jaká VŠ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.08.2013 18:54:35, Karol, zhlédnuto: 498x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj, jak jsem tak pročítala dotazy, vím, že nejsem jediná, co je beznadějná ohledně výběru vysoké školy. Jako mnoho jiných i já nastupuji do posledního ročníku gymnázia a tudíž bych už měla mít dávno jasno-což nemám.
Jako maturitní předměty jsem si vybrala dějepis, němčinu, češtinu a matematiku. Dějepis a čeština mě hodně baví a chtěla bych v budoucnosti dělat něco s knížkama (patřím mezi vášnivé čtenáře :)). Co se týče matematiky, problémy mi nedělá a jsem si jistá, že bych jí zvládla i na vysoké škole, problém ale je, že by mě to asi nebavilo. Už jsem se pár bývalých spolužáků, co maturovali z dějepisu ptala, jak na tom jsou, ale odpovědi mě nenadchly. Buďto jsou na pedagogické škole (což pro mě neni dobrá volba-nemam ráda malé děti a když vydím jak jsme na tom my kapku starší, asi bych nezvládla ani je), nebo šli na historika, kde je velmi malé uplatnění.
Budu ráda za každou radu :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2013 12:38:04, Haštaman) Vážně za každou? :) má rada zní: Pokud je mezi tvými oblíbenými předměty český jazyk, pokus se mu věnovat více času. Pravopis a interpunkce nejsou zrovna tvou silnou stránkou. Ohledně tvého dotazu, skus si pohovořit s někým, kdo tě dokáže odhadnout i jako osobnost. Nejlépe tedy s učitelem psychologie či přímo psychologem. Snad jsem trochu pomohl :). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2013 13:48:22, Radek) Ahoj. Jen bych chtěl k první reakci doplnit, že je to zde trochu obtížné s opravami, pokud si člověk hned na začátku nestanoví heslo, již nemůže editovat napsaný příspěvek a případné chyby které si objeví opravit. A příspěvky typu "oprava: blabla" v některých internetových diskusích mi přijdou někdy nadbytečné, protože nepřinášejí žádnou dodatečnou informaci a zvyšují počet příspěvků.
    S dějepisem opravdu moc jiných uplatnění nevidím, než ty pedagogické fakulty, při studiu historie či archeologie a případně starých jazyků lze studovat staré texty v originále, nebo se hrabat v zemi.. Ale nezdá se mi to úplně jako práce pro všeobecně nadanou gymnazistku. (Ta kombinace humanitní + že ti nedělá problém matika je docela pozoruhodná).. Spousta lidí z gymplu jde buď na ekonomky a nebo na práva. Ale takové zaměření taky není pro každého zajímavé. A všichni tam jít nemůžou.
    V životě pak můžeš dělat cokoliv, a jako své zájmy klidně můžeš hodně číst, nemusíš na to studovat vejšku. Ale s titulem to vypadá líp a tobě by asi víc sednul nějaký humanitnější. Co nějaká žurnalistika, mediální studia apod. Zkus mrknout na obory na UK v Praze, nebo třeba na FSS MU v Brně a vyber si nějaké malé zlo :-). Ať nemusíš být nějaký otrávený právník, ekonom nebo nervní učitelka S13. Předem se omlouvám všem diskutujícím za případné drobné gramatické, pravopisné či stylistické chyby. Ač se snažím je nedělat, živím se jako finanční analytik a ne korektor:). reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. Jaká je celková doba studia bakalářského oboru? - Informace o studiu
  2. Jaká je fyzioterapie na FTVS UK? - Informace o studiu
  3. Jaká VŠ? - Výběr vysoké školy
  4. Jaká VŠ - grafik - Výběr vysoké školy
  5. Jaká je ekonomie na FSV UK? - Výběr vysoké školy
  6. Jaká fakulta VŠA je lepší? - Výběr vysoké školy
  7. Jaká škola? - Výběr vysoké školy
  8. VŠFS-jaká je?? - Informace o studiu
  9. Jaká VŠ zkracuje absolventům VOŠ bakalářské studium? - Výběr vysoké školy
  10. Jaká je výše ubytovacího stipendia Ostrava? - Ubytování a stravování

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.