Přijímací zkoušky na 1. lékařskou fakultu


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.05.2013 22:20:52, Kaky, zhlédnuto: 2664x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj! Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s přijímačkami na 1. lf. Vyděsilo mě, že u každého z testů je 100 otázek! Dá se to vůbec stihnout? Mě se zdá, že se počítá s tim, že se to snad každý musí naučit úplně nazpamět z modelovek.. Nemáte nějakou radu, jak to zvládnout? :) Děkuju!

Email: katka898seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2013 22:52:54, Inkvizitor) Modelové otázky se zpaměti učí jen cvičené opice - a ty obvykle nejpozději na fyziologii dojíždějí. Pokud máš ze střední školy dobré znalosti, test se dá bez problémů zvládnout. Pokud dobré znalosti nemáš, tak už je poměrně pozdě, ale můžeš to zkusit s usilovným studiem.

    Dobrými znalostmi myslím znalosti, nikoliv známky. Ze zkušenosti vyučujícího na LF (v Brně) vím, že mnozí "jedničkáři" by se na lepších gymnáziích počítali spíše mezi repetenty a jejich úspěch u přijímacích zkoušek je mi do jisté míry záhadou, protože systém MU prakticky vylučuje korupci a modelové otázky se vydávají jen v omezeném rozsahu, takže ani hrubá síla cvičené opice jim nemohla pomoci.. Dobrými znalostmi myslím to, že pro tebe "modelové" knihy Přehled středoškolské chemie, Přehled středoškolské fyziky a Biologie pro gymnázia neukrývají žádná zásadní překvapení, naopak vše chápeš, vše podstatné víš není pro tebe problém rychle dosadit do vzorce a po šikovném zaokrouhlení si na papír odhadnout výsledek.

    Pokud tě to uklidní, tak značná část tvých konkurentů u přijímacích zkoušek budou edukačně retardovaní chudáci, kteří netuší, jak se spočítá logaritmus (příklady s pH), jak lze velmi rychle vyloučit pravděpodobné otce podle krevních skupin matky a dítěte, jaká je rovnice pro volný pád a v životě neslyšeli pojmy jako xylém, hemicelulóza, ATP nebo komplementarita bází. Dle toho se pak výsledná hranice pro přijetí pohybuje obvykle někde kolem 250 bodů. Sice je letos enormní zájem o studium medicíny (asi si někdo myslí, že lékaři skutečně dostali přidáno jinak než v proklamacích ministra s vizáží sňatkového podvodníka), ale zase maturita z matematiky nejspíše řady uchazečů ztenčila ještě před přijímací zkouškou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2013 09:35:31, Kaky) Díky za odpověd Myslím, že z gymplu odcházím z dobrými znalostmi, ale vzhledem k tomu, že bych ráda na zubařinu, myslím, že u přijímaček potřebuju dostat opravdu dost bodů.. Fyzika a chemie mi starost nedělají, ale některé otázky z obecné biologie se asi nazpamet naučit musim, dost často vůbec nechápu, o co v nich vůbec jde Ale vím, že na VŠ bude hůř, mnohem hůř :) Mimochodem, i já jsem maturant z matematiky:)

    Mám navíc ještě jeden dotaz, neuměli byste srovnat (podle náročnosti studia) 1. lékařskou kaultu v Praze a Lékařskou fakultu v Plzni? :) (zaměřuji se na zubní) reagovat zde
    Email: katka898seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Fvl veterinární fakulta brno - přijímací zkoušky - přípravné kurzy - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Vtipný výzkum - přijímací testy - tipovačka? - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Percentil scio, přijímací zkoušky 2022 - Policejní akademie České republiky
  4. Přijímací zkoušky na Pedagogickou fakultu UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Příjímací zkoušky na Policejní Akademii Praha - Stačí vypracované otázky? - Policejní akademie České republiky
  6. přijímací zkoušky na magisterský studijní program FMV VŠE(obor Cestovní ruch) - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. Prijimaci testy Mezinárodní obchod – magisterské - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Přijímací zkoušky na navazující magisterské studim - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. Přijímací řízení na Policejní akademii České republiky 2017/2018 - Policejní akademie České republiky
  10. Přijímačky na Lékařskou fakultu - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.