reference


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.02.2013 21:38:08, Tonda, zhlédnuto: 12791x, reakcí celkem: 99Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, mohl by mi někdo říct nějaké reference ke škole? Zajímala by mě psychologie a rád bych, aby se se mnou někdo podělil o osobní zážitky! Předem moc děkuji!

Email: tonda.lukasuseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2013 22:22:40, Inkvizitor) Tuctová soukromá vysoká škola v ČR - tedy titul si koupíš, vzdělání spíše nevalné. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2013 08:20:18, Tonda) Ahoj, díky za reakci! Máš vlastní zkušenost? Zdá se mi právě, že tím, že mají zvláštní obory, tak se těm tuctovým trochu vyhýbá... maj tam něco s psychologií a mediální studia nebo tak něco... co bys tedy doporučil? jsem tak trochu zoufalý... dík reagovat zde
      Email: tonda.lukasuseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2013 16:30:50, Inkvizitor) Nemusím sežvýkat celého vola, abych poznal, že je jeho maso tuhé;-) Mám prostě jisté zkušenosti s akademickou sférou a profesně se musím stýkat z nejrůznějšími lidmi a vyzvídat detaily z jejich soukromého života. Dost na to, abych měl dostatek informací ke zobecnění...

        Tzv. netuctové obory jsou pouze chytlavé názvy, Potěmkinovy vesnice. Tuctovostí jsem myslel spíše to, že faktické vzdělání je nepříliš kvalitní, povrchní a studium je pro průměrně inteligentního člověka schopného studia na vysoké škole nenáročné - a tomu odpovídá i uplatnitelnost. Jen pro úplnost doplním, že statistiky uplatnitelnosti zlepšují u takových škol studenti studující při zaměstnání (promoce není důvod k výpovědi)..

        Pokud tě skutečně zajímá psychologie, měl bys studovat na zavedených institucích - FF UK, FF MU, FSS MU nebo FF UPOL. Pokud máš pocit, že bys nezvládl přijímací zkoušky - a vzhledem k zájmu o obor je to skutečně reálná hrozba - tak zkus pouvažovat o náhradním řešení. Pokud by pro tebe nebylo problémem platit školné na soukromé vysoké škole, nemělo by být problémem vystudovat vhodný bakalářský obor, během bakalářského studia se snažit ve volném čase co nejlépe připravit na přijímací zkoušky a uspět v přijímacích zkouškách již jako bakalář. Pokud si dobře zvolíš obor, nebudou to promarněné tři roky, ale naopak tě to výrazně obohatí.

        Vlastní výběr oboru je odvislý i od toho, čemu konkrétně v psychologii se chceš věnovat. Pokud ti jde především o psychologii jako přírodovědecký obor, pak se nabízí biochemie nebo molekulární biologie, pokud ti jde o psychologii jako vědu spíše formální a symbolickou, pak se nabízí matematika, logika nebo filozofie, pokud ti jsem spíše o klinickou psychologii, pak se nabízí vhodné zdravotnické obory, zejm. adiktologie, pokud je tvým cílem pracovat jako personalista, pak by nebylo od věci studium technického nebo managerského oboru,.... Vlastně výběrem oboru jen těžko šlápneš vedle, jde spíše o to, aby byl obor "náhradního řešení" dostatečně kvalitní, na špatné škole zakrní i génius. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2013 15:42:42, Tonda) Ahoj, díky za info. No tak nevím... kamarád kamaráda mi řekl pak, teď jsem se s ním úplně náhodou o tom bavil... jo, sice to můžeš proplout, ale to si myslím, že se dá všude. tam jsou aspoň zajímaví lidi... bavili jsme se právě o jejich hodinách psychologie a tu tam učí 2 lidi zároveň. tak ta výuka není stereotypní... S09 a v "akademických kruzích" má tedy špatné jméno? nebo kde konkrétně. Nerad bych naletěl a docela mi na tom záleží... Díky moc! reagovat zde
          Email: tonda.lukasuseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2013 21:02:19, Inkvizitor) Škola má špatné jméno v akademických kruzích i mezi lucidními personalisty.
            Ostatně studovat v ČR soukromou vysokou školu, pokud není tvojí motivací snadno splnit formální požadavek na "titul", je vždy šlápnutím vedle. Tzv. dobré ohlasy jsou dílem guerilla marketingem, dílem spokojeností těch, kteří na skutečné studium nemají intelektuální předpoklady, a dílem výplody těch, kteří chtějí sami sebe přesvědčit, že neudělali hloupost.

            Naprosto obecně totiž platí, že u "soft" oborů hraje velmi důležitou roli jméno školy. A psychologie v českém pojetí je jen málo biologickou vědou a hodně je právě "soft" oborem. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2013 12:40:24, Tonda) Chtěl jsem právě studovat "aplikovanou" psychologii. Nechci dělat terapeuta, ale chci vědět, jak komunikovat s lidi, proč někteří lidé jednají tak, jak jednají, proč tahle reklama funguje a proč jiná zase ne, získat i všeobecný přehled, nejen čistou psychologii.... a je škoda, že škola je na tom, jak říkáš, v akademické sféře nevalně... :(

              reagovat zde
              Email: tonda.lukasuseznamcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2013 18:01:42, Lví srdce) Inkvizitor má pravdu. ;) Sám už mám taky nějaký zkušenosti a vím, "jak to chodí". Newton College je dost drahej špás-a úplně zbytečně. 30 litrů za semestr. A co z toho? Prváci tenhle rok byli ve třídě jako sardinky, protoře brali do semestru ještě v prosinci. (sakra, to budou ale kvalitní absolventi!). Ta škola..., asi o ní nejvíc vypovídá fakt, že ji studujou i extrémně vytížený lidi jako třeba primáři ve svým volným čase a vše v pohodě stíhaj, protože je studium pojato spíše jako vědomostní kroužek, nebo jak to říct. Prostě náročnosti klasické vysoké školy je to hodně vzdálené. Příjímačky-ty tam pochopitelně nejsou, jako na žádné soukromce, což je dost tragédie, uchazeči o humanitní a ekonomické obory by neměli být úplní tupci (je komické, když absolvent humanitního oboru neumí napsat krátký odstavec bez deseti gramatických chyb). Ale jasně, marketing v metru tenhle rok zafungoval, NC nikdo nezná, je malá, tak si vyvěsí v metru, že je to nejlepší soukromá škola roku 2012 a 2013, jenže to, že o tomhle prvenství rozhodlo pouze dobrovolné hlasování studentů, a ne žádné objektivní srovnání, to už nikde nezazní. Fakt je ten, že soukromý školy se s většinou veřejných škol srovnávat nemohou, nároky na studenty mají minimální a vesměs nikoho nevyhodí, teda pokud není línej platit a občas opsat alespon polovinu banálního testu či zkopírovat seminárku z netu. A Míša bude nejspíš typickej looser, kterej vystudoval na Všb-TUO bakaláře (jedna z nejhorších veř. škol), pak šla do Prahy na VŠE, odkud ji vykopli na mgr.(kdo ví, jestli se tam vůbec dostala, když berou jen čtvrtinu), a ted si vychvaluje studium na NC, protože má potřebu si své selhání jednoduše nějak obhájit před sebou samou i okolním světem, to je však naprosto přirozené. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2013 12:48:23, Míša) Musím se vložit do diskuse: Studuji na Newton College 3. rokem a jsem nesmírně spokojená. Škola mi nabídla to, co ostatní 2 nezvládly. Ostravská univerzita, a VŠE. Záleží čistě na vás, kolik do toho studia sami vložíte. Škola je prostředek a může vám nabídnout možnosti. Je mi špatně ze škol, které žijí jen ze jména a rýžujou na mladých lidech... to není o vzdělání, to je o ztrátě času, resp. o odkládání nástupu do práce a o tzv. "prodloužení si mládí".
    Tondo, pokud budeš chtít, klidně napiš, ráda poskytnu info a osobní zkušenosti. Pane Inkvizitore, Vám také. reagovat zde
    Email: nadasi.mseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.04.2013 11:53:01, Ondřej P.) Ahoj, určitě doporučuji den otevřených dveří, kde potkáš mnoho lidí, kteří tu studují a stejně tak vyučující. Budeš se moci podívat, jak vypadá výuka a pak se sama rozhodnout.

    Studoval jsem NC a navazující inženýrské studium na MU, mám mnoho přátel z jiných škol v Brně a mohu porovnávat. Nenech se zviklat rozumy jednoho diskutujícího (anonyma - Inkvizitor), ale používej vlastní rozum. Jestli je pro tebe NC dobrá škola – to záleží na mnoha faktorech a především na tom, co chceš ty. Sám jsi toho o sobě moc nenapsal.

    Ondřej, dílo "dílo guerilla marketingu“ NC ;-)))
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2013 21:30:39, Jitka) Ahoj, take uvazuji o studiu na teto skole. Mate, prosim, nekdo zkusenosti? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2013 21:32:51, Jitka) Dobry den, take uvazuji o studiu na teto skole. Mate, prosim, nekdo osobni zkusenosti?
    Diky moc. Jitka reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.09.2013 18:13:33, Vašek) Ahoj Jitko studoval jsem jak státní, tak soukromou školu a povídání Inkvizitora si dovolím posoudit, jako dílo totálního zakomlexovance (závidí a vytahuje se a závidí...). Ze soukromých jsem dělal Sting státní VUT. Sting byl supr a hodně mne naučil, ale mít víc peněz (v době studia), tak bych nad NC uvažoval určitě taky.
      reagovat zde
      Email: seraseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2013 14:17:06, Jarda) Vašku, ty jsi dobrý tuposlav. Ani nevíš, jaký je rozdíl mezi veřejnou a státní školou. Takže své komentáře ohledně škol jsou opravdu absolutně zcestné a hloupé.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.10.2013 19:35:09, Jarek) Sledujte,ten chudák inkvizitor škodí kde může. Jen pozor je to ředitel zeměkoule, rozumí všemu nejlíp pan docent... Podívejte se na : http://www.vejska.cz/diskuze/19275 reagovat zde
    Email: Jarektiscalicz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.10.2013 20:38:51, Pája) Ahojky na Newtonu sem studovala rok a nevýhodou byli přeplněné třídy protože nás nabraly až moc. Výhodou byly hodně lehké testy oproti mé původní univerzitě v Brně. Spolužáci nic moc myslej si že si můžou vše koupit. RAději mně rodiče dali na školu která je univerzita šla sem na UJAK a je to tu lepší sou tu lepší lidi než na NEwtonu kam choděj zoufalci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 16:31:23, Karlíto) Ahoj, přikládám pár referencí na NC, které dostaly nejvíce liků od studentů NC, tak snad to někomu pomůže.

    Vytahli ze me 60 litru a neni si vecne ani kam sednout,zidle sotva pro polovinu a vsem je to u ***e, zkousky tu dava i kamos, kterej na stredni sotva prolezl a ted ma vybornej prospech!Kdyz nemate bavorak a hadry za desítku, tak mezi zdejsi studenty nezapadnete, nebudou se s vami chtit vubec bavit! A prijimali tu jeste v prosinci! Hlavne ze prachy, hnus!

    NC se chlubí statusem nejlepší soukromé školy, ale to bylo na základě hlasování jejich studentů na Fakultě roku, takže to o ničem nevypovídá, vždyt absolutním vítězem byla fakulta lesnická a dřevařská na ČZU:D Ale jako marketingovej tah k nalákání dalších studentů fakt dobrý!!:D V objektivních srovnávání by to pro školu dopadlo asi hodně ***ě i vrámci soukromých, které jsou v čr nic moc. Ale aspon sem vezmou všechny a studium tu je lehké, zvládne to tu opravdu každý.:-)

    Jaká je nezaměstnanost? Tak podle dotazníkovýho šetření absolventů na netu pochopitelně 0 % jako u každý jiný soukromky. Podle úřadu práce alá statistický úřad už několik let mezi 8-10 %. Škola od roku 2009 do 2012 ztrojnásobila počty přjatejch-ano, prostory nejsou, ale to nevadí. :-) Jako každá jiná soukromka bere všechny aneb přihlášenejch 157, 16 se nedostaví na pohovor a tak vezmou zbytek, tedy 141. Aneb pohovor ve stylu "jak jste se o nás dozvěděl". Škola jako každá jiná soukromá má v plánu expandovat a ještě více rozšiřovat obory, zatím patří k těm úplně nejmenším (jako Unicorn C. a SVŠES) ale to by ráda změnila. Uplatnění bude na bodu mrazu. Ekonomických oborů jsou kvanta-ano, každá soukromá, at se jmenuje klidně sociálních prací nebo zdravotnická, tak nabízí ekonomickej obor. :D Pošahaná doba a pravicová vláda, která jde a šla majitelům vždy na ruku.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2014 15:38:15, Diana) Ahoj, keď som si prečítala túto diskusiu, tak musím tiež pridať svoju skúsenosť do nej. Vyštudovala som Bc. štúdium na Newton College a Ing. štúdium študujem na štátnej vysokej škole, konkrétne na UNOB. Dostala som sa taktiež na Mgr. štúdium na MUNI a vyštudovala tam jeden semester (a následne odišla, lebo dve výšky a práca sa nedali časovo stihnúť). Z tohto dôvodu si dovoľujem porovnávať súkromná-verejná-štátna škola a jediné moje pozitívne skúsenosti sú práve z tej súkromnej, Newton College. Či už sa jedná o vyučovanie (príklad z praxe: na Unobe na ľudských zdrojoch čerpám len poznatky, ktoré som sa naučila na Newtone), vyučujúcich (mnoho krát si to na Unobe chcú iba odškrtnúť "splnené" a vo výuke predčítajú slade, zato na NC mi venovali mnoho času - mnoho reálnych príkladov z personalistiky, od toho ako napísať životopis, až po tom ako reálne prebieha výberový pohovor napr. metódou "kompetenčného pohovoru", kde sme si to v rámci hodiny skúšali s vyučujúcim psychológie).. Pre mňa úplne najdokonalejšia bola ale atmosféra. Atmosféra toho, že sa o mňa niekto zaujíma, o moje názory, o to, čo budem robiť. Našla som priateľov na celý život (ktorých som skrz to, že som strednú školu vyštudovala v zahraničí na strednej nenašla), našla som lásku a predovšetkým som našla sama seba a inšpiráciu, čo chcem v budúcnosti robiť. Absolútne nesúhlasím s názorom Inkvizitora a uráža ma, že človek, čo sa ani nepodpíše tvrdí " kteří na skutečné studium nemají intelektuální předpoklady" a pritom sama na sebe vidím, že dokážem vyštudovať i školu štátnu, ale s mnohým sebazaprením, lebo ma to proste nebaví a robím to len skrz titul. Proste neznalec a zabednený hlupák, čo žije v časoch minulých. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2014 23:30:43, Inkvizitor) A teď tu o pejskovi a kočičce. Kouzlo, jakým se z podřadných studentů a poletujících garantů může vytvořit materiál, ze kterého vznikne škola lepší než "výrazně podprůměrná", leží daleko za hranicemi fyzikálně možného. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2014 22:15:40, Petra) To já bych ten NC tak nevyzdvihovala, kamarádka tam před rokem studovala a podle ní to mělo úroven velmi slabou. Hodiny prý divně poslepované podle toho, koho zrovna našli, jednou, jednou jim zaskakoval snad i člověk bez VŠ, ale *** tam prej byla pořád, jen neví, jestli to za ty prachy tak úplně stálo. UNOB neznám. Ale kamarádka taky neměla IQ na Masaryčku, na MU se tam na bakaláře na ESF MU dělali nějaký TSP, ty nedala, takže se asi rozhodla jako ty. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2014 22:16:39, Petra) šmankote, dělaly :-))))) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2014 16:51:44, Petr Býk) Tak já se tedy jednoznačně řadím do maximálně spokojených studentů. Před newtonem jsem studoval i další 2 manažerské obory na veřejné škole, nyní pracuji a NC si dělám pro další rozvoj, mohu tedy snad objektivně srovnávat. Hlavní rozdíly vidím v následujících bodech.
    1. na veřejné škole jsou vyučující převážně teoretici. To co oni vyučují, je asi 20 let zpět. Vše musí být odzkoušeno v praxi, poté o tom musí někdo napsat knihu, tu si musí vzít vyučující za svou a může ji začít svými slovy reprodukovat. Většinou reprodukuje pomocí slidu na projektoru velmi zábavnou metodou zvanou uspávač hadů. Na NC je vše živé, maximální snaha, aby to vycházelo z aktuální praxe, velká snaha o interaktivitu. Navíc fakt špičkoví odborníci: viceguverner ČNB, nejlepší český kouč...
    2. osobní přístup. Pokud si myslíte, že na veřejné škole je možné přijít na studijní oddělení mimo otevírací dobu (většinou 10-12 dva dny v týdnu), nebo doufat, že by na vás mohly být referentky milé a vyšly vám vstříc, nebo že by vyučující s vámi po odpolednech řešil vaše projekty, tak jste na velkém omylu. Na NC je toto dokonalé.
    3. Dalším velkým bonusem jsou jazyky. Zatímco na veřejné VŠ jsem měl jeden jazyk hodinu týdně jeden semestr, tak na NC 2 roky 2 jazyky několik hodin týdně. Všichni budeme po dvou letech připraveni na Cambridge Business English.
    4.super spolužáci. Zatímco na veřejné VŠ byli všichni víceméně pro titul, tady pro vědomosti a dovednosti. Zatímco na veřejné VŠ pokud odpadne hodina všichni jásají, tak tady jsou nasraní a doufají, že jim to bude co nejdříve nahrazeno.

    Prostě to shrnu tak, že na Newtonu se těším z každého nového dne stráveného v lavici. Všem bych přál na jejich školách totéž. reagovat zde
    Email: petr.byk80seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2014 20:13:57, Inkvizitor) Bože, to jsou ale žvásty. Už jen to, že tomu skutečně věříš, napovídá mnohé o tom, jak nevalným intelektem jsi vybaven. Jen tak namátkou:

      "..studoval jsem i další 2 manažerské obory na veřejné.." - Tak tohle, pokud nelže, skutečně vypovídá o tvých schopnostech. Buď jsi 2x pohořel - a pak je jasné, proč ti NC vyhovuje - nebo jsi si prvně špatně zvolil, nedokázal jsi projevit ani trochu schopností tím, že bys podruhé zvolil dobře - a i pak je jasné, proč ti NC vyhovuje. Jiné možnosti jsou krajně nepravděpodobné.

      "na veřejné škole jsou vyučující převážně teoretici." - Vysoká škola není kuchařským učilištěm. Primárním cílem výuky není naučit mechanické postupy, primárním cílem je naučit principy. Pro ty, kteří nemají schopnost samostatně přemýšlet a jejich mozek stačí jen na kuchařky, byly určeny VOŠ.

      "Na NC je vše živé, maximální snaha, aby to vycházelo z aktuální praxe, velká snaha o interaktivitu..." - A v řekách teče čokoláda a na obloze je stále duha. Stále doporučuješ prodejnu titulů, nebo jako vedlejšák rozdáváš Strážnou věž? Přitom tentýž popis by seděl i k hodnocení "forma preferovaná před obsahem". Prostě klasické prázdné reklamní kecy. Jen málo lidí mluví jako náboráři.

      "Všichni budeme po dvou letech připraveni na Cambridge Business English." - Ano, na hlupáky to skutečně zapůsobí. Ti ostatní ví, nebo si dokáží zjistit, že jde o prázdný plk. zkouška je totiž "levelovaná" a třeba BEC Preliminary by měl zvládnout průměrný maturant.

      "ad 4" - No tak to je tak čiré sci-fi, že tomu může věřit jen ***ní šimpanz. Po lobotomii. Ve skutečnosti je to tak, že ti, kteří jsou na VŠ prakticky jen pro znalosti, se vyskytují většinou na veřejných vysokých školách; ti ostatní pak na státních.

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2014 13:10:07, Petr Býk) Ahoj Inkvizitore, po tvém urážlivém příspěvku jsem si poctivě pročetl celou diskuzi a ty musíš být asi hrozně smutný případ. Nechápu, jak můžeš o něčem tak zasvěceně diskutovat, když jsi na NC nikdy nebyl. Paušalizuješ tu z nějakých mýtů o českých soukromých školách. Tipl bych tě na nějakého zamindrákovaného studenta, nebo ještě přesněji nezaměstnaného absolventa třeba ČVUT, který se hrozně nudí a zhrzen nespravedlivým světem hledáš svůj smysl života v plivání kolem sebe. Naše škola myslím nabízí možnost stát se na jeden den naším studentem, tak si zkus vyčlenit jeden den, místo tvého ztrapňování se na diskuzních fórech a budu horlivě čekat na tvůj "objektivně"subjektivní report. Já svůj názor nikomu nevnucuji, jen jsem popsal, jak to cítím já. Každý nechť si udělá vlastní hodnocení. Měj se pěkně a přeji ti, aby tě v tom dnešním hnusném světě potkalo něco pěkného, co tě posune z tvé černé nory. Sbohem. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2014 16:16:00, Inkvizitor) A ještě mi odstávají uši. Asi budu muset svému diplomu z LF (tedy vlastně dvěma diplomům, ten na PhD je na cestě) vyřídit, že jsou vlastně z ČVUT (bez ohledu na to, že skutečně ve volném čase skutečně pracuji na formalizaci technického vzdělání), protože jim to vzkazuje nějaký retard v mezihře mezi papouškováním reklamních plků prodejny diplomů pro duševně méněcenné. Svým příjmům na výplatnici i z dalších činností budu muset vyřídit, že jsou podporou v nezaměstnanosti. :D:D

          Mimochodem, po odečtení stavebních oborů (protože útlum stavebnictví) je na tom co se týče zaměstnanosti absolventů i jejich platů ČVUT velmi dobře. Ale chápu, že když jsi buď skutečně tak hloupý, že těm reklamním plkům věříš, nebo jsi tak hloupý, že si myslíš, že tahle forma astroturfingu bude účinná, tak je práce s informacemi něco, co dalece přesahuje tvé možnosti i schopnosti. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2014 10:35:01, Standa) Příspěvky inkvizitora ukazují, že veřejná škola je schopna dát titul i takovému b**ovi. Pokud nelže o svém vzdělání, jeho příspěvky jsou exaktním důkazem naprosté nekompetence školy, kde údajně studoval a studuje. reagovat zde
            Email: standafpozncz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2014 11:05:39, Marcela) Tondo (jestli to ještě čteš),
    já Ti ze své zkušenosti mohu poradit, že nejlepší je vlastní zkušenost. Já jsem studovala také Newton College i MU i na VŠ v zahraničí a mohu srovnávat. Nejlepší je zajít se podívat do školy, jaká je tam atmosféra, jak se tam cítíš a hlavně ZEPTAT SE NA NÁZOR LIDÍ, KTEŘÍ DANOU ŠKOLU OSOBNĚ STUDOVALI. Všechno ostatní jsou domněnky lidí o tom, jak to tam a tam chodí a drby. NC opravdu nabízí možnost stát se na jeden den studentem - to je ideální možnost jít se podívat, za co budeš platit. Ještě důležitá věc je ta, že mají prospěchová stipendia, já jsem studovala za půlku - takže můžeš mnoho ušetřit. Další pozitivní věc je, že po škole, chtějí zaměstnavatelé lidi s praxí - tu máš na NC povinnou, což je neuvěřitelná výhoda - škola sama vypisuje praxe, které nabízí studentům a můžeš si také sehnat praxi vlastní - je to jen na Tobě. Škola je změřená na to, co se Ti bude v životě hodit. Učení se učebnicí nazpaměť asi moc ne - a o to tam taky nejde, chtěli po nás abychom pochopili o co skutečně jde a co si z daných textů můžeme odnést pro budoucí povolání. Držím palce! reagovat zde
    Email: mar.marcelaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2014 18:36:14, Jájinka) Aojík Newton College musím doporučit jsou tu dobří, jsou na nás hodný. Byla sem na UPCE na ekonomický fakultě ale ta byla sto let za opicema,takže sem šla na NC bo škola vyniká a já chci vynikat taky. ;) To s tou praxí a skvělostí školy podle mě píšou marketingový experti protože sme dělaly přijímací pohovor a většina odpověděla že se dozvěděla o NC z netu. Abych to uvedla na pravou míru tak praxi vám nenajdou tu si hledáte samy ale zase na ni máte čas protože tu není moc učení, škola nás nechce zatěžovat učením a chce at chápeme věci z praxe to je pro někoho výhoda a pro někoho nevýhoda. Já se nerada učím nejsem šprt takže pro mě je to výhoda. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2014 20:26:23, Inkvizitor) Až vyrostu, také bych chtěl mít tak vytříbený smysl pro ironii. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2014 14:54:46, Marcela) Ahoj,
    já se ještě vrátím k té praxi. Nevím, jestli je to dnes jinak, ale myslím, že intranet školy vypadá pořád stejně. Na hlavní stránce byla hned druhá záložka Nabídky praxe + FB stránka. Tu praxi nám tam vkládalo marketingové oddělení, které pro nás praxi shánělo tuším a aktualizovali to asi každý týden. Já jsem si právě praxi našla přímo na intranetu a nikde jsem hledat nemusela, tak nevím, jestli je dnes nějaká změna. Byly tam zajímavý projekty i od firem-tak se Jáji mrkni, jestli to nějak nezměnili :) reagovat zde
    Email: mar.marcelaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2014 22:09:00, Jitka) Ahoj, NC studuji prvnim rokem a na rozdil od mnoha prispevatelu, se na zkousky dost intenzivne pripravuji. Mnozi delaji zkousky na trikrat a s problemy. Myslim, ze zadarmo nic nedaji.napriklad nauka o podniku nebo ekonomie byla docela narocna. Jeste nevim, co me ceka v dalsich rocnicich, ale krome titulu bych si chtela odnest vedomosti a v tomto smeru jsem docela spokojena a pokud ne, je to muj problem. Vyucujici komunikuji a zodpovidaji mi i dotazy z praxe a to i po emailech. Ostatni studenti jsou na velmi vysoke urovni. Lide s prehledem a vetsinou bud ridi firmy a nebo maji vlastni projekty. Je tam jen velmi malo lidi, kteri na studium kaslou. Zlezi na kazdem jednotlive, jestli tomu da neco navic...
    Pro sebe samotneho. Ja uz nyni chapu makroekonomicke souvislosti a za cisly v odbornych vestnicich uz nachazim souvislosti a tedy to pro me neni ztraceny cas. To je ale jen muj soukromy pocit... reagovat zde
    Email: Jita.mar01seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 12:02:47, Popo) Pokud na NC dělají někteří lidé zkoušky na třetí pokus, tak to spíše svědčí o jejich velmi nízké úrovni (ale to se dá čekat - studium bez přijímaček, dálkové (poloviční náročnost) + očekávání od soukromé - hlásí se hlavně učni s maturitou, kteří dělali na třetí pokus i tu banální maturitu). O nárocích na zkoušky jsem se před rokem a něco bavil s jedním tamním pedagogem, který mi připustil, že nároky jsou naprosto směšné.;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 12:04:49, Popo) Jinak je vtipné, že se jmenuješ Jitka, ale v příspěvku máš "Pro sebe samotneho." :D
      Ty pracovníci PR jsou fakt čím dál tím víc ***nější. S06 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2014 15:15:11, Inkvizitor) Asi zaměstnávají vlastní absolventy :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.04.2015 18:48:10, Stela) Ahoj, jak je to s kredity na NC? Kolik musím splnit pro postup atp.. Díky reagovat zde
    Email: stela.4seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2015 13:13:06, Eva) Ahoj je tu prosím někdo kdo studuje Mgr.obor Management? Všimla jsem si že mají i pobočku v Praze a líbí se mi zaměření na Lidské zdroje...

    Mám pár otázek (prosím KDO NA NC STUDUJETE BC./MGR.) - mohl by mi někdo poradit?

    - Jak to je s organizací výuky v prezenčním studiu? Nikde jsem bohužel nenašla rozvrh
    - Jak probíhají ukončení předmětů, jsou to spíše seminární/týmové práce s ukončením prezentací nebo test/ústní zkouška na konci semestru?
    - Kolik je studentů přibližně na oboru?
    - Najdu nekde akreditaci pro Mgr,studium?

    Moc díky za odpovědi :)

    Eva reagovat zde
    Email: storkova.evagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2015 11:02:13, Lukas) Navazující studium na NC nemá českou akreditaci, dle jejich webu zkouší obor realizovat na základě polské akreditace (předpokládám tedy, že budou rozdávat i polské diplomy ;-))
      Navíc obor bude otevřen poprvé, tj. zkušenosti s organizací výuky a reálným průběhem studia nejsou. Pokud chceš skutečně studovat navazující mgr. studium na soukr. škole, tak moc možností neexistuje, viz web MŠMT (např. tady v Brně má českou akreditaci jen Sting, v Olomouci nikdo, v Praze je škol s českou akreditací nepatrně víc, ale spektrum oborů je také značně "ekonomizováno"). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2015 11:10:16, Klára) Ahoj Evi,
      já jsem studovala na NC bakaláře a byla jsem spokojená. Teď se chci zase vrátit na toho nového magistra. Otvírají ho letos poprvé. Takže žádní absolventi zatím nejsou :) Bc. ale bylo super, tak doufám, že i Mgr. bude stejné :)My jsme měli výuku standardně tři dny v týdnu na prezenčním studiu, což bylo fajn v souvislosti s praxí a pak prací dohromady.Co se týká ukončení předmětů je to různé, někde jsme psali testy (Matematické metody a statistika), někdy byla ústní zkouška (Psychologie osobnosti), někde projekt (např. Filozofie pro manažery). Na mém oboru bylo kolem 25 studentů..Akreditaci jsem nenašla, co jsem se ptala na škole, tak obor je nabízen ve spolupráci s VŠ managementu ve Varšavě. Prý je to jedna z největších soukr. VŠ v Evropě.. po ukončení dostaneš normálně titul Mgr.. reagovat zde
      Email: klara.dvorakova11postcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2015 19:54:23, Jana) Ahoj,
      Studuji na NC a nyni vstupuji do tretiho rocniku. Doplnuji si vzdelani, ktere jsem drive zanedbala. Ohledne narocnosti studia bych opravdu mohla polemizovat. Ja sama se pripravuji na kazdou zkousku velmi intenzivne, ale mnozi kolegove nechodi na prednasky, o danem predmetu nemaji ani zakladni povedomi a presto zkousky udelaji. Nicmene se domnivam, ze opravdu zalezi na tom, co si chces z kurzu odnest. Nekteri lektori jsou opravdu uspesnymi lidmi ve svych oborech a je mi cti se s nimi setkat a podelit o problematiku reseni projektu, investic, planovani vyrobnich kapacit atp. Otevrene priznavam, ze uzce teoreticke znalosti mi v praxi nepomohou a vedome jsem uprednostnila jiz aplikovane metody a pripadove studie, ktere jsou tady stezejni. Osobne se domnivam, ze tato skola je skutecne vhodna spise pro lidi, kteri uz maji zkusenosti z praxe, ktere tady mohou konzultovat a rozvijet, pripadne potrebuji titul k prekonani "skleneneho stropu". Studijni oddeleni je velmi ochotne a rovnez tak i lektori a s nekterymi komunikuji i o problemech ze sve praxe velmi intenzivne.

      reagovat zde
      Email: je.suis.desoleseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2015 14:24:08, Hana) Ahoj,
    já na Newtonu v červnu ukončila bakaláře a nastupuji na magistra. Informace mám takové, že výuka bude ve čtvrtek a v pátek plus nějaká bloková výuka. Ukončování předmětů bude podobně jako na bakalářském, seminární práce, testy, ústní zkouška buď v kombinaci dvou nebo i všeho. Na oboru bude cca 50 studentů, což se mi líbí, protože budou menší seminární skupiny :)
    A akreditace je s polskou vysokou školou managementu s tím, že dostáváš titul Mgr. a v ČR je uznávaný stejně jako český titul.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2015 13:16:40, Petr) Ahoj . Máte někdo zkušenost s dálkovým studiem na NC v Brně ? Jak to probíhá , jaká je obtížnost a tak ? Předem děkuji za reakce a zpětnou vazbu na můj dotaz. reagovat zde
    Email: george.petrsimseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2015 20:20:45, Eva) Ahojky, co se týče dálkového studia na NC, tak je poměrně dost náročné, hlavně první dva semestry. Dá se to však zvládnout. Přístup ze strany lektorů je pohodový, kromě několika málo nedělají zbytečné komplikace / problémy, spíše je zde vstřícný přístup. Probíhá to tak, že cca 1x za měsíc je soustředění pátek - neděle. Zkouškové začíná v prosinci, končí koncem ledna /letní semestr spíše v květnu/. Soustředění v prváku bývalo de facto od rána do večera, druhák se zvolnil a poslední dva semestry na Bc. je to poměrně dost volné a nenáročné. Některé zkoušky jsme měli jednodušší než prezenční forma, ale vesměs zkoušky byly spíše stejné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2016 14:36:17, Alex) Zdravím,

    Chtěla bych se zeptat na nějaké osobní zkušenosti s NC (přijímací pohovor, průběh a kvalita výuky, plusy a mínusy). Škola mě zaujala, letos maturuji na všeobecném gymnáziu, tudíž bohužel žádné předchozí zkušenosti s managementem v praxi nemám. Zajímají mě proto názory lidí, kteří NC studovali v minulosti nebo stále ještě studují.
    Jakékoliv "trolení" a ničím nepodložené "hejty"mi k ničemu nebudou, tak se jich prosím zdržte. :) :)

    Předem děkuji za reakce. reagovat zde
    Email: deenbrennangmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 10:52:45, Zuzana) Ahoj,

      na NC právě studuji. Se studiem jsem moc spokojená a už bych neměnila :)
      K tvým otázkám-
      Taky jsem studovala gympl, potom jsem byla semestr na MUNI a odešla jsem (dobrovolně). K přijímacímu pohovoru, je to formou kritického čtení (přečteš si článek a potom odpovídáš na otázky pod ním), potom jsme psali test z angličtiny (jen rozřazovací, aby potom věděli do jaké skupiny bys šla) a poslední je takový pohovor, ale spíš pohovor s vyučujícím a tam se bavíte o tom, proč bys chtěla jít na NC apod.
      Průběh a kvalita výuky. V prváku je škola po-čt, nejsou celé dny většinou, ale rozvrh si můžeš více méně upravovat :) A kvalita, nikdo už do tebe nebude hustit kvanta informací, ale bude na tobě co si z přednášek nebo seminářů odneseš. Učit se musíš, čas studiu taky věnovat musíš, ale stojí to za to :) Studium jde jednoduše převést do praxe a pomůže ti i s osobnostním rozvojem..
      Plusy a mínusy, plusy jsou určitě to jakým způsobem jsou na NC informace podávány a lidi na NC. Mínusy, teď mě napadá jen malý počet dámských záchodů

      reagovat zde
      Email: zuzana.vysokaemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 18:07:40, x) Tedy chceš jen informace, které očekáváš, nepodporující odmítáš. Tak to jsi celkem vhodný kandidát pro studium na takové instituci. Jen se připrav na to, že z platu ostrahy v supermarketu budeš školné splácet hodně dlouho. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 18:29:31, Alex) Hrdinný annonyme,

        Samozřejmě očekávám i negativní názory, proto se ptám. Ovšem trolení a hejty lidí, kteří s danou školou neměli nic společného, jsou zbytečné a k ničemu nevedou. Takové věci si mohou jít lidé psát pod fejsbůkové fotky. Mě zajímají názory a to jakékoliv, avsak pouze těch, kteří kdy s NC měli co dočinění. ;) reagovat zde
        Email: deenbrennangmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 19:24:00, Tomassino) Pokud máš nějakou sebeúctu a myslíš si, že máš na víc, tak bych být tebou nevymýšlel hlouposti a podal si přihlášku na veřejnou VŠ. Takhle zbytečně vyhodíš nemalé peníze do kanálu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 10:21:57, Zuzana) A je to tady zase... proč by měla být soukromá škola míň kvalitní než veřejná?
      Alex, když jsem se rozhodovala kam půjdu dál, byla jsem na dni otevřených dveří. Prošla jsem si školu, poptala se na všechno a byla tam i ukázka přednášek.. dost mi to při rozhodování pomohlo. Vím, že to bude teď někdy, ale mrkla bych na stránky školy. ;) reagovat zde
      Email: zuzana.vysokaemailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 14:43:36, Trocha ekonomické teorie) Přepokládejme, že na začátku sledovaného období jsou všechny soukromé i veřejné vysoké školy stejně kvalitní ve smyslu kvality studijních plánů, kvality jednotlivých předmětů, kvality vyučujících, vazeb na praxi,... Začínají přicházet studenti. Student váhá: Soukromou, kde bude platit školné, nebo veřejnou, kde obvykle platit nebude a studium bude jen o nákladech ušlé příležitosti a o životních nákladech? I jen přibližně racionální student bude volit veřejnou vysokou školu. Důvod je prostý, racionální zákazník neplatí víc, než kolik musí.

        Předpokládejme dále, že uchazečů je víc, než kolik jsou schopny veřejné vysoké školy přijmout ke studiu. Nahlédnutím do zpráv o přijímacím řízení lze naznat, že tento předpoklad je oprávněný. Jací studenti tedy budou přijímáni ke studiu na veřejných vysokých školách? Ti s lepšími předběžnými znalostmi, obvykle znalostmi matematiky a cizího jazyka. Tyto znalosti sice automaticky neimplikují dobré studijní předpoklady ve smyslu dobré motivace, inteligence, paměti, analytického myšlení, kreativity,..., ale se studijními předpoklady poměrně dobře korelují. Z toho důvodu se začnou na veřejných vysokých školách hromadit studenti s lepšími studijními předpoklady, zatímco na privátních ti s horšími studijními předpoklady. To povede k tomu, že se na veřejné škole objeví poptávka po náročnější výuce (nemusí být reflektována), zatímco na privátní škole se objeví tlak na snížení náročnosti výuky. Kromě toho se prostředí na veřejné vysoké škole bude více stimulující, protože větší podíl studentů schopných a ochotných hlubšího vhledu strhává k aktivnímu přístupu. Jistě, jde jen o trendy ve statistickém souboru, zejména vývoj na veřejné škole se může zvrhnout v pasivitu/opisování,.., ale opačný vývoj na privátní škole krajně nepravděpodobný. Popojeďme nyní v čase, absolventi se stávají mimo jiné i doktorandy a novou generací vyučujících. Veřejná vysoká škola bude mít svůj nejlepší dorost, na privátní budou nejlepší z podrůměrných. A tak se kvalita promítne i do učitelského sboru - a veřejné školy budou lepší než privátní.

        To byl ale model vycházející z rovných podmínek. Ve skutečnosti jsou podmínky nerovné, některé školy (zejm. VŠE a IES) mají podstatně lepší výchozí pozici než ostatní, veřejné i privátní.

        I model srovnatelných uchazečů by bylo na místě doplnit o to, že existuje několik motivací ke studiu. A opět lze naznat, že existence nezanedbatelné poptávky po bezpracném (ale zaplaceném) titulu podpoří trend poklesu kvality na privátní škole. Zde se navíc projeví i stinné stránky for-provit modelu, když časný zisk studenta, tj. diplom, převáží oddálené ztráty, tj. poznání, že ve skutečnosti nemá takový diplom váhu srovnatelnou s kvalitní veřejnou vysokou školou (nejen jako "sebenaplňující se proroctví"). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 15:12:12, hehe) Teorie šedá, ale strom života zelený či tak nějak. To přece takto vůbec není.
          Nezanedbatelná část populace netouží studovat školy náročné, ale lehké, bezplatné, pokud možno s docházkou jednou týdně či vůbec ne, je jim zcela jedno, co se tam naučí, protože potřebují pouze slevu na daních, placení zdravotního a k tomu v lepším případě choději do práce, v horším seději po hospodách nebo/a fetujou. Tihle zaplňují některé veřejné školy, které jim rády vyjdou vstříc. Mají studenty, maji peníze. Z nekvalitních studentů pak nekvalitní doktoradni a z nich pedagoové a kruh se uzavírá. Z praxe tam raději nikoho neberou, protože nechtějí do své uzavřené (a nekvalitní) komunity nikoho pustit.
          Naopak část populace ( často již starších lidí) si potřebuje doplnit vzdělání tedy kombi a hledají instituci, kde výuka bude o víkendu, ne ve středu, kde studijní bude také o víkendu a kde se k nim nebudou chovat jako k ***cům a třeba vypíšou zkoušky navečer. Tito často zaplňují ze soukromých ty kvalitnější (vzdělání jim buď platí zaměstnavatel nebo to pro ně není problém). Pedagogové jsou lidé pocházející z veřejných ( protože soukromé Ph.D. až na drobné vyjímky) nemají nebo z praxe. A kupodivu někdy velmi dobří pedagogové. Mluvím o kombi studiu, ale to na řadě soukromých převažuje.
          Jde najít příklady pro oboje uvedené.
          reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 16:35:47, x) To je hodně špatná teorie. Pokud by jediným kritériem byly peníze, tak by to tak snad mohlo fungovat. Ale pro mnoho lidí je ještě významnějším kriteriem čas - tedy "vyjde škola vstříc mým časovým možnostem"? Troufnu si tvrdit, že veřejných škol, u kterých by bylo možné odpovědět "ano", je naprosté minimum, pokud vůbec nějaká (já takovou neznám). U soukromých nevím, ale kdyby mi nějaká taková tu možnost poskytla, tak mi bude stát i za školné.

          Reálně ovšem pochybuju, že je splněna podmínka "stejná kvalita" a že soukromé školy jsou stejně dobré jako veřejné. Aspoň podle toho, co jsem četl v jejich závěrečných pracech. Ale tvůj argument je chybný. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 16:50:36, hehe) Ne všechny veřejné a ne všechny soukromé zveřejňují závěrečné páce. Čili jde pouze o výběr. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 17:13:59, x) Nepochybně. Je možné, že některé školy skutečně jsou skryté drahokamy. Sice tomu nevěřím, ale možné to je. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 17:25:31, hehe) Je možné, že některé veřejné jsou tak zoufalé, až se nechce věřit. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 17:34:06, x) To není možné, to je jisté. Mohl bych jmenovat.
                  Jenže z toho nevyplývá nic o soukromých školách. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 18:15:17, hehe) Vyplývá, udělá se tím třeba nějaká stupnice. A na ni ty školy umístíme.
                    Ale stejně by mne zajímalo, proč třeba prof. Frajt působí na VŠFS (a teď pro ně získal GAČR), prof. Tomšík mj. na NC. a jiní by se našli. Vźdyť podle některých diskutujících se za 1. zcela zahazují 2. přijdou do styku je s hlupáky.
                    Proč tam tedy jsou? reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 20:24:39, x) Aha, tak vyplývá - tak v tom případě nemá smysl pokračovat v diskusi.

                      Na motivaci obou profesorů se zeptejte jich, já o tom nic nevím. Dovedu si představit víc různých. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 23:28:12, Trocha ekonomické teorie) Nevyjádřil jsem to dost explicitně, omlouvám se ;-)
            Předpoklad stejné výchozí kvality je takový neutrální a přesto vede k diverzitě ve prospěch některých veřejných vysokých škol. Zohledňování dalších a dalších realit zjevně bude trend spíše akcentovat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2016 10:38:23, Zuzana) Proč by soukromá vysoká škola nemohla poskytnout stejně kvalitní vzdělání? Zajímal by mě Váš názor. ( To, že jsou zkoušky zaplacené, škola nevyhazuje své studenty kvůli penězům a ostatní neberu jako odpověď. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud student neplní své povinnosti, na škole ho nikdo držet nebude.)
      Pro mě studium není o získání diplomu, ale určitým rozvojem sebe sama. Neměla by o tom být každá škola, o získání znalostí, informací a zkušeností pro další život?
      reagovat zde
      Email: zuzana.vysokaemailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2016 11:04:32, x) "Zajímalo by mě, proč...?, ale důvody, proč to tak je, nechci slyšet."
        Poněkud hloupý přístup. Vlastně hodně hloupý přístup. Takže na pomocné vysoké škole se ti bude líbit... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2016 10:25:20, Zuzana) Takže podle Vašeho názoru nástupem na soukromou vysokou školu mám v rámci školného automaticky zaplacené to, že udělám všechny zkoušky, nikdo mě nevyhodí a titul dostanu automaticky? To je postavené na hlavu ne? Nemyslíte, že by taková škola zkrachovala ve velmi krátké době, kvůli referencím, že studenti jsou nepoužitelní... reagovat zde
          Email: zuzana.vysokaemailcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2016 12:00:39, x) Jen za předpokladu dokonalé informovanosti a dokonalé racionality. Oba tyto předpoklady jsou stejně reálné jako třeba komunismus, tedy vůbec.
            Fakticky je naopak to, že škola nabízí snadnou cestu k titulu i pro slabší až retardované ve skutečném světě neúplné informovanosti a iracionality jednotlivců i skupinové stupidity něco, co si dokáže vyrobit svůj poměrně velký segment trhu. Marketing, v tomto případě zcela zjevně využívající prvky guerilla marketingu (chvlálení v online diskuzích často nese známky PR oddělení i tam, kde není podepsané) a "desinformační" kampaně (explicitně nelže, jen míří na známé chyby ve vnímání, lež si "vytvoří" až cílový objekt), segment vhodně rozšiřuje i směrem k těm, kteří jen nejsou zvyklí přemýšlet a rodiče jim mohou ten diplom koupit... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2016 18:30:45, Alex) A co se školného týče, to doopravdy problém není. :) reagovat zde
    Email: deenbrennangmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2016 23:11:08, Jakub) Ahojte, tento rok maturujem na gymnaziu a vyberam si VS. Newton ma velmi zaujal, osobne poznam jedneho absolventa oboru Globalni biznis a manazment, ale chcel by som sa dozvediet viac o anglickom obore Global business and management. Nenasiel som diskusiu kde by niekto opisoval svoje skusenosti s tymto oborom... Vedel by mi niekto pomoct? Zaujima ma jeho narocnost oproti jeho ceskej verzii a porovnanie. Dakujem reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2016 15:08:04, Lukáš) Zdravim Jakub, podobne ako ty som tiež študoval gymnázium. Anglickeho obora by som sa vobec nebal. Angličtina sa na teba bude strašne rýchlo lepiť, lebo češtinu nebudeš počuť. V principe je to to iste ako v českom obore, tie isté predmety ale učia to zahraniční lektori z celého sveta(USA, VB, Taliansko a pod.) To je podľa mňa obrovská výhoda, že každý učí tak trochu inak, takže sa totálne vyhýbaš stereotypu. Výuka je veľmi zaujímavá, robíme množstvo projektov. Doporučujem sa ti prísť pozrieť na den otvorených dverí v Brne kde prednáša aj jeden z vyučujúcich anglického oboru. reagovat zde
      Email: lukas.bedrichgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2016 20:18:47, študis) \'Newton College\' (dost pofiderní název mimochodem...) je "VŠ" pro hloupá děcka z bohatých rodin. Znám jednoho takového, který tam taky studuje - na střední měl nejhorší známky ve třídě a IQ tak na čutání s mičudou, ale táta je bohatý advokát, tak synátor musí mít taky "VŠ vzdělání". Garantuji vám, že 2/3 studentů této soukromé organizace by vyletělo po 1. semestru na průměrně obtížné veřejné VŠ (ostatně to sami nepřímo potvrzují - viz výše). Pokud nechcete jít studovat jen kvůli titulu, tak na NC nemáte, co pohledávat. Každý soudný personalista takovému "absolventovi" ukáže hned dveře. Absolvent soukromé ekonomické VŠ v ČR = odpad. Uzavřeno. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2016 18:46:39, Jakub) Neviem o akom titule tu hovoríš keď je to len bakalár... NC ponúka praktické zameranie a vyučujú ľudia, ktorí sa v tom vyznajú reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2016 19:08:40, x) To už ale trochu vypadáváš z role naivního trouby, který chce "studovat" na této pochybné instituci, ne? :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 08:45:36, Jakub) Mám dôvod veriť, že NC je kvalitná škola a anglický odbor otvára možnosti v zahraničí. Nechápem ako si sa k tejto diskusií vôbec dostal... Keď nechceš ísť na newton tak načo sa k tomuto vyjadruješ. Verejné školy ti dali asi tak skvelé vzdelanie, že nemáš čo robiť a dobrovoľne vo voľnom čase hľadáš fóra aby si mohol nadávať. Ten čas by si mal využiť na niečo užitočnejšie ako na takéto úbohosti reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 10:48:42, x) Jistě, máš důvod věřit.. Podobný důvod mají i jiní, kteří věří například tomu, že nejlepším lépem na všechno je konzumace bazénové dezinfekce - někteří jsou prostě hloupí, jiní jsou vychcaní a na hlouposti prvních vydělávají. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2016 19:25:25, Jakub) Namiesto toho urážania by si ma mohol radšej argumentmi presvedčiť, aby som tam nešiel. Zatiaľ si mi povedal, že som ***eček, že som hlúpi a pritom ma ani nepoznáš. Neviem prečo ma prirovnávaš k ***om čo pijú dezinfekciu do bazénu. Keď sa na verejných školách ľudia chovajú ako miloš zeman tak mám ďalší dôvod ísť na NC reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 15:33:44, x) Argumenty padly opakovaně. Navíc já tě nepřesvědčoval o ničem. Jen jsem konstatoval, že jsi s pravděpodobností hraničící s jistotou podržtaška pokoušející se použít guerilla marketing - a že jsi tak "bystrý", až jsi vypadl z role "naivního maturanta uvažujícího o studiu" a začal jsi se vyjadřovat způsobem přináležejícím spíše někomu s výraznou praxí v akademické i profesní sféře. Stručně řečeno, na vlastním preparátu demonstruješ, že NC musí stát skutečně za starou bačkoru, protože takhle hloupě se snad nepropagují ani ručně barvené kondomy :D reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 18:47:42, Jakub) Ty si myslíš, že robím škole reklamu? :D tak to sme sa asi nepochopili, ja nikomu reklamu nerobím, nepracujem ako podržtaška na NC. Asi máš pravdu, že som naivný :D ale ubezpečujem ťa, že toto nebol žiadny guerilla marketing, ale snažím sa nájsť si informácie o škole. To že sa už vyjadrujem ako niekto s praxou v akademickej sfére si ma potešil, lebo ešte len tento maturujem :D. V každom prípade ti ďakujem za normálnu odpoveď reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 19:40:40, x) Jde jen o formu, nikoliv o obsah. Takže nikoliv kompliment, facka to byla.

                    Pokud náhodou nastala ta málo pravděpodobná situace, že se nepokoušíš páchat PR, ale že se jen tak nějak neumíš pořádně vyjadřovat nebo že jsi neudržel na uzdě ego ze zjištění, že tvůj nápad je pokládán za hloupost, tak si projdi několik recentních vláken věnovaných (českým) soukromým vysokým školám. Všechny rozumné důvody, proč na nich nestudovat, jsou zmíněny.

                    V kostce je to tak, že soukromé vysoké školy v ČR, zejména ty ekonomického zaměření, nemají možnost, jak nalákat kvalitní studenty a ani nemají zájem na tom, aby zaplatili v dostatečném množství kvalitní pedagogy (vč. dobrých doktorandů do cvičení/seminářů - pokud vůbec mají doktorské programy). Cílem je generovat zisk za každou cenu, tedy "optimalizovat" personál. Prakticky se to obvykle děje tak, že se zaplatí několik málo "známých tváří", které přinesou tu a tam nějakou publikaci a nějaký grant, čímž jsou formálně splněny minimální požadavky Akreditační komise. Na běžný provoz jsou pak najímání "odborníci z praxe" na úrovni vedoucích samoobsluhy. Podle toho pak vypadá hodnocení každé reakreditace, viz zápisy zasedání AK (týká se +- všech soukromých VŠ). Další problém je to, že do takového prostředí kvalitní studenti nepůjdou, dokonce i průměrní si většinou spočítají, že stejně špatné vzdělání ceny víceméně formálního diplomu mohou získat levněji na veřejných vysokých školách v nějakých Kotěhůlkách (Jihlava, Pardubice, Hradec Králové, Opava,...). A o těch, kteří nakonec do prezenčního studia nastoupí, platí okřídlené: "Z ho/na bič neupleteš".

                    Nesmysl je i spolupráce se zahraničím. Ta má smysl jen u kvalitních vysokých škol, tedy u škol, na které dosáhne spíše VŠE, UK nebo ČVUT. Pokud je škola podřadná ve smyslu pověsti nebo žebříčků, tak to nikoho neohromí. Naopak, spolupráce s vyhlášeně špatnou nebo podezřelou školou může představovat pro absolventa červenou kartu.

                    Co se týče studia v angličtině, tak to je dosti samoúčelný fetiš. Pokud nejsi neschopný, potenciální zaměstnavatel více ocení semestr na výměnném pobytu na kvalitní anglicky hovořící univerzitě nebo vyšší level mezinárodně uznávané zkoušky. Jinak se jazyk výuky příliš neřeší.

                    A ještě jedna věc, která asi v žádném recentním vlákně zmíněna není: Důvod, proč je zbytečné, najmě v bakalářském studiu, klást důraz na "odborníky z praxe". Vtip je v tom, že devizou vysokoškolského vzdělání není portfolio kuchařek, ale portfolio znalostí toho, jak věci fungují na trochu obecnější úrovni, u prakticky orientovaných znalostí pak nejen znalost _jak_ to je/se to dělá, ale i znalost _proč_, Tohle lze vybudovat jen na kvalitních teoretických základech - a to praktik nemá čas rozvíjet, takže nemá moc možností, jak to dobrým způsobem předat dál. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 20:37:31, Jakub) Viem, že jazyk výuky sa veľmi nerieši, ale keď budem mať základy v angličtine, tak mám možnosť ísť do zahraničia. Ďalšia vec, že je síce pravda, že z hovna bič neupletieš, ale tu to až tak neplatí. Škola nie je až tak dôležitá pre život a poznám veľa dospelích, ktorí robia niečo úplne iné ako vyštudovali (len podotýkam, že študovali na verejných a nie nejakú bIbosť, ale technické odbory). Môj otec vyštudoval vo zvolene lesného inžiniera a už sa 12 rokov venuje podnikaniu s pilčíckym materiálom. Je to síce lesnícka oblasť, ale v podnikaní nevie použiť nič z toho čo sa učil na vš. Sám hovorí, že mu tá školabola zbytočná, lebo k podnikaniu ho nič nenaučila. Takže si nemyslím, že škola je tak smerodajná a študovať v cudzom jazyku je vždy len dobre. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 23:03:18, x) Ach jo, už se zase perseveruješ ve vlastních smyšlenkách. Tak tedy:
                        1. V rámci stáži se z pochybné instituce dostaneš maximálně na pochybnou instituci. Tedy zde je lepší kvalitní veřejná VŠ s dobrými kontakty.

                        2. Jako absolvent budeš absolvent v oboru, kde je mnohem více slimáčků než kapustičky. To znamená, že jméno školy hraje pro personalistu obvykle roli prvního filtru. U nás je to jasné, budeš až na dně hromádky. A na západ od Aše budeš někdo z no-name školy někde na východě, budeš pro ně prakticky stovnatelný s někým, kdo vychodil večerní kurz managementu v Omsku. Tedy i zde je kvalitní veřejná VŠ mnohem lepší varianta.

                        3. "Škola nie je až tak dôležitá pre život a poznám veľa dospelích, ktorí robia niečo úplne iné ako vyštudovali (len podotýkam, že študovali na verejných a nie nejakú bIbosť, ale technické odbory)."
                        Tak tohle jsou už úplné kraviny. A proč to jsou kraviny, žáku Cartere? Protože je to s předmětem logicky nesouvisející tvrzení, prostý balast. Argumentační postata tohoto, o čem se asi chybně domníváš, že je korektní argumentace, je ve skutečnosti pouze sofistická bagatelizace čehokoliv. Jen jako drobné doplnění: Je to i věcně nesprávné. Na technických oborech se více či méně dbá na dobrý teoretický základ, který prostě mohli uplatnit jinde. Použít něco takového jako "protipříklad" k tvrzení, že je důležitá kvalita školy (nebo snad kvalitní teoretický základ) je přinejmenším zhovadilost.

                        4. "Môj otec vyštudoval vo zvolene lesného inžiniera a už sa 12 rokov venuje podnikaniu s pilčíckym materiálom."
                        Viz výše. Kdyby byl držitelem titulu RSDr., bylo by mu to asi na co? Ano, na kvalitní hnojivo...

                        5. "Takže si nemyslím, že škola je tak smerodajná a študovať v cudzom jazyku je vždy len dobre."
                        Ne a ne - viz výše a níže. Je to tvoje hloupé chtění, které si chráníš proti realitě.

                        Ale pokud chceš vyhodit nemalou částku zbytečně, budiž ti to přáno. Jsi dospělý a byl jsi varován. reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 23:27:20, Jakub) Dobre, už to tu nejdem ďalej rozvíjať. Vďakaza protinázor , budem nad tým rozmýšlať
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 19:03:25, Jakub) A aby som bol férový tak uznávam, že na Masarykovu by som sa asi tak ľahko nedostal, lebo nemám taký talent na scio (percentil som mal dostačujúci na slovenské vysoké ale na muni to ani zďaleka nestačilo) a tsp ako niektorí moji spolužiaci, ale hlúpy tiež nie som. Som dobrý v angličtine a baví ma ekonómia, ktorú som sa učil na khanacademy vo voľnom čase, čiže mám ambíciu a chcem sa na vysokej naozaj niečo naučiť. O NC mám záujem pretože ten odbor čo sa tam učí je práve v angličtine a je to to čo ma baví. Viem, že na súkromné vysoké je všeobecne negatívny názor, preto som ťa bral ako len ďalšieho hejtera a to, že si ma urážal mi to len utvrdzovalo. Ani ma nenapadlo, že si myslíš, že sa snažím "prefíkane"robiť reklamu :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 20:19:50, x) Pokud máš problémy se SCIO (ani se nedivím, myslím, že je trochu záměr je dělat tak, aby mělo co nejvíc maturantů potřebu si zaplatit kurzy "jak odpovídat na SCIO"), baví tě ekonomie a pokud tě náhodou baví i matematika a nemáš s ní problémy, mohl bys pouvažovat i o studium vhodného matematického oboru se zaměřením na ekonomiku. V Brně, pokud jsi už zmínil Masarykovu univerzitu, jsou to tyto dva obory (oba mají i navazujícího magistra):
      http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Otevirane-obory/Aplikovana-matematika-pro-viceoborove-studium-ekonomie
      http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Otevirane-obory/%28150%29Financn i-a-pojistna-matematika
      Pravda, ekonomie v Brně není úplná špička, ale matematika je tam velmi dobrá. Přitom není výuka zase tak dramaticky náročná, takže pokud bys skutečně toužil i po systematickém rozvíjení angličtiny, můžeš si jako další obor zapsat angličtinu na filozofické fakultě.

      Variantou skutečně hardcore by byl ve tvém případě Matfyz, protože tam je studium ekonomicky orientovaných oborů v navazujícím magistrovi uzpůsobeno pro absolventy obecné matematiky. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 20:49:25, Jakub) Súhlasím, že scio je len na vytiahnutie peňazí z ľudí. Na ekonomickú na masarykovej zoberú z jedného termínu maximálne desať ľudí, všetci ostatný sa tam dostanú cez tsp. Kamarát bol celkovo tretí z 814 ľudí, ale z jedného oddielu mal menej ako 85 a nezoberú ho čo je strašná bIbosť. Vďaka za radu, ale na masarykovu som myslel skôr ekonomickú fakultu a to podnikovú ekonomiku a manažment, pretože som skôr na tú ekonomiu a manažment ako na matiku. Tá mi ide, ale matfyz je už veľa. Tú aplikovanú matematiku si ale pozriem. V každom prípade, stále sa ešte len rozhodujem, že kam pôjdem a newton je len jedna z možností reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2016 22:52:38, x) TSP na MU je mnohem kvalitnější, skutečně více vypovídá o schopnostech (vč. zkušeností a rozhledu) testovaného. Pokud uvažuješ o ESF, můžeš si v ISu zkusit starší verze TSP. Pokud se dostaneš na volný pokus nad 80. percentil, můžeš si být téměř jistý, že v ostré verzi uspěješ.
          http://is.muni.cz/elearning/warp.pl?qurl=%2Fdo%2F1499%2Fmetodika%2Fstud%2Fprijriz%2Ftsp.qwarp reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2017 22:48:55, Vladimír) Včera jsem viděl dost masivní reklamu na tuto VŠ, proto mne zajímaly názory studujících. Mně připadá podezřelý už samotný název. Připadá mi to jako snaha zaštítit se věhlasným jménem, třebaže nemá nic nic společného se studijními obory. Newton college bych si představoval jako fyzikální fakultu nebo alespoň školu zaměřenou na přírodní vědy. Jako alarmující mi připadají zmínky studentů, že v prvním ročníku si není kam sednout, což snad nevadí těm, kteří na přednášky nechodí a také to že do prvního semestru přijímají ještě v prosinci. reagovat zde
    Email: vladimirbublikseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2017 10:08:06, Gába) Máte prosim někdo zkušenosti se studiem Psychologie na této škole? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2017 13:07:40, x) Obor psychologie pro manažery není ani aproximací studia psychologie, je akreditován v programi ekonomika a management, ve studijním plánu jsou 4 (slovy čtyři) psychologicky orientované předměty. To už se víc "psychologiem" staneš vystudováním biologie se zaměřením na neurovědy... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2017 20:44:49, Gába) Právě že jsem tam teď vyčetla i nabídku magisterské psychologie jako samostatného oboru k těm všem ostatním oborům včetně managerské psychologie.. ale žádné informace k tomu, tak nevím, jestli je to novinka a snažím se zjistit informace reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2017 21:13:27, x) Prostě lžou, pardon, podávají informace v marketingově atraktivní formě.

          Pokud chceš studovat psychologii, nezbude ti nic jiného, než se vrhnout do boje o přijetí na stávajících školách (FF UK, FF MU, FSS MU, FF UPOL nebo PdF JČU). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2017 08:58:29, z) Na stránkách mšmt si najdi přehled akreditovaných oborů, dá se hledat podle školy, oboru atd. a tam jasně najdeš, kde je třeba psychologie akreditovaná.
          Do budoucna se uvidí, protože akreditační komise přestala pracovat a nahrazuje ji Národní akreditační úřad pro vysoké školství. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2017 16:28:27, karoli) Gábo, já psychologii pro manažery na NC studuju a tento rok budu státnicovat. Můžu říct, že co se týče výuky jsem maximálně spokojená, protože je zaměřená hodně prakticky a ne teoreticky jak slýchávám kolikrát od ostatních kamarádů, kteří studují na veřejných školách. Navíc vyučující mně vyšli vždycky maximálně vstříc a jejich přednášky stojí za to, protože mají plno zkušeností. Záleží samozřejmě co od studia očekáváš - jestli bys chtěla studovat psychologii klinickou, nebo tě zajímá psychologie spíše z pohledu managementu. Obor, který studuju je zaměřený spíš na vedení lidí, na to, jak lidi ve firmě vést, motivovat atd. od příštího roku by se měl na NC otevírat pětiletý magisterský obor zaměřený na klinickou psychologii, ale jak to bude probíhat atd. nemám bohužel žádné informace. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2017 18:01:50, Psi) Dobrej joke. Už vidím, jak ta obchodková VOŠ, která sotva získávala akreditace na ekonomické obory, získá institucionální akreditaci na psychologii :D:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2017 22:26:49, Pavel) Tuto školu jsem studoval a doporučit ji teda rozhodně nemůžu. Nemám nic proti soukromým školám, ale tohle na mě bylo zkrátka moc. Učitelé teoretici a o kvalitě výuky nemluvě. reagovat zde
    Email: pavelnepovimcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2017 22:26:59, Pavel) Tuto školu jsem studoval a doporučit ji teda rozhodně nemůžu. Nemám nic proti soukromým školám, ale tohle na mě bylo zkrátka moc. Učitelé teoretici a o kvalitě výuky nemluvě. reagovat zde
    Email: pavelnepovimcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2017 10:25:48, Marek) Taky jsem tuto školu studoval a očekávání byla úplně jiná než realita. Marketing mají skvělý, ale to je tak vše. Nikdy nereagovali na připomínky studentů a byli jsme pro ně spíše jen příjem než že by nás doopravdy chtěli něco naučit. Učitelé na jazyky byli otřesní a více jak třičtvrtě přednášek úpně zbytečná. Rozhodně nedoporučuji! reagovat zde
    Email: marek67seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2021 01:19:30, NEWTON SCAMSITY) Newton University dále uváděná jako Newton "University" je odpadní škola, s naprosto neseriozním jednáním. V první řadě se nejedná o českou univerzitu nýbrž o university, dále vysvětlím.
    Termín univerzita upravuje samotný zákon. Takže bych poprosil pana rektora Jana Mojžíše, aby v reklamních spotech neklamal potenciální uchazeče o studium a vyvaroval se užívání termínu univerzita.[1]
    Newton University je vysoká škola neuniverzitního typu, ostatně tak hovoří samotný zákon, přesnějí § 2 odst. 3 zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů
    (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.
    „Vysoká škola je univerzitní nebo neuniverzitní. Označení "vysoká škola", popřípadě z něho odvozené tvary slov mohou mít ve svém názvu pouze vysoké školy. Označení "univerzita", popřípadě z něho odvozené tvary slov mohou mít ve svém názvu pouze vysoké školy univerzitní“.
    dále § 2 odst. 4 zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů
    (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů. Který říká: „Vysoká škola univerzitní může uskutečňovat všechny typy studijních programů a v souvislosti s tím vědeckou a výzkumnou, vývojovou a inovační, uměleckou nebo další tvůrčí činnost (dále jen „tvůrčí činnost“)“.
    Z toho jasně vyplývá, že Newton "University" je vysokou školou neuniverzitního typu uskutečňující pouze bakalářské a magisterské studijní programy, nikoliv programy doktorské.

    Za další jasné klamání potencionálních uchazečů považuji "mezinárodní" spolupráci se zahraničníma univerzitama. NU nabízí řadu postgraduálních programů s pochybnýma akreditacema skrze pochybné zahraniční vysoké školy. Cituji z webu NU u programu MSc.
    „Studium probíhá v českém jazyce ve spolupráci s prestižní Apsley Business School London a univerzitou managementu ve Varšavě Colegium Humanum“. Prestižní? Vážně? Apsley Business School je anglické s.r.o vydávající diplomy bez jakékoliv relevantní akreditace. Ekvivalentem Apsley Business School je když si založíte LLC ve Spojených státech LLC - limited liability company, což je v podstatě naše s.r.o, kterou nazvete například Newton School of Business Boston a budete ji vydávat za americkou vzdělávací instituci a uděláte ji krásné webové stránky na které nasekáte 150 různých pseudoakreditací a rozdávání titulů může začít. Stačí si něco o této "prestižní" škole přečíst. Škole extenzivně spolupracuje s Collegium Humanum ve Varšave které je v této praktice opravdu zběhlé. Jako spolupracující univerzity udává Limburg Graduate School of Business, Health Coach GmbH
    Aadorf, Schweiz, zde se nabízí otázka. AND WHAT THE F**K IS THAT? ani webové stránky jim nefungujou. Ale hlavně Swiss School of Management - pseudoškola která má zfalšovaný certifikát CHEA na webových stránkách.[2] Ostatně zkuste ho dohledat zde: https://www.chea.org/
    Health Coach GmbH

    Swiss School of Management je opravdu poklad. No posuďte sami
    Prezident Swiss School of Management Massimiliano Bracalé na svém linkedin profilu udává titul Ph.D. z Christopher Newport University [3], což je regulérní veřejná americká univerzita ve státě Virginia. Na webu Swiss School of Management ale udává titul Ph.D. z Newport University California což je degree mill bez akreditace, ostatně posuďte sami. [4] web Newport University California: http://www.newportuniversity.eu/
    Dále udává, že je prezident na SSM která působí při University of Washington Rome cituji „Massimiliano Bracalé currently holds the position of President of the Swiss School of Management at the University of Washington Rome Center“[4] Jedna z top 100 světových univerzit University of Washington působí v Římě a prezident Swiss School of Management udává, že SSM (Swiss School of Management) spadá pod University of Washington. Další lež.
    Celý jeho životopis je jedna velká lež, dále udává, že studoval na Zurich Business School - další s.r.o bez akreditace ve Švýcarsku která udává, že je umístěna v QS MBA rankingu přitom tomu tak není. ZBS dále uvádí spolupráci s University of Caliornia Berkeley. Další lež. [5] https://www.zurich.uibs.org/

    Asi se nabízí otázka proč toto říkám. Odpověď je jednoduchá Newton "University" vydává na magisterském stupni diplomy Collegium Humanum. NU má akreditované pouze 2 magisterské programy od MŠMT, dalších pět je akreditovaných v Polsku nikoliv v České republice a vydává je Collegium Humanum. Collegium Humanum je vysoká škola převážně online charakteru založená roku 2018 v Polsku. To asi nebude vypadat zrovna nejlíp v životopise až se na tu školu v HR podívaj na internetu. Tato vysoká škola udává, že spolupracuje výše zmíněnýma pochybnýma školama, což ji samotnou činí pochybnou a Newton "University" také. [6] Zde krásně sedí rčení ryba smrdí od hlavy. A zde se nabízí úplně jednoduchá otázka. Opravdu takový diplom chcete? Dokonce za 200 00?

    Samotná NU v minulosti nabízela neakreditované studijní programy. Takže jde jasně vidět, že lhát a podvádět
    jim není vůbec cizí.[6] Dole je zdroj ale hodím sem tři odstavce, vskutku zajímavé počtení.
    „Marketingový expert Karel Novotný, internetový guru Jan Řezáč, televizní reportér Marek Vítek, ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala a hokejový trenér a mentální kouč Marian Jelínek, který déle než deset let spolupracoval s Jaromírem Jágrem a aktuálně radí tenistce Karolíně Plíškové. Tyto osobnosti získala Newton College pro pětici nových bakalářských oborů, kterými chce, jak píše na svých oficiálních internetových stránkách, "potvrdit ambici stát se českou jedničkou mezi byznys vysokými školami". Novými obory jsou digitální marketing, brand management, mediální management, psychologie pro manažery a management zdravotnictví a sociálních služeb.
    Marian Jelínek, legendární sportovní kouč, je z vývoje situace na škole udivený.Jak ale zjistil TÝDEN, vzdělávací instituce ve své snaze selhala, a osobnosti jsou tedy jen "bílými koňmi", kteří mají přilákat studenty. Škola uchazeče ve skutečnosti zapisuje do jiných studijních oborů, než na které je lákala. Může tak porušovat zákon.Sama Newton College se snaží z problému vybruslit. Ve skutečnosti prý nejde o nové obory, ale pouze o studijní specializace. Studenti se v rámci nich sami rozhodují, jaké vědní oblasti se chtějí důkladněji věnovat. "Specializace vyučujeme v souladu s akreditacemi, které mají platnost do 31. srpna 2019," uvedl její mluvčí Michal Stružka.Sama Newton College se snaží z problému vybruslit. Ve skutečnosti prý nejde o nové obory, ale pouze o studijní specializace. Studenti se v rámci nich sami rozhodují, jaké vědní oblasti se chtějí důkladněji věnovat. "Specializace vyučujeme v souladu s akreditacemi, které mají platnost do 31. srpna 2019," uvedl její mluvčí Michal Stružka.

    Avšak ani toto vysvětlení nemá oporu v zákoně. Posluchače totiž škola ke studiu zapsala, ale o specializacích v rozporu se zákonem neinformovala Národní akreditační úřad pro vysoké školství, který v Česku pečuje o kvalitu těchto institucí. "Program musí být uskutečňován za podmínek, za nichž byl akreditován. Změna profilu absolventa nebo změna nabídky předmětů, které se přímo podílejí na utváření profilu absolventa, je podstatnou změnou podmínek a ze zákona podléhá informační povinnosti vysoké školy vůči akreditačnímu úřadu. Ten dosud od Newton College takové informace neobdržel," reagoval na dotaz Jiří Smrčka z úřadu.

    Zájem regulačního orgánu nevzbuzuje instituce poprvé. Již v minulosti zde totiž byly problémy. Škole, která v Brně funguje od roku 2004, dříve Akreditační komise (předchůdce Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství) opakovaně vytýkala slabé personální zabezpečení či nedostatečnou publikační činnost učitelů.“

    Web NU a reklamy na Facebooku například udávají cituji „6x nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR během posledních osmi let“. Kde? V čem? V uplatnitelnosti absolventů v McDonald\'s? Nejlépe hodnocená dle čistoty veřejných toalet? Asi byste si naivně mysleli, že se jedná o hodnocení v některém z mezinárodních či národních rankingových žebříčků hodnotící kvalitu VŠ či fakult vycházející z konkrétních relevantních dat ale ne, budu vás muset zklamat. Jedná se o hodnocení fakultaroku.cz. Hodnocení zde spočívá v posouzení školy z pohledu studentů a absolventů. Zde se nabízí jednoduchá rovnice lehká škola, zadarmo diplom ---> plný počet bodů od absolventů. Z mého pohledu se jedná o další zavádějící reklamu, jinak by to do té reklamy rovnou napsali o jaký žebříček se jedná. QS ranking to ale určitě nebude.

    Teď si položte následující otázku. Opravdu zde chcete studovat a táhnout sebou takový titul celý život?
    O vysoké školy se zajímám a znam veškeré akreditační orgány, relevantní organizace které hodnotí kvalitu VŠ a rankingové žebříčky nejen v Evropě ale i v Severní Americe a nesnáším když někdo udává ve svém životopise pochybné vysokoškolské diplomy. Takže beru jako určitou povinnost uvést jednání NU na pravou míru.

    TEXT
    1. https://www.youtube.com/watch?v=e8SS-krzPbA&t=25s
    2. https://ssm.swiss/2019/05/17/chea-2/
    3. https://ch.linkedin.com/in/massimiliano-bracal%C3%A9-2371752?trk=public_profile_browsemap_profile-result-card_result-card_full-
    click - profil Prezidenta SSM na Linkedinu
    4. https://rome.ssm.swiss/portfolio/massimiliano-bracale/ - profil Prezidenta Swiss School of Management na webu SSM
    5. https://www.zurich.uibs.org/
    6. https://humanum.cz/praha/akreditace-a-povoleni/
    7. https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/podvod-na-studentech-vysoke-skole-snu-hrozi-zakaz-vyuky_451519.html reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2022 12:28:34, Newton_zkušenosti) Ahoj,

    tak zkušenosti: jak je to náročné? Naprosto minimálně, většina ročníku dělala většinu studia všechno možné, jen ne to, že by se učila.

    Co většinu přivedlo na školu? Dobře zvládnuté PR a reklama školy. S obsahem a kvalitou je to ale již o něčem úplně jiném (u soukromých škol neprodává kvalita, ale prostě to, když vám řeknou, že se nenadřete - to byla také majoritní starost většiny spolužáků, kvalita byla podružná, hlavní je, aby to u v pohodě všichni, kdo trochu chtějí a platí včas zvládnuli). Nerozhodným v rozhodování pomohlo také to, když se dozvěděli, že jedinou faktickou úmrtnost (která je tu už tak vzhledem k formě studia a nárokům dost nízká) tvoří ti, kteří se na to vybodnou sami (nejčastěji z toho, že čekali, že z nich škola udělá bez většího učení žádané a uznávané experty - velmi naivní a hloupá představa, kterou tu ale měla většina...)

    Ano, je pravda, že škola hodně lže, resp. manipuluje s fakty tak, aby nalákala co nejvíce platících. Ale koho to udivuje? Snad už po dvaceti letech u nás každý ví, že soukromé školy tu jsou hlavně pro to, aby vydělávaly svým vlastníkům a studentům za to na oplátku zajistili titul, jelikož většinově neměli na to, aby vystudovali na veřejné škole.

    Spolužačky tu byli třeba i z PEF ČZU, kde je výuka ekonomie v Praze v rámci veřejných škol (oproti VŠE) opravdu směšná a nenáročná, a přitom svoje předchozí studium na PEF oproti NU hodnotili jako velmi náročné. :D Prostě NU získává hlavně ty studenty, kteří neprošli sítem veřejných škol, ale mermomocí chtějí jakýkoliv titul, aby se vyrovnali alespoň dalším absolventům soukromých vysokých škol a tím si naoko formálně zvýšili svou kvalifikaci ze střední školy na soukromou vysokou. Ano, bylo by lepší mít veřejnou vysokou, ale když na ni nemáte, chcete mít alespoň něco horšího, co by vás alespoň trochu posunulo. Aneb mají to ostatní, tak to musím mít taky.



    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2022 10:35:02, Odpad) Zkušenosti otřesně, kvalita výuky nízká, dostali jsme polský diplom, který skoro nikde neuznávají. Vyhozené peníze. Jděte raději studovat IT na Unicorn College, dělám si tam magistra v IT, je to taky soukromá, takže lehčí, ale aspoň to k něčemu zatím je. Před NC velmi varuji, obzvláště v případě, pokud nechcete jen neseriózní diplom a naprosto nevyužitelné povrchní znalosti z managementu dobře tak max. do mekáče za kasu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.01.2023 19:07:02, aneta) Já osobně si na NEWTON absolutně nemůžu stěžovat. Kvalita výuky je za mě na super úrovni a to jsem sama bakalářský titul získala ne veřejné vysoké škole. Rozhodně svoje rozhodnutí studovat tady nepovažuji za vyhozené peníze. Na veřejné VŠ šlo zejména o zbytečné memorování teorie a sama jsem cítila, že potřebuji něco víc, že potřebuji vystoupit ze zavalení papírů a překonat svou komfortní zónu. A to se mi na NU daří - naučím se nejen o dané problematice, ale také sama o sobě. Pracuji na svých slabostech a posiluji své silné stránky. NU mi dává přesně to, co jsem očekávala. Myslím, že vše hodně záleží na přístupu ke škole. Pokud někdo přichází na soukromou vysokou školu s tím, že si jde koupit titul a během roku nic neudělá - určitě na tom bude jinak než člověk, který ke škole přistupuje zodpovědně, chce se něco naučit, vyzkoušet si něco, poznat super lidi a získat vhled do praxe.
    NU mi zatím dává mnohem víc než tady opěvované veřejné vysoké školy.
    Doporučuji všema deseti! reagovat zde
    Email: anetanepovimcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2023 01:24:02, Newton je odpad) Polskej diplom ze soukromý univerzity založený v roce 2018 (Collegium Humanum) za čtvrt milionu, no nekup to.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2023 01:24:08, Newton je odpad) Polskej diplom ze soukromý univerzity založený v roce 2018 (Collegium Humanum) za čtvrt milionu, no nekup to.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2023 01:24:11, Newton je odpad) Polskej diplom ze soukromý univerzity založený v roce 2018 (Collegium Humanum) za čtvrt milionu, no nekup to.
    reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.