UJAK - důležité info


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.09.2012 15:49:31, UJAK, zhlédnuto: 3042x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,

prosím podívejte se na článek Miroslava Motejlka:

Růst Chaloupkovy university se zastavil, stále ale vydělává obrovské peníze

10. 09. 2012 – 8:40
Šedesátiletý miliardář Luboš Chaloupka je rektorem, jednatelem a jediným majitelem Univerzity Jana Amose Komenského Praha. Škola, přesněji firma, loni utržila 522 milionů a vydělala 281 milionů korun v čistém. Za poslední čtyři roky pak více než miliardu. Vzhledem ke svému zaměření je určena především pro střední a vyšší příjmové skupiny, které chtějí svým dětem pořídit/zaplatit vysokoškolské vzdělání. Vhodná je také pro politiky, jejich poradce, státní úředníky.
-mot-

Čisté zisky Chaloupkovy školy
2005 68 milionů Kč
2006 107 milionů Kč
2007 159 milionů Kč
2008 207 milionů Kč
2009 257 milionů Kč
2010 301 milionů Kč
2011 281 milionů Kč

http://www.motejlek.com/rust-chaloupkovy-university-se-zastavil-stale-ale-vydelava-obrovske-penize
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2012 15:22:47, K...) No a co? Jako Vážený pane...je snad špatné či trestné podnikat? Mu závidíte, že měl nápad, zrealizoval ho a ještě mu vynáší?:-D:-D:-D to snad ne
    A s tim vykřikováním o bohatých...v mojí skupině většina studentů hradí školu samo z brigád nebo pomocí úvěrů. Tak se prosím vás sklidněte.....:D:D:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2013 17:40:51, Iva) Sklidněte? Snad zklidněte. Ty jo, to je výsledek soukromého školství. Určitě mají střední soukromou, vysokou soukromou a ..... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2013 17:52:00, Inkvizitor) Ale notak, třeba může být jen dysgrafik nebo (mo)mentálně znevýhodněný:-D

        Spíše je komické to, že se tak agresivně ohradil proti něčemu, co v článku vůbec není - pouze několik ironických poznámek o tom, jací studenti že na oné "univerzitě" studují. Gramatické chyby bych prominul, ale to, že se projevil jako trouba, který není schopen ani přiléhavé reakce, to bych bral jako malou ilustraci toho, jaké intelektuální schopnosti postačují ke studiu na škole nechvalně proslulé například pobočkou zvanou "Oxford ve Starém Hrozenkově"... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 21:47:22, Klárka) Nech si svý smyšlený názory magore. Měl by tě zažalovat!!!



    Musím svůj příspěvek vložit i do této diskuse. Opravdu se mi nelíbí co si lidi dovolují říkat k mé škole!
    UJAK je výborná škola. Jde vstříc i lidem co jsou na mateřské. Nastoupila jsem na prezenční formu a hned po mé žádosti o individuální studijní plán mi škola vyhověla. Mám dvojčata a bez vstřícnosti školy bych to nezvládla. Mám sice zdrávku,ale vybrat si vyhovující obor nebyl problém. Pokud máte problém s časem jistě UJAK přijde vhod, k plné spokojenosti. Zkoušela jsem to na UPOL a Muni...bavila jsem se s maminama na přijímačkách v Olomouci. Jedna mi poradila dát si přihlášku na UJAK, teď jsme spolužačky a podporujeme se :D ;);)





    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2013 16:27:36, Inkvizitor) Když musíš, tak musíš. A bereš na to Seroquel, nebo za to něco bereš? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2013 18:17:03, tvůj ochablý penis) a ***eček bez vzdělání :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2015 14:41:05, Gustav) To je docela zabitý příspěvek. UJAK je opravdu povl nad povl. Otázka je, k čemu tato škola bude mamině s 2 dětmi a zdrávkou. Taková mamina by se měla po mateřský vrátit do nemocnice, nebo jít studovat na VOŠ či VŠ zdravotnickou (př. OBOR: záchranářství). V tomto oboru je veliký nedostatek personálu.

      PS. UJAK je pouze pro ty, co chtějí mít na vizitce titul. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2015 16:44:21, Tamtam) Velice zajímavý článek od Jindřicha Svobody na Investportalu.:

    Můj článek o Univerzitě Jana Amose Komenského vcelku pochopitelně vzbudil určité emoce. Někdo dokonce nabyl dojmu, že bezdůvodně pomlouvám kvalitu výuky na škole. To ale není pravda. Co se týče samotné výuky, k té jsem se vůbec nevyjadřoval. Nemám dost podkladů k tomu, abych ji hodnotil.

    Ve svém článku jsem z velké části zrekapituloval a pospojoval fakta, která byla v uplynulých letech zveřejněna v jiných médiích, a která se týkají i jiných soukromých vysokých škol. Vím, že univerzita má v řadách svých vyučujících i velmi uznávané osobnosti, například prof. Zdeňka Heluse. Kritizuji zde něco jiného.

    Zcela evidentně jsou na UJAKu ohýbány všeobecně uznávané akademické standardy. Ještě bych to, přinejmenším z podnikatelského hlediska, chápal v situaci, kdy by šlo o jediný způsob, jakým škola může dosáhnout alespoň nějakého, i když hubeného zisku. To ale rozhodně není ten případ.

    Doc. Chaloupka zde dlouhodobě „jede na hraně“ kvůli maximalizaci hodnoty pro jediného vlastníka školy, kterým je on sám. Čistá marže školy je minimálně 50%. O kolik ze svého 150-milionového zisku by doc. Chaloupka přišel, kdyby tyto standardy jeho škola dodržovala? O 10, 20 nebo snad o 30? Pořád by měl krásně ziskový podnik, kde by většina platících zákazníků dostala to, co očekává. Tedy nejen titul, ale i kvalitní vzdělání, které by bylo všeobecně uznáváno potenciálními zaměstnavateli absolventů UJAKu.

    Zhruba před měsícem prošuměla slovenskými médii menší aféra. Společnost Damon, která se zabývá návrhem a výrobou nábytku, hledala ekonoma – logistu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby v inzerátu „natvrdo“ neuvedla seznam „neakceptovatelných“ škol:

    „Daná pracovná pozícia nie je vhodná pre absolventov nasledujúcich vysokých škôl:

    • Univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne


    • Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety


    • Vysoká škola Sládkovičovo


    • Paneurópska vysoká škola


    • ostatné vysoké školy s odborom sociálna práca


    • vysoké školy s odborom masmédiá a masmediálna komunikácia


    • vysoké školy s odborom environmentálny manažment“


    Zpravidla však zaměstnavatelé takový seznam samozřejmě nezveřejňují. Jejich personalisté jej vedou pouze pomyslně a absolventům „nežádoucích“ škol se prostě jenom neozvou zpátky. V USA a čím dál častěji i u nás to je naprosto běžná věc. A díky aférám UJAKu mám velkou obavu, že na onom seznamu mnohých personalistů figuruje i tato soukromá univerzita.

    Učitele či zdravotníky, kteří si studiem na UJAKu pouze doplňují vzdělání, aby si mohli udržet současnou pozici, toto trápit nemusí. Stejně tak to dosud nemuselo trápit vyšší státní úředníky - středoškoláky, kteří si pomocí titulu ze soukromé vysoké školy „legalizovali“ pozici, na kterou byli politicky dosazeni. Všichni ostatní jsou v ohrožení. Zaplatí školné v řádu statisíců za vzdělání a titul, který jim nakonec může být k ničemu. Pokud jim tedy před absolutoriem školu rovnou nezruší.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2015 19:38:07, Inkvizitor) Jen si dovolím upřesnit jeden omyl. Žádní zdravotníci "legalizující" si svoji pozici na UJAK neexistují. Ti starší, kterým stačila pro výkon jejich profese maturita v oboru, mají zaručeno, že jim jejich odbornost zůstane. Ti mladší pro změnu mohou svoji pozici "legalizovat" jen studiem příslušného oboru. To neznamená, že tam nestuduje nikdo. Např. většina vrchních sester a laborantek z mého pracoviště má svoji pozici jistou díky tomu, že maturovali na zdrávce již drahně dávno; na UJAK si kupují diplom (i když se tváří, jak tvrdě studují) jen díky tomu, že mají pocit, že by u čerstvých absolventek s bakalářským nebo dokonce magisterským vzděláním v oboru neměly tu pravou autoritu... reagovat zde
      Web: https://www.youtube.com/watch?v=NUMkcBctE7c
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2015 16:47:25, Tamtam) A taky jeden zajímavý komentář, kde se mediální odborník zamýšlí nad tím, proč AK tak dlouho spala v nečinnosti proti pochybným praktikám soukromých vysokých škol.

    "Na závěr si nechal dění kolem Univerzity Jana Amose Komenského. Škole celebrit, jak je přezdívaná kvůli tomu, že ji vystudovaly například olympijská vítězka Kateřina Neumannová, modelka Iva Kubelková či někdejší šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová, Akreditační komise odebrala akreditaci pro obor Speciální pedagogika v magisterském studiu, ale hrozí jí i zrušení. „Musím předeslat, že jsem tam deset let pracoval, čili znám to zevnitř, ale zároveň jsem do jisté míry podjatý, protože jsem ze školy odešel v okamžiku, kdy jsem zjistil, že se nenakládá poctivě se studijními výsledky a že se vkládají zápočty a zkoušky lidem, kteří je neabsolvovali,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
    Sám má důkazy o desítkách případů, které předložil v roce 2010 rektorovi a následně ze školy proto odešel. „Začátkem července 2010 jsem seděl u paní profesorky Dvořákové, předsedkyně Akreditační komise, a předložil jsem jí všechny hodnověrné důkazy o tom, že se na té škole velmi nepoctivě zachází se studijními výsledky a že se domnívám, že by to zasloužilo velkou pozornost Akreditační komise, která je k tomu ze zákona povinná. Paní Dvořáková to hodila do koše a dál se několik let nic nedělo. Teprve v poslední době se náhle paní Dvořáková zaktivizovala a začala vést tažení proti soukromým vysokým školám včetně UJAK,“ pozastavuje se mediální odborník."
    http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zkuseny-novinar-je-ohromen-grilovanim-knizete-v-CT-A-pridal-vazne-podezreni-nad-profesorkou-Dvorakovou-361965 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2016 14:35:25, LPVD) A co jako? Máme mu závidět nebo jej ukamenovat? S08S08S08 reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. HELP!!!Dulezite... - Ostatní
  2. info o univerzite jana amose komenskeho - Informace o studiu
  3. UJAK - Ostatní
  4. UJAK - Ostatní
  5. Info o náročnosti - Univerzita Pardubice
  6. UJAK - manažerská studia - řízení lidských zdrojů - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  7. UJAK andragogika - Ostatní
  8. Info o Bc. Mediální studia UK - Informace o studiu
  9. Školné , nedostatek INFO - Ostatní
  10. Info - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.