Jak moc rozhoduje prestiž ekonomických VŠ?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.10.2006 13:42:32, schenni, zhlédnuto: 205x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky, mám takový dotaz ohledně uplatnění po vysoké škole.... má někdo zkušenosti s tím, jak moc rozhoduje o uplatnění v praxi škola, kterou máte vystudouvanou? myslím tím třeba to, že vás někdo pošle do háje s tím, že máte vystudovanou např. "jen" ekonomii na báňské, protože dá radši přednost někomu v VŠE? nebo jestli vám bude dělat někdo problémy s tím, že máte sice titul Bc., ale ekonomku jste vystudovali třeba na vyšší odborné VOŠE ve zlíně? moc dík za jakoukoli teakci :-)

Email: schennicentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2006 08:44:23, Lucy) Tohle je dost složitý... Každej člověk ti na to odpoví jinak. Já studuju VŠE a můj názor je ten, že je jedno jakou školu máš. Strašně důležitá je nějaká praxe během studia. Ovšem tu možná získáš líp z VŠE než třeba z ČZU, ale když jsi šikovná, tak se dá všechno...
    Já se ptala jedný pani personalistky a ta mi řekla, že jejich klienti (zaměstnavatelé) neberou ohled na školu, ale právě na praxi, jazykové zkušenosti a titul (tzn. hlavně že ho máš - odkukoliv). :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2006 18:18:27, schenni) tak to je určitě pozitivní názor:)... A vy máte ne VŠE nějakou praxi v rámci studia? děláte nějaké projekty či něco takového? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2006 18:37:11, Tomáš) 2 Lucy - ahoj, nemyslím si, že nezáleží na tom odkud máš získaný titul. A věř mi, že čím dál více bude. V podstatě to, že máš titul nikoho prakticky nezajímá. Je to pouze "vstup" pro to, abyses mohla ucházet o určité pozice. Pak jde zejména o to co umíš a co ses naučila, a tady hraje roli jakou školu jsi dělala. VŠE má mezi zaměstnavateli zpravidla velmi dobrou prestiž ;) reagovat zde
    Email: tomas.holyvejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2006 16:12:53, Petr) to tomas: No to bych si dovolil nesouhlasit, ad1) povest VSE zdaleka neni takova jak si myslis, otec ma radu znamych na pomerne vyznamnych postech u rady zahran. firem a strejde stejne tak dela personalistu v jedne zahran. firme, a jim je oparvu srdecne jedno jakou ekonomku mas, stjne si udelaj testy aby si ozkouseli jake mas vlastnosti, poptaji se na praxi a mrknou jestli mas titul nikoliv odkud ho mas. Zajimaji je zejmena ty testy + připadove studie, neco jineho je pokud mas titul ze zahran univerzity, nebo si na ni aspon studoval cast studia, to ti muze pomoct. Vlastne vubec nechapu kde lidi prisli na to ze ma VSE takovou prestit jak o ni rikaji, zadne cisla tomu nenapovidaji. No je mozna pravda ze jsem torchu zaujaty, jelikoz v mem okoli mi VSE vsichni rozmlouvali takze jsem na ni nesel ackoliv jsem se dostal, ale mam par pratel co jsou tam spokojeni. Jinak co vim tak praxe na VSE... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2006 16:13:43, Pepa) ....zajistena neni, to mam myslim akorat ekonomka ve Zline. Ale ja zase nemam rad Zlin :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2006 16:14:42, Petr) to Pepa je omil, to automatice dopisovani u jmena je na prd :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.11.2006 16:36:51, IQ) Asi tak, ani VSE, ani MU, ani MZLU ,ani CZU a ani jakokliv jina z dalsch 6ti ekonomickych fakult v ČR nema naprosto zadne jmeno, a o prestizi se tady taky neda mluvit, o prestizi se da mluvit např u těchto skol http://www.forbes.com/2005/08/16/best-business-schools-list-cz_05mba_land.html . V ČR proste neco jako prestizni ekonomka neni. Je ovsem rodzil v tom jsetli mas VŠ nebo VOŠ to ano. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2006 19:21:11, Tomáš) 2Petr > Ale vždyť to přece spolu souvisí. Jestli říkáš, že je naprosto jedno z jaké školy máš titul jinými slovy říkáš, že školy mají stejnou úroveň a to přece není pravda. Pak by se školy vůbec nemuseli snažit o to zlepšovat své kvality, což by bylo zejména u soukromých škol velmi smutné, protože to by mělo být jejich hlavním cílem. Proč se lidé např. rozhodují mezi VŠE a ČZU - a příspěvků k tomuto tématu tady není málo - ? Jestliže si netrávil vejšku opisováním nebo něčím podobným, tak abys zůstal naprosto nedotčen, pak jsou přeci tvé nabyté znalosti velmi ovlivněny školou jakou studuješ, 5 let není zase tak krátká doba.. Co jsi vystudoval za školu předurčuje to jaké máš znalosti a např. i to jakou máš povahu, protože "prodrat" se systémem VŠE není jen tak pro každou povahu.. Znám školy, kde ti sestavují rozvrh, přesně ti říkají co máš dělat, kam se dostavit atd., na VŠE se s tebou nikdo nepáře. Jenže to v životě také ne a i tohle je jedna z věcí, kterou zaměstnavatelé u absolventů VŠE oceňují. reagovat zde
    Email: tomas.holyvejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2006 10:13:41, Míša) Ahoj, potřebovala bych pomoci. Rozhoduji se mezi dvěma VŠ a to VŠE a ZČU ekonomkou... chtěla bych o těchto VŠ pokecat a poradit se s někým kdo na tyto školy chodí, o příjmačkách apod. Byla bych vám vážně vděčná, tak pokud se nějaká ta dobrá duše objeví tak ať mi písne na ICQ. :D reagovat zde
    Email: mimi.viseznamcz, ICQ: 364885125
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2006 10:19:00, Lucy) Shenni, já jsem myslela praxi mimo školu. Já například chodím na do jedný mezinárodní firmy. Nejdřív jsem opisovala data do počítače a po nějakém čase jsem vážně dost povýšila. S06
    Firma si mě "vychovala" a vypadá to, že sem půjdu pracovat po studiu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2006 12:44:12, schenni) to že ne VŠE + na většině dalších fakult není praxe, to je mi celkem jasný... spíš bych se chtěle zeptat jestli děláte nějaké praktické projekty třeba pro nějaké firmy nebo tak. A je při škole nějaký útvar, který by pomáhal svým studentům ohledně hledání brigády/práce v rámci oboru? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.10.2007 10:51:10, Macela) Ahoj! Zrovna studuji VOŠE taky ve Zlína, tak by mě zajímalo, kde si si dodělal(a) Bc. jestli to šlo někde zkrátit na 1-1,5 roku? Díky za odpověd reagovat zde
    Email: marcelakrcmovaseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Dva cizí jazyky na ekonomických fakultách? - Výběr vysoké školy
  2. Přijímačky na navazující magisterské studium - Učitelství ekonomických předmětů na SŠ - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.