Působivá reklama a skvělé vybavení tříd a budov není zdaleka všechno....


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.12.2013 09:04:48, Lucie Z., zhlédnuto: 1425x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekByla jsem studentkou na této škole - prezenční obor Mgr. Bohužel nemám dobrou zkušenost, nechala jsem se ovlivnit reklamou, webovkami a vnějším pozlátkem. Jste tam jeden z 5000(cca), tedy pouhá figurka, a pokud si myslíte, že si to "zaplatíte", tak se pletete, a to ne, že by byli tak féroví a chtěli by, abyste si fakt něco v hlavě odnesli, ale spíše proto, že sami vyučující mají to povědomí, že na soukromé školy si jdou lidi titul "koupit" a tak se může stát, že vás vyhodí ze zkoušky, i když vás dotyčný zná z výuky a ví o vaší aktivitě a zájmu o obor, (mluvím o prez.studiu) jen proto, že ten den to všichni umí a někoho vyhodit musí, a jinému to pak dá z opačného důvodu ( ten den se přihlásí samá paka..) S13 Máte přece tři opravné termíny, - a dokonce zdarma - tak co, jestli je to nefér, je to váš problém. Na jiných soukr.školách mají spíše opačnou zkušenost, ale nevyhodit flinka je myslím mnohem lepší, než vyhodit někoho, kdo se poctivě učil - při tak velekém počtu studentů je jim to fakt někdy ukradené a jiná škola s méně studenty má aspon přístup jako k člověku, ne k nějaké cifře v počtu plátců školného..Někteří pedagogovoé jsou opravdu odborníci a féroví, ale ti druzí jsou tam také a vůbec neborou v úvahu to, že ej to soukromá škola, právě naopak, na státní by si to možná ani nedovolili, riskovali by stížnost, ale na soukromé si těžko můžete stěžovat, zaplacené školné vám odejít spíš brání, než abyste to vzdali.- Je opravdu lepší jít na státní a ušetřit rodičům peníze.To, že je to škola stradicí a a moderním vybavením učeben a budov - ty jsou opravdu nadstanadtní a krásné - to vám asi moc nepomůže ani při zkoušce, ani v praxi. Je to prostě krásné a efektní pozlátko a uvnitř je to horší. Sama jsem se jím nechala nalákat taky.S09 K dalším plusům patří to, že vozíčkáři tam studují zadarmo, takže sociální cítění se škole upřít nedá, ale také je to součást reklamy. ( Pochopitelně.) Radši bych tedy bývala volila jinou školu, at už státní nebo soukromou s menším počtem studentů a třeba i starším interiérem.;)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2014 06:33:21, Roman) Ahoj, jak píšeš, taky jsem se nechal utáhnout na tu děsnou reklamu v metru "kde budete jednou vy?" Byl jsem taky naivní pitomeček, který jim to spolknul i s naviákem.
    Zkoušky jak píšeš, občas někoho z prvního termínu vyhodí a klidně je to ten kdo umí a kdo neumí nic, toho nechají projít, ale na druhou stranu to na druhej pokus dávaj všem. To je ta jistota u soukromé školy, že o tebe nechce přijít v dalším roce, kdy bys jí měl zaplatit školný, protože počítá už s těmi příjmy, takže v tomhle vidím oproti státním strašnou výhodu.
    Škola s tradicí to sice asi není, na to je moc mladá, ale pěkná je, taky se mi tam líbilo to vybavení. :-)
    V praxi je tahle škola spíš přítěž. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.03.2014 14:25:27, Peťula) Ahoj :)
      chtěla jsem se zeptat, pokud chci jít na MUP studovat Humanitní studia, tak jaké jsou tam nároky? Z toho, co jsem tu četla máte nějaké zkušenosti, tak by mě zajímalo, zda nemáte nějaké zajímavé informace k tomuto oboru a k učitelům. Předem děkuji P reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2014 15:10:27, Inkvizitor) A proč raději nejdeš studovat na vysokou školu? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2014 14:03:31, Barus) Ahoj, já jsem vystudovala na MUP bakaláře. Studovala jsem mezinárodní vztahy a evropská studia.
    Jsem pryč už rok, ted studuji na jiné škole, ale můžu říct, že jsem tam myslím, byla spokojená a když to hodnotím s ohledem na současnou školu, tak to i bylo v celku velmi nenáročné studium. Uplatnění bude asi horší, ale tak ve státní správě můžete pracovat vždycky, záleží, jak moc jste cílevědomí. Uplatnit se někde v evropských institucích je taky v pohodě.

    Akorát tam chodí trochu "divní" lidé (ale to říkám z mého pohledu samozřejmě) ale i pár normálních se tam našlo.
    Asi to vyzní špatně...chodilo tam spoustu načančaných většinou hloupých holek na podpacích, to samý kluci, ty byli vyfiklí a plní velkých nápisů drahých značek a také tam bylo spoustu ruských studentů, takových těch zbohatlíků, všichni tihle vypadali jak děti nějakých bohatých rodičů a taky vypadali a chovali se tak, že je to tam vůbec nezajímá.
    Je to divný, ale většina z nich tam studovat nepřišla. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2014 14:37:05, M.) Jistě, většina studentů zde skutečně jsou děti zbohatlíků, kteří potřebují (resp. jejich rodiče) titul jen proto, aby rodinnou firmu jedno vedl někdo s titulem Ing., přičemž na skutečných znalostech vůbec nezáleží.
      Já z praxe v HR vím, že i na soukromých školách se najdou studenti, kteří se skutečně chtějí něco naučit a tu možnost mají, ovšem jde o mizivé procento a dle dosavadní zkušenosti jde o lidi z oboru kolem informačních technologií. A těch je na soukromých školách samozřejmě málo, protože technické=náročnější=méně lidí=málo peněz. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2014 15:10:01, Inkvizitor) Ne, ve státní správě pracovat nemůžete vždycky. Státní správa má už několik let stop-stav nebo téměř-stop-stav dokonce i na odborníky (veterinární lékaři pro SVS, humánní lékaři pro hygienickou službu, potravinářští a zemědělští inženýři pro SZPI,...), takže o absolvety s "titulem" bez reálné přidané hodnoty zájem není. Navíc každý šéf si rozmyslí, jestli na post, kde stačí maturita, má smysl brát někoho, kdo by bez práce navíc dostal vyšší tabulkový plat (a tlaky na úspory jsou značné).

      Tentýž problém se týká evropských institucí. Sice nejsou stop-stavy, ale o to vyšší je důraz na jméno školy a na faktické znalosti/schopnosti/dovednosti; no a protože v produkci vysokoškoláků bez výraznější uplatnitelnosti zdatně pokračují i některé fakulty např. UK, kde je přeci jen i u "vysmívaných" oborů např. na FHS jistá úroveň, je jasné, kdo obvykle vyhraje případné výběrové řízení. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2014 12:19:29, Petr) Já bych zase chtěl vidět tu uplatnitelnost v evropských institucích, nemáte ani páru jak velký je tam přetlak lidí, ať už jde o různé instituce evropské, NATO nebo OSN, většinou se na 1 místo hlásí průměrně 60-70 uchazečů, takže je z čeho vybírat a někoho s MUPem, bez praxe, pokud vedle stojí člověk s praxí a německou univerzitou...sorry to fakt ne. Mám to z vlastní zkušenosti, pracuji pro NATO a znám i lidi z dalších institucí v Bruselu, povídají jak to u nich probíhá, pokud člověk má školu, kterou HR nezná, tak je vyřazen v prvním kole. ČVUT mi pomohlo, sice minimálně, bylo tak na hraně jejich rozlišitelnosti škol, ale aspoň něco. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2014 16:09:47, Inkvizitor) A píšu snad něco jiného, než že pokud už někdo z ČR uspěje (explicitně neuvedeno), tak je výrazně vyšší pravděpodobnost, že bude ze zavedené univerzity? (FHS je Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy)

          Mimochodem, tohle by mě vážně zajímalo, nemůže studenty znevýhodňovat to, že škola používá anglický název a zkratku, která se výrazně liší od českého názvu? Např. zrovna ČVUT má, na rozdíl od Univerzity Karlovy, anglický název dosti odlišný (tedy předpokládám, že se stále používá CTU). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Není to tak hrozný - Ostatní
  2. OPF není tak zlá - Ostatní
  3. není to pro slabší nátury :) - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  4. HONEM HONEM NENí ČAS - Informace o studiu
  5. Pochutnejte si na skvělých lívanečcích - skvělé recepty na www.livanecky.cz - Ubytování a stravování
  6. Zkuste si pochutnat na lívanečcích - skvělé recepty na www.livanecky.cz - Volný čas
  7. Pochutnejte si na skvělých líbvanečcích - skvělé recepty na www.livanecky.cz - Ostatní
  8. Nostrifikace už není potřeba? - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU VŠEM !!! - Volný čas

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.