Speciální pedagogika UK x MU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.07.2012 14:25:02, knofela, zhlédnuto: 1504x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj,

dostala jsem se na navazující specku jak na MU, tak i na UK. Nemůžu se rozhodnout, chybí mi informace od někoho, kdo na těchto školách studuje. Byla bych vděčná za rady, názory na školu, provázanost s praxí, cokoliv, co mi pomůže v rozhodování. Díky :)

Email: knofelagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2012 08:16:21, kathrinxs) ahoj, chtěla bych se příští rok taky hlásit na navazující specku, bakaláře ale dělám trochu jiný obor - rehabilitační a psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. Chtěla bych se zeptat, z čeho všeho jsi se učila a jak dlouho? Jak to probíhalo ...

    díky moc
    reagovat zde
    Email: kathrinxsseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2012 12:41:31, knofela) Ahoj, nevím přesně, z čeho děláš státnice, ale nejdřív si tam, kam bys chtěla jít zjisti, jestli se z tohoto oboru na navazující specku můžeš hlásit (MU má pro příští rok třeba jako podmínku státnice ze speciální pedagogiky, ale jiné školy bývají benevolentnější).

      No jelikož první přijímačky na MU jsme měli den před státnicemi, tak jsem se na ně nijak extra neučila, využila jsem prostě to, co jsem uměla ke státnicím. Jinak na obě školy byly zkoušky formou testu a rozsahem opravdu z celé specky a širokého okolí, v Brně mi třeba přišlo, že tam bylo dost otázek kolem drog a medikamentů, ale všude chtějí vyhlášky a zákony vztahující se ke specce (i k etopedii, takže i trestní zákon atd.), pak tam bylo celkem dost pojmosloví ke všem pediím (např. co je to praktognostická dyskalkulie, vývojová dysfázie, hodně pojmů ze somatopedie), něco málo historie a významných odborníků, pak individuální vzdělávací plán a provázanost k RVP, v Praze zase třeba chtěli vědět, čeho se týkají jednotlivé časopisy vztahující se ke specce a čím se zabývá občanské sdružení xy, prostě celkem široký záběr.

      Ale na stránkách jednotlivých kateder většinou najdeš požadavky ke zkouškám a taky doporučenou literaturu. Určitě bych nejdřív šáhla po Pipekové (Kapitoly ze speciální pedagogiky), tu doporučují, myslím, všude a zdá se mi, že tam z ní opravdu toho bylo hodně a možná nejvíc.

      Nevím, jak moc je tvůj obor se speckou provázaný, ale dobu přípravy na přijímačky celkem odvodíš podle toho, jestli pro tebe Pipeková bude jen opakováním, nebo jestli v ní většina věcí pro tebe bude úplně nových. V prvním případě ti v podstatě bude taky stačit "jen" naučit se na státnice, v tom druhém to bude chtít víc času, každopádně ale musíš znát základy a pojmy ze všech pedií, zákony, historii.

      Doufám, že ti tahle odpověď k něčemu bude a přeju hodně štěstí u přijímaček i státnic. ;)

      PS: Kdyby ses ještě na něco chtěla zeptat, tak klidně piš (i na mail) :)

      reagovat zde
      Email: knofelagmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Speciální pedagogika UK xUJEP - Výběr vysoké školy
  2. Speciální pedagogika či normální? - Výběr vysoké školy
  3. Speciální pedagogika navazující magisterské studium - Univerzita Karlova
  4. Speciální pedagogika?? - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Speciální pedagogika - NMgr. Pedf UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Ortokomunikace,logopedie,pedagogika raného věku UPOL - Informace o studiu
  7. Navazující magisterské Speciální pedagogika Brno - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Speciální pedagogika - Ostatní
  9. VŠ - obor český jazyk se zaměřením na vzdělání + speciální pedagogika se z. n. vz. - Informace o studiu
  10. Speciální pedagogika - Karlova univerzita - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.