Farmacie x Optik a optometrie


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.07.2012 16:28:47, váhač, zhlédnuto: 3877x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Ahojte, jsem přijatá na studium farmacie v Hradci nebo na obor Optik a optometrie v Brně. Nemáte s tím někdo zkušenost? Váhám kam jít .Nebo aspon nějakou radu :(

Email: erian2seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2012 20:09:57, Inkvizitor) Já bych volil farmacii - optometristy bohužel učím a nepokládám je za zrovna duševní velikány... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2012 20:17:15, du blejt) tady pan svetoznalec inkvizitor je nejlepsi ve vsem a nikdo se mu nevyrovna, to neni zadna novinka reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2012 09:07:41, váhač) Hlavně bych se ráda v životě uplatnila. Ve farmacii se bojim laboratořek v chemii,ale zase je to asi žádanější než optika a optometrie. Zajímalo mě něco o tom studiu, jaké to je. O farmacii jsem zde četla někoho názor, že je to i náročné.Každé studium je něčím náročné, když chcete něčeho dosáhnout. Ale o optometrii a optice zde není nic. reagovat zde
        Email: erian2seznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2012 19:39:32, Inkvizitor) Takže farmacie je rozhodně náročná a je hodně o chemii. Studijní plány můžeš najít na webu fakult. S uplatněním to není tak zářné (zejm. z VFU v Brně), ale jistota tu je - bez velké snahy ovšem skončíš jako poměrně neinvenční prodavač léků, když se budeš víc snažit, tak např. jako farmaceut připravující speciální léky (cytostatika,...). Na vývoj léků je nejspíš lepší obor typu organická chemie nebo farmaceutická chemie (VŠCHT) s tím, že v ČR se léky nevyvíjejí...

          Optika a optometrie je teoreticky poměrně náročný obor na pomezí medicíny a fyziky (optiky). Prakticky je to fraška, protože (bohužel) většina studentů si jen kompenzuje, že se nedostali na medicínu - a tomu odpovídá jejich motivace i jejich kvalita. Takže fyzikální ten obor není vůbec (navzdory přítomnosti několika fyzikálních předmětů ve studijních plánech - jde o tzv. naleštěný prd v podobě perseverované a rozpitvávané SŠ fyziky) a medicínský také moc není. Jistě, absolventi mají lepší znalosti fyziologie i patologie oka než absolventi lékařství - ovšem protože se medici očnímu věnují dva týdny, tak se není čemu divit. A nakonec uplatnění - pokud je tvojí představou o dobré práci dolaďování prefabrikovaných brýlí a obsluha několika poloautomatických nebo automatických měřících přístrojů... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2012 19:27:48, Inkvizitor) Z toho, že ty jsi omezenec bez rozhledu, ani v nejmenším neplyne, že by měl být takovým omezencem každý. Prostě mám v některých oblastech větší rozhled a vůbec mi nevadí říkat nepříjemné pravdy. Ale chápu, že pro perspektivní sociální parazity je to nepříjemné a nejsnazší cestou je prosté popírání. Tak si dál popírej - jen by mě zajímalo, jestli se ti v palici rozsvítí dříve, než si rozbiješ svoji veleváženou kazatelnu o zem. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2016 16:16:48, bery) takže inkvizitor učí......a taky není velikán, když učí, co píše.....
          reagovat zde
          Email: aberznovgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.08.2012 17:42:53, Šárka) Ahoj,

    narazila jsem na tuto diskuzi náhodou a zřejmě přicházím se svým příspěvkem pozdě, ale přece - před 5 lety jsem řešila stejný problém, rozhodovala jsem se, zda jít na medicínu na Masaryčce, farmacii v Brně či optometrii na Masaryčce.
    Nakonec jsem zvolila z různých důvodů optometrii. Můžu osobně říci, že nelituji. Chtěla jsem se zabývat oborem zaměřeným medicínským směrem, vyšetřovat lidi, nicméně jsem se necítila na to být doktorkou.
    Optometrie je zajímavý obor, bohužel jsem byla zklamaná z přístupu některých profesorů k výuce důležitých předmětu pro praxi. Pokud tě obor zajímá, budeš si muset spoustu informací zjistit sama většinou v zahraničních publikacích či zaplatit si dražší školení od těch, co absolvovali školení v zahraničí. Možná by bylo i lepší uvažovat o studiu tohoto oboru na VUT v Brně či Olomouci.
    Vystačíš si samozřejmě i s tím málem, co se dozvíš ve škole, nicméně tvoje práce se pak stane nezajímavou a stereotipní a nebudeš schopná poradit těm lidem, co budou mít závažnější problém než, že potřebují brýle na blízko či dálku...
    Hodně štěstí při rozhodování! reagovat zde
    Email: xmielseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Farmacie a pitvy - Informace o studiu
  2. Optika a optometrie Brno vs Kladno? - Informace o studiu
  3. Optometrie - Informace o studiu
  4. Optometrie: MU Brno vs ČVUT Praha - Výběr vysoké školy
  5. Farmacie, VŠE - Multimédia v ekonomické praxi nebo Cestovní ruch ??? - Výběr vysoké školy
  6. Optometrie - Informace o studiu
  7. Farmacie - Informace o studiu
  8. Fyzioterapie X Optometrie - Výběr vysoké školy
  9. Farmacie nebo klinická biologie a chemie v Pardubicích? Poraďte :) - Výběr vysoké školy
  10. Optometrie - Univerzita Palackého v Olomouci

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.