Příprava na úspěšné vykonání přijímací zkoušky


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.06.2012 14:55:36, Ajka, zhlédnuto: 1980x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všem,
poté, co jsem absolvovala přijímací zkoušku na PAČR, jsem se rozhodla, že vám sem napíšu svůj vlastní názor, protože informace, které jsem nacházela v minulosti se mi zdají velice zkreslené a nepřesné.
Pro začátek je třeba upozornit na fakt, že nejsem žádný pilný ani příliš úspěšný student, ovšem se svým bodovým ziskem bych se dostala na oba obory jak prezenčního, tak kombinovaného studia. (Volila jsem kombinované s jinou VŠ).
Takže si na základě tohoto výsledku dovoluji radit vám jak na to :)

1) existuje materiál s názvem "Bezpečnostně právní studia, Kriminalistika a další forenzní disciplíny, Policejní činnosti, Bezpečnostní management ve veřejné správě řešení bakalářského znalostního testu 2012/2013 " cca 450,- (myslím, že každý rok vychází pozměněný), kde jsou uvedené všechny otázky, které může váš přijímací test obsahovat, je jich tam okolo 1400 S05 a to i s odpovědmi..... bez toho je vaše šance na přijetí 0%... je to neskutečná směs hloupostí ze všeobecného přehledu. Projít si všechny znamená už téměř uspět. Otázky naleznete i na webu, ale bez odpovědí.

2) učení se je vcelku jednoduché, jelikož s tímto materiálem budete znát zadání a správnou odpověď, tudíž vám v testu budou povědomé správné odpovědi mezi 3 dalšími nabízenými. Problémem jsou letopočty. Ty je třeba nadrtit se a není jich málo.

3) často jsem viděla nabídky firem jako Tutor, Sokrates atd. týkající se přípravného kurzu na přijímačky na PA, pohybující se řádově okolo 3 000,-. Opravdu netuším, co se na kurzech vyučuje, jelikož všechny otázky z přijímaček jsou veřejně k vidění na stránkách PA. Myslím si, že jsou tedy zbytečné.

4) samozřejmě poslední částí zkoušky je AJ (popř.jiný jazyk)..... musela jsem se smát.... prvních 10 bodů člověk mohl nabrat když podle definice dokázal vybrat mezi dvěma slovíčky..... pokud slovíčka neznal, mohl je dohledat v textu dalšího cvičení a odvodit z kontextu. Další částí byl článek na doplňování slov s výběrem ze čtyř možných. Úroveň základní školy.... text o obezitě bez záludností.

.... tolik asi k přípravě, nic víc opravdu není třeba.

5) před přijímací zkouškou vás čeká dost nepříjemné a dlouhé čekání zahrnující registraci, všude okolo je požehnaně lidí a nervozita stoupá. Nenechte se rozhodit, pokud jste si pročetli otázky alespoň 2krát a AJ vám nedělá problém, tak zachovejte klid, máte na to.

Po vykonání zkoušky jsem měla rozporuplné pocity, bylo to tak jednoduché, že jsem čekala, že bude rozhodovat bod od bodu. Naopak lidé jsou evidentně nepřipravení a bodové rozdíly jsou značné.

Možná se vám bude zdát, že vám sděluji něco předem jasného, pak se omlouvám, ale možná to někomu trochu pomůže. V příštím roce přeju hodně štěstí všem, co se budou hlásit.




Email: KikisPanayotisseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2012 11:03:27, Šimon) Tak jen abych tě dolnil Ajku je fakt ,že moc informací a zejména spolehlivých informací na internetu není a třeba tohle někomu řekne co a jak.Zvlášt když tu budou 2 příspěvky ke stejné věci, takže jen projedu to co napsala a shrnula Ajka a dám k tomu vlastní názor:

    1)To s těmi skripty to zas taková pravda není:
    Jsou plné tiskových,znalostních chyb napočítal jsem asi 150 úplně ***ě a dalších 100 chybělo nebo tisková chyba.
    Na druhou stranu otázky z PAČR se prakticky vůbec nemění.
    Např. otázky z minulého roku a tohohle mají vše stejné a asi jen 20 otázek je nových a naopak pár starých zmizelo.Vím to úplně přesně pač jsem si vypracoval každou z nich a jakmile vyšla na PAČR nová verze tak jsem si jí projel znovu a porovnal a fakt to bylo jen kolem 20 otázek.
    Takže prakticky co ta hodná firma dělá je ,že každý rok vydá skoro to samé a furt inkasuje těch 400-500kč?No dojárna je to pěkná...a to tam ještě chybí znění otázek a je nutnost si to přepsat.
    Každopádně šance na přijetí je nulová bez pořádné znalosti těch otázek...nevěřím ,že to někdo dokáže natipovat nebo udělat bez nějáké přípravy.
    Takže vyplatí se ty skripta koupit pač odpovědi na hodně otázek tam jsou ,ale doporučuju si to přepracovat a fakt ověřit ty informace co tam jsou!!!!

    2)Ano učení není těžké jakmile má člověk vypracované otázky a vytiskne si to hezky otázky s odpovědmi.
    Jo letopočty byly hnusné...to jo.

    3)Připravné kurzy a zejména TUTOR jsou fakt jeden hroznej podvod kterej z vás vyždíme 5000kč a šanci na přijetí vám opravdu nezvýší.Osobně mi stačilo projít jejich smluvní podmínky a musel jsem se smát..nespolehlivá firma která webové stranky zpracované vtipným způsobem.Propagaci mají ovšem kvalitní a to člověka zmate no.

    Takže ano ztrácet čas s takovýmto kurzem dvakrát týdně je ***ost.

    4)
    Tak tady jsme se smáli dva...angličtina byla směšně lehká a těch 10otázek na konci bylo zadarmo a na úrovni ZŠ .
    Osobně jsem se na ní ani skoro nepodíval...Každopádně je ústřední naučit se porozumět napsanému textu.Slovní zásoba na dobré úrovni se hodí taky.

    Test z AJ je tedy úplně totožný(stylem né obsahem) s tím co jsem dostal já.Nic víc v tom nehledejte.

    5) Čekání bylo nepříjemné,naštěstí jsem šel ráno a hned první den...lidí bylo stejně požehnaně ,ale aspon byl chládek.Samotný řízení bylo dobře zorganizované a přehledné a po vykonání jsem fakt měl pocit ,že jsem neudělal víc jak 10 chyb(nakonec jich bylo 13).

    Očividně ,ale rozhoduje každý bod pokud jste někde kolem těch 300+- bodů.Proto bych doporučil si ty otázky fakt přečíst víc jak 2x.

    A ještě je nutno říct ,že asi 15-20 otázek v testu bylo úplně jiných než v otázkách z webu.Asi taková pojistka od PAČR kvůli vysokým počtům bodů.
    Zbytek otázek z PAČR je totožných s testy doslova a do písmene.

    Takže přeju hodně štěstí všem jak ted u odvolání tak u příštího přijímacího řízení.Jestli budete mít nějáký další dotazy tak klidně se ptejte mailem.Bůhví ,že jsem si s tím užil.

    Šimon

    reagovat zde
    Email: dagothcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2012 16:16:14, Zuzka) Abych též něco přidala..

    Faktem je, že bez odpovědí má člověk 0 šanci se dostat, ale..!

    výše zmíněné materiály obsahují opravdu hodně chyb a tak ve 200-300 otázkách se ptají úplně na něco jiného (tudíž je celkem vhodné si dohledat další informace k otázce), u dalších X odpovědí je chyba a některé tam radši ani nejsou.

    Odpovědi jsou z 90% převážně z Wikipedie.

    Příkladem k otázkám je:
    Jaké podnebí je na rovníku?
    V zakoupených odpovědích bylo sucho, v testech polac byly možnosti, které se vztahovaly pouze na délku dne a noci..
    Stejně tak rozloha ČR odpovídá...
    V možnostech byly pouze evropské státy, v odpovědích stát světa.

    Tudíž zakoupené a naučené odpovědi = tak 60% úspěchu. Zbytek tvoří všeobecné znalosti, píle a pečlivost u samotné přijímací zkoušky.

    3) Tutor, Sokrates a další kurzy jsou opravdu vyhozené peníze.

    4) Pokud jde o anglický jazyk, testy jsou tak o úroveň těžší, než je uvedeno na polacu. Konečná úroveň odpovídá úrovni středoškolské angličtiny (B2). (Předpřítomné, předminulé časy, slovní zásoba, orientace v textu..). Hodně velkou roli hraje pozornost.

    Celkem jsem se na to učila přibližně měsíc a půl - hoďku/dvě denně a o víkendech jsem si dělala opakování. Hodně lidí dělá to, že se učí jen odhadem, protože v testu jsou možnosti a člověk si vzpomene. Já bych doporučovala jít na jistotu.

    +Kdybych neměla trochu všeobecný přehled, tak mám celkem potíže.

    Po testu jsem měla pocit, že se nemám šanci dostat, protože všichni měli stejné podmínky, všichni znali otázky a mohli si sehnat odpovědi. Stejně jako ajka mi přišlo, že rozhoduje každý bod. Nakonec jsem se na veřejnou správu prezenční dostala s přehledem a bodově by mi to vyšlo i na právní obor. Když se tak zpětně zamyslím, podle mě hodně udělala i atmosfera v posluchárně, protože hodně uchazečů odevzdávalo testy třeba po 10-20 minutách. Slečna, co seděla vedle mě dokonce odevzdávala arch, ve kterém vyplnila ani ne polovinu otázek, což je podle mě dost zbytečné, když se body neodečítají..

    Závěrem bych řekla, že testy nejsou zas tak těžké. Štěstí přeje připraveným reagovat zde
    Email: kubinovzuzanagmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Prodej učebnice - příprava na přijímačky Policejní akademie ČR - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Nejefektivnější příprava na přijímačky - Policejní akademie České republiky
  3. Příjímací zkoušky na Policejní Akademii Praha - Stačí vypracované otázky? - Policejní akademie České republiky
  4. Prodám učebnici přijímací řízení na PA - řešené otázeky bc. studium - Policejní akademie České republiky
  5. Přijímací zkoušky na Pedagogickou fakultu UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Příjímací zkoušky na Přf UK, ČZU - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Příjmací zkoušky na Pef ČZU - Česká zemědělská univerzita v Praze
  8. Přijímací zkoušky - Policejní akademie České republiky
  9. Přijímací zkoušky na VFU FVL - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. Příprava na přijímací zkoušky na psychologie, k maturitní zkoušce (materiály, skype) - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.