Zdravotní sestra - zkracené studium Bc.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.07.2012 20:46:51, Runciter, zhlédnuto: 20252x, reakcí celkem: 59Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJak je to s možností absolventů VOŠ (dis.) - zdravotní sestra - pokračovat ve studiu na Bc ve zkracném režimu? Je to vůbec někde možné? Pokud ano, tak kde? A jaké jsou podmínky? Máte o tom někdo info nebo kde by bylo možné takové info najít?

Email: talmatseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2012 14:00:35, Inkvizitor) Na slušné vysoké škole to možné není. Během svého působení na VOŠ jsi asi nestihla postřehnout, že studium není o odsezených letech.

    Jedinou regulérní možností je uznání absolvovaných předmětů, ale ty jsou na VOŠ vesměs v nižším rozsahu požadovaných znalostí/dovedností. Další možností je komprese studia s poukazem na to, že máš již nějaké základy - ovšem díky tomu, že zdravotnické obory mají pevné studijní plány, není možné počítat s tím, že by se tím podařilo zkrátit studium byť jen o semestr.

    A nakonec je tu jedno elegantní řešení, pokud snad aspiruješ na práci staniční nebo vrchní sestry. V těch případech jde totiž o značně administrativní práci, takže by bylo vhodné si Bc. udělat v nějakém ekonomickém nebo právním oboru. Kdybys pak chtěla i Mgr., tak bys musela žádat o výjimku (vyžaduje se Bc. z ošetřovatelství), ale to by mělo být, pokud se vykážeš praxí + DiS + nějakým rozumným Bc. celkem průchozí. Navíc již poměrně dlouho se diskutuje, že řada magisterských oborů pro sestry je naprosto nesmyslných (např. ošetřovatelská péče v geriatrii), některé smysluplné leč nepotřebné nejsou (ošetřovatelská péče chirurgii) a nakonec některé skutečně potřebné prostě nejsou (ošetřovatelská péče v chirurgii, ekonomicko-právní zdravotnické obory pro výchovu staničních a vrchních sester a managementu nemocnic), takže se můžeš dočkat změn. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2012 19:01:36, Runciter) Díky za reakci, jen bych chtěl vědět, jak je to tedy konkrétně. Existují Bc. školy které uznají absolvnované předměty z VOŠ a pokud ano, tak jaké to jsou? Které školy tomu jsou nejvíce nakloněny? reagovat zde
      Email: talmatseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2012 23:18:53, Martina) Další ***ka co neni schopná ani vystudovat primitivní Bc. na sestru a musí hleda jak to obejít... reagovat zde
        Email: artemis2seznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2012 18:44:10, Runciter) Díky za názor, ale to mi moc nepomohlo :D Sháním konkrétní informace, může mi někdo pomoci? reagovat zde
          Email: talmatseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2014 18:13:25, LOLa) by me zajimalo kolik Bc. titulu z lekarskych fakult mas ty. LOL a jelikoz je ta reakce uplne mimo misu, tak to vidim na Mgr. z nejaky soukromy VS pro ***y. :D reagovat zde
          Email: lolaseznamkacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2012 10:52:36, Petra) To co tam píší ostatní jsou pěkné nesmysly. Studovat můžeš bc sestru v EC Vsetín. Jede to již třetí rok, jsem sama absoloventka. Je to sice velmi náročné, že celý rok opravdu makáš a státnice jsou ještě náročnější, ale diplom dostaneš i s dodatkem tak, jak se patří na diplom získaný na jakékoliv vysoké škole. Musíš ale makat a ne jen někde otírat zdi a lavice na veřejných školách. Je tam vedoucí centra, který ti dá pořádně do těla, vyžaduje ale připravuje. To stejné platí i ojejich studijní referentce, která vše okamžitě řeší a pomáhá se ti orientovat v tak náročném studiu. No prostě ti za rok nic neodpiustí, potíš krev ale když budeš plnit to co ti vedoucí centra řekne, tak máš záruku, že to zvládneš.
    Petra reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2012 17:36:59, Inkvizitor) Ty jsi možná makat musela, ale ono to spíš bude tím, že by tě ze skutečné vysoké školy vyhodili. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2012 10:36:55, Petra) No chtěla bych vidět tu tvoji vysokou školu, kterou studuješ a potom se můžeme o tom povykládat. Asi jsi nepochopila, že studium voš a bc je dvoukolejné a zcela zbytečné na 3 roky, protože se tam učíš to stejné. Dnes je velmi hektická doba a staré zvyky jsou již překonané, tak klidně spinkej dál. Doba si vyžaduje dynamiku a pokud jsme ještě mladé máme obrovské možnosti, jak se dále posunout. Tak se nad tím zkus zamyslet. Neodsuzuj věci, které by ti mohly být na prospěch. Nakonec VOŠ-ky se mají podle ministerstva školství od roku 2014 rušit, tak potom bude sranda, jak budou naše další kolegyně studovat a kam a do jakých škol se dostanou. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2012 18:02:59, Inkvizitor) Vystudoval jsem všeobecné lékařství vč. vědecké přípravy (MUDr. + Ph.D.), dále se připravuji na navazující magisterské studium technického oboru koncipovaném jako vstupenka s MSc in Mathematics na univerzitě v GB (obé pochopitelně dálkově). Kromě toho se z estetických pohnutek učím francouzsky a uvažuji i o španělštině. Dělám to při práci na standardním oddělení, takže nějakou hektickou dobou a strašnou náročností mě ani v nejmenším nedojmeš.

          Jinak značnou nepřiléhavostí jen potvrzuješ to, co jsem naznačil již výše - tvoje přetížení bylo způsobeno tvými omezenými schopnostmi studovat, nikoliv náročností studia.

          reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2012 14:53:51, Petra) Každý na to máme jiný úhel mpohledu. Vy z pohledu lékaře a já z pohledu sestry. Pracuji na vysoce náročném oddělení a spojovat studium s prací je rozdíl. Já neměla takové možnosti jako vy studovat v klidu svůj obor a tak musím jít s dobou tak abych neuvázla někde ve vzdělanostním vakuu. Nová legislativa hovoří o sestrách s vys. školou, tak nenechávám nic na náhodu a studuji podle možností. Když už máte PhD. tak proč neučíte na vysoké škole? Zdá se mi, že plýtváte svým potenciálem.
            Petra reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2012 18:11:17, Inkvizitor) Ano, možnosti jsem měl vskutku skvělé - rodiče mi zaplatili kolej a zbytek jsem si musel vydělat sám - proto jsem také při medicíně nestudoval fulltime MFF. Takže ani nepříznivým osudem mě nedojmeš.

              Ph.D. je vědecká příprava, nikoliv učitelská. S ústavem, na kterém jsem si vypracoval disertaci, dále spolupracuji, ale vědu beru jen jako takového koníčka. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2012 10:25:53, Petra) PhD. je vědecko - pedagogická hodnost. A dnes je nevyhnutná pro výuku na VŠ reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2012 23:14:07, Inkvizitor) Vědecko pedagogické tituly jsou pouze dva - docent a profesor. Ph.D. je titul čistě vědecký, podíl výuky je v dikci příslušné oborové rady a může být i nulový. Dalším nesmyslem je tvrzení, že Ph.D. je nezbytné pro výuku na VŠ. Není to pravda, je to pouze jeden z předpokladů pro kariérní růst, ale nic nevylučuje, aby vyučoval člověk bez doktorského vzdělání. Pouze se ztrapňuješ. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2019 17:09:59, Lubomír) Tituly a vaše akademická dráha naznačují, že pro obyčejný život nemáte vlohy, natož dělat manuální práci 12 hodiny denně. Úplně vás vidím jako jednoho z těch d****ů co běhaj po nemocnici, otravujou pracovité lidi kvůli odchylkám v papírech a nakonec víte co? Už se těším až vás zavřou do výzkumáku, tam aspoň budete moc dělat dobré jméno zdravotnické vědě. Když už nemáte dostatek empatie, pochopení, nebo aspoň schopnosti demokraticky uvažovat o jiných názorech. Gratuluji ke všem titulům. S každým z nich jste ztratil desítky procent reálné uplatnitelnosti. Tak si jděte žádat o granty a vyplňovat studie. V minulém století, myslím, byste vlastnil CsC. ; určitě poplácat po zádech S05 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2012 18:06:06, Inkvizitor) A jen tak mimochodem, protože jsem v rámci doktorského studia na VŠ také učil, tak vím, jak slabé jsou studentky v programu Ošetřovatelství. Protože nyní přicházím do styku s absolventkami VOŠ a na jedné se také trochu podílím na výuce, tak můžu zodpovědně prohlásit, že o žádnou dvojkolejnost nejde, výuka na VOŠ je ještě podstatně slabší než na LF. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2013 20:58:14, Borovec) Inkvizitore, jedna základní poučka, pokud jsi schopen ji pochopit. Když potřebuješ radu a někdo ti ji tady dá, poděkuj. Když se naopak někdo jiný slušně ptá a ty víš, buď poraď, nebo neotravuj pochybnými konstrukcemi a nezdržuj ostatní. I kdybys měl všechny tituly, co píšeš (což pochybuji), takové základní nepochopení toho, co tazatel potřebuje za informace, z tebe dělá hlupáka.

            Petra: Díky za tip, přítelkyně je taky sestra a o něčem takovém jako je VC Vsetín uvažuje. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2013 21:06:23, Inkvizitor) Odvolávání se na "neslušnost" je jednou z posledních berliček těch neschopných, pokud jsou konfrontováni s realitou. Pokud má někdo intelektuální kapacitu na utírání zadků, měl by utírat zadky a ne dělat sestru. Mimo jiné i z důvodu bezpečnosti pacientů. reagovat zde
              Web: http://www.youtube.com/watch?v=buqtdpuZxvk
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2014 16:03:16, Martin) Tak slova tohohle chlápka bych nebral moc vážně..už jen to, že si dá přezdívku inkvizitor leccos napoví o jeho inteligenci Dost pochybuju, že vůbec vlastní některej z těch titulů, kterýma se tady chvástá:) Já se letos chystám do Vsetína dodělat si bakaláře, mám hotovýho záchranáře Dis. a nechci trávit další tři roky čekáním na Bc., byť na dálkovým, takže tohle je ideální volba, už je proto, že to otevírá brány k dálkovýmu studiu na Mgr., který je v Bratislavě tuším. Nevýhoda je, že to stojí docela pálku peněz, ale ty tři roky, který bys strávila teďka na bakalářoj, tak dva z toho už můžeš ladit Mgr.;) Takže jasná volba.
        Jinak ať se daří;) reagovat zde
        Email: kovarikm.svratkaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2012 12:44:59, Natálka) Ahoj Petro prosím jak najdu tu školu?na internetu nikde není :-( je to opravdu EC Vsetín? reagovat zde
      Email: natalie.papulovaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2012 14:46:19, Petra) Ahoj Natálko - adresa je EC Vsetín, Horní náměstí 3, Vsetín. ten mobil je dobrý: 731154580.
        Petra reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2013 12:29:25, Eva) Chtěla jsem se zeptat kolik studium na této škole stojí? :) A jaké tam jsou předměty kolik jich asi je ? reagovat zde
          Email: ewangelina92seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.11.2012 18:54:30, paramedic) No a je to tady, tak tidle ti zvanilove me muzou akorat vytocit, takovych radoby lekaru uz jsem videl desitky co se snazi ziskat co nejvice titulu před jmenem i za jmenem aby si dokazali, ze jsou vic nez ostatní a hlavne aby nemuseli (vetsinou ani neumi) pracovat rucickama. A cim vice jsou zakomplexovani, tim vice knih si snazi narvat do hlavy ale to jim bohuzel nikdy nepomuze vykonavat svoji praci prakticky…a nedej boze když takovej lekar slouzi nocni smenu nekde na JIP nebo ARO a kde se pacient nahle dostane do kritickeho stavu a je třeba to urgentne resit (s jedinym slouzicim lekarem s "15 "titulama a matematickyma tabulkama v hlave), to pak kdyz ma pacientovi v kritickem stavu pomoct, tak nervozne pobiha a rve na zdravotni sestry celej opocenej aby něco delali a sam si nevi rady a nedej boze když sam zacne lecit – to pak pacient casto bohuzel umre!!! Pokud ho ovšem neodstrci sestry s pouhym DiS a pouhou rocni praxi na ARO a nezacnou delat to co se za „rok“ prakticky i vetsinou teoreticky naucily a svoji kazdodenni rutinou a schopnosti resit krizove situace ohrozujici člověka na zivote uvedou pacienta do stabilizovaneho stavu!!!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2012 00:11:06, Martina) Aáá pán se na LF nedostal a má ublížené ego :))) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2013 16:03:05, Inkvizitor) To je celkem běžné - pro takové lidi znalosti medicíny začínají a končí bezmyšlenkovitě naučenými postupy. Když pak takový expert vidí někoho, kdo má skutečné znalosti a postupy by se měl teprve učit (neboť tak je koncipováno vzdělávání lékařů), vidí v tom prostor k honění si svého ega. Obávám se, že bude hůř, protože na nelékařské obory se stahuje čím dál víc takových opic do výcviku neschopných studia medicíny (a v příznivější situaci by nebyli schopni ani studia příslušného nelékařského oboru). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2013 21:58:47, brouk) Jako lékař by jste měl vědět,že jsou lidi kteří mají dostatek vědomostí a mozkových buněk na to aby takhle studovali a lidi,kteří na to ty mozkové závity prostě nemají,tak nechápu proč se tady neustále povyšujete nad "obyčejnými" sestrami!!!!Na zprominutím utírání p....í nepotřebujete tísíc vysokých škol a jestli jste Bc. nebo Dis.je úplně jedno jelikož v platových tabulkách jste ohodnoceny stejně!!!Já si dělám Bc. protože chci pokračovat na Mgr. ale nemůžete odsuzovat sestru za to,že nemá v hlavě encyklopedii!!Vše se stejně naučí až praxí..
          reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2013 22:16:47, Inkvizitor) Pokud příslušná sestra "nemá buňky", nechť je ošetřovatelkou, zdravotní asistentkou nebo třeba svačinářkou. Bakalářské a tím méně magisterské studium by nemělo být prázdnou formalitou. To především.
            Dále ono údajné povyšování se je ve skutečnosti něco úplně jiného, chce to jen myslet. Průměrná neschopná pipina vybavená "Mgr. z lékařské fakulty" (většina absolventek navazujícího magisterského studia v oborech ošetřovatelství a porodní asistence) má totiž neskutečně přebujelé ego nepodpořené prakticky žádným adekvátním vzděláním, pouze formálním titulem. Ono údajné vyvyšování se je pouze srážka s realitou - titul s cenou nejvýše papíru, na kterém je vytištěn diplom, respektuje jen babička chválící vnučku. Pokud se taková pipina ohání svými znalostmi, narazí. Čili chcete být jako sestry s Bc./Mgr. respektovány jako plnohodnotné vysokoškolsky vzdělané profesionálky? Tj. třeba jako fyzioterapeuti, ergoterapeuti, optometristé, biochemici, mikrobiologové, kliničtí fyzici, kliničtí inženýři, psychologové,...? Řešení je jednoduché - trvejte na tom, aby bylo vysokoškolské studium sester (a porodních asistentek) skutečně kvalitní a výběrové. T.č. se na fakultách nepředávají znalosti, pouze se leští ego neschopným pipinám a vlivem prostředí se zneschopňují i ty schopné. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.04.2014 07:52:04, Mirka) Milý inkvizitore, četla jsem Tvé příspěvky a nejsou nic jiného než pouhé honění ega. Zřejmě máš nutkavou potřebu si je zvyšovat na sestrách a ženách. Už vůbec nechápu Tvou potřebu se zviditelňovat v diskuzi pro sestry, jak se s námi vůbec můžeš zahazovat. Za svou 20 letou praxi mám na lékaře názor ten, že by se jako hlavní obor na LF měla učit etika a také pokora.
              Ta našemu lékařstvu povšechně chybí. reagovat zde
              Email: sannajuneseznamcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.04.2014 16:35:58, Inkvizitor) Pokora neznamená sklapnout kufry před neschopnou pipinou s magisterským "titulem", aby se jí to snad nějak nedotklo, ty samice tura domácího. Když už nic jiného, tak takové pipiny představují vážné ohrožení i pro pacienta. A když už se tak oháníš "zkušeností", zeptej se sester věku těsně před důchodem, které měly "jen" zdrávku - obvykle mají zhruba ten samý názor. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2015 08:15:44, Petra) Vážený pane, toto napište do časopisu "Sestra". Nic lepšího jsem ještě nečetla. Hlavně pravdivého.:D reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 13:51:14, Dana) S prominutím, toto je velmi hloupý příspěvek. Sama se jako zdravotní sestra s VŠ vzděláním rozhodně necítím méněcenná! Ovšem nepracuji v systémem nepropracovaném Česku, ale v Saudské Arábii, kde mám jako sestra mnohem vyšší společenský status, plat, možnost vzdělávání se a samozřejmě pravomoce. Pochopitelně jsme se na VŠ učili výklad EKG a rtg., v předmětu klinická propedeutika vyšetřování pacientů atd. a tyto znalosti ted využívám. V Česku jsem bohužel na kvalifikovanou práci neměla pracovmoce. Tam jsem jako sestra na druhé koleji, a proto jsem odcestovala. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2013 19:43:29, Džína) VOŠ v oboru Všeobecná sestra se budou rušit, což je velice správné. V žádném případě se toto studium ani v nejmenším nevyrovná klasické Všeobecné sestře na bakalářském oboru.
    Jinak rozhodně nesouhlasím se zdějším pisatelem, který píše, že obor Všeobecné lékařství je nesrovnatelně náročnější, než obor Všeobecná sestra na VŠ. Celé 3 roky studia na sestru jsme seděli ve škole od rána do večera, učili se po nocích a celé prázdniny strávili na praxi. Většinou jsme se také učili ze stejných skript a učebnic, jako medici. Navíc absolventi všeobecného lékařství nejsou schopni v nemocnici působit prakticky, ale téměř ani teoreticky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2013 10:30:25, Inkvizitor) Na základní škole jsem měl spolužáka, který musel v knihách sedět od rána do večera, aby dokázal tak tak projít. Svědčí to o nějaká mimořádné náročnosti školy? Podobně studium v oboru ošetřovatelství je podstatně méně studijně náročné než všeobecné lékařství - a pokud jsi byla studijně zatížená stejně jako medici, svědčí to pouze o tvých malých vlohách pro studium. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.04.2013 19:20:20, Džína) Ochota denně se vzdělávat dlouhé hodiny, i nad rámec studia, je snad pro vysokoškolské zdravotnické obory nezbytná. Myslím si, že není na škodu, když se všeobecné sestry vzdělávají i po nocích. Lépe je to připraví na budoucí zdravotnickou praxi. Nepochybuji nad tím, že studium medicíny je náročnější, co se teorie týče. Nad časovou náročností školy bych už trochu pochybovala. Praktická příprava v praxi je ale už zcela nedostačující. Takže teoretická, studijní náročnost ano, ale rozdíly v dalších faktorech již nejsou tak významné.
        Pravda ale je, že těch 2 300 hodin klinické praxe (včetně té prázdninové), které jsme museli splnit, je až zbytečně vysoké. Stačila by klidně necelá polovina praxe, která by byla opravdu přínosná a smysluplná.
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.04.2013 15:55:06, Inkvizitor) A proto studium ošetřovatelství v kombinované formě často zvládají i individua, která by ještě před 20 lety nedokázala ani odmaturovat. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.04.2013 07:53:49, Džina) Především si myslím, ze tyto zdravonické obory v kombinované formě ani nemají existovat. Sice jsou naštěstí podmínky pro přijetí do tohoto studia povětšinou omezené (absolvovaní SZS + min. dvouletá praxe v oboru), ale i tak to není právě šťastné. Kombinované studium at existuje na humanitních, ekonomických, filosofických a podobných oborech. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 13:54:58, Dana) Nesouhlasím. Sestry mají a budou mít naštěstí stále více pravomocí, tudíž studium všeobecné sestry a navazujícího Mgr. studia není rozhodně na slušené LF podceněno. Především je to vše o studentech samotných. Sama jsem se ještě vzdělávala nad rámec studia, což se mi ted v Saudské Arábii hodí. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2014 23:39:06, Inkvizitor) Sám jsem se jako doktorand podílel na výuce zdravotních sester. Většina studentek ošetřovatelství jsou intelektuálně značně nekomplikované sebevědomé slepice, kdyby na ně byly kladeny takové nároky, jaké by měly odpovídat výhledu na rozšíření kompetencí, tak většina nepřežije semestr. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2014 22:36:46, Jirka) Zdravím, chtěl bych jsem se zeptat jak je to letos se zkráceným studiem na EC Vsetín? Letos budu končit v oboru Diplomovaná všeobecná sestra a zajímalo by mě zda je i letos možnost studovat Bc. zkráceně ve Vsetíně. Díky za opodvědi reagovat zde
    Email: kissen17seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2014 11:24:51, petr) ZAvolej si na mobil 724 722 747 to je číslo na vedoucí tamního studijního oddělení, ona je velmi příjemná paní a hlavně je ochotná a obětavá, ta ti poskytne všechny informace. Stojí to za to tam jít. Je tam výborná výuka, učitelé velmi příjemní a jsou nápomocní, když jsme něco nevěděli reagovat zde
      Email: senken.janseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 14:00:53, Dana) Jinak ale také souhlasím s názory, že VŠ studium všeobecné sestry by mělo být pouze na kvalitní LF a ne na nějakých pseudoškolách typu Příbram a Vsetín. Sice tam studují studenti, kteří již zdravotniké vzdělání mají a pracují ve zdravotnictví, ale ani to by nemělo stačit. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2014 14:35:28, petr) Neurážej vážená dámo, tebe bych chtěl vidět jak studuješ. Nekritizuj to, o čem nemáš ani páru. Když jsi tam nestudovala, tak to nemůžeš zhodnotit. reagovat zde
      Email: petrdenseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2014 20:18:13, Inkvizitor) Chlapečku, prozradím ti jedno tajemství: Není třeba sníst celého vola, aby bylo jasné, že je jeho maso tuhé. Podobně není třeba vystudovat srandainstituce v Příbrami nebo ve Vsetíně, aby člověk poznal, o jakou "kvalitu" se jedná. Formálně jde logický soud, který se nazývá neúplná indukce a který je naprosto zásadní pro možnost poznávat svět. Kromě toho pokud má někdo zkušenosti z výuky, má pro indukci mnohem obsáhlejší bázi pozorování a tedy pravděpodobnost, že půjde o kvalitní školy, se zhruba rovná pravděpodobnosti, že Pepa z Horní Dolní, který po vystudování základní školy pracuje jako krmič krav, to samostudiem dotáhne až na primáře neurochirurgie ve fakultní nemocnici. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2014 10:56:13, Kara) Dovoluji si upřesnit, že nejde o nějakou VŠ Vsetín, ale o VŠZ Praha a ve Vsetíně je pouze edukační (tzn. výukové) centrum. Jezdí tam ti studenti, pro které je Vsetín blíž. Uznávají 3 roky VOŠ zdravotnické za 2 roky bakalářského studia, takže pak studujete pouze 1 poslední rok na Bc. Moje budoucí snacha - zdravotní sestra, která studovala střední zdravku, pak VOŠ v Brně, toho využila. Bylo to studium, které si platila (2012/2013), obávali jsme se toho, jestli to není nějaký podvod a tahání peněz, ale ne. Rok odstudovala, přitom pracovala, upřímně - ten rok jí moc nových vědomostí nepřinesl, protože to již znala ze studia VOŠ + praxe, ale všechny zkoušky složila a loni v létě odpromovala Bc. reagovat zde
          Email: jirinanovakovaatlascz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2015 12:59:29, Elisabeth) Ani se nám "pan inkvizitor" ještě nepochlubil, že už je i docent, když se tady tak dlouho holedbal všemi možnými tituly :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2015 14:50:50, Marketa) Také se připojím se svou zkušeností. Jsem absolventka SZŠ a teď končím Bc. studium na 2. LF UK. Během studia od nás hodně holek odešlo. Některé odešly, protože nebyly schopné zvládnout ani na třetí pokus zkoušky už v prvním ročníku, tak šly na Duškovku nebo do Příbrami. Na obou školách excelovaly, patřily nejlepším v ročníku (alespoň nám to tvrdí), každopádně končí stejně jako my, jen s lepšími známkami. Už to samo o sobě podle mě o daných "školách" něco vypovídá. Chápu, že některé holky prostě nemají čas na to, aby se učily na náročné zkoušky na lékařských fakultách, proto jsou na ty horší. Na žádné z těch zmíněných jsem nestudovala, ale znám ty holky, viděla jsem jejich skripta, požadovaný rozsah učiva... mnohdy srovnatelný s náplní studia na SZŠ.

    Co se týká náročnosti studia na LF - pro mě třeba osobně zas až tak těžká LF nebyla, všechny zkoušky jsem dala napoprvé, učila jsem se na ně většinou pár dní. Některé holky se údajně učily ve dne v noci a stejně ty zkoušky nedávaly - nemyslím si, že to tolik souvisí s náročností učiva.

    Za mě osobně tedy zejména s časovou náročností studia - pokud je člověk jen asistent a ne všeobecná sestra, tak má (alespoň na 2. LF UK) strašně moc praxe, jeden týden je každý den 7-15.30 praxe, druhý týden je po-st volno a čt a pá od rána do večera škola. Kombinovat toto se zaměstnáním je vražedné. Navíc na mnohých praxích jsme dělaly pouze ošetřovatelskou práci, hygienu atd., protože staniční neměla čas se nám věnovat např. u léků a kanyl a bez dozoru nás to samozřejmě dělat nenechala, takže za mě cca 70% praxe byl opravdu ztracený čas a zbytečné komplikování života (kdybych byla normálně v práci, naučím se toho mnohem více).

    Tož tak, držím vám dále palce při rozhodování ke studiu a zejména při následné práci.

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2015 16:31:48, Petr Vondra) Příbram a Duškovka jsou švindlškoly, celkově tak jak to probíhá na 2.LF je to správně, minimálně teorie, ta praxe co popisuješ, už by měla být trochu jiná a více odborna. Nicméně buď ráda že máš seriozní školu, časem to bude jako když najdeš. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2015 17:09:51, petra) Pokud zísskala na dané studium škola akreditaci a na ni získáš diplom, tak ti ho nikdo nevezme. Ve společnosti se dějí jiné věci. Na co se tak trápit, potom je člověk z toho opravdu nahněvaný. Tady nás společnost nutí za pár korun dávat kůži na trh a dělat lékařům služky. Myslím si, že si to žádná sestra nezaslouží, tak se nehněvejme na sebe, každý má jinou možnost už v tom marazmu získat vyšší vzdělání. Globálně vzato není co závidět nikomu. Naše práce je neocenitelná financemi. A z toho dnes bohužel také žijeme. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2015 02:39:33, Petr Vondra) "Tady nás společnost nutí za pár korun dávat kůži na trh a dělat lékařům služky. "

          Tak pokud je těch peněz málo řešto to, buď odchodem mimo obor, nebo do zahraničí, nebo pracujde pro jiného zaměstnavatele a nebo se prosaďtě v ČAS a stávkujte. Po dobrém sestrám nikdo nepřidá. při DO sestry lékaře podrazily, tak se nedivte. Ad služky: lékařům nosíš oběd, děláš kafe, uklízíš? Nebo ti prostě vadí že sestra musí plnit ordinace lékaře? To asi se "služkou" moc společného nemá. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2017 15:32:17, Bernie) To máte na mysli tu soukromou vysokou školu v Příbrami, kde je ředitelkou Kalátová? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2015 16:58:19, petra) Jeto vše zajímavé co se píše. Jde o to, jestli na těch vašich praxích se naučíte, co máte vědět. Pokud tam nemáte vyučujících ze školy, tak to máte zbytečně zabitý čas a je pravda, když jste v práci, tak se naučíte mnohem a mnohem více. Tak naco chodit jako blázni někam na praxi, kde vás nechtějí, nebo z vás dělají sluhy a nesvéprávné. Tady chybí vyučující, kteří ošetřovatelským činnostem rozumějí, umí je vysvětlit a ukázat na pacientovi. A ne to, aby vyučující nás hodili na oddělení a zdrhli, protože se bojí praktických výkonů. Tak raději volím alternativu rychlejší. Jsem již diplomovaná sestra a netoužím poslouchat ty žvásty o ošetřovatelském výzkumu, NANDě, která se v praxi nepoužívá a o teoriích a modelech v ošetřovatelství. Rok stačí a mám větší klid. I za ten rok studia při práci je to opravdu moc náročné. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2015 02:34:43, Petr Vondra) Pak se ale nediv, že vás lékaři s takovým přístup vážně brát nebudou, když ví že celá "VŠ sesterství" je nesmysl a s vysokoškolským vzdělání to nemá nic společného. Papír se nerovná vzdělání. NANDA sice je v praxi kničemu, ale bazální problém je práce sestry nepotřebuje vysokou školu, ale spíše kurzy PSS. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2015 08:03:13, Petra) Bohužel s tím se nedá nic dělat. To je daň za vstup do EU. ČR a jiné státy to musely udělat, vytvořit sestru s VŠ reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2015 14:41:07, Petr Vondra) Neni to pravda, koukni se jak je to v SRN, žádný požřadaveke na VŠ neexistuje. Jen na to aby sestru nestudovali "děti", ale už lidi po 18. roce života, vůbec to nemusí být nutně VŠ. je to český paskvil. A trafika pro zamindrákované dámy co si z toho udělaly bysnys, viz ČAS. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2015 08:05:27, Petra) Ještě jsem zapomněla. Sestra se specializací, to je už jiné kafé - silný turek reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2015 15:37:20, Efka) Chtěla jsem se zeptat zda studium je jen pro sestry nebo i pro záchranáře z VOŠ. A dále jaké jsou ty srovnávací testy?
    děkuji :-) reagovat zde
    Email: evik50seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2015 08:03:01, Petra) Je to i pro absolventy VOŠ záchranář. Jen musíš skončit VOŠ maximálně před 5 lety. Jsou tam rozdílovky za 1. a 2. ročník. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.09.2015 22:09:31, Kacennka) Mysli si ze je fakt realne aby si zdravotni sestra u nas vydelala 35 000 + jak se uvadi u nekterych nabidek na http://www.pracomat.cz/profese/zdravotni-sestra ? Me vetsinou nikde nedali vice nez 20, ale mam jen dva roky praxe ... reagovat zde
        Email: peta1postcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2019 08:24:05, Veronika Fléglova) Bože, to byli názory tady.
    Dnes bych řekla, že jsou častěji cenněné VOŠky, protože rozsah praxe je mnohem vyšší, než VŠ.
    Sylabus je pro Voš i VŠ stejný, donoce jame porávnavali jednotlivé ročníkové testy VOŠ a VŠ a světe div se , VoŠka je měla těžší. Hodně záleží i na jaké škole studuješ. Já studovala v Mostě VOŠ-původně to byla VŠ- kvality a strandardy si drží stále vysoko . Jinak některé VŠ umožňuji si za rok u nich doplnit Bc vzdělání, samozřejmě za poplatek, dle školy cca 30-50 tisíc .
    Já osobně nad tím též přemýšlím , ale kvůli tomu, že bych se ráda dostala na Magisterské se specializační, což bez Bc nemohu. reagovat zde
    Telefon: 607686051, Email: bybymaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Zkrácené Bc. studium - Informace o studiu
  2. Zkrácené studium Bc. zdravotnický obor - Výběr vysoké školy
  3. Kombinovaná forma studia - zdravotní sestra - Masarykova univerzita
  4. Diplomovaná zdravotní sestra - Ostatní
  5. VOS vseobecna sestra - Ostatní
  6. Práce v kriminalistické laboratoři jako zdravotní laborant? - Informace o studiu
  7. Navazující studium na bc.zdravotní laborant - Výběr vysoké školy
  8. zkrácené studium po VOŠ - Výběr vysoké školy
  9. medicina, zdravotni sestra nebo fyzioterapie? - Výběr vysoké školy
  10. Zkrácené studium Bc. - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.