Delší a další studium - musím skutečně zplatit?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.02.2014 08:17:03, Gogol, zhlédnuto: 312x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny a poprosím o radu. Jsem ročník 1983 (tzn. nyní 31 let).
Celkově jsem na VŠ studovala tři semestry v průběhu devíti let (šlo o celkem tři samostatná studia) - nyní mám poslední škole zaplatit poplatek. Jde tu o celkovou dobu studia (v průběhu devíti let), za kterou mám zapltatit? Na školách jsem strávila coby evidovaný student cca 13 měsíců celkem.
Díky za ujasnění

Email: peppoliseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2014 21:46:44, Inkvizitor) Poplatek za delší studium se platí až po odstudování standardní doby studia navýšené o jeden rok (dva semestry) a po odečtení neúspěšně ukončených studií, tedy u tebe tři semestry. Tedy správně bys měl platit až za poslední semestr.

    Ovšem, a to může být zrada, tohle vychází z předpokladu, že jsi předešlé studium skutečně včas ukončila. Některé školy jsou v samovolném ukončování studia poměrně laxní a tak jsi mohla být studentem celý rok. No a tak se ti v nejhorším možném případně může odečíst až šest semestrů.. To jen pokud je těch 13 semestrů tvůj výpočet a nikoliv údaj z matriky studentů. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2014 22:19:52, Gogol) Diky moc za reakci. Nad timhle jsem pak taky uvazovala. Kazdopadne jsem uz napsala na prvni skolu, pry je mozne zazadat si o potvrzeni o studiu, kde by snad melo vse byt (tedy na muj jasny dotaz mi bylo takto odpovezeno, takze doufam, ze nepujde pouze o nejaky papirek se stemplem, ze jsem nekdy nekde studovala a smitec). No mozna bude trochu prekvapko a mozna ne uplne pekne. S05
      Nijak jinak to zjistit asi nepujde, ze..
      Jeste jednou dik
      reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2014 18:37:10, Gogol) Tak jsem chytřejší. Po výpisu z první školy mám po sečtění doby studia nějakých 850 dní a na druhé (která po mě chce poplatek), cca 500 dní. To mi pořád dává tři a třičtvrtě roku, tzn těsně pod hranici bezplatné délky Bc. studia (3 roky + 1). Hodně doby jsem prošustrovala díky výše popsanému včasnému neukončení studia.. Nebo to všechno počítám ***ě?
    Pro přesnost píšu doby studia

    9. 9. 2002 - 28. 2. 2003
    19. 7. 207 - 29. 2. 2008
    29. 9. 2008 - 21. 12. 2009 (po přerušení, pak jsem se nedostavila na zápis, ale asi jsem byla brána jako student i bez zápisu..?)

    A druhá škola
    zápis začátek července 2011 - 16. 11. 2012 (studentem už od zápisu, přes léto, počítám..)

    Takže asi musím zaplatit, co .. uff


    reagovat zde
    Email: peppoliseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2014 18:45:53, Inktizitor) Ono se to sice počítá po měsících, ale pokud se nemýlím, nakonec se zaokrouhluje na semestry směrem nahoru. Takže ano, platit musíš... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2014 21:59:22, com) ja musel kvuli jednomu mesici navic platit za celej zapocatej semestr, tedy 15000.. ale kazda skola to ma jinak, to ti reknou na studijnim reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2014 19:10:52, Gogol) Tak se v tom porad trochu hrabu. Skola, ktera chce zaplatit, mi poslala vysvetleni a vycet doby studia, odpovida to potvrzeni o studiu od skoly prvni. ALE - na prvni me soucasne ubezpecili, ze po dobu preruseni nema clovek statut studenta a tato doba se nezapocitava. Druha skola to pocita presne naopak. V prvnim pripade bych se do "bezplatne" doby studia vesla, v druhem nikoli.. Tak ted jak to je. reagovat zde
    Email: Peppoliseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2014 20:36:11, Inkvizitor) Přerušení se rozhodně započítávat nesmí. Po dobu přerušení studia totiž nejsi studentem - viz Zákon o vysokých školách, § 54 odstavec 4. Tedy rozhodně podej odvolání proti rozhodnutí, ve kterém uvedeš, že ve výpočtu délky předešlého studia nebyla odečtena doba přerušení. Pokud chceš mít jistotu, k odvolání přilož i nějaký doklad o tom, že jsi měla přerušené studium. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Poplatky ze delší studium při dalších studiích??? - Ostatní
  2. Placení za delší studium - Ostatní
  3. Poplatek za delší studium - odvolání - Česká zemědělská univerzita v Praze
  4. Poplatky za delší studium - Ostatní
  5. FIT/FEL + další / fyzika - ale hlavně jaký program? - Výběr vysoké školy
  6. Poplatky za další studium - Studentské výhody
  7. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  8. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  9. Příprava na NSZ od SCIO (právnické fakulty a další) - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. Studium medicíny jako další školy - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.