obor matematika - ekonomie se zaměřením na bankovnictví


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.05.2013 16:31:41, Hana, zhlédnuto: 1124x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekChtěla bych poprosit o nějaké informace o tomto oboru. Zajímá mne jak moc je náročný, zda převažuje více matematika nad ekonomií nebo je to vyrovnané. Více chci totiž ekonomii, ale na tu jsem se nedostala, tak zda je pro mne tudy cesta. Mám obavy, zda to zvládnu, jelikož nejsem absolventka gymnázia. Děkuji za jakoukoliv informaci.

Email: hanamanakseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 13:54:26, atol) Vím, že je příspěvek už rok starý, ale odpovím, kdyby to mohlo pomoci ještě někomu dalšímu, kdo o tomto oboru přemýšlí. Rozhodně je kladen důraz na matematiku. Nemohu proto souhlasit s názorem výše. V prváku je nejtěžší projít právě přes tento předmět. U ústní zkoušky musíte prokázat znalosti přesných definic a nevím, jestli je každý schopen se naučit pro někoho nic neříkající vztahy. Když si v tom ale dokážeš najít souvislosti, půjde to hned líp. Ve druháku potom přijde Pravděpodobnost a matematická statistika. A právě na tomto předmětu je největší čistka. Už jen zběžná čísla, kdy se přihlásí +- 160 lidí a ve třeťáku jich je 40 a z toho k řádnému termínu ke státnicím může jít třeba jen 20 lidí, to už asi o něčem svědčí (čísla jsou zaokrouhlována, přesné statistiky neznám). Za sebe doporučuji, pokud jsi ochotný/á po škole sednout a něco vypočítat. Bez toho to tam bohužel nejde. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 17:59:00, Dan) Já teda nechci strašit, ale nemáte tak úplně pravdu. Sám jsem studoval obor ekonomie na VŠE a tento obor nás dokončila cirka třetina (školní statistiky). Dost náročný je bezpochyby stejný obor i na UK FSV IES.(jistě taky podobná úmrtnost) Oproti tomu mnohem lehčí už je studium např. na PEF ČZU a na soukromých už je to víceméně dávačka, takže paušalizovat je docela chybné.
    Matika byla náročná dost (jeden z pěti nejtěžších předmětů na bakaláři), od příchodu pana Krumpa (2008) na NF ji nedává stabilně od 50 do 68 % lidí (ty procenta si nevymýšlím, vždy po konci zkouškového se na Isisu zveřejnuje úspěšnost jednotlivých předmětů), na UK IES je matika též dosti náročná, alespon co jsem tak kdysi četl, že tam byl nějaký zahraniční profesor a vyhazoval, jen se prášilo.

    Jinak UP teda neznám, ani nevím, že tam lze něco takového studovat.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 16:49:49, P.) Promiň, já se přehlíd s tím gymplem. Možná ti někdo poradí líp. Ale UPOL je vesměs dobrá škola není tam nijak vysoká odpadovost, ani z matematiky, tak bych to tak nehrotil. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 16:43:58, P.) Je jedno o jakou školu se jedná, vesměs je to stejné, pokud je v oboru ekonomie, jde to zvládnout. Matiku z gymplu znáš, nebude to problém. Neměj strach. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor? - Výběr vysoké školy
  2. FJ se zaměřením na ekonomiku v Olomouci X Ostravě - Výběr vysoké školy
  3. Matematika-Ekonomie - Masarykova univerzita
  4. Matfyz: Finanční matematika vs Obecná matematika - Univerzita Karlova
  5. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Masarykova univerzita
  6. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Výběr vysoké školy
  7. MATEMATIKA-EKONOMIE na masarne v brne - Masarykova univerzita
  8. VŠ - obor český jazyk se zaměřením na vzdělání + speciální pedagogika se z. n. vz. - Informace o studiu
  9. Finanční a pojistná matematika - náročnost - Výběr vysoké školy
  10. Matematika na PEF - obor PaE kombinovaně - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.