UJAK - Andragogika - doktorské studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.01.2013 21:25:17, Lucie, zhlédnuto: 2156x, reakcí celkem: 14Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, má někdo zkušenost, jak probíhá doktorské studium na UJAK? Vím, že jsou zde dva téměř nesmiřitelné tábory ohledně soukromého vs. státního školství. Já mám Ing. na kvalitní státní VŠ, ale zaujal mě obor Andragogika na UJAK a proto se zajímám o osobní zkušenost s tímto oborem v doktorském studiu. Podělí se někdo o dojmy? Děkuji. :)

Email: studentka.ekoseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2013 22:22:43, Inkvizitor) Tak kvalitní státní... A že jsem tak zvědav, k čemu je dejme tomu absolventovi oboru Management chemického vojska koupené PhD z andragogiky?

    Stručně: doktorské studium je primárně přípravou na samostatnou tvůrčí a vědeckou práci, se***árně může být užitečné i pro kariérní růst ve vedení firmy - pokud jde o dostatečně velkou firmu a PhD je relevantní a z kvalitní vysoké školy. Toliko obecně, nyní konkrétně. Bakaláře jde získat i na špatné škole, ještě to není taková tragédie, pílí a kvalitním magisterským studiem to lze dohnat. Magisterské vzdělání na špatné škole - tedy na škole s nedostatečným personálním, věcným i výzkumným zázemím - představuje ztrátu času, jeho jediným ospravedlněním je, že dotyčný student je ***ý jako štoudev a "titul" vyžaduje zaměstnavatel. PhD má smysl pouze v případě, že je realizováno na pracovišti s dostatečným zázemí personálním, věcným i kontakty na výzkumné instituce. Absolvent magisterského studia by měl být schopen pracovat s vědeckými databázemi - takže se podívej, jakou vědeckou produkci má UJAK. Z nalezených děl vyluč všechny ty, jejichž první/hlavní autor nepracuje na UJAK na plný úvazek. Dále vyluč všechny práce, které jsou publikovány ve sbornících UJAK a v popularizačních časopisech. Nakonec vyluč vše, co není psáno anglicky nebo německy. Ze zbylých prací se podívej, kolik z nich vzniklo čistě/převážně na UJAK podle autorského kolektivu. No a pak se nad výsledkem hluboce zamysli. Další důležitý faktor - podívej se, kam může UJAK vyslat doktorandy na zahraniční pobyty; u cílových škol se podívej, kde jsou v ARWU/THE/...
    Velmi stručně: Pokud si nechceš koupit leštítko ega, ale chceš si PhD skutečně zasloužit, poohlédni se jinde. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2013 20:25:54, Lucie) Děkuji za obsáhlý příspěvek. Nevím, proč hned na začátku tolik ironie... jedná se o Ing. na Ekonomické fakultě veřejné univerzity v oboru Podniková ekonomika, takže žádný pseudoobor. Pro mou praxi bych ale potřebovala ještě doplnit právě andragogiku nebo příbuzný obor, proto se ptám. Vím, že UJAK je hodně v nemilosti, sama jsem s ní neměla nic do činění, tak sbírám informace... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2013 00:30:06, Martina) Tak Ing. z ekonomky, no to je skutečně "kvalitní" a náročné studium, no to mě po-er na na holá záda... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2013 17:38:00, Lucie) Aha, tak zase někdo, kdo se bije v prsa, že pouze a jen jeho vzdělání je kvalitní, že? No, chci vás vidět v praxi. S13 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2014 17:56:22, Dája) Ahoj Lucko, kašli na ironii... :D Běžně v praxi i z médií slýchám výroky typu "státní vysoká škola", ačkoliv jde ve většině případů o veřejnou, neboť státní jsou pouze dvě - Univerzita obrany a Policejní akademie České republiky. Mám vystudované dva obory - jeden na Univerzitě Karlově (zde jsem byla i několik měsíců na praxi) a druhý na UJAKu. A po pravdě - obě školy mají svoje plus i mínus, pominu-li, že na obou jsem se na zkoušky i SZZ fakt šprtala. Univerzita Karlova je rozhodně silnější pouze z hlediska prestiže, jenž vychází z historického základu. Vyučující neumí pracovat s databázemi, IS je zastaralý, studenti i mladší vyučující si občas připadali, jako by se škola zastavila ve vývoji v šedesátých letech (kromě lékařské a právnické fakulty). Fakulty UK se zásadně nezajímají o obory, o které je z hlediska poptávky trhu v současnosti největší zájem, neprodlužují akreditace, nežádají o akreditaci nových oborů, většina oborů je pouze v prezenční formě studia atd. Velké plus je tedy pouze studium zdarma a jméno, které si univerzita doposud drží (jsem nesmírně zvědavá na výsledky obdobného auditu, který proběhl na Západočeské univerzitě...). Naprosto jiná káva je UJAK, která začala dobře, ale dvakrát pochybila (obor SMK a detašované pracoviště ve Starém Hrozenkově) a dobrá pověst celé univerzity byla pryč. Česká povaha je bohužel taková - špatné si pamatuje navěky, občas si něco i přidá k dobru, stačí číst příspěvky na internetu a musím se smát, především pak názorům na koupené diplomy... :D Jak jsem již uvedla - bohužel pro školu, studenty i uchazeče, neboť nabízí zajímavé obory (např. zmiňovanou Andragogiku v prezenční i kombinované formě studia, od Bc. až po Ph.D. - na rozdíl od UK, která o prodloužení akreditace na doktorské studium již několik let ani nezažádala, což byl jeden z mála důvodů, proč kvalitní šéf katedry andragogiky a personálního řízení odešel na UJAK... ). Asi jsem Ti v rozhodování moc nepomohla, ale věřím, že se rozdodneš správně... S10 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2014 18:35:35, Hanka) Zase ty lživé a zavádějící PR bláboly zaměstnanců UJAK? Už jste s těmi ulhanými PR, které cpete i sem, opravdu velmi trapní. S15 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2014 18:50:22, Roman) Tak na tohle skočí snad jen opravdový bezmozek. UJAK je továrna na tituly, nic víc. Berou tam každého a udělá to každý. O úrovni, kvalitě a četnosti přednášek snad radši ani nemluvě, byla tam sestřenka, která je úplně tupá, už na učnáku propadala, pak si dodělala na 2. pokus maturitu a na UJAK, ačkoli se učila ve zkouškovém asi necelý týden (na všechny zkoušky dohromady) + průběžná příprava nulová, tak zázářila a nakonec si odnesla červený diplom-fakt výsměch, ta škola. Těmhle lživým srovnáním komplexáků, co se nedostali na UK, nebo je odtamtud vykopli, těm se opravdu nedá ani za mák věřit a též se přikláním k názoru, že se jedná možná i o lidi ze studijního na UJAK (to je tady už dost běžný), asi nějaká provázanost jejich odměn s marketingem po síti, těžko říct. :D reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2014 18:54:07, Hanka) Ono na Ph.D. na UJAK se prý nikdo nehlásí, takže tohle je jedna z cest, jak zvýšit zájem. Podle mě je Ph.D. na UJAK srovnatelné možná tak s Bc. z nějaké horší veřejné školy.S13 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2014 16:24:26, Jájinka) Píšeš nesmysly. Androgogiku nabízí třeba i FHS. A jak na FHS, tak na FSV UK můžeš studovat i kombinovaně. Třena mediální studia. Ano, nejsou tam 4/5 dálkáče jako na UJAKu, MUP a dalších soukromkách, je ani ne 1/5, ale to souvisí i s kvalitou studia. Studenti na dálkovém se učí málo, jejich zapojení do studia je nulové, a tak by vycházeli horší absolventi. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2014 16:30:01, Jájinka) ***je to ani ne 1/5
                Jinak souhlasím s ostatními, že lžeš. Moje teta si na UJAK dodělávala bakaláře (je úřednice), já studuju na FHS UK. A když jsem tetě ukázala, co i na této "podřadné" fakultě UK musíme všechno umět, tak se opravdu nestačila divit. "Takhle těžké to máte?"- ptala se mě a nestačila se divit, co po nás všechno chtějí. A to je FHS pokládána za podřadnou a lehčí fakultu UK!! Prostě ten rozdíl veřejná x soukromá škola je v náročnosti obrovský. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2014 12:59:30, Jana) Andragogika na FHS není!!! Je na FF UK a na zcela jiné úrovni než UJAK.... reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2014 18:41:55, Jájinka) No jako ne jako obor, ale můžeš se na ni specializovat, asi neznáš systém FHS. .D reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2014 21:06:21, Jana) Ne jako obor? No a jsme u toho :-D Takže je to v tom případě zcela nanic. Ani na webu o tom nepíšou reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2013 18:54:25, Inkvizitor) Ve skutečnosti byla ironie na místě, státní VŠ jsou jen UNOB a POLAC, obory završené titulem Ing. nabízí pouze UNOB v technických a ekonomicko.managerských oborech.

        K níže uvedené poznámce Martiny si dovolím přitakat - kvalitní ekonomické vzdělání žádná Ekonomická fakulta nějaké regionální školy t.č. nenabízí. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Doktorské studium FCH VUT - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. recenze ujak - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  3. Andragogika - Ostatní
  4. UJAK - Ostatní
  5. Doktorské studium - Ostatní
  6. andragogika a personální řízení - Univerzita Karlova
  7. UJAK - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  8. UJAK andragogika - Ostatní
  9. SZZK UJAK VD, Bakalářské studium - Zkoušky, zápočty, státnice
  10. UJAK Praha - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.