Vysoká škola kreativní komunikace
Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Navigace.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College – 3 roky po sobě nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Pracuješ při studiu?

Částečně (32%)

Na plný úvazek (33%)

Nepracuji (33%)

Celkový počet odpovědí: 1802.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
5 + 2 = 
Zpětné odkazy.
Reklama.

účtování 461 dlouhodobý úvěr - běžný x úvěrový účet

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.02.2012 07:40:58, Radka, shlédnuto: 2226x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekProsím o pomoc. Mám výpis z běžného a úvěrového účtu. Jak zaúčtovat odchozí platbu (splátku úvěru) z běžného účtu a zároveň příchozí platbu (splátku úvěru) na úvěrový účet. Potřebuji účtovaní na každém účtu zvlášť, ne zkrácený zápis 461/221. Děkuji

Email: radkakubatovavolnycz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2012 12:25:32, Radek) Tak to bych asi zaúčtoval přes účet peníze na cestě..
    Výpis z běž účtu (úbytek peněz použitých na splacení úvěru):
    261/221
    Výpis z úvěrového účtu (splacení úvěru):
    461/261
    reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2012 06:35:11, Radka) Moc děkuju. Hezký den reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2012 06:34:17, Radka) Děkuju moc. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.04.2012 13:24:04, Andrea) Ahoj, prosím o radu, nejsem si úplně jistá s jednou věcí, tak se prostě raději zeptám, za to nic nedám, i když je to pro někoho ***ost :), předem děkuji.
    Zda v níže uvedeném příkladu potřebuji k účtování také účet 261 Peníze na cestě a jak to tedy potom bude, postup mám, ale je bez 261?
    Příklad:
    1. Mám úvěr na BÚ - mám výpis z BÚ a z úvěrového účtu taky.
    2. Zaplatila jsem úrok z úvěru - výpis z BÚ
    3. zaplatila jsem splátku - mám výpis z BÚ a výpis z úvěr.účtu taky
    4. zaplatila jsem úrok z úvěru - zase mám výpis z BÚ
    Provedla jsem to takto, ale zde si právě nejsem jistá jak je to s tou 261??
    MD / D
    1. 221/231
    2. 562/221
    3. 231/221
    4. 562/221
    reagovat zde
    Email: andy.krcseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2012 16:29:19, Radek) Ahoj Andreo.
      No, je to takové zjednodušené, ale dělá se to taky. Důležitý je výsledek, a ty účty 261 by se ti stejně vyrušily a byly by nakonec nulové, tak se vlastně nic neděje. Je to dobře. V praxi, kde každá operace má své doklady by se k tomu případu (221/231) přiložily oba doklady, a je taky důležité že oba doklady uvádějí stejnou částku.. ale to by měly mít :)
      V účetním programu bys s tím možná měla problémy, protože tam zpravidla můžeš zadat jen jeden "doklad" na základě kterého účtuješ. Ale prostě by sis vybrala výpis z běžného účtu a bylo by.
      ;) reagovat zde
      Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. EVERY DAY PROFIT FROM FOREX!!! 100 USD ZA LIVE ÚČET - Brigády
  2. Studentský úvěr/půjčka - Ostatní
  3. studentský účet - Ostatní
  4. NEZTRÁCEJ ČAS S FACEBOOKEM - DÁM TI NA TVŮJ ÚČET 20 USD!!! - Brigády

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

Souhlasím s pravidly uvedenými níže.

Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.

Pravidla zobrazení

1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 09.12.2016 23:27:40.