Poraďte prosím kam na vysokou


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.01.2014 17:54:30, Petr, zhlédnuto: 581x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Zdravím,

kamarádka je teď ve čtvtáku (gymnázium Nymburk) a dělá jí starosti rozhodnout se kam na vysokou školu. Pochopte, chtěla by dělat to, co ji baví, jenže je toho prý tolik, že neví, co si vybrat. Říkal jsem jí ať najde nějakou diskuzi na internetu a požádá o radu, jenže nevěří, že by jí mohl někdo poradit. Chce odborníky.. Byla prý u odborníka (když se začínalo rozhodovat kam na vysokou) a dělala nějaký testy.. vyšlo jí že má dělat učitelku nebo něco s lidma. Tomu se jenom zasmála.. Prosil bych tedy o pokud možno odborné rady. Nevím, podle čeho by jste mohli rozhodovat, ale pokud můžete, napište prosím všechny možnosti. Má ráda bilogii a myslím, že by se v tom ráda zdokonalovala a taky má zájem o psychologii.

Co mě donutilo sem vložit dotaz ? Vypadá to, že je zoufalá a že to vzdává.. když jsem jí nabídl že napíšu dotaz já, trvala na svém a později ukončila konverzaci.. Nechci aby dělala něco co nechce nebo co by jí mohlo "zkazit život".. Můžete jí prosím někdo poradit ? Já se v tom školství nevyznám.. Díky za všechny (rychlé) reakce!

Email: Flanker-27seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2014 22:41:43, Martin) Odborná rada jakou vysokou školu si vybrat neexistuje. Pokud kamarádka neví na jakou vš jít, respektive na jaký obor, tak by na ni raději ani chodit neměla a pro ni samotnou by bylo nejlepší jít do práce, jelikož by aspon vydelavala penize namisto tápání na vš co ji ani nebaví, ze které třeba za rok odejde a půjde stejně pracovat. Sorry ze jsem tak kritickej ale tak to proste je! vš studentů je mraky a to je velký problém, jít na vš je v módě. Na vš by měl jít jen ten, kdo ví co chce a baví ho to. Ovšem pokud ji tedy opravdu baví aspon jedno z toho co jsi vyjmenoval, tak se vrhnout tímto směrem a jít tvrdě za svým cílem. reagovat zde
    Web: http://newtoncollege.cz/
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2014 20:14:20, Markéta) Ahoj a slyšela už tvá kamarádka o studiu v Dánsku? Je tam spousta vysokých škol, které nabízí vynikající vzdělání v mezinárodních třídách, vyučuje se v aj a studium je pro občany EU BEZ ŠKOLNÉHO. Je tam spoustu oborů od designu, technologií, managementu, ale i humanitní obory...A třešnička nakonec, přijímačky jako takové, jako je známe z ČR, zde nejsou! Důležitá je motivace ke studiu a dobrá aj. Sama jsem už v Dánsku vystudovala bakaláře a teď dělám magistra, pokud by jsi chtěl víc informací, tak mi napiš na marketascandinavianstudycom ;) Pro podání přihlášek na bakalářské programy je deadline 15. březen;) reagovat zde
    Email: marketascandinavianstudycom, Web: www.scandinavianstudy.com/cs
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 19:55:45, Inkvizitor) Pokud ji baví biologie a láká psychologie, tak by mohla pouvažovat o studiu neurověd. Jako takové studium u nás není vyučováno v rámci navazujícího magisterského studia (a tím méně bakalářského) ve své čisté formě, ale přesto jsou v České republice nejméně dvě možnosti:
    1. Bakalářský obor biologie na PřF UK a následně navazující magisterský obor fyziologie, v rámci kterého se lze na neurobiologii specializovat. Uplatnění je ve vědě, tedy následovat by mělo doktorské studium v neurovědách.
    2. Studium všeobecného lékařství a následné doktorské studium v neurovědách nebo práce na neurologii popř. psychiatrii.

    Např. již v Německu je řada navazujících magisterských oborů, na které stačí (vedle znalostí NJ a AJ) bakalář z biologie, biochemie, biofyziky,... Podobně např. v Bratislavě mají obor navazující magisterský kognitivní vědy (více formální a méně biologický), pro který by byl ale na místě informatický bakalář. Tady bych (i když osobně bych tuto cestu nevolil) zkusil bakaláře na FI MU a co nejvíc času bych trávil na biologických, biochemických, antropologických a pokud možno i logických a psychologických (i když tyto mají omezenou účast) předmětech a v knihovně FF a KUK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 18:52:08, Misha) Ahoj, no s biologií a psychologií mě napadá veterina, protože přece jen práce se zvířaty vyžaduje i nějakou tu psychologii :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  2. MOC PROSÍM O RADU - Ostatní
  3. Rady, názory... Prosím! - Výběr vysoké školy
  4. Prosííím o rady, kam na vysokou (>>něco se sportem,zdravou vyživou) - Výběr vysoké školy
  5. prosím, poraďte - Ostatní
  6. VŠ dálkově - humanitní směr, jazyky - poraďte prosím - Výběr vysoké školy
  7. Nevím, kam na vysokou :-/ - Výběr vysoké školy
  8. Testy na vysokou školu ekonomickou - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. Prosím poradte - Ostatní
  10. Prosím o radu - Univerzita Pardubice

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.