Fakulta humanitních studijí

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.10.2006 12:21:49, Katka, zhlédnuto: 533x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky hledám někoho, kdo studuje na Uk fakultu humanitních studijích. Zajímali by mě jakékoilv info o studiu jestli je to tam dobrý a hlavně něco o přijímacích zkouškách..Jaký typy otázek jste tam měli k té povinné četbě díky moc budu ráda za jakoukoli radu

Email: belohoracka.mseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2014 14:13:51, Ema) Tak jestli ti mohu poradit, uteč dokud je čas. Jsem ve třeťáku, už jsem měla 3 x přerušeno a stejně přemýšlím, že toho nechám, ať si nevyplácám poslední rok 4 letého nároku na studium zdarma. Záleží na tom, zda chceš studovat denní nebo dálkové studium. Pro dálkaře při práci je to téměř neskloubitelné. Je to dřina těžce vykoupená za poměrně snadné přijímací zkoušky - překlad nějakého textu z AJ do ČJ - můžeš používat slovník. Pokud tedy umíš slušně anglicky, tak přijmačky v pohodě dáš. Zapomeň na to, že si při studiu budeš přivydělávat nebo mít práci. Většina lidí to absolutně nedá, protože škola je časově opravdu náročná. Je to v podstatě samé biflování textů a to mnohdy opravdu dost nezáživných. Až extrémní důraz se klade na historii, která je tady dost klíčová a historický modul této fakulty je kapitola sama pro sebe. Filosofie, pokud tě nějak extra nezajímá, je taky další jobovka, ale dá se zvládnout. Zkráceně - Bc. titul z této školy je k ničemu, uplatnění bez praxe s ním rozhodně nenajdeš. A pokud chceš jen Bc. a nechceš se nějak dál profilovat na Mgr. tak je to opravdu špatná volba a bude tě to stát hodně velké úsilí tu školu dostudovat. Mluvím ale za pracující dálkaře, u denních studentů je to jistě snazší, protože se mohou na plný plyn věnovat studiu. Vyzdvihla bych velmi příjemný přístup studijního oddělení a některých profesorů. Pokud ale nechceš celé studium ležet v knihách a drtit se filosofii a historii, tak fakt zvaž jinou školu s lepším uplatněním na pracovním trhu. A ještě něco. Jen opravdu minimální zlomek studentů FHS dokončí Bc. za 3 roky. U dálkařů to platí dvojnásob. Většina lidí tu stráví tak 5 i 6 let, což je v porovnání s uplatněním dle mého názoru dost velká ztráta času. reagovat zde
    Email: dony1132emailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2014 13:16:48, Eva) Tak za sebe bych do toho už znova nešla. Přijímačky jak řečeno dáš, pokud umíš anglicky a máš aspoň přehled o knížkách, který se zavážeš k přijímačkám přečíst (jestli takhle přijímačky fungujou).
    Během studia musíš udělat souborné zkoušky z historie, filozofie a společenskovědního modulu. pro mě byla nejhorší filozofie, ale historie taky není procházka růžovym sadem, nečekej, že tě budou zkoušet z látky, která se učí na gymnáziu, všechno jde do detailů, pro tebe třeba úplně nepodstatných.
    Na druhou stranu jsem studovala denní studium a časově mi to přišlo v pohodě, zvládala jsem mít i brigádu. Rozvrh si z velké části stavíš podle sebe, pár předmětů je povinných, ale zbytek zcela na tobě (ůžeš volit předměty v oboru, který tě zajímá nejvíc, nabídka je široká- filozofie, ekonomie, historie, sociologie). Buď budeš chodit na volitelné předměty a sbírat za ně kredity, nebo nebudeš a místo toho budeš číst knížky a psát na ně eseje, za co jsou taky kredity.
    takže tom pro mě bylo plus, je čistě na tobě, jakou cestu zvolíš. Ale jinak tě ta škola nijak moc neprofiluje, ani pro budoucí magisterské studium. Co se naučíš, je pracovat samostatně a pracovat s literaturou (množství zpracovaných knih je během studia docela velké), naučíš se sortovat informace podstatné a nepodstatné, což je určitě fajn schopnost, ale na to se nikdo v budoucnu neptá.
    Asi tak, jak to přesně funguje dnes, nevím, absolvovala jsem už pár let zpátky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2014 15:30:13, Raději Nepodepsaný) Podle mých zkušeností se současní studenti FHS učí třídit informace na líbící se a nelíbící se. Toto své rozdělení si pak obhajují sofistikou, někdy dokonce natolik primitivní, že je až k nevíře, že něco takového vůbec lze na půdě staroslavné univerzity vypustit z úst či z pera. Nejsmutnější je, že takový postup je tolerován nebo dokonce podporován akademickými pracovníky. Dílem je to rezignace, dílem je to samotnými vyučujícími pokládáno za korektní způsob argumentace. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. fakulta humanitních studijí uk - Ostatní
  2. Fakulta humanitních studií - bakaláři - Všechny oinformace! - Univerzita Karlova
  3. Fakulta humanitních studií UK - Ostatní
  4. UK - Fakulta humanitních studií - Univerzita Karlova
  5. VŠE Fakulta managementu X VUT Fakulta podnikatelská - Ostatní
  6. Fakulta architektury X Fakulta stavební- Architektura pozemních staveb - Výběr vysoké školy
  7. Fakulta humanitních studií UK - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.