Soukrome skoly v cele s MUP


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.02.2012 13:40:18, Aladin Mia, zhlédnuto: 1029x, reakcí celkem: 18Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekCo je mozne si myslet o soukormych skolach? Na to lze nalezt odpoved zde:

http://www.lidovky.cz/ln-infografika.asp?grafika=kdo-studoval-na-mu-zadarmo&section=3

a tohle doporucuju docist do konce:
http://www.lidovky.cz/rektor-metropolitni-univerzity-asztalos-hovoril-o-benesove-pt8-/ln_domov.asp?c=A120219_181 420_ln_domov_sk

Tak to je sila... On proste priznava, ze se tam snizuji naroky, jen aby to studenti udelali a dali jim prachy. To je fakt hnus.


  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 13:53:17, Petr) O MUP se to vědělo dávno. Já mám soukromou školu (IT - takže žádní úředníci a modelky), na státní jsem to ani nezkoušel, protože jsem od maturity pracoval.
    A z mých kolegů ze střední školy jsem jediný, kdo má nad 40k čistéh měsíčně.
    Je to o přístupu, kdo chce, naučí se, bohužel u okecávacích oborů často projdou i ti, co na to nemají.. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 14:03:11, Franta Novy) Ja sem z Prahy a tady se tomu nikdo nedivi, letos se hlasim na vejsku, takze shanim informace, ale o "kvalite" soukromych skol tu nikdo nepochybuje:). Takze si tipnu ze Aladin je ze vsi tedy z venkova mimo Prahu. Takze na IT zkusim CVUT, ted je tam nova informatika tak uvidim. Kdybych mel na vic tak jdu na matfyz ale jde tam od nas ze tridy jedna bedna takze sem pochopil na co mam a na co ne. ***y je ze kdyz dneska nemas diplom z nejaky dobry vejsky tak je to jen car papiru.

      Mimochodem 40000 muze brat i kdejaka ***. O tom to neni. Pri studiu mas dokazat, jak ti to pali. Tech 40000 nemusi brat ani docent na CVUT, kdyz nepodnika ale i tak si dovolim tvrdit, ze mu to pali vic:) nez ty kurve. Dneska proste financni ohodnoceni nic moc nerika o tom, co clovek umi a jak je inteligentni. Staci prijit s nejakou ***osti na trh a muzes vydelat velmi rychle (napriklad v alternativni medicine). reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 14:07:19, Petr) No, já pracuju v IT jako normální zaměstnanec, u podnikání ti je titul k ničemu. Já osobně studoval proto, že mě zajímala teorie k tomu, co dělám.
        Není pravda, že dneska jde o titul - jde především o praxi. Je ale pravda, že u absolventů bez praxe dá většina firem přednost tomu, kdo jde ze státní školy.. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 14:09:16, lol) Lol zkus prijit na trh s necim co ti vynese takovy prachy v dnesni dobe kdyz je to tak snadnz :DD reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 20:32:46, Péťa) Ježiš, jestli se to vědělo, tak proč se o tom někde nepíše? Co mi mimopražský jak to máme asi vědět?Chtěla jsem tam nastoupit, ale neudělám to. Prosím, pište ještě další zkušenosti s takovými školami, aby do takové instituce člověk nespadl. Co pak dělat s takovým diplomem? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2012 16:55:23, Lucik) Ahoj, ráda bych reagovala na tuto debatu. Studuji MUP! A opravdu u nás učí jen velmi chytří lidé, Drulák, Just, Romancov, mohla bych pokračovat dál a dál. Zkrátka ti nejznámější politologové a nejen ti. To co je tu napsáno je fakt ***ost. Nikdy jsem neměla zkoušku zadarmo, prostě se to musíte vše naučit a myslíte,že kdyby to byla tak špatná škola,že by na MUP vyučovalo tolik špiček v oboru? Mám spolužáky u kterých rodiče jsou lékaři nebo právnící, věřím,že nechtějí mít děti na špatné škole! Škola to rozhodně špatná není, i učitelé jsou skvělí, to co se děje nahoře o tom už studenti nic neví... reagovat zde
    Email: lalaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2012 18:33:08, Joe) Já už tyhlety drby ani neberu vážně. Zejména v tomto diskuzním foru. Většina lidí, co tu něco pomlouvá má informace typu "jedna paní povídala". Na tom bych si nikdy nedovolil stavět kritiku.

    Každý soudný člověk, co četl celou "známou" kauzu z Lidovek musí uznat, že je to bohulibý bulvár a senzacechtivost. Naprosto chybí fakta. Jen proto, že se někdo s někým někdy někde setkal z něj dělá zlosina a tvůrce spikleneckých teorií (Klausová s Benešovou)? Investigativní novinařina jakoby dávno vyhynula. Nikdo se neptá "proč?", ale současný český bulvár jen vaří z vody a předkládá nám každodenní nastavovanou kaši, jinak by neměl totiž o čem psát.

    Ať se dělo cokoliv, mohu vás ujistit, že se to kvality výuky naprosto nedotklo. Pí Benešová nezodpovídala za faktické fungování výuky a ani z jejího postu do tohoto zasahovat nemohla. Každý, kdo zná fungování VŠ, tak ví, že tuto část řídí rektor. Naopak si myslím, že za poslední roky jde MUP nahoru a stává se nejlepší soukromou VŠ u nás(rozvoj nových oborů a příchod nových úzce zaměřených odborníků) a vážně by mě zajímalo i srovnání s jinými veřejnými VŠ.

    Kritikům MUP a jiných VŠ bych chtěl jen doporučit, aby se podívali na stav současných veřejných VŠ. Viz právnická fakulta v Plzni (očividně neprávem a za podivných okolností získané diplomy našich politiků nikomu nevadí). Soukromé školy jsou kritizovány za to, že nabírají studenty bez selekce. Veřejné školy, ale dělají totéž. Se slábnoucími ročníky se snižují počty studentů a tak každým rokem padají kritéria pro přijetí níž a níž, jen proto aby školy naplnily kapacity a dosáhly na příspěvky od státu.

    Ve finále stejně platí, že v ČR nerozhoduje o výstupu (studentovi) instituce kde studoval, ale student samotný. Jestli někdo nechce, tak se nic nenaučí. Navíc velká část českých vyučujících stále praktikuje systém "hlavně ať to umí na zkoušku/státnice a pak je to jedno". Málokdo si troufne rozvíjet u studentů kreativní myšlení, improvizaci a podobně (ale to platí o českém školství obecně a nejen o VŠ). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2012 08:16:11, Gaba2) Jsi mimo misu. O usnadnovani studia mluvil prave byvaly rektor a take zakladatel te "univerzity", nikoli pani reditelka!!! Radeji si to precti.

      A reditel ci kvestor samozrejme ma paky na omezeni rektora a vyucujicich, a to ty nejucinnejsi, tedy financni. Pokud reditel rozhoduje o platech a dalsich financnich zalezitostech, tak je akademicka sfera bezmocna a rektor se muze jit "klouzat". reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2012 17:01:54, Joe) Možná kdyby link fungoval, tak bych si to přečetl. "Finanční páky" možná existují, ale uvědom si dnešní konkurenci vysokých škol. Pokud hodně omezíš vyučující, tak se ti jednoduše seberou a půjdou přednášet jinam. Můžeš mi tedy vysvětlit proč nikdo neobvinil z protiprávního jednání někoho jiného z Univerzity?

        Mimoto, v prvním odkazu je uvedeno doslovně: "Anna Benešová byla odsouzena za to, že na škole, která je obecně prospěšnou společností, nechala bezplatně studovat ..." Nic víc ;)

        Psal jsem, že ředitelka (pokud vím, tak v době prvního obvinění ještě nebyla kvestorkou) nemá možnost fakticky zasahovat do formy výuky. Nikde nepadlo žádné obvinění, že by ze své funkce snad tlačila na někoho, aby usnadnil studium/pustil někoho u zkoušky. Takhle to na MUP opravdu nefunguje a navíc je to dost velká fabulace. Můžu se zeptat jaké zkušenosti máš s touto institucí? Zdali máš informace jen z novin nebo sledováním "televize" zNova? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2012 12:26:07, Mareš) Chápu, že se snažíte (studenti soukromých českých vš) obhajovat prakticky neobhajitelné. Sama praxe si Vás utřídí tak, jako tomu je už léta na západě. Tam je spousta vš učňáků pro slabší a skutečně funkční vš. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2012 14:31:26, Joe) Nevím co je na tom neobhajitelné? Bohužel hodně kritiků je zde poznamenáno předsudky, aniž by si něco zjistili sami. Samé drby apod. Vážně by mě zajímalo, jaký vliv může mít celá kauza na kvalitu výuky? To mi tu ještě nikdo nevysvětlil (nejspíš, protože nemají žádné zkušenosti s výukou na Univerzitě).

            Nevím proč zde hovoříte o západě? U nás se žádná instituce nedá srovnávat s prestižními západními instituty. To si myslíte, že na naše "prestižní" školy chodí jen elita? Opravdu jste tak naivní, nebo jste podlehl něčí aureole. Opakuji, že v největší míře o výsledku rozhoduje sám student (resp. jeho snaha, osobnost, talent, ...). Oxfordy, Cambridge, Yale u nás nejsou, aby ti co dostudují vycházeli s puncem, který zaručuje nepopiratelnou kvalitu. Dokud se bude naše kompletní školství spíše provozovat systémem "biflování" a nebude rozvíjet kreativní myšlení a přemýšlení o problémech, mentorování ze strany vyučujících, tak se nic nezmění. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2012 16:27:56, Mareš2) Potrefená husa :-)))) A co třeba VŠCHT, ČVUT nebo LF UK. Tohle jsou univerzity! reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2012 20:04:37, dan) tak je zajimavy, ze treba na MUP a ostatni soukromy skoly chodi sami modelky a zname osobnosti, proc asi? protoze ten titul maji vicemene zadarmo.. Na VSE by se asi ani dostali, tak si zaplati par desitek tisic na soukrome skole, coz pro jejich penezky neni vubec zadna zatez a pak muzou machrovat v ruznych clancich na netu a casopisech, ze studovali diplomacii a podobny sracky, ktery jim v zivote sou stejne uplne na ho... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2012 11:49:04, Joe) "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde." Dane, jen potvrzuješ mou tezi o předsudcích. Na základě čeho jsi tohle vydedukoval? Já jsem se tam s žádnou celebritou ještě nepotkal, ale nepopírám, že existuje možnost jejich studia na MUP. Chceš mi říct, že na jiných školách celebrity nestudují? Chceš říct, že existuje příměr - celebrita automaticky rovná se ***ec? Měl by jsi přestat číst bulvár. Ať si každý studuje to, co ho zajímá a baví. Možná, že je to pro tebe "uplne na ho..." Pro dalšího je "uplne na ho..." studovat moderní umění, architekturu, dějiny nebo metalurgii.

                To Mareš: porovnávejte příště techniky s technikama, lékařské fakulty ... Rozhodně nechci tvrdošíjně tvrdit, že je na MUP všechno ideální. To není, ale za kvalitou výuky si stojím. Nikdo z vás mi tu ještě nedokázal, jak celá kauza poznamenala kvalitu výuky. Nejspíš je to tím, že o tom vůbec nic nevíte.

                ČVUT dostalo v roce 2010 pokutu od ÚOHS za chybné výběrové řízení. Dá se z toho usuzovat, že je zde korupční bujení a celá kvalita výuky za nic nestojí? Asi těžko. Na VŠCHT vystudoval náš současný ministr financí, který je podle mnohých Čechů ... (každý si doplní, co chce) a proč je chemik ministrem financí? Vyplývá z toho, že celá VŠCHT produkuje absolventy, kteří tuto školu dělají jen kvůli diplomu? ***ost. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2012 13:20:41, jíťa) Když jsi tam nepotkal žádný celebrity jako Ochotskou, nebo Kuchařovou atd.. Tak to jen potvrzuje, že si zaplatí školný, a jdou si tam až jen pro ten titul :D reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2012 13:35:26, Joe) Studuje tam 5500 studentů. Myslíš si, že se všichni znají??? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2012 16:25:47, Karolína) To nevím, kde se berou takové názory pořád. Je mi 20 let. Od svých 15 jsem si prošla různými pozicemi - obchodní asistentka (jednodušše prodavačka), promotérka, vedoucí na táboře, balila jsem sušenky a já nevím, co všechno. V 18 jsem se dostala do jedné známé firmy, kde jsem vydělávala 25 000 hrubého a to jsem pracovala 15hodin/týdně. Udělala jsem maturitu a přihlásila se na VŠ a to soukromou, která každý rok koná pracovní příležitosti, a tak jsem se přihlásila tam, co mě zaujalo... No a vyhrála... Přede mnou byli lidi z VŠE, UK... A já tu práci získala nejen díky škole, ale kvůli tomu, že jsem makala. Můj přítel třeba studuje ČVUT, je nehorázně chytrý a dělá už od sých 17 let brigádně ještě automechanika... Šel na konkurz do své vysněné práce a dostal se... Z 250 uchazečů vybrali jeho, jelikož krom ČVUT měl praxi a věděl, jak vše funguje... Nyní programuje motory, a ikdyž již pracoval v tom programátorským systému již na ČVUT, musel se toho dost doučit... Jednodušše škola prostě jen nestačí... Soukromá nebo nesoukromá... Lidi se musí snažit a překousnout něco, aby dostali tam, kam chtějí... :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2012 17:02:57, wtf) ty budes zrejme uuuuuuzasna, ze ses z prodavacky vysvihla na pozici za 25000 za 15hod/tydne a navic mas i uzasnyho pritele, to ti tak zerem.. bez si dodelat vyucni list a nemachruj tu reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Soukrome skoly propadly - Informace o studiu
  2. Student soukrome skoly se projevil - to je UCHO! - Informace o studiu
  3. Soukromé školy - Ostatní
  4. Studium soukromé školy - Výběr vysoké školy
  5. ze soukromé školy s titulem Bc. na Mgr. UK - Univerzita Karlova
  6. Vysoká úmrtnost této školy - Ostatní
  7. Přechod ze soukromé školy na státní - Informace o studiu
  8. SOUKROMÉ EKONOMICKÉ ŠKOLY - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. Přestup ze soukromé školy - Policejní akademie České republiky
  10. anglické soukromé vysoké školy - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.