Rady, názory... Prosím!


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.01.2014 12:31:26, Misha, zhlédnuto: 448x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Ahoj všem,
chtěla bych poprosit o radu či názor. Za rok si budu podávat přihlášku na VŠ. Tak to právě chci řešit ještě s předstihem, abych měla čas pořádně se připravit.
Chci studovat český jazyk a literaturu. Nejlépe na UK - mám to nejblíž:)
Ale nevím, jestli si k tomu nemám vzít ještě jeden obor. A mít prostě dvouoborové studium. Problém ale je, že vůbec nevím, co by to mělo být. Chápu, že s dalším oborem bych měla širší možnost uplatnění. Ale já se prostě stejně vidím jako korektorka knih:) Nebo prostě dělat něco s knihami. Úplně v tom vidím poslání :)
Takže ten další obor mě, v souvislosti knihami, napadá nějaké překladatelství. Angličtina mě sice baví, ale nevím, jestli bych se tomu chtěla věnovat až do takové hloubky. Té češtině ano. A říkám si, že když si vezmu jenom tu češtinu, budu mít prostě specializaci.
Mohl byste mi prosím někdo poradit třeba nějaký další možný obor? Taky se bojím, že když budu mít dva jazyky, budu se věnovat tomu, na který se nechci soustředit. Tak to prý s angličtinou a češtinou je. Nebo to chce prostě najít nějaký jiný obor. Ale zatím jsem tedy na žádný, který by mě zaujal, nenarazila. A to hledám opravdu hodně. Hlavně mi přijde, že je sice fajn, že je svět propojený, ale že bychom neměli zapomínat na to, že jsme Češi a prostě bych byla ráda přínosná pro náš rodný jazyk. Přemýšlela jsem trochu i o historii, ale to se mi moc nechce. Jedině, že by to byla historie pouze naší země (území).
Musím také podotknout, že už teď se věnuji brigádě - praxe v oboru český jazyk. Brigádu si chci za každou cenu udržet i při škole, takže opravdu nevím, jestli má smysl "zatěžovat se" ještě dalším oborem. Chtěla bych mít prostě čas, věnovat se té brigádě i při studiu na VŠ, protože ta brigáda je opravdu výbornou praxí.

Omlouvám se za dosti obsáhlý příspěvek. Doufám, že se zde najde někdo, kdo mi poradí. Budu opravdu moc vděčná.

Díky, Misha
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 20:00:28, Inkvizitor) Pokud máš skutečně zájem, tak jsi tím případem, kdy má smysl studovat jednooborové studium českého jazyka a plně se soustředit na jeho studium a případné získávání kontaktů jak cestou tvé brigády, tak i cestou kontaktů na katedře. A pokud si chceš pojistit úspěch, co nejdřív si pořiď skripta na fonetiku a fonologii, na FF UK je to pověstné síto;-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2014 10:57:37, Michaela) Zdravím, nevěděla jsem kam přesně tento dotaz zařadit tak to zkusím tady... Zajímalo by mě jaká byla v minulých letech hranice pro přijetí na obor zootechnik na Mendelově univerzitě v Brně. Nemůžu se toho vůbec dopátrat... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Prosím o radu - Univerzita Pardubice
  2. Prosím o pomoc - Výběr vysoké školy
  3. PROSIM O RADU****** - Ostatní
  4. Poraďte prosím kam na vysokou - Výběr vysoké školy
  5. Neúspěšné zkoušky na VŠ, uvažuji o jiné škole. Vaše názory? - Ostatní
  6. Rady pro budouciho prvaka na Pdf (Cizi jazyky pro cestovni ruch) - Univerzita Hradec Králové
  7. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  8. Prosim taky o radu.. - Ostatní
  9. Prosím o pomoc - Informace o studiu
  10. Prosím o pomoc ve výběru VŠ - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.