebný percentil 80 % a více, ale na ESF UPa či VŠB-TUO se lidi dostávali už i s percentilem okolo 20. Takže šance na nějakou veřejnou školu je!

    Jde tedy jen o mnohdy nesrovnatelně časově náročnější studium v případě veřejné školy v porovnání se soukromou ekonomickou školou. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:08:27, Teta Filomína) ...časově a intelektuálně náročnější studium reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:09:43, vítek) a co máš ty za školu? nějak jsem to přehlíd
      a nezapomínej, že je každýho volba, jestli jde na soukromou, někdo chce třeba právě soukromou
      švagr je polilista a na jiný soukromý vystudoval, díky tomu dostal vyšší plat - anosoukromá kvůli platu, ale taky se učil!
      někdy je soukromá lepší pro starší generaci (příklad švagra) - dálkové studium, ale ty pořád řešíš maturanty reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:12:10, vítek) ....policista...překlep reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:22:05, Teta Filomína) Ahoj Vítku..., ano, to je známé, že na UJAKu "studují" i prominentní pohlaváři z policejních sborů, i když švagr podle tvých slov studoval někde jinde. Moje známá taky studovala na UJAKu, protože chtěla zůstat na své pozici, dnes přicházejí ty různé zákony o úřednících, a tak musí mít skoro každý v policii či na úřadech výšku. Tak jdou na soukromé dávačky, kde si titul prostě zaplatí(vyplatí se jim to). Něco se tvůj švagr možná naučil, ale to "něco" se naučíš, i když otevřeš knížku a začneš číst, kvůli tomu nemusíš ještě vyhazovat za školné na nerespektované škole.;) Hele, dálkové studium nabízí třeba PEF ČZU, proč nešel třeba tam, pokud je z Prahy? Aha, musel by se učit na přijímačky, musel by se učit na zkoušky a bát se, aby je třeba vůbec udělal... :-) A jsme doma. ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:27:29, vítek) ty jsi tak sprostý, jsi jistě ve skutečnosti kluk
      svou vš jsi nenapsal
      a proč by člověk měl jezdil přes čr do školy když může jít na soukromou,když mu soukromá opravdu stačí? a kdo mluvil o Praze?
      urážej si svý příbuzný hlupáku reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:42:31, Teta Filomína) To je věta podmínková. Pokud... ;) (UJAK má nejvíce studentů právě v Praze) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:39:14, Teta Filomína) Sprostý? Tak zaprvé sprostá, když už ;) A zadruhé-kde vidíš tu sprostost? V tom, že říkám věci narovinu a nikomu tu nelžu? Vidím věci tak, jak jsou (a tak je taky říkám). Mou alma mater je UK IES, když tě to tak strašně zajímá.
    Ty nechápeš fakt, že soukromá škola není plnohodnotná vysoká, to je pak těžký s tebou vůbec o něčem diskutovat. Já jsem tu psala i o školách v menších městech. Pokud chceš mít vš 100 metrů od baráku, je to tvůj problém. ;)
    P.S. Je jasné, že mu to stačí, ale studiem na vš prokazuješ, bys měl/a prokazovat i jisté intelektuální dispozice, to ti nedochází? ;) No evidentně asi ne... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2013 02:12:21, Anse pán pekel) Souhlasím s Vámi. Pán asi jen nepochopil pointu věci. Pointou je, že dnes studuje vš 70 % ročníku. Když nakonec vš vystuduje více než 60 %, o čem to bude vypovídat? Že jsme geniální národ? Ne, jen o tom, že se ustoupilo od regulací ve školství a dnes téměř kdokoli zajde s oblákou na patřičná místa a založí si svoji vš, která mu bude slušně vynášet. (naše dvě soukromý univerzity UJAK a Všfs maj roční zisk snad skoro čtvrt miliardy Kč) Zpět k meritu věci: Vš bude mít 60 % populace, ale jak je to možné, když podle psychologů a psychiatrů má dispozice ke studiu na vš jen asi cca 30 % populace? No jasně, nároky na určitých školách šly rapidně dolů. Ale pak se musíme ptát..., proč vlastně máme tyto vš? Jejich absolventi beztak povětšinou nejsou kvalitní a v ekonomice pro ně místo není. Co tedy budou dělat? Budou dělat práci středoškoláků? A jaký tedy jejich studium mělo primární smysl, význam? Docela neefektivní mrhání prostředky, ne? Vyhazovat peníze za takovéto "rozšíření obzorů". Nj, některým se to vyplatí, dnes už nestudujou jen lidi z ročníku, ale dodělávaj si "výšky" i lidi ve středních letech, kteří by jinak nemohli vykonávat svoji pozici. Ale opět se dostáváme k oné primární otázce. Co vlastně člověk prokázal za (intelektuální) schopnosti, když vystudoval na vš, která je mnohdy ještě lehčí než kdejaká střední?? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2013 17:09:58, San Jose) Je to pár let, co se rozvolnil vysokoškolskej zákon, od tý doby vznikly další soukromý ekonomky. Třeba Vysoká škola aplikovaných ekonomických studií a velkááá spousta dalších. Je zajímavé, že se "to" téměř všechno pyšní ekonomickými názvy, ačkoli obsah studia je až tragikomický. Opravdu, jít na UJAK a podobné sra*ky studovat, to je dnes holá sebevražda. Doba se za chvíli změní (mám pocit, že už v eku i změnila) a ne každej diplom bude výnosnou investicí do vzdělání. A kdo by chtěl s diplomem skončit jako společnice v nevěstinci či kopat kanály? :( reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2013 07:56:44, Mili) Já radši půjdu na soukromou, protože jsem se nedostala na státní a nevím co teď dělat. To je snad možnost, ne? Když mám na to zaplatit si dva semestry, pořád lepší než jít na pracák. Dobře, jdu na soukromou a bude to volný "studium", ale mě to vyhovuje. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2013 11:58:18, San Jose) Tak jdi na veřejnou, kde vypisujou 2. kolo, pokud chceš jen přečkat 1 rok. Na soukromou nechod, jsou to jen zbytečně vyhozený peníze z okna, to už radši makej někde třeba v KFC a připravuj se na přijímací zkoušky za rok, at už je uděláš. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2013 14:39:23, Mili) Jenže já jsem z okresního města, kde kupodivu nemáme KFC,ale sídlí tu 3 soukromý vejšky :D To je bomba :D Nezaměstnanost veliká, brigády ze známosti...možná v kuchyni mytí nádobí...a to mi jako praxe nebo dobrá práce na rok nepřipadá. Kdybych chtěla něco lepšího, musím se přestěhovat do většího města a platit rok bydlení. Finančně mi pořád líp vychází nějaká soukromá... S14 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2013 13:56:27, Inkvizitor) První rok po maturitě bys snad měla mít status studenta i na full-time přípravném kurzu. I když o takových institucích nemám valného mínění, tak jsou to rozhodně lépe investované prostředky než předstírání vysokoškolského studia na pomocné vysoké škole. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2013 16:16:00, Tom) Jaké předměty jsou v tomto oboru? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2013 11:44:52, Nikol) Prosím, prosím, je tu někdo, kdo dokončil studium na Ujaku na oboru řízení lidských zdrojů a byl by ochoten poskytnou vypracované otázky ke státnicím???
    Moc děkuji za odpověď reagovat zde
    Email: Nikolka05seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.10.2013 13:55:59, Renča) Já. Ale už nemám zeptej se na facebookoví skupině tam jsou. Přípravou na státnice jsem ztrávila asi necelý týden bylo to lehké neboj se. To kamarádka na Všmie se zapotila mnohem víc tam mají prý státnice těžké jako na veřejnejch školách takže jim to nedávají jen tak.
      Moje doporučení zpočívá v tom abys pořád něco mluvila pak se komise vůbec neptá a po pěti minutách mě zastavily a bylo to za mnou díky všem bohům. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.12.2013 16:25:48, Rychlárota) UJAKu se přezdívá učiliště. A to zcela oprávněně, zkoušky jsou oproti veřejné škole naprosto triviální a studium nepraktické. A nic na tom nezmění fakt, že se tu určití jedinci snaží přesvědčovat zejména sami sebe, že neudělali chybu, protože ji evidentně udělali. Ale většině je to stejně jedno, jdou na UJAK, protože jinde by prostě nevystudovali, potažmo by se jinam ani nedostali. Nemáme tu jazyky, do školy chodit téměř nemusíme, zkoušky jsou trivíální-staší den až dva učení. Jak nám omílal jeden učitel z UK, tak zkoušky na UJAKu dá i cvičenej foxteriér. Na zkouškách se jinak vesele opisuje a lidé odcházejí ze tříd, na zkoušky literaturu číst opravdu nemusíte-na netu máme výcucy na pár stran..., na nejtěžší zkoušku jsem se učila jeden víkend. Mám srovnání z bakaláře z veřejné školy v podobném oboru a UJAK je prostě továrna na tituly. Je mi líto, ale je to tak. A proč to píšu? Protože lituji vyhozených 100 tisíc. Docela jsem se styděla, co to se mnou rok co rok sedávalo v lavici za individua, která procházela i s naprosto mizernými, tedy spíš tragickými znalostmi. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2014 10:15:19, Lenka) Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda na UJAKu vyučuje prof. Milena Grusová (Havlíková) nebo tam nějak působí v současné době? Nevíte někdo prosím? Je to důležité pro rozhodování, zda na tuto školu půjdu či nikoliv. S04 Předem moc děkuji za odpověď Lenča reagovat zde
    Email: lenickalenkuseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2014 18:38:30, Zuza) Zdravím, ráda bych tento rok začala studovat na Ujak manažerská studia, jelikož jsem pracovně hodně vytížená, tak mi tato škola vyhovuje, právě tím, že se vyučuje so+ne. Bohužel, recenze na tuto školu nejsou nejlepší, ale v dnešní době mít pouze titul DiS. (jako mám já) je velice málo. Pracuji 3 roky na pozicích, kde řeším problémy a mám na starost malý tým lidí. Pořád se setkávám s tím, že nemám vysokou školu a pokud chci jít dál, měla bych ji dodělat. Opravdu je tato škola takové odpadiště, jak tady hodně lidí píše? Pokud by měl někdo bližší informace, rady a zkušenosti napište. Díky za názory :) reagovat zde
    Email: zuzana.satavovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2014 11:03:33, Alenka) Ahoj tento obor jsem na UJAKU vystudovala. A na pohovoru mi už dokonce řekli, že manažera k odvozu popelnic opravdu nehledají. Asi takovou má naše škola pověst není považována asi za vysokou. Kdybych to věděla tak bych nevyhazovala peníze. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2014 11:39:31, Zuza) Tak to mě mrzí, není zrovna solidní jednání od firmy, že tě takto zavrhnou. Někteří z nás si nemůžou dovolit chodit na státní školy dálkově, především pro rozvrh škol (pátky musím chodit do práce, nemůžu se věnovat studiu). Nenech se odradit od špatné zkušenosti, hodnotit a přijímat by měli člověka a ne vystudovanou školu. Konkurence na trhu práce je veliká, ale šikovný člověk se stejně neztratí ;) reagovat zde
        Email: zuzana.satavovaseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2014 12:56:59, Honza) Myslíš veřejnou školu, ne? Státní jsou v ČR jen dvě. Proč to pořád studenti a uchazeči soukromek nechápou.... Jinak v ČR jsou i veejné školy s dálkovou docházkou v sobotu. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2014 15:13:46, Inkvizitor) To je naopak velmi seriózní jednání od firmy, protože uchazeči zrovna jasně vysvětlí důvod, proč je nezajímá. Dále nemáš pravdu ani v tom, že by měli hodnotit člověka a nikoliv vystudovanou školu. Vystudovaná škola totiž o člověku hodně vypovídá. Pokud někdo vystuduje dejme tomu matematiku, asi nebude nejlepším uchazečem na post mluvčího; naopak klasický filolog se nebude hodit na pozici účetního. No a pokud někdo "vystuduje" školu, kde nemusí projevovat nějaké studijní úsilí, kde si skutečně "koupí titul", tak každý soudný personalista takového člověka uloží v předběžném pořadí hodně nízko, v řadě případů rovnou do koše. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2014 15:26:35, Inkvizitor) Máš pravdu, že na veřejných vysokých školách je kombinované studium často organizováno dosti nevhodným způsobem. Důvod je prostý - uchazečů se najde poměrně dost a organizace v pracovní dny je levnější v tom, že vyučujícím není třeba platit víc než za výuku v prezenčním studiu. A to jsou soustředění v týdnu ještě tou lepší variantou, některé školy mají dokonce "výuku po domluvě" - a teprve po druhém semestru student zjistí, že najednou musí do školy 2x týdně... Problematičnost takového studia vedla k tomu, že některé školy dokonce od kombinovaného studia ustupují (např. odborné studium na MFF UK).

      Nemáš ale pravdu v tom, že by bylo kombinované studium takhle špatně realizováno vždy, naštěstí je poměrně dost vysokých škol, kde je dostatek lidí přemýšlejících, takže je kombinované studium skutečně organizováno tak, aby bylo možné studovat při práci. Namátkou je takové studium na následujících školách:
      * FIT ČVUT: vybrané obory podle zájmu, soboty, jen Bc., Ing. neplánují
      * VŠCHT: cvičení dobrovolná, laboratoře v blocích (imho momentálně doplňují některé obory)
      * PřF MU (geologie): víkendová soustředění
      * FF MU (filozofie): údajně skutečně studium "na dálku", pravidelné zasílání seminárních prací
      * FEKT VUT: dvě soboty v měsíci, nutné jsou jen ty laboratorní, ale musí se průběžně odevzdávat domácí úkoly
      * PřF OSU (aplikovaná informatika): Bc., deklarované jako plně distanční studium

      Navíc řada oborů je akreditována v kombinované formě, studium se otevírá, ale rozvrhy nejsou nijak prezentovány. Takže to je místo, kde bys měla napsat dotaz příslušnému pracovníkovi (garant oboru, vedoucí katedry,...).

      Tohle všechno má ale jednu "nevýhodu": Není to zadarmo, student se musí průběžně učit. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2014 17:52:14, Lilianek) A já bych doplnil, že kombinovaně lze studovat i něco jednoduššího - třeba média na FSV UK, taky je dělám při práci.
        Kupovat si titul na soukromce, tím člověk jasně signalizuje, že jeho produktivita bude nízká-firma si ho nevybere. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. UJAK (obor: Manažerská studia - řízení lidských zdrojů) - Ostatní
  2. Rozvoj lidských zdrojů - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.
  3. Informace o oboru: Manažerská studia - řízení lidských zdrojů - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  4. UJAK - studium Manažerská studia - Řízení lidských zdrojí - od 2014 kombinovaná forma - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  5. obor Ekonomika řízení lidských zdrojů - Univerzita obrany v Brně
  6. Manazerska stuia-rizeni lidskych zdroju - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  7. UJAK - Ostatní
  8. UJAK - Ostatní
  9. Přijímací řízení - Mediální studia - Univerzita Karlova
  10. Předměty Manažerská studia - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.