studium?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.07.2012 10:52:56, Eva, zhlédnuto: 177x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMoje dcera nechala studia na filozofii po 1,5 letech. Byla to její vysněná škola, byla šťastná, když jí vzali, byl to velký úspěch. za 1,5 roku se jednoho dne ráno rozbrečela, že tam nechce jít. To ale bylo po několika měsících kdy jsem pozorovala že se neučí, nechodí nějak moc do školy, nechystá se na zkoušky. Odmítala se mnou mluvit, nic mi neřekla. neznám důvod dodnes. Když jsem ji to ráno viděla, řekla jsem jí, že tam chodit nemusí, že najdeme nějaké řešení. Našly jsme, přerušila studium. Pak se válela doma. Žádná škola, žádná brigáda, nic. Donutila jsem jí po nějakých týdnech alespoň k brigádě. Pak jsme se dohodly, že si vybere jinou školu, sama, kterou dostuduje. Vybrala si. Sama. Dálkovou. K filozofii se nevrátila, vyhodili ji. Pak začala chodit i do práce. Včera po roce mi řekla že už studovat nebude. Neudělala zkoušky, nemá čas, chodí do práce. Celý rok lhala že do školy chodí, že má zkoušky, nesměla jsem se na nic ptát. Neptala jsem se. Chyba.
Celý příběh je daleko komplikovanější, toto je jen stručný základ.
Je jí 23, má vystudované všeobecné gymnázium, je velmi chytrá, škola a učení jí šlo velmi dobře. nikdy nebiflovala, neměla to zapotřebí. nikdy jsem jí do ničeho nenutila, nechávám jí volnou ruku, ale myslím že teď přišel čas říct ne, musíš vystudovat, vybrala sis školu, slíbilas že ji doděláš a sliby se mají plnit.
Co vy na to? Holky? úspěchy ve škole nejsou přeci zadarmo, studenti musí makat, je to dřina, a jí se nechce co?

Email: bretssseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2012 16:42:03, Vít) No,zřejmě už studovat dále nechce.A je zbytečné do toho člověka nutit,musí chtít sám.A co se týče filozie,myslím ,že po vystudovaní oboru filozofie by stejně nenašla uplatnění.Je to obor k ničemu.V podstatě po vylezení neumíte vůbec nic.Co zkusit třeba nějaké profesní programy,aby získala neakademický titul BBA a poté se může přihlásit na MBA.Většina těchto programů je zaměřena na ekonomii,marketing a public relationsAby měla alespoň nějakou specializaci.I když znám osobně lidi co mají jen gympl a ovládájí angličtinu a berou tolik peněz že by se vám z toho protáčely panenky.To už ale záleží na štěstí.Ale mě kdyby rodiče nutily do škole tak naschvál prostě nepůjdu.Tak to funguje. reagovat zde
    Email: vitkovar1gmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2012 10:49:34, eva) Děkuji, je to dobrá rada. Díky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2012 17:14:30, gita) pokud uz pracuje, tak ji tezko budete nutit, aby si dodelala skolu. To jste s ni mela resit, kdyz ste ji platila skolu, popr. kolej atd. A ona se flakala a na skolu kaslala a jen z vas tahala penize, ted uz je pozde ji domlouvat reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2012 22:51:49, Inkvizitor) Může se jednat o řadu věcí. V první řadě se může jednat o zklamání z akademické filozofie, protože ta kontinentální je prázná a sterilní tlachárna. Kdybych byl pesimista, tak bych řekl, že to může být i první známka počínající duševní poruchy. Ovšem nejpravděpodobnější se mi jeví zklamání ze studia, zranitelná psychika nezvládající průběžný studijní stres a to všechno parádně komplikované matkou, která sice teď tvrdí, že se nestará, ale spíše to vypadá, že se starala až moc a možná dokonce do dcery ventilovala své nenaplněné ambice.... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2012 10:46:51, eva) děkuji za Váš názor a souhlasím s Vámi, je to tlachárna, navíc lidi kteří filozofii studují, ztrácí doslova pevnou půdu pod nohama, tohle studium není pro každého, nebylo rozhodně pro ni. to jsem poznala. ona taky. vyšla jsem jí vstříc, do pokračování jsem ji nenutila. možná by to mnozí rodičové ale udělali. těžko říct. ona si vybrala sama jinou školu, slíbila, že ji vystuduje. není ale velká chyba, v případě že na to mám, a ona rozhodně má, nestudovat, jenom proto že se mi nechce a že nezvládám průběžný studijní stres a že jsem zklamaná? nic přece není zadarmo .já taky v práci makám, musím zvládat denodenně obrovský stres, každý a všichni. její spolužačky taky musely makat a teď mají hotovo. je lehké od povinností a stresu jednoduše utéct. tím sí ulehčí život na rok možná na dva, ale až bude pak hledat práci a podívá se na jobs cz, zjistí že se nechytá. nemá nic, nemá jazykovou zkoušku, nemá specializaci na žádný obor. koneckonců už teď hledala práci několik měsíců. nejde o titul, ten je nepodstatný a ani nejsem ambiciózní kariéristka, nehoním na dceři své nenaplněné ambice, jde mi o její budoucnost, o to aby se byla schopna na slušné úrovni uživit až nebude kdo by ji finančně podporoval. stát jí nepomůže a lidi taky ne. z jejího momentálního výdělku zaplatí nájem a jídlo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2012 19:39:29, Katka) Myslím si, že "mít na to", vystudovat VŠ neznamená pouze mít nadání a intelektové schopnosti, ale také určitou systematičnost, cílevědomost, vytrvalost a další volní vlastnosti. Právě nedostatky v této oblasti se podle mého názoru podílejí ve velké míře na neúspěchu během vysokoškolského studia, kde je každý sám za sebe, nikdo ho nekontroluje apod. Znám řadu velmi nadprůměrně inteligentních lidí, ale na studium (někdy ani to středoškolské) prostě "nemají". Je to pro nejbližší určitě těžké, ale zvenčí se asi pomoci moc nedá. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2012 21:11:21, eva) souhlasím s každým slovem. samozřejmě, nestačí mít jen na to hlavu, lenost a nezodpovědnost je velký nepřítel, ten tentokrát vyhrál, ale ještě doufám, že se dá něco vymyslet. děkuji. reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.