Výběr ekonomické školy a oboru


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.01.2014 12:25:08, Jenda, zhlédnuto: 1181x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Ahoj,
jsem ve třeťáku na gymplu, a tak začínám vybírat VŠ. Ve škole mě nejvíc baví a jde matika, angličtina, informatika a občanka. Proto mi jako nejlepší volba přijde ekonomicky zaměřená VŠ. Jenže od toho mě odrazuje okolí, že ekonomů je moc.
Zatím mě nejvíc zaujala Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta podnikohospodářská (Obor Podniková ekonomika a management) (obě z VŠE). A nevím jakou z nich si spíš vybrat. Četl jsem, že nejlepší ekonomická škola v ČR je IES, jenže ta mi stejně jako VŠE FNH příjde moc teoretická.
Po škole bych rád pracoval třeba v KPMG, E&Y,... možná bance, a nebo bych chtěl podnikat (lehký průmysl).
Kam by jste šli v mém případě vy? Klidně navrhněte i úplně jiné školy. Díky za rady.

Email: kolbljangmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2014 17:12:44, Lucie) V ČR máš na výběr stejně jen z VŠE, MU a UK, ten zbytek má úroven velmi slabou a je určen spíše pro ty nenáročné a méně schopné.
    Je pravda, že je "ekonomů" hodně, ale to je dáno obrovským množstvím soukromých "ekonomických" škol a též nezanedbatelným počtem mladých regionálních škol s nízkou úrovní.
    Tedy:
    Pokud raději pracuješ s lidmi, jdi na FPH, pokud raději pracuješ sám, tak FIS.
    Ten obor na FPH je průměrně náročnej, do nejtěžších oborů na VŠE má daleko, ale jeho cílem není, být vražedný. Měl by sis vyzkoušet práci v týmu, prezentovat, dělat projekty, manažer nepotřebuje zvládat kvantovou fyziku a spíše se sází na soft skills.
    FIS, to je něco úplně jiného než FPH.

    Upřímně, s lepší ekonomickou školou se není problém chytnout, ale nejlepší uplatnění ted mají poněkud jiné obory, zejména informační technologie, farmacie a lékařství.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2014 15:09:42, Martin) v ČR jen VŠE, MU a UK? Trochu dogma ne? A co PEF mendelu nejlepší ekonomka na Moravě? Obecně, dobrý ekonom může vzejít ze kterékoli ekonomické školy, jde jen o to, jak se sám věnuje oboru, na co se specializuje.

      Jendo, na těch nejlepších ekonomkách na jednu stranu nebudeš mít tolik času věnovat se praxi, která je tolik potřebná. Na stranu druhou, pokud dokážeš takovou školu skloubit s relevantní praxí, tak seš nadupanej a horký zboží pro budoucí zaměstnavatele. Všecko svý pro a proti, sám musíš zvážit své ambice, co očekáváš od školy, co bude konečným výstupem, kde chceš pracovat, potřebuješ k tomu školu atd. reagovat zde
      Web: http://newtoncollege.cz/
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:33:44, dzejk) To Martin: Nezbývá mi než s tebou souhlasit, většinou "lepší" školy hustí do studentů miliony teorií, které jsou jim v budoucím zaměstnání úplně zbytečné. Těšit je může jen to, že mávají diplomy z VŠE, UK apod.. Strašně moc personalistů si stěžuje na chování absolventů těch "lepších" škol, z důvodu jejich až příliš velkého sebevědomého jednání s lidmi, což je důsledkem toho, že např. můj kamarád z VŠE nemůže najít uplatnění a dělá za barem. :) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:54:04, Daniel) 1) Zeptej se manažerů v TOP firmách (investment banking, private equity, hedge fondy, management consulting, M&A, BIG 4 audit a daně, corporate finance, velký komerční banky, investiční společnosti a fondy, valuation advisory, velký průmyslový podniky) komu dají přednost - jakým absolventům...F1 VŠE a IES nebo regionální a soukromé ekonomické školy.

          2) Podívej se na statistiky uplatnitelnosti jednotlivých ekonomických škol - potvrdí se bod 1.

          _ _ _ _ _ _
          Samozřejmě může být úspěšný absolvent i z např. regionální školy a mít lepší práci než třeba absolvent z VŠE, ale tahle situace rozhodně není častá. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:28:37, dzejk) Ahoj Jendo, dam ti jednoduchou radu. Studuj to co tě baví a k čemu tě to tahne nejvíc. Máš pravdu, ekonomů je příliš. Já studuji na ČZU PEF obor Veřejnou správu, jelikož jsem se o to nejvíce zajímal a baví mě to. Pokud je člověk schopný a šikovný, může pracovat tam kde si přeje. Zajímáš-li se o ekonomiku jako takovou (teoretickou), doporučil bych ti UK FSV, kde je nejlépe vyučována ekonomika v ČR. Pokud toužíš mít ekonomiku skloubenou s IT, tak pak bych ti doporučil VŠE FIS. Ostatní fakulty na VŠE mi přijdou zbytečné, pardon Fakulta účetnictví a financí má kvalitu, ale zbytek takový nic moc. No a pokud se zajímáš o informatiku, tak pak ČVUT FIT. Určitě si vybereš dobře. S13 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:42:44, portfoliomanažer) Veřejná správa bývá ostudou všech právnických/ekonomických univerzit. Tento obor studují nejméně inteligentní a nejméně ambiciózní studenti, proto jeho úroveň je rovněž nejnižší. Rovněž samotný koncept studia veřejné správy je dost úsměvný, zvlášť pro nadané studenty ekonomických/finančních oborů, kteří ovládají ekonomický styl myšlení (mj. meziprostorovou a mezičasovou alokaci zdrojů). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:48:42, dzejk) Je fajn, že se našel někdo inteligentní co se začal navážet do mého oboru. Vaše IQ musí být také nízké, že? Inteligente reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 23:09:53, KL) Po absolvování Veřejné správy na ČZU určitě absolvent nemůže pracovat, kde si přeje, tímto studiem si totiž některé dveře trvale zavřel. Nemá třeba dobrý matematický základ, a nakonec ani ekonomický. Je to taková všeho chut. Ale co s tím?
        Mj. VSRR na PEF ČZU má nějaké problémy s akreditací na magistrech, mám pocit. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 23:18:55, dzejk) KL: to má to věhlasné VŠE problém s akreditací ;) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 23:25:36, KL) To už VŠE dořešila

            ale dle zápisu 1/2015 AK ČR
            VSSR
            Projednávání žádosti je přerušeno. AK požaduje vyjasnit obsah a rozsah SZZk a vyjasnit realizaci studijního oboru na pobočkách,včetně personálního zabezpečení. AK dále požaduje upravit sylabus předmětu Veřejné a soukromé právo,včetně povinné a doporučené literatury
            dá se dohledat
            reakre. Mgr. kombi i denní reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 23:29:27, dzejk) Co studuješ? reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2015 17:42:05, Lord Voldemort) To je pozoruhodné jak studneti srandaškoly jako jsi ty mají sebevědomí a bez mrknutí oka zpochybňují podstatně kvalitnější studium, to možná řeší dočasně tvé problémy se seběvědomím, ale prozření přijde při setkání s realitou a bude bolet...Další aspirant na pozici telefonisty v callcentru... reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2015 21:58:19, dzejk) Nechci ti *** na ohníček, ale kvalita studia? :D Samí sračkoidní teorie, který nikdy v životě nepoužiješ. Nakonec je fakt, že každej druhej politik má VŠE, ale jsou tak k ***, že musí mít svý poradce. Ses pěknej ubožáček, když pohrdáš pracemi jako je call centrum, každý někde začíná. Asi máš mindráček, když máš to nutkání se furt s někým srovnávat...hele nejsi ty náhodou z VŠE? :D...tam má furt někdo potřebu se porovnávat...pro život absolutně nepoužitelný. Žij v míru ty srando. Zdraví tě student ze sranda školy a stážista na Ministerstvu Zemědělství.S11 reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2015 22:36:17, KL) To vypadá na opravdu velký mindrák studenta z PEFky.
                    Pokud něčemu nerozumím, tak to odsoudím, že.
                    Čili neumím mikro ani makro, tak je to neužitečná teorie.
                    Nerozumím ekonometrii, tak je to nepoužitelné.
                    Nedivím se, že PEFka má pověst, jakou má, pokud za ní kopou podobní exoti.

                    reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.04.2015 01:49:27, Lord Voldemort) To bude hodně velký mindrák viď? Tak se vypovídej... Rodiče chtěli za každou cenu vysokoškoláka? Nebo tím chce okouzlit babičku? Internetová anonymita dodává sebevědomí, ale realita bude úplně jiná, ostatně jako vždy...Nejsem z VŠE, vystudoval jsem jinou univerzitu, ale to vůbec nejde. A pokud jde o pohrdání prací, pokud ti přijde normální, že někdo po vysoké škole může dělat leda v callcentru, pak chápu, že si s řadou lidí zde nerozumíš, protože jsou rozumově i ambicemi náplně a smyslu práce úplně jinde než ty. Připadat si důležitý že jsi někde na stáži, kam může kdokoli, to je fakt "super", vidím to na F60.3 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 21:21:49, KL) Na IES jdi
    super škola
    právě banky, KPMG apod. po absolventech této školy toužeji
    ale těžká reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:30:54, Profesor) Ten, kdo tvrdí, že je ekonomů moc, tak ten právě postrádá elementární ekonomickou gramotnost. Trh si to rozhodně nemyslí - vysoký převis poptávky po absolventech ekonomických škol nad nabídkou absolventů, je vyjádřen nejvyššími nástupními platy absolventů TOP ekonomických škol. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 23:01:29, KL) ano TOP
      což je IES, VŠE a MUNI
      a tím to končí
      a občas jedinci z dalších škol, ale pouze jedinci (VŠB, Mendelu atd.)
      u ostatních je převis nabídky absolventů, kteří končí různě ( často smutně) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.04.2015 10:42:32, Solomon) V čem je např. VŠE známá a lepší? Akorát v tom, že ji vystudoval každej druhej politik, co dnes kupčí s našimi peněz. Na škole se vyučuje spoustu sraček co v životě člověk ani nevyužije v praxi. Lidi chodí s nosánky na horu a myslí si, že se svět z nich po****. Přístup učitelů taky není moc férovej. Navíc spousta studentů co nedodělají školu stejně skončí na regionální škole nebo jiné než je VŠE. Tak mi tu prosim nevyprávejte tyhle úžasně zkreslené pohádky. Jste totiž pak smíchu. Jenom student VŠE má nutkání se srovnávat s někým z jiné univerzity. V praxi jsou naprosto nepoužitelní. ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.04.2015 12:16:27, KL) Dá se najít na Linkedin, co dělají absolventi z jaké školy.
          Proč končí jinde ti, co nedodělají VŚE? Zřejmě na studium neměli.
          Já považuju za nejlepší ekonomii na IES a ne VŠE. IES je malá škola, matiku vyučují lidé z MFF UK, část výuky anglicky. Ale pokud se berou fakulty ( IES fakulta není), tak vyhrávají fakulty z VŠE. Chápu, že to třeba ty vyhozené ( co jsou pak jinde), štve.
          To že se školy ( a absolventi) rozlišují podle kvality, je fakt a bude se to ještě zvětšovat. Jako jinde ve světě. Absolvent jedné školy má jiné nabídky, jiné možnosti, jiné šance atd. než druhé. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Výběr VŠ + oboru - Výběr vysoké školy
  2. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  3. Farmacie, VŠE - Multimédia v ekonomické praxi nebo Cestovní ruch ??? - Výběr vysoké školy
  4. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  5. Výběr studia bc. a mgr. - Výběr vysoké školy
  6. Výběr vysoké školy a oboru: Informatika/Matematika/Fyzika - Výběr vysoké školy
  7. Výběr VŠ - informatika, programování - Výběr vysoké školy
  8. Budoucnost IT oborů - Výběr vysoké školy
  9. Výběr VŠ kombinované studium - Výběr vysoké školy
  10. Výběr VŠ - co s matematikou a jazyky? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.