...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.08.2005 17:20:24, Hanka, zhlédnuto: 125x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMam takovej komplikovanej dotaz. Nevite nekdo,jak je to s placenim poplatku za studium v pripade,ze jsem do cervna letos studovala dve skoly, na jedny sem po 4 letech uspesne dokoncila bakalare,na druhy jdu ted do tretaku,ale nejsem na bakalarskym studiu,ale primo na petiletym magisterskym. Dohromady mam tedy odstudovano 6 let,ale nevim,jestli se to scita i v pripade uspesnyho ukonceni jedny skoly.Ted nevim,jestli bych na ty druhy skole platila nebo ne,pokud bych pokracovala jen na ni. Nebo bych platila jen rok do ukonceni prvnich tri let a jakoby v tech poslednich dvou letech uz ne,protoze na navazujicim magist.sem jeste nikde nebyla, nebo jestli mam radsi pokracovat na obou dal,abych neplatila (tzn.jit na navaz.mag.na ty prvni skole) i za cenu toho,ze to treba nezvladnu a budu muset jednu neuspesne ukoncit...prosim o radu, uz nevim,kde jinde to zjistit...diky moc...:)

Email: xmach08vsecz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2005 21:07:33, Tomáš) Ahoj Hanko, k placení za studium jsem se vyjadřoval dne 07. 08. 2005, 11:25:35 hod Jirkovi. Konkrétně k tvému případu. Jestliže studuješ paralelně dvě vysoké školy, pak se podle mě čas nesčítá. Čas se bere tak jak opravdu reálně jde. Tedy jestliže budeš studovat 2 roky paralelně 2 školy, pak jsi studentem 2 roky. Jestliže rok budeš studovat jednu a další rok jinou vejšku, pak jsi studentem také 2 roky. Dále platí to co už jsem psal. V tvém případě jsi si podle mě natáhla bakaláře o jeden rok, což se ještě neplatí a jestli to dobře chápu tak na magisterském už by si měla být ve čtvťáku, tedy už jej prodlužuješ také o rok. Magisterské smíš prodloužit pouze o rok. Tedy to vypadá, že když už teď dotáhneš magisterské studim bez jakéhokoli prodlužování, měla bys to mít ještě zdarma. (předpokládám, že ti nebude do té doby 26 let) S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2005 10:21:16, Hanka) Dik za odpoved, ale asi takhle:na ty druhy skole sem do ctvrtaku jit nemele, pravoplatne jdu do tretaku. Ja jsem ty dve skoly nezacla studovat soucasne, byla jsem dva roky na jedne (to je ten bakalar po bohuzel ctyr letech) a pak sem si pribrala jeste jednu (na ty jdu do toho tretaku).Ja prave slysela, ze kdyz clovek studuje dve skoly, tak se to opravdu nescita, ale v pripade, ze jednu neuspesne nebo i uspesne ukonci, predchozi studia se mu najednou sectou, to znamena 4 roky + 2 roky na druhy skole je tech 6 let, ale asi tomu teda rozumim spatne, pokud sem teda ukoncila skolu uspesne mohu na ty druhy normalne studovat i bez placeni,jo? A to i kdyz prestoze sem na petiletym magisterskym budu delat po trech letech zase bak.statnice?
    A jeste jedna vec, pokud bych pokracovala dal na obou skolach a na prvni treba po pul roce prerusila, pocita se to jako ukonceni studia, kdyz neni clovek student a pricita se to do odstudovane doby na magist.stupni nebo ne?
    S tim vekem 26 let to nema nic spolecneho, to pro cloveka jen znamena,ze uz nedostane pridavky a musi si platit sam zdravotni... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.08.2005 19:42:15, Radek) Ahoj, tedy to začíná být "komplikovanej dotaz":) Pročti si odkaz Poplatky za delší studium v reakci na příspěvek o kterém se zmiňuje Tomáš - máš tedy asi pravdu že když jsi úspěšně ukončila bak. studium po 4 letech, do doby studia v jiném st. programu by se to počítat nemělo (viz citovaný odstavec v odkazu nahoře - píše se tam že se tam počítá ta doba, pokud nebylo studium řádně ukončeno). Bak. státnice myslím dělat nebudeš - pětileté mag. studium ti nedá titul bakalář (až v pátém roce děláš státnice - na titul Mgr. či Ing..). Doba studia se počítá to co studuješ (doba přerušení v tom není)-viz též ten odkaz. V tom odkazu taky píšou, že existuje nějaká centrální matrika studentů, kde se tohle eviduje. Já bych to zatím neřešil, to stejně uvidíš, zda po tobě od září budou chtít peníze;). Zdar reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.