Příjímačky na FMV-VŠE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.06.2012 13:56:19, Ludek, zhlédnuto: 4473x, reakcí celkem: 31Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravim

rad bych se zeptal jestli nemate nekdo zkusenosti s prijimackami na tuto fakutltu protoze v lonskem roce bylo na jazyky udajne 60 minut a na matiku 75 min ale v pozvance co mi prisla je uvedeno na jazyky pouze 35 min , matematika 60min. Navic ma byt test provaden jakousi elektronickou formou a ztoho nejsem vubec moudry...... znamena to tedy ze otazky pujdou jedna po druhe a uz se k nim nebude mozne vracet ? jako napr u ridicaku nebo bude proste jen zakrtavaci pole na vysledky podobne jako na papire. A je ke zkousce povolen aspon list papiru na vypocty kdyz se to ma delat cele elektronicky ?!!S05S15

Email: ludekjanecekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2012 09:41:36, Verča) Mám úpně stejný problém :D Zítra tam jedu na zkoušky a jsem trochu zmatená z toho, že to má být elektronickou formou :( Měsíc jsem se připravovala na testy, které jsem si kdysi stáhla z jejich stránek a měla jsem z toho dobrý pocit, že jsem se matiku konečně za čtyři roky na učila, ale mám taková pocit, že mi to bylo k ničemu, když to bude elektronickou formou. Nevím, co jsi mám pod tím přesně představit. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2012 23:51:29, Anička) Je a prosímtě nemohla bys sem pak napsat, jak to probíhalo? Já tam jdu právě v pátek a uplně se děsim, co to dělaj za změn a co se bude dít, Dííky moc ;)) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2012 13:42:09, Ludek) Takze tady par mych postrehu z prijimacek :
        1. Na prijimackach bylo opravdu neuveritelne mnozstvi lidi samotna budova ma nekolik pater ( tipuji 5) a uplne vsude sedeli lide ruzne na chodbach , na schodech ruzne po zidlich..... Vetsinou same holky pro me jako kluka naprosto necekana a velice potesujici zprava (jestli jsem zahledl dohromady 30 kluku tak je to moc ) vsichni byli hrozne nervozni nekdo i brecel ... tydle lidi fakt nechapu dyt je to v podstate jen vetsi pisemka

        2. Ted k samotnym testum
        - testove ulohy byly naprosto shodne s temi jez byly v ukazkovych testech - drive byly cele sbirky ke stazeni na strankach VSE ted uz tam je od kazdeho pouze jeden od kazdeho
        -cely test se dela na pocitaci ktery je pripojen k lokalni siti kazdy uchazec ma sve jedinecne cislo pod kterym se prihlasi do systemu a dostane SVUJ JEDINECNY TEST - takze kdyby nekdo chtel zkouset opisovat tak ma smulu :D
        - testy si spoustite sami kliknutim pote se vam teprve spusti casovy limit takze no stress
        - je mene otazek ! - matematika 12 - po 130 a 60 bodech, jazyky 40 po 25 bodech celkem je tedy mozne dostat 1000 bodu z kazdeho predmetu- trochu me to znervoznilo protoze sem neustale hledal ten zbytek (puvodne melo byt 15 a 50 :D)- jinak casovy limit je zcela dostatecny - matiku jsem mel hotovu za 15 minut a jazyky asi za necelych 20 i s kontrolou =D
        - v testove aplikaci vam bezi odpocet , je v ni kompletni zadani otazky a pod ni vzdycky 5 moznosti ktere mysi zaskrtnete, mezi otazkami je mozne libovolne listovat a prechazet, protoze vsechny se nachazi na 1 "listu"

        3. Sve vysledky jsem se dovedel okmazite po dokonceni posledniho testu - ale to jsetli jsem prijiat ci nikoliv zatim nevim nekdo rikal ze by to melo byt zname 22.cervna tak nevim, ja jsem to asi preslechl :D

        Jinak jsem se hlasil na diplomacii a anglictina 875 nemcina 925 a matika 870 celkem tedy 2670/3000 bodu tak snad mi to bude stacit =)

        Preju ti hodne stesti s prijimackama !!

        EDIT : malem bych zapomel - k matematice dostane jeden papir formatu A3 na psani a A4 z obou stran potistenou se vsemi vzorci a pouckami k prikladum ktere jsou v testu , takze je staci akorat spravne aplikovat .. =) uplna pohoda
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2012 14:32:22, Anička) Děkuju moc za vyčerpávající odpověď ;) Jinak já mám 2235 na MO a vůbec netušim, jestli to stačí. Co myslíte? Vezmou mě? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 11:34:41, Martina) Ahoj jsem na tom podobně mam 2185 a hlásila jsem se na podnikání právo. Myslím si spis že to nestačí :( nemáte prosím někdo tušení, jak velka šance je na odvoláni? Děkuji reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 11:42:48, Anička) No já si pořád říkám, že když je to na ten Mezinárodní obchod, tak by to vyjít mohlo, berou nás sice jen 450, ale pořád je to relativně dost. Stejně záleží na tom, kdo to jak napsal, doufám, že ty jazykáři šli na Diplomacii a nechali Mezinárodní obchod pro takový jako já :D Na podnikání a právo ty hranice vůbec netuším, ale tak hele naděje umírá poslední :) stejně je hrozný, jak nás napínají .... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 12:14:02, Martina) Tahle škola je můj sen, takže budu muset doufat:(. No nás berou myslím asi 200, ale zas se sem hlásí nejméně lidi, všichni touží po MO. Napínaji nás slusně to je fakt:D reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 14:31:46, Anička) Hele ale já si na druhou stranu myslím, že ta hranice nad 2000 jít nemůže ... jako ted jsou poměrně slabý ročníky a doufám, že i hloupější lidi :D :D, jinak jsem slušně v háji, sice jsem se dostala na podniko, ale přesně já sem taky moc chci a jestli to nevyjde asi budu ze sebe hodně zklamaná, před rokem by to bohatě stačilo a teď?? :( reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 15:35:20, Martina) Počkáme a budeme doufat, že budem jednou spolužačky;) ono nám stejně nic jiného nezbyde:D i já spoléham na nás poměrně slabý ročník a snižující se úroveň školství, jistě že tam budou nadprůměrně chytří, ale většina bude stejne průměrná jako jsme my;) chce to optimismus. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 18:17:22, Lenka) Ahojky, taky se hlásím na právo a podnikání, ale z testů jsem dostala 2075 bodů, takže taky doufám a jsem strašně nervózní, jestli to bude stačit.. Stále si říkám, že ta minimálně hranice snad nepřesáhne 2000 bodů, tak uvidíme, jestli to vyjde, páč bych na téhle fakultě chtěla studovat :)) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 18:55:07, Martina) Je tak to sme dvě:) ale kdyz slyším o kolik více než já jsou zájemci schopni mít bodů, tak mi moje sny mizí před očima :D prosím tě nevíš kolik se přesně bere lidí na tenhle náš obor? reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 19:08:03, Lenka) Co vím, tak by měli brát 100 lidí.. :) Já jsem právě na žádné diskuzi nenašla nikoho dalšího, kdo se hlásil na tenhle obor, takže vůbec netuším, kolik tak mají bodů.. No ale doufám, že když loni byla hranice na přijetí 170 ze 300, tak že letos se to procentálně tolik nezvýší :) Doufám, že to zveřejní hned v pondělí, protože to čekání je hrozný :D reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 20:20:05, Martina) Souhlasím s tebou, jsi zatím jediná, která ma zájem o tento obor. Všichni tady rozebíraji MO a my vůbec netušíme na čem jsme. Doufám, že mají šanci i průměrně nadaní uchazeči :D. 170 že 300? Optimista by řekl, že teoreticky berou více než polovinu. Tak snad bysme mohli byt spolužačky, ne? ;) reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 20:44:50, nela) jako nechci vam brat iluze, ale co vim od kamosky ktera dodelala loni ing. na VSE tak na to, ze to byla na stredni skole premiantka, tak tady ji spousta zkousek dala zabrat a tak tak dokoncila uspesne studium.. naproti tomu jina bejvala spoluzacka ze stredni, ktera mela na maturite i ctyrky sla na ekonomicko-spravni fakultu do pardubic a tam mela nakonec ze zkousek lepsi znamky nez ta co sla na VSE, takze pokud zde sami pisete, ze ste takovej ten prumer, tak jako absolutne nechapu co tady resite:) i kdyby ste se na VSE dostali, tak vas stejne po zkouskovym vylejou.. co tak myslet na mene obtizenjsi fakulty nez je VSE nebo masarycka:) ale uvidite sami.. good luck reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 21:14:34, Lenka) Nejde o to, zda jsme nebo nejsme průměrní ve škole, ale jestli máme o tuto školu zájem.. :) A taky nemůžeš srovnávat to, jestli někdo na jedné střední je premiant a někdo na jiné sš jen tak tak prolezl, záleží, co to je za školu. A taky se může stát, že někdo má "talent" na ekonomické předměty, ale prostě nemá matematiku a jazyky na takové úrovni jako třeba studenti z gymplu a je rád, že složí přjímačky :) A když už jsme u toho, já jsem letos odmaturovala s vyznamenáním a dá se říct, že celé středoškolské studium jsem měla velmi dobré známky, ale uznávám, že na tom nejsem v některých předmětech tak dobře jako gympláci :)) reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 23:32:14, Anička) Nevím, já jsem studovala gmnázium a tam jsem měla tak ty 1 nebo 2 a rok jsem studovala na Fakultě financí a účetnictví a všechny zkoušky jsem dala, tak jako nevím, asi tak hrozná zas nebudu :) a to, že se mi nepovedla němčina, rozhodně neznamená, že bych neměla na to tuhle školu zvládnout, když ještě k tomu Fakulta mez. vztahů je lehčí, než Finance. Takže v pohodě holky, to dáme :) :) reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2012 02:12:02, Martina) Odmaturovala jsem se samyma jedničkama na OA, mam statnice z němčiny, ekonomika a jazyky mě opravdu baví- v tomhle se za průměrnou nepovažuji. Moje průměrnost spočívá v matematice, kterou jsme sice měli, ale gymplanum se nikdy nemužu vyrovnat, to nás sráží. Nepřeji nikomu nic špatného, ale doufám, že se jednou ukáže, že i my z ekonomických SŠ máme výhodu - a to až se budou gympláni plácat v účetnictví, ekonomii či ekonomice:) reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2012 10:29:49, Anička) Jj, to budete mít stopro výhodu, ptže my z gymplu sme se v tom dost slušně koupali :D připadala jsem si, jak Alenka v říši divů :D a pak přijde matika a to máme zas výhodu my. No a časem se to snad srovná :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2012 15:14:07, Anička) Tak se na vás těším, spolužáci :)
    Cestovní ruch a regionální rozvoj 1750
    Mezinárodní obchod 2030
    Mezinárodní studia – diplomacie 2070
    Podnikání a právo 1600
    Politologie 1725
    Manažer obchodu 1020 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2012 15:19:41, Lenka) Taky se na vás těším
      Bože, to je taková paráda :) Konečně klid, volno a užívání si léta :))
      S těmihle minimálními body bych se dostala na každý obor, což je super
      Gratuluji i ostatním :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2012 15:29:59, Anička) Já také právě, zvlášť ta diplomacie, to mě teda překvapilo dost ... bože to byly nervy děkan dělala takový bububu a přitom ty hranice teda nějak závratný nejsou asi jsou čím dál tím víc hloupější lidi :D :D nic proti nikomu, ale dřív ještě tak 5 let dozadu byly ty hranice o něčem jinym, než jsou ted ... každopádně Congrats :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2012 16:00:25, Martina) Moc vám všem gratuluji spoluzaci!!!!!! A pokud jde o hranice, jsou opravdu hodně nízké:) ještě dotaz: Když by se mi na mem oboru nelíbilo, mohu přejít na jiný z této fakulty nebo to zde není možné? Děkuji za odpověď reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2012 16:12:09, Anička) Jj můžeš, pokud si dosáhla počtu bodů na ten obor potřebných :) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2012 16:38:28, Martina) Jeee tak to mam radost:) a musím to vědet hned nebo třeba v průběhu studia? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2012 12:26:49, Míša) Zdravím všechny (možná)spolužáky !
    Taky jsem se dostala na MO, ale stále si nejsem jistá zda na to mám...Totiž jedná se mi o němčinu, přijímačky jsem sice dala (a překvapivě i s docela velkou rezervou:)) ale myslím že přijímačky ve stylu zaškrtávání jedný ze 4 odp., přičemž se jedná hlavně o gramatiku, nejsou úplně objektivní. Já třeba snad s gramatikou extra velký problémy nemám ale jsem na tom dost špatně s mluvením nebo poslechem...
    Tak bych potřebovala vědět (nejlépe od někoho kdo zde studuje) jak náročná ta němčina je, hlavně v prvních dvou semestrech.... Díky všem za jakoukoli reakci! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2014 10:50:53, og) Ahoj,
    neviete čím je ten veľký rozdiel medzi hranicami prijatia pred rokom 2012 a teraz? je to cca 50 (resp. 500) bodov. Díky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 15:26:20, Roman) Ahoj,
    příští rok bych se chtěl dostat na FMV - mezinárodní vztahy a diplomacie. Vzhledem k omezenému počtu lidí, co berou bych Vás poprosil o nějaké
    minulé testy Anglického jazyka, Německého a hlavně Matematiky, pokud jsou někde k dohledání... Byl bych Vám moc vděčný :).
    Případně můj @ je ropokoroseznamcz, Skype ropokoro.
    Dále bych se chtěl zeptat, kolik lidí se zhruba každý rok hlásí na tuto fakultu? Jaký je percentil přijetí? Všude jsem ho hledal a nikde o tom není ani zmínka.
    Koukal jsem na přípravné kurzy, které pořádá sama VŠE pro přijímačky. Máte s nimi někdo zkušenost? Jestli to opravdu pomůže, kolik lidí je zhruba v jedné skupince?
    Existuje nějaká osnova, co všechno bychom měli umět z přijímacích předmětů. Hlavně u té matematiky.

    Děkuji moc lidičky za pomoc a podporu :). reagovat zde
    Email: ropokoroseznamcz, Skype: ropokoro
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2014 00:00:26, Jakub) Nejsem z VŠE ale na vim, že na Diplomacii je potřeba kolem 2000 b. ale nvm z kolika tušim 2500 b. ale to bych kecal. Tak to se hodně snaž, jelikož troufám si říct, že to je nejžádanější fakulta. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2014 12:35:17, POnik) Na FMV na bakaláře je nejvíc přihlášek ze všech fakult VŠE, ale procento přijatejch je v rámci VŠE spíše průměrné, v tomto roce někde mezi 35-37 %. Např. na FFU a FPH to bývá někde mezi 30-33 %. Mnohem horší je se dostat (v současné době) na navazující, kde je procento přijatých mnohdy vcelku dost nízké. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2014 08:47:49, Roman) Maximální počet získaných bodů je 3000. Kolik bodů potřebuji na přijetí, to jsem si ještě nedohledal, ale určitě to bude přes 2000. Co jsem koukal na ty minulé výsledky, vždy ta diplomacie měla tu hranici na přijetí nejvyšší ze všech oborů na FMV. Jak změnili to bodování, člověk se v tom moc nevyzná, řekl bych, že je potřeba minimálně 2300 bodů. Hlásí se tam hodně lidí, proto nechci nic zanedbat a snažím se dohledat co nejvíce těch testů. Určitě se snažit budu, už od září budu cvičit hlavně matematiku, kde mám nedostatky. reagovat zde
    Email: ropokoroseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.02.2015 20:36:43, GigiGeorgiev) Zdravim :) mam zaujem ist na tuto skolu... s anglictinou problem nemam, s matematikou taktiez, ale nemcina
    je v ***i :D... chcem ist na medzinarodny obchod a tam treba 2 cudzie jazyky :/ nemcina ma velmi nebavi
    a pride mi tazka :/ za tie 2,5 roka mam este cas sa ju doucit tak, aby som urobil primacky ? :D
    Vedel by mi niekto povedat, ze aky bol test z nemciny ? Tazky ? Lahky ? Vela gramatiky ? :O reagovat zde
    Email: riso.georgievgmailcom

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.