Zdravotní laborant FCHT Pardubice


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.07.2012 13:19:36, Bára, zhlédnuto: 3868x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Uvažuji na přítí rok o přihlášce na FCHT v Pardubicích obor zdravotní laborant a ráda bych se něco dozvěděla o úrovni tohoto oboru v Pardubicích a zejména dalším uplatnění. Líbí se mi, že je tam zdravotnická akreditace, ale váhám, zda nevolit raději přírodovědu (molekulární biologie apod.). Nemáte někdo představu, jaké nároky na prospěch jsou obvyklé u tohoto oboru
(přijetí bez přijímaček na základě průměrů vysvědčení SŠ)?
Díky za názory. Bára reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2013 21:43:45, Katka) To by mě taky zajímalo, škoda, že se nikdo neozývá. Já zatím uvažuji o biologii na přírodovědě,
    ale to uplatnění mi přijde dost nejisté. Bára reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2013 16:18:57, Je to tak..) Raději běžte studovat Zdravotního laboranta na nějakou Lékařskou fakultu, než na chemicko-technologickou... pokud se ovšem nechcete probírat na škole čtyřmi druhy chemie, kvůli kterých většina lidí odpadává.. S12 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2013 20:56:16, Inkvizitor) Jenže v drtivé většině případů bude tu chemii potřebovat, takže nedoporučuj hlouposti. Studuje se kvůli vědomostem a uplatnění, ne kvůli titulu. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2013 08:54:37, Katka) Na lékařských fakultách tento obor moc častý není a upřímně, do těch Pardubic bude určitě snazší se dostat..Já teď uvažuji hlavně o dalším uplatnění po škole, mám kolem se be hodně známých, kteří hledají marně práci (hlavně humanitní obory, ale stejně mě to zneklidňuje). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2013 09:17:34, Inkvizitor) Problém s uplatněním mít budeš, protože zásadním uplatněním jsou nemocniční laboratoře a laboratoře hygienické služby. Tam ovšem mohou pracovat i absolventi chemie, biochemie, biologie a dokonce i absolventi biofyziky a lidé z některých oborů na zemědělce.
          Pokud chceš mít jistější uplatnění, doporučuji spíše vystudovat analytickou chemii - vedle srovnatelné průpravy pro práci v nemocniční laboratoři (to, že nejde o akreditovaný zdravotnický obor je otázkou jednoho spíše formálního kurzu) budeš mnohem lépe připravena pro ev. uplatnění v hygienické službě, průmyslu nebo ve vědě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2013 15:02:30, Je to tak..) Jako :D nemyslím si, že by zrovna u Zdravotního laboranta potřebovala chemii :D jedná se spíš o ty odbornější předměty - hematologie apod. ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2013 19:33:40, Inkvizitor) Laborant vzorky neinterpretuje, pouze připravuje. A k tomu (a podobně i k přípravě histologických preparátů) se hodí znalosti chemie mnohem víc než znalosti jednotlivých prekurzorů erytrocytu. Z řady dalších metod specifických pro laboranta jich je většina obsolentních nebo na ústupu (diferenciál => cytometrie, močový sediment => expert dependentní, optimálně čte atestovaný lékař nebo biochemik, kultivace => vesměs jen několik málo půd, naučí se cvičená opice za dva dny, interpretuje atestovaný lékař nebo mikrobiolog,... ). reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.03.2013 13:17:56, Katka) Díky za názory. Měla jsem zatím informace, že do laborek ve zdravotnictví berou přednostně
        absolventy oborů se zdravotnickou akreditací. Proto právě váhám nad tou přírodovědou.. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2013 20:35:53, Je to tak..) ty jsi mi ale odborník :D jak dlouho už studuješ tento obor? nebo spíše, jak dlouho pracuješ jako zdravotní laborant? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2013 23:38:59, Kolemjdoucí) Pokud snad tvrdí něco špatně, buď konkrétní. Takhle to vypadá spíš tak, že máš potřebu se projevit, protože napsal pravdu, která se ti nelíbí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2014 21:33:19, Jitka) Letos budu tento obor končit a musím říct, že je to hodně těžký obor, spoustu z nás prodlužuje i 2 roky navíc. Ale řekla bych, že moje znalosti jsou dobré a že na práci ve většině laboratoří jsem celkem připravená, soudím podle toho, že kamkoliv jsem šla na praxi, věděla jsem co a jak a nekoukala jako puk :-) Ale jaké bude uplatnění a šance práce v realitě bude asi dost záležet na štěstí, jestli budou někde brát, na to jsem rozhodně sama zvědavá. reagovat zde
    Email: jitkavojakseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Farmakochemie a mediciální materiály, Zdravotní laborant...? - Výběr vysoké školy
  2. FCHT Pardubice nebo VŠCHT Praha ? - Výběr vysoké školy
  3. FCHT Univerzita Pardubice - Univerzita Pardubice
  4. Práce v kriminalistické laboratoři jako zdravotní laborant? - Informace o studiu
  5. Zdravotní laborant nebo obor Klinická biologie a chemie?! - Univerzita Pardubice
  6. Zdravotní laborant X Analýza biologických materiálů - Výběr vysoké školy
  7. Co je lepší: Biochemie vs. Zdravotní laborant - Informace o studiu
  8. FCHT UPCE x FCH VUT - Výběr vysoké školy
  9. Farmakochemie a medicinální materiály / Klinická biologie a chemie UPCE FCHT - Výběr vysoké školy
  10. Zdravotní laborant, MUNI - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.