NF - Hospodářské a politické dějiny


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.10.2012 09:13:23, Janča, zhlédnuto: 444x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
zaujal mě navazující obor NF - Hospodářské a politické dějiny. Zajímalo by mě, jaký názor mají studenti na tuto fakultu, jak je to zhruba těžké, jaký je přístup učitelů? Ze stránek jsem vyrozumněla akorát to, že tam učí lidi, co píšou naši doporučenou četbu a to mě spíš děsí :-D.
Studovala jsem obchodní akademii, pak archivnictví, přesto, myslíte si, že to může zvládnout člověk, který předtím na NF nestudoval?
Velice děkuji =)

Email: janinka1602seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2012 12:13:07, Adalbert) Ahoj, studuji na NF jsem děla bak. a teď na navaz. mag. studuji HD.
    Co si budeme povídat, je to těžký. Čteš papery a píšeš, píšeš...
    V zásadě má smysl psát diplomku jen u PhDr. Radka Soběharta, Ph.D. nebo u Doc. PhDr. Františka Stellnera, Ph.D. U těch ostatních ti hrozí, že dost pravděpodobně neobhájíš. Ohledně náročnosti lze vyjít i ze sylabů některých předmětů jako je např. diskurs http://isis.vse.cz/katalog/syllabus.pl?predmet=91471;zpet=../pracoviste/predmety.pl?id=69,lang=cz;lang=cz

    či okruhů ke státnicím http://khd.vse.cz/wp-content/uploads/2011/06/Tematicke_okruhy_a_texty_ke_SZZK_Hospodarske_a_politicke_dejiny_2013.pdf


    Jenže tady legrace nekončí. To co bude pro tebe problém je mikro a makro II. Kde musíš derivovat, propočítávat různé modely růstu atd. Ve skutečnosti jsou to předměty, které se dříve učili na "doktorském stupni". Zase posílám sylaby https://isis.vse.cz/katalog/syllabus.pl?predmet=74454 a https://isis.vse.cz/katalog/syllabus.pl?predmet=74657.

    No a když uděláš tohle, tak tě čekají státnice z eka(peklo)
    Pro představu Hospodářské dějiny dostudovalo zatím osm lidí (obor existuje od roku 2009) a za tu dobu na něj nastoupilo asi 81 studentů, z kterých dost skončilo. (výroční zpráva za rok 2011: 68 studentů, 2 absolventi v daném roce viz. http://isis.vse.cz/dok_server/slozka.pl?id=7717;download=81685)


    Jestli to jde zvládnout? Jde, ale předpokládá se nějaká pokročilejší znalost matematiky kvůli mie a mae II.

    Abych tě ale jen neděsil. Je tam hrozně fajn parta lidí a to jak studentů, tak vyučujících. Prakticky všechny kurzy jsou až na pár výjimek zábavné a smysluplné.
    Určitě tě nechci odradit, ale jen upozornit, jak to z pohledu studenta vypadá ;)

    Snad se rozhodneš jít k nám :D

    Zdraví,
    A.



    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2012 13:01:08, Janča) Velice děkuji za reakci. Asi mě to nepřekvapilo, něco takového jsem čekala, až na tu drastickou matiku, to jsem nedomyslela. Jsem sice studentský typ, dokážu hodně dřít, ale tak málo absolventů mě přece jen nejspíš odradí. Ne úplně, spíš si říkám, že si Mgr. udělám jinde a pak si to vystuduji \'zájmově\', až mi nebude hrozit, že skončím jako věčný student :D
      Přeji hodně štěstí, ať se dostaneš až ke státnicím a co nejdřív to \'peklo\' budeš mít za sebou :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. dějiny umění FFUK - Ostatní
  2. Připravím na příjmačky - Dějiny umění FF UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Dějiny umění - Univerzita Karlova
  4. Dějiny umění - přijímačky - Univerzita Karlova
  5. FF UK ARABISTIKA/DEJINY A KULTURA ISLAM.ZEMI - Informace o studiu
  6. DĚJINY UMĚNÍ - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Příprava na DĚJINY UMĚNÍ - Ostatní
  8. kulturologie/ dějiny umění - Ostatní
  9. Přijímačky na magisterské studium - DĚJINY UMĚNÍ - Univerzita Karlova
  10. FSV UK - Teritoriální studia/Soudobé dějiny - Univerzita Karlova

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.